نگهداری عروس هلندی در چه مکان و دمایی باید انجام شود؟

دسته : سایر پرندگان

عروس هلندی، یکی از پرندگان زیبا و آرام است که نگهداری از آن، آسان و دلنشین است. پرورش عروس هلندی، از جمله فعالیت های پر سود است. شما از طریق پرورش عروس هلندی می توانید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. نگهداری عروس هلندی از همه لحاظ سودآور است؛ زیرا عروس هلندی خیلی زود با صاحبش ارتباط برقرار می کند و نگهداری از آن، کار سختی نیست. این پرنده های زیبا و باهوش، به سادگی تکثیر می شوند. به علاوه، از آن پرندگانی است که همیشه مشتریانی دست به نقد دارد و فروش آن، پول زیادی خواهد داشت.

عروس هلندی، عضوی از خانواده طوطی های کاکل سفید است که اصالت اصلی آن به کشور استرالیا بر می گردد. این پرنده زیبا، از محبوب ترین پرندگان زینتی است که به رنگهای مختلفی مانند خاکستری، سفید، ابلق، زرد، صورتی، زرد مایل به سبز، نارنجی و… دیده می شود. روی سر عروس هلندی، کاکلی بلند و زیبا قرار دارد. این پرنده، پرنده ای خون گرم است و به توجه زیادی نیاز دارد. این پرنده ها بسیار کنجکاو و با مزه هستند  و می توانند حرف زدن را یاد بگیرند. این پرنده عاشق جایزه گرفتن است و در صورت جایزه گرفتن، زودتر و بهتر تربیت می شود.

نگهداری عروس هلندی

آشنایی با نگهداری عروس هلندی

نگهداری عروس هلندی از جمله فعالیت هایی است که در خانه انجام شدنی است و تمام اعضای خانواده را نیز سرگرم می کند. در کنار این سرگرمی لذت بخش، شما می توانید چندین میلیون تومان درآمد داشته باشید. در نتیجه، اگر به دنبال کارآفرینی و کسب درآمد در منزل هستید، بدانید که به کمک پرورش عروس هلندی می توانید پول خوبی به دست بیاورید. البته باید توجه داشت که نگهداری از عروس هلندی، نیاز به دانستن نکات خاصی دارد که در این نوشته با آنها آشنا خواهید شد. از شما می خواهیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

نگهداری عروس هلندی در دست

مکان نگهداری عروس هلندی

اگر تصمیم به نگهداری عروس هلندی گرفته اید، باید مکان مناسب برای این کار را فراهم کنید. مکان نگهداری از عروس هلندی، بسیار اهمیت دارد؛ زیرا این مکان، باید منبع آرامش و امنیت پرنده باشد. خصوصیات مکان نگهداری عروس هلندی تقریبا شبیه به محیط نگهداری قناری ها می باشد. برای انتخاب این مکان به نکات زیر توجه داشته باشید:

اولین کاری که بعد از خرید عروس هلندی باید انجام دهید، خرید یک قفس مناسب برای پرنده است. بهتر است قبل از آوردن عروس هلندی به خانه خود، محل زندگی او را مشخص کنید تا بعد از آمدن عروس هلندی، مجبور به جا به جایی متعدد او نشوید؛ زیرا در این صورت، عروس هلندی ممکن است استرس بگیرد.

در هنگام انتخاب قفس عروس هلندی توجه داشته باشید که قفس پرنده باید به اندازه ای بزرگ باشد تا او بتواند به راحتی در آن بال بزند و آزادی عمل داشته باشد. بهتر است قفسی بخرید که پرنده داخل آن بتواند پروازهای کوتاه را انجام دهد.

ضدعفونی کننده

محلول ضدعفونی کننده لوازم و سطوح

برای خرید و ثبت سفارش با واحد فروش شرکت تماس بگیرید: 09195808511

از آنجایی که عروس هلندی خیلی زود یاد می گیرد که درب قفس را باز کند، توصیه می کنیم قفسی بخرید که پرنده نتواند در آن را باز کند و از قفس خارج شود. درب ورودی قفس باید مانند قفس کاسکو ها به شکلی باشد که ظرف آب و دانه پرنده خیلی راحت از آن بیرون بیاید.

مکان نگهداری عروس هلندی نباید تاریک باشد. یعنی بهتر است کمی روشنایی به داخل قفس پرنده تابیده شود؛ زیرا اگر محیط تاریک باشد، پرنده با کوچکترین صدایی می ترسد و خود را به اطراف قفس می کوبد.

مکان نگهداری از عروس هلندی باید به دور از باد کولر و باد پنکه باشد. در نتیجه اگر قفس پرنده در کنار پنجره است، بهتر است درب پنجره را ببندید.

قفس پرنده نباید در معرض نور شدید خورشید قرار داشته باشد؛ زیرا نور و گرمای آفتاب، عروس هلندی را تلف می کند.

حداقل ارتفاع قفس این پرنده از زمین، یک متر است.

بهتر است قفس عروس هلندی را در هال یا پذیرایی خانه و جاهای شلوغ منزل خود قرار دهید تا ترس پرنده از انسانها بریزد.

بدترین مکان برای نگهداری عروس هلندی، آشپزخانه است؛ زیرا در این مکان، گازها و بوهای مختلف پخش می شود و ممکن است باعث ناراحتی پرنده ها شود.

مکان نگهداری عروس هلندی باید به گونه ای باشد که پرنده بتواند آزادانه پرواز کند.

قفس نگهداری عروس هلندی

نگهداری عروس هلندی در پاسیو

پاسیو، یکی از مکانهای عالی برای نگهداری از عروس هلندی است. بعضی از افراد، تصمیم می گیرند که قفس مخصوص برای نگهداری عروس هلندی را در پاسیو قرار دهند. بهتر است محیط پاسیو را با گیاهان مرتفع و درختچه ها پر کنید تا شرایط برای زندگی پرنده طبیعی تر شود. توجه کنید که محیط پاسیو باید فاقد جانوران ریز و موذی مانند مگس، پشه و سوسک باشد تا موجب آزار عروس هلندی نشوند. اگر داخل پاسیو، سوراخ یا محفظه ای وجود دارد که پرنده می تواند از آن عبور کند، بهتر است آن قسمت را با حفاظ و توری بپوشانید.

نگهداری عروس هلندی در پاسیو

نگهداری عروس هلندی در بارداری

تحقیقات نشان داده است که نگهداری از پرندگان در دوران بارداری، به شرط سلامتی کامل پرنده، مشکل خاصی ندارد. اگر در خانه ای که عروس هلندی وجود دارد، یک زن باردار زندگی می کند، بهتر است پرنده را نزد دامپزشک ببرید تا از سلامتی عروس هلندی خود مطمئن شوید. از آنجا که پرنده ها از جمله عروس هلندی، ناقل بیماری، باکتری و انواع عفونت ها هستند، توصیه می کنیم که زنان باردار از نگهداری عروس هلندی در دوران بارداری خودداری کنند و این کار را به بعد از تولد فرزندشان موکول کنند. فردی که باردار است، نباید به هیچ وجه کارهایی مانند استحمام پرنده و تمیز کردن قفس و لوازم پرنده را انجام دهد. به یاد داشته باشید که محیط زندگی مادر روی رشد جنین و میزان سلامتی او تاثیر می گذارد؛ بنابراین برای حفظ سلامتی مادر و جنین، نگهداری عروس هلندی در بارداری توصیه نمی شود.

نگهداری عروس هلندی در بارداری

دمای نگهداری از عروس هلندی

عروس هلندی، پرنده ای است که نژاد آن در طبیعت زندگی می کنند؛ در نتیجه هم در هوای سرد و هم در هوای گرم می توانند به راحتی به زندگی خود ادامه دهند. با توجه به شرایط دمای طبیعی محل زندگی عروس هلندی، باید دمای خانه را به درستی تنظیم کنید تا این پرنده اذیت نشود. بهترین بازه دما برای نگهداری از عروس هلندی، بین 27 تا 35 درجه سانتی گراد است. در تابستان و برای خنک نگه داشتن بدن پرنده، می توانید آنها را هر روز یا یک روز در میان استحمام کنید.

علاوه بر دمای محیط، رطوبت نیز یک عامل مهم در حیات و سالم ماندن عروس هلندی است. برای تامین رطوبت مورد نیاز عروس هلندی، می توانید از دستگاه بخور استفاده کنید یا یک پارچه خیس را روی قفس عروس هلندی بیندازید.

عروس هلندی

تغذیه عروس هلندی

برای اینکه عروس هلندی شما بهتر رشد کند و سلامتی بیشتری داشته باشد، می توانید از تخم کتان، ارزن، شاهدانه، تخمه آفتابگردان، حبوبات پخته، میوه، انواع سبزیجات و ذرت بو داده برای غذا دادن به آنها استفاده کنید.

تغذیه عروس هلندی

قیمت عروس هلندی

انواع مختلف عروس هلندی در بازار موجود است که از نظر سن، جثه و رنگ با یکدیگر فرق دارند. بازه قیمت عروس هلندی متنوع است. پرنده های بالغ بین 150 تا 800 هزار تومان قیمت دارند. با این تفاسیر، می توانید درآمد نگهداری از عروس هلندی را محاسبه کنید.

درآمد نگهداری عروس هلندی

درآمد نگهداری عروس هلندی ، به تعداد پرنده هایی که نگهداری می کنید بستگی دارد. شما با مراقبت از عروس هلندی، فروش تخم آنها، تکثیر و جوجه کشی آنها می توانید ماهانه حداقل بین 1 تا 3 میلیون درآمد داشته باشید.

بسیاری از افراد باتجربه که سالها به نگهداری عروس هلندی پرداخته اند، از راه مراقبت از عروس هلندی توانسته اند به درآمدهای بالایی دست پیدا کنند.

درآمد نگهداری عروس هلندی

نگهداری عروس هلندی در زمستان

در فصل زمستان که هوا سرد می شود، بهتر است مراقب عروس هلندی های زیبا و دوست داشتنی خود باشید. در فصل، ممکن است پرنده سرما بخورد یا از خشکی و سردی بیش از حد هوا اذیت شود.

برای نگهداری عروس هلندی در زمستان ، یادتان باشد که باید خانه خود را گرم و مرطوب نگه دارید. گفتیم که بهترین دما برای مراقبت از عروس هلندی بین 27 تا 35 درجه است. در فصل زمستان، دقت کنید که عروس هلندی شما احساس سرما نکند؛ زیرا در این صورت، کسل می شود و احتمال دارد دچار سرماخوردگی شود. همچنین دقت کنید که حرارت محیط نباید آنقدر بالا برود که پرنده از شدت گرما کلافه شود. باز ماندن منقار پرنده و فاصله دادن بال ها از بدن، از جمله نشانه های گرما و عطش شدید پرنده است.

در فصل زمستان، به دلیل روشن بودن بخاری و دیگر وسایل گرمایشی، محیط خانه خشک می شود. برای برقراری رطوبت در زمستان، بهتر است یک کتری یا قابلمه را پر از آب کنید و آن را روی بخاری قرار دهید تا رطوبت در محیط به صورت متعادل حفظ شود.

نگهداری عروس هلندی در زمستان

در این نوشته با نکات مهم نگهداری عروس هلندی آشنا شدید. شما می توانید در منزل خود یا در حیاط خانه خود اقدام به نگهداری از عروس هلندی کنید و بعد از اینکه عروس هلندی به اندازه کافی رشد کرد، پرنده را به بازار ببرید و آن را بفروشید. نگهداری عروس هلندی ، از جمله فعالیتهای پر سود و کم دردسر به شمار می رود. شما می توانید با پرورش عروس هلندی، در ماه چندین میلیون تومان درآمد داشته باشید. پس اگر به عروس هلندی و مراقبت از آن علاقه دارید، شروع به این کار هیجان انگیز کنید و به درآمدهای بالا برسید.

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

22 مرداد 1401

سلام.زمانی که جوجه سرلاک میخوره آیا آب هم باید براش بزاریم

  25 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  نه نیازی نیست چون آب درون غذا (سرلاک) موجود است.

22 مرداد 1401

سلام خسته نباشید
اگر عروس هلندی دستی بشه امکانش هست در خانه آزادش کرد حتی با پنجره های باز ؟
حالا اگر بشه در خانه رهاش کرد کثافت کاری هاش رو چه کار باید کنیم؟آیا امکان داره بهش آموزش بدیم یک گوشه کاراش رو بکنه و خانه رو به گند نکشه

  25 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  بهتره که پنجره باز نباشه چون اگر از منزل خارج بشن احتمال برگشت خیلی کمه نه تقریبا بابت فضله عادت نمی کنن.

16 مرداد 1401

باسلام چندتاسوال دارم
ایامیشه خواهر برادر جفت داد مشکلی درجوجه ها ایجاد نمیشه؟ایا قراردادن نر پیش ماده پنج شش ماهه مشکلی داره؟برای تغذیه قوی و کامل چی باید بدیم به عروس هلندی؟روزی چند وعده باید غذا داد؟بهترین روش دستی کردنشون هم بفرمایید سپساگزارم

  13 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  بهتره این کار رو نکنید تا هم خونی بین جوجه ها بوجود نیاد؛ چون احتمال ضعیف شدن و بیماریهای ژنتیکی بوجود میاد. برای جفت انداختن عروس هلندی 9 ماه به بعد خوبه و در مورد دستی کردن پرنده اطلاعاتی ندارم.

12 تیر 1401

سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
در صورت بارداری نمیشه با دستکش کارای مربوط به عروس هلندی رو انجام داد؟ یا باز هم احتمال مشکل وجود داره

  13 تیر 1401

  سلام در صورتی که حساسیت خاصی دارید با پزشک خود برای نگهداری عروس هلندی در منزل مشورت کنید

7 تیر 1401

سلام میشه ی ماده و دو تا نر و کنار هم نگه داشت آبا با یکیشون جفت می خوره

28 خرداد 1401

سلام.ایا میشه تو محل کار عروس هلندی نگهداری کرد؟ما هشت شب میبندیم صبح ام ۹ مغازه ایم
البته شب براش اهنگ گذاشتم که حوصله اش سر نره؟ممکنه بهم زود جواب بدید که پرنده ی بیچاره زیاد اذیت نشه؟گرفته بودم تو خونه نگهش دارم منتها بنظر میاد پسر چهارساله ام بهش الرژی داره،سر همون بردمش مغازه تا ببینم میشه نگهش داشت؟

  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر شرایط دمایی، تهویه و تغذیه ای پرنده رو رعایت کنید در مغازه هم امکان نگهداری هست.
  پرنده نیاز به استراحت داره و نیازی به پخش موزیک در تایم استراحت پرنده نیست و موجب ناراحتی پرنده هم خواهد شد.

22 فروردین 1400

سلام خسته نباشید من عروس هلندیم روز سیزده بدر از خونه پرید و دیگه برنگشت میخوام بدونم این حیون میتونه تو شهر تهران تو هوای بهار بیرون زنده بمونه ؟؟ یکسالش بود

  13 شهریور 1400

  سلام دوست عزیز
  احتمال زیاد بله ولی چون این پرنده ها در اسارت هستند و توانایی پرواز کمی دارند معمولا توسط افراد دیگر دوباره گرفته می شوند. یا بر اساس نیاز گشنگی و تشنگی به یکی از خانه ها وارد می شوند.

   22 فروردین 1401

   سلام خسته نباشید
   میخام یه عروس بگیرم البته تکی حوصله و هزینه جفت نگه داشتن رو ندارم فقط یه سوال من خودم که میرم مدرسه مادر پدرمم شاغلن ینی از ساعت ۷ صبح تا ۲ ظهر کسی خونه نیست سوالم اینه که این ۷.۶ ساعت تنهایی برای پرنده باعث افسردگی میشه؟ میشه راهنمایی کنید؟ ممنون

   22 فروردین 1401

   سلام ، میخام یه عروس بگیرم ولی خب تکی ترجیح میدم جفت نگه داشتن دردسرای زیادی داره که نه حوصلشو دارم نه وقتشو فقط یه مشکلی هست خودم میرم مدرسه مادر پدرمم شاغلن یعنی اگه پرنده رو بیاریم خونه از ۷ صبح تا ۲ و ۱ و نیم ظهر تنهاست سوالم اینه چیکار میتونیم انجام بدیم تو این بازه زمانی افسردگی نگیره ؟ مثلا آهنگ باز کنیم؟ یا اصلا بهتره نگیرمش بیچاره تنها میمونه:/

    22 فروردین 1401

    سلام، معمولا چند ساعت تنهایی رو لازم دارن پرنده ها ولی داشتن یک جفت و جوجه کشی طبیعی یا مصنوعی از پرنده بسیار لذت بخش هست

17 فروردین 1400

با سلام بعد از چه مدت میتوان به عروس خود سرلاک داد. میشه زود تر بگید.

با تشکر

  31 مرداد 1400

  سلام دوست عزیز
  معمولا سرلاک را تا حدود 40 روزگی به جوجه ها می دهند و از 35 روزگی کم کم به دادن جوانه گندم و تخم مرغ و ارزن هم اقدام و سرلاک را کم کم قطع می کنند.

4 فروردین 1400

سلام و تبریک سال نو میخواستم بدونم از عروس هلندی های کاملا دستی هم میشه جوجه گرفت

  15 فروردین 1400

  سلام دوست عزیز
  بله امکان پذیر است و مشکلی ندارد؛ فقط باید عروس هلندی نر و ماده با هم جفت شوند.

  16 فروردین 1400

  اگر خیلی دستیه مراقب باشید افسردگی نگیره که پشیمون میشد از جفت کردن و تخم و حوجه گرفتن

27 اسفند 1399

سلام خیلی ممنون از اینکه بی منت به تمام هموطن هاتون آموزش میدید خواستم بگم نژاد دوکت نژاد خوب ای هست؟ من دوتا عروس دوکت دارم بال هاشون را باز می ککند و میخوانند هر دوشون به نظرتون نر هستند یا ماده؟منظورتون از غذای خیلی معمولی چیه؟ یعنی فقط ارزن؟

  18 فروردین 1400

  سلام دوست عزیز
  این که چه نژاد عروس هلندی بهتر است، از نظر نگهداری فرقی نمی کند. ولی ممکن است از نظر بازار پسندی و قیمت با هم فرق داشته باشند که باید بازار را بررسی کنید.
  دان و غذای اصلی عروس هلندی از سه تا چهار پیمانه ارزن و یک پیمانه تخم کتان تشکیل می شود. بقیه مواد غذایی به صورت کم و متناوب به همراه مکمل غذایی استفاده شوند.

5 اسفند 1399

ببخشید یک سوال داشتم من میخوام یک عروس هلندی بگیرم .معذرت میخوام ولی با دستشویی اش خوشم نمیاد راهی هست که اون کار رو بده داخل قفس انجام بده

  1 اردیبهشت 1400

  سلام دوست عزیز
  شما باید عروس هلندی را کاملا در قفس پرورش دهید و در فضای منزل رها نکنید.

26 بهمن 1399

سلام اگه نخوام عروس هلندیم جفت گیری کنه میشه؟؟

  7 اردیبهشت 1400

  سلام دوست عزیز
  عروس هلندی نر و ماده را باید از هم جدا کنید.

11 دی 1399

سلام من میخوام چند روز دیگه یه عروس هلندی سرلاکی بخرم فرقی نداره تو چه فصلی بگیرم؟ و راسته که میگن تو زمستون مرگ میر جوجه ها زیاده؟؟واینکه چه سرلاکی بهشون بدم که هم ارزون و قیمت مناسب باشه. خیلی ممنون

  6 اسفند 1399

  سلام دوست عزیز
  بهترین فصل جوجه کشی برای تمامی پرندگان اواخر زمستان و ابتدای بهار است. متاسفانه نمی توانیم نام برند خاصی برای سرلاک به شما معرفی کنیم. ولی هر برندی که تهیه کردید (چه ایرانی و چه خارجی) حتما از اصالت کالا اطمینان داشته باشید تا عروس هلندی ها دچار مشکل نشوند.

26 آذر 1399

عروس هلندی من خیلی پراشو میکنه حدس خودم اینه بخاطر این که پراشو کوتاه کردیم چیکار میتونم بکنم براش؟

  23 مرداد 1400

  سلام دوست عزیز
  طوطی سانان حیوانات حساس و اخلاق های متفاوت زیادی دارند. بله ممکن است به همین دلیل که گفتید هم باشد. پیشنهاد میکنیم مقداری از جوانه گندم و کاهو و مولتی ویتامین در تغذیه استفاده کنید؛ تا ویتامین و مواد معدنی بدن پرنده در شرایط خوبی قرار بگیرد و آرام شود و کمتر استرس بگیرد.

15 آذر 1399

خیلی ممنون اطلاعات جامعی دارید

14 آذر 1399

سلام من می خوام جوجه سرلاک لوتینو بخرم ولی می خوام حتما نر باشه برای سخنگو کردن ..میشه لطفا بگید چطور میشه جوجه سرلاک ماده و نر آن رو ازهم تشخیص داد تروخدا نگید نمی دونید من تو چند سایت هم پرسیدم گفتن نمی دونن با خواندن مطالب شما گفتم شاید اطلاعات بیش تری داشته باشید

  11 شهریور 1400

  سلام دوست عزیز
  راهی برای شناخت جنسیت عروس هلندی قبل از بالغ شدن وجود ندارد.

11 آذر 1399

سلام
آیا میشه سه تا یه عروس بالغ نر را به همراه دو تا چهار ماهه را یه مدت توی یه قفس نگه داشت؟ آیا به هم عادت میکنن

  11 شهریور 1400

  سلام دوست عزیز
  معمولا پرنده های نر در زمان مستی بقیه را می زنند. اگر این اتفاق افتاد بلافاصله آن ها را جدا کنید.

9 آذر 1399

ببخشید من عروس خریدم و یکی از سوراخ های بینیش‌ گرفته و تند تند عطسه می‌کنه و امروز آب بالا می آورد چه دارویی بهش بدم تا خوب بشه

  30 شهریور 1400

  سلام دوست عزیز
  اول بینی را خوب تمیز کنید و 3 تا 5 روز تتراسایکلین داخل آب آشامیدنی پرنده مخلوط کنید.

2 شهریور 1399

سلام من میخام عروس هلندی بگیرم……میخام بچه بخرم ….جوجه…..شیر باید بهش بدم؟شرایط نگهداریش چیع؟

  8 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  خیر
  از مغازه های پرنده فروشی سرلاک تهیه کنید و به جوجه ها بدهید.

6 تیر 1399

باسلام من یه جفت عروس هلندی خریدم که روی تخم خوابیده بودن خونه که اوردم قفسش عوض شده ولی همون چال قبلی خودش به تخماش دست نخورده ولی روی تخما دیگه نمیخوابه

  9 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  بخاطر جا به جایی به عروس هلندی ها استرس وارد شده و کار خاصی نمیشود انجام داد. تخم پرندگان از بین رفته و باید صبر کنید تا مجددا تخمگذاری کنند.

16 دی 1398

سلام من ی هفته س عروس هلندی خریدم ولی اینا هی ساکتن فروشنده بهم گفت جفتن ولی هیچ عکس العملی نشون نمیدن دیروز یکیشون ماده رفت تو لونه ولی نره نمیرفت میخوام بدونم ایا اینا جفتن و اینکه اگه جفت باشن تا که ی تخم نمیذارن

  28 اسفند 1398

  سلام پویا عزیز
  پرنده در زمان جابجایی دچار استرس میشود. چند روزی زمان میبرد تا به شرایط جدید عادت کنند. اصلا برای جفت گیری عروس هلندی ها عجله نکنید. پرنده باید احساس امنیت کند و از نظر تغذیه هم باید در شرایط خوبی باشند.

13 دی 1398

سلام من عروس هلندیم بهم عادت کرده و همیشه میاد روی شونم میشینه میخوام بیرون ببرمش هوا سرده مشکلی براش پیش نمیاد ؟

  29 فروردین 1399

  سلام دوست عزیز
  سرد و گرم شدن ناگهانی برای پرنده خیلی مناسب نیست.

10 دی 1398

ببخشید من میخوام عروس هلندی بخرم…قبلا یکی داشتم دو سال نگهش داشتم ولی بعد مجبور شدم به خاطر اینکه خیلی جیغ میزد بفروشمش…چیکار کنم که از همون اول به جیغ زدن عادت نکنه؟

  22 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد میکنیم عروس هلندی تهیه کنید که در خانه نگهداری و بزرگ شده است. معمولا پرنده هایی که در خانه تولید و پرورش داده میشوند استرس کمتری نسبت به پرنده هایی دارند که به صورت انبوه در سالن تولید میشوند. اگر تمایل به خرید عروس هلندی خانگی داشتید با دفتر تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
  02177955451 داخلی 2

13 مهر 1398

سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال میتونیم تو قفس نزاریمشون در عوض به صورت آزاد در پاسیو باشند؟البته پاسیو پوشیده باشه..

  9 آبان 1398

  سلام دوست عزیز
  بله می شود عروس هندی و سایر پرندگان زینتی را در پاسیو نگهداشت و چون فضای بیشتری دارند بهتر هم است.

6 مهر 1398

چه مقدار باید بال عروس هلندی رو کوتاه کرد که اذیت نشه ؟؟

  24 آذر 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر عروس هلندی ها در لانه بزرگ و مناسب نگهداری شوند نیاز به کوتاه کردن پرهای آن ها نیست.

21 تیر 1398

سلام مرسی از اطلاعاتتون . برادرم یک هفته رفتن مسافرت و پرنده هاشون رو پیش من گذاشتن تا مواظبشون باشم . همش استرس داشتم نکنه طوریشون بشه .

  22 تیر 1398

  سلام
  از این که این مقاله برای شما مفید بوده است و به شما در نگهداری عروس هلندی برادرتان کمک کرده است بسیار خرسندیم.

21 خرداد 1398

عالی بود مرسی موفق باشید

20 خرداد 1398

سلام می خواستم بدونم یه جفت عروس هلندی رو که رام شدن کنار هم قرار بدیم جفت گیری می کنن یا نه؟

  23 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر عروس هلندی های شما به سن بلوغ رسیده باشند و شرایط نگهداری مناسب و غذای با کیفیت داشته باشند جفت گیری و تخمگذاری خواهند کرد.

19 خرداد 1398

مرسی از اطلاعاتتون واقعا مفید بود

26 اردیبهشت 1398

ممنون از اطلاعات کافی شما

  26 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  از این که اطلاعات این مقاله برای شما کافی و مفید بوده است بسیار خرسندیم.
  پیشنهاد می کنیم مقاله جوجه کشی عروس هلندی را هم مطالعه کنید.

30 فروردین 1398

سلام ببخشید من یه مشکل جدی دارم دیشب به عروس هلندیم که سر لاک می دادم پرید تو گلوش انقدر سلفه کرد که اومد بیرون ولی الان نمی تونه جیک جیک کنه هیچیم نمی خوره چیکار کنم؟؟؟

  2 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  فعلا به غیر از آب چیزی به عروس هلندی ندهید تا آرام آرام مشکلش برطرف شود.

   13 آذر 1399

   سلام من ی عروس هلندی خرداری کردم که میگن 2 ماهشه این جرا پف میکنه و بی حال میزنه

    11 شهریور 1400

    سلام دوست عزیز
    اگر تازه خریداری کردید بخاطر جا به جایی است که به مرور برطرف می شود. البته دقت کنید اگر رو به بهبود نرفت با دامپزشک مشورت کنید که دچار مریضی نشده باشد.