امیدواری کارشناسان در پرورش فلامینگو

دسته : اخبار سایت

در پارک گلاسترشیر واقع در انگلستان همه نوع پرنده از جمله گونه های مختلفی از فلامینگو نگهداری می شوند. با توجه به تعداد کم برخی گومه ها و درپی آن انقراض آنها کارشناسان این مرکز امیدوارند بتوانند تخم این پرنده را در دستگاه جوجه کشی قرار داده و به صورت مصنوعی اقدام به جوجه کشی و پرورش فلامینگو نمایند.

در 6 ماه گذشته یک بیماری مرموز باعث مرگ بیش از 50000 پرنده دریایی ساکن در دریاچه دره ریفت در کنیا شد. این امر سبب شد تا پارک گلاسترشیر تمام گونه های درحال انقراض دریاچه را شناسایی کرده و اقدام به نگهداری و محافظت از نمونه های باقی مانده کند.

به فلامینگو های تازه وارد تخم نطفه دار داده شد تا عملیات جوجه کشی طبیعی پرنده بررسی شود و تنظیمات دما و رطوبت مورد نیاز در دستگاه جوجه کشی را ثبت نمایند.

پس از گذشت چند ماه و تخم گذاری فلامینگو ها تخم ها جمع آوری شده و برای عملیات جوجه کشی واردماشین جوجه کشی شدند.

سخنگوی مرکز اشاره می کند ما هنوز مطمئن نیستیم تخم های تولید شده فلامینگو نطفه دار است.به همین دلیل هرروز وزن تخم فلامینگو را ثبت می کنیم تا تغییرات احتمالی را مورد بررسی قرار دهیم.

تمام 6 گونه مختلف فلامینگو در مرکز گلاسترشیر نگهداری می شود و کارشناسان این مجموعه امیدوارند با جوجه کشی مصنوعی فلامینگو ها از انقراض برخی گونه ها جلوگیری نمایند.

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود