پاسخ کوتاه بلدرچین دماوند به حمله رقبا

دسته : اخبار سایت

اخیرا یکی از رقبای شرکت بلدرچین دماوند با نوشتن مقاله ای به بهانه تحلیل کامل محصولات شرکت دماوند به تخریب این شرکت پرداخته است. البته در این مقاله که در حال مطالعه آن هستید قصد پرداختن به بررسی آن شرکت ( رقیب شرکت دماوند ) و یا تحلیل و مقایسه محصولات آن شرکت را نداریم. زیرا روش شرکت دماوند تبلیغ مثبت در فضای روشن برای آگاهی مخاطب می باشد نه تخریب رقبا. در این مقاله می کوشیم روش آن شرکت را مورد بررسی و تحلیل قرار داده تا مخاطب که ممکن است ابهامی نسبت به محصولات شرکت دماوند در ذهنشان باشد برطرف گردد.

آن مقاله و فیلم معرفی شرکت دماوند با نام شرکت بلدرچین دماوند در سایت (EIG-shop) و سایت های اشتراک ویدیو گروه اسکندری درج گردیده است. در آن نوشته اگر چه در ظاهر به بررسی محصولات و خود شرکت دماوند پرداخته اما در اصل به تخریب شرکت دماوند پرداخته است. که این امر 3 نکته را به ذهن متبادر می سازد.

نکته اول: استفاده از ظرفیت بالای جستجو نام بلدرچین دماوند در فضای اینترنت

هر کسی که کوچکترین اطلاعاتی در فضای مجازی داشته باشد می داند که برای داشتن بازدید بیشتر برای سایت خود، می توانید از کلماتی با میزان بالای جستجو و بازدید، در مقالات و یا کلمات کلیدی خود استفاده نماید. تا بدینوسیله بازدید سایت خود را بالا ببرد. گروه اسکندری با این کار اذعان دارند که جستجو کلمه شرکت بلدرچین دماوند و محصولات این شرکت نسبت به تمامی محصولات در بازار بیشتر است و با نوشتن آن مقاله می خواهد که از این ظرفیت استفاده نماید.

نکته دوم: تبلیغات شرکت دماوند توسط رقبا

گروه رقیب به بهانه تحلیل محصولات شرکت دماوند در واقع به تخریب شرکت دماوند پرداخته است. که البته به این موضوع توجه نداشته که با مقاله ای که نوشته است به تبلیغ شرکت دماوند پرداخته است. همین الان برخی از مشتریان دستگاه جوجه کشی با تماس با شرکت در مورد مطالب ادعایی مقاله مذبور سوال می پرسند. که با توضیح تیم فروش به حقیقت ماجرا پی برده و جزو خریداران وفادار شرکت دماوند می شوند. البته این بخاطر 2 علت عمده است:

اول: آنکه خود شرکت دماوند اعتبار و معروفیت بالایی دارد.

دوم: اکثر مشتریانی که آن مقاله را مطالعه می کنند برای بررسی صحت موضوع با شرکت دماوند تماس گرفته و بعد از آنکه با صداقت تیم فروش روبرو شده و از مزایای واقعی و برتری فنی محصولات بلدرچین دماوند مطلع می گردند مشتری دائمی بلدرچین دماوند می شوند.

اعتبار شرکت بلدرچین دماوند

نکته سوم: سردرگمی رقیب شرکت بلدرچین دماوند

رویکرد شرکت اسکندری ( اندیشه سبز یا EIG ) در برخورد با رقبا دارای سردرگمی است. شما کافیست واژه گروه اسکندری را در اینترنت جستجو کنید. شاید با بالغ بر 15 سایت روبرو شوید که همه آن ها مدعی فروشگاه و یا سایت گروه صنعتی اسکندری هستند. در هر کدام نیز درباره گروه اسکندری ادعایی را مطرح می نماید. مشتری که گیج شده است نمی تواند متوجه بشود بالاخره سایت اصلی کدام است. برای مثال شما فرض کنید برند BMW که در حوزه خودرو و یا برند Rcom در حوزه تولید دستگاه جوجه کشی فعالیت می کنند و ادعای جهانی دارند برای فروش آیا 10 سایت دارند؟ و در هر سایت یک ادعا بکنند؟

ثانیا مثلا برای فروش بیشتر شرکت رقیب خود ( به عنوان مثال بنز و یا برینسیا ) را تخریب نماید. اصولا در دنیای حرفه ایی ها این دست کارها جایی ندارد. این کارها برای جهان سوم و شرکت های کوچک فاقد استراتژی است. که اثبات خود را در نفی دیگران می بینند. چون در فروش با مشکل جدی روبرو هستند مشکل را از قدرت رقیب می دانند در حالیکه مشکل در کیفیت محصول و برخورد تیمشان با مشتری می باشد. به هر حال امیدواریم تیم حرفه ای مدیریتی در آن گروه شکل بگیرد و نگاهش را به دنیای تجارت تغییر دهد. چون مثلا در رویکرد اخیر فقط تبلیغ کننده شرکت دماوند بوده اند تا این که نفعی ببرند.

اما در ادامه فقط به بررسی چند نمونه از اشتباهات عمدی ( تخریب ) و یا به قولی به بی سوادی نگارنده مقاله مذبور می پردازیم. تا شما خواننده محترم با رویکرد غیر حرفه ایی آن ها آشنا شوید.

1- اطلاعات اشتباه در مورد موتور دستگاه 420 عددی شرکت دماوند

در مقاله مذبور ادعا شده است که شرکت دماوند در دستگاه نیمه صنعتی 420 عددی از موتور دستگاه جوجه کشی مدل  50ktyz استفاده می شود در حالیکه از ابتدای تولید این دستگاه این سایز دستگاه با موتور 60ktyz تحویل مشتری شده است. در واقع شرکت دماوند در دستگاه جوجه کشی خانگی 210 عددی از  موتور 50ktyz  استفاده می کند.

2- معلومات کم رقیب درمورد درب دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند

در مورد درب دستگاه جوجه کشی ادعا شده است که از لاستیک با آهن ربای ضعیف استفاده شده است. قابل توجه آنکه لاستیک دور درب از آهن ربای 2 مگنته که قوی ترین در بازار است استفاده شده است.

نوار درب دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

3- اطلاعات اشتباه ذکر شده در مورد بدنه ماشین های جوجه کشی بلدرچین دماوند

بزرگترین ادعای مقاله مذبور آن است که عایق دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند دچار کپک و خود دستگاه نیز دچار زنگ زدگی می شود. اما در این مورد باید گفت که به علت استفاده از ورق یکپارچه گالوانیزه با رنگ الکترواستاتیک هیچ راهی به داخل عایق نیست که داخل کپک بزند. البته در مقاله ادعا شده است که فیلم آن موجود است که آن را هم نیاورده است و برای گرفتن فیلم باید کل دستگاه و ورق ها از هم جدا شود. تا وضعیت آن مشخص شود که تا به حال کسی این کار را نکرده ولی تیم تحقیقاتی شرکت دماوند قبل از همه این موضوع را بررسی کرده و همانطور که بیان شد به علت استفاده از ورق یکپارچه این موضوع ( کپک زدگی دستگاه ) امکان پذیر نیست.

استفاده از تصاویر دستگاه زنگ زده خودشان به عنوان دستگاه بلدرچین دماوند

در مورد زنگ زدگی موضوع هیجان انگیزتر می شود زیرا در مقاله برای اثبات زنگ زدگی دستگاه بلدرچین دماوند عکس دستگاه های شرکت اسکندری که قبلا تولید می شده و به علت استفاده از ورق نا مرغوب زنگ می زده است را استفاده کرده است که در تصاویر زیر نحوه این استفاده مشخص می گردد.

استفاده از لولا در ساخت دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی زنگ زده

                                          لولا ماشین های جوجه کشی بلدرچین دماوند

بدنه دستگاه های بلدرچین دماوند تماما از گالوانیزه گرم با رنگ الکترواستاتیک است که این ویژگی باعث شده هیچگونه زنگ زدگی از هیچ مشتری گزارش نشده است. قابل توجه آنکه ما در داخل دستگاه بلدرچین دماوند از رنگ سفید استفاده کرده ایم تا شما هرگونه آلودگی و یا زنگ زدگی را تشخیص بدهید. ولی شرکت های دیگر مثل اسکندری از بدنه مشکی استفاده نموده اند تا این مشکل را بپوشانند.

4- سنسورهای استفاده شده در دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند

از موارد دیگر که در این مقاله و یا در مقالات دیگر این شرکت روی آن تاکید می شود استفاده بلدرچین دماوند از سنسور LM35 است که نیاز به کالیبره دارد. قابل توجه آنکه نگارنده آن مقاله بعلت سواد کم الکترونیکی و یا آنکه عمدا به تخریب شرکت دماوند بپردازد، ادعا می کند شرکت دماوند از سنسور LM35 استفاده می کند. در حالیکه نمیداند که شرکت دماوند اصلا هیچگاه از این سنسور استفاده نکرده است. بلکه خود شرکت اسکندری از این سنسور در ایزی باتور 6 از آن استفاده می کند و تمامی مشکلاتی که ذکر کرده در مورد خودشان صدق می کند. تصویر زیر نمونه ای از سنسور LM35 می باشد:

سنسور lm35 دستگاه جوجه کشی

شرکت دماوند از سنسور NTC استفاده می کند که با دقت 1/0 درصد می باشد صد البته عمر طولانی و خرابی کمتری دارد و صد البته تفاوت زیادی بین NTC و LM35 است. تصویر زیر نیز سنسور NTC می باشد که در دستگاه های بلدرچین دماوند استفاده شده است:

سنسور ntc دستگاه جوجه کشی

سیستم کنترل های هوشمند بلدرچین دماوند

البته باید گفت اوج قدرت تکنولوژی بلدرچین دماوند سیستم کنترل های هوشمند آن است که از سنسورهای تر و خشک (W/D) استفاده می کند است. این نحوه سنسورها در دستگاه سازی های بزرگ دنیا مثل پیتر سایم و جیمزوی استفاده می شود. همانطور هم که در مقاله اشاره شده شرکت دماوند برای اولین بار استفاده از این سنسورها را در دستگاه های کوچک پیاده سازی کرده است. هنوز هیچ شرکتی نتوانسته شبیه آن را تولید کند. مزیت عمده این سیستم کنترل های دستگاه جوجه کشی و سنسورها دقت بالا و خرابی پایین است. همین مزیت ها و نتواستن در تولید آن باعث شده بقیه شرکت ها به تخریب آن بپردازند.

سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

اگر کسی کمتر سواد الکترونیک داشته باشد می داند همه سنسورها نیاز به کالیبره شدن دارند. زیرا باید متناسب با ماشین جوجه کشی و محیطی که مورد استفاده قرار می گیرد تنظیم شود. و وقتی تنظیم شد دیگر نیازی به هیچگونه تنظیم شدن ندارد. البته این کار توسط کارخانه سازنده سنسور و یا شرکتی که از این سنسورها استفاده می کند انجام می پذیرد و اصلا نیاز به تنظیم توسط مشتری نیست. اما مساله مهم در سنسورها خراب شدن است که اصولا همه می دانند سنسور NTC کمترین خرابی را بین سنسورها دارد. هزینه تعویض آن پایینتر است.

اما سنسورهای دیجیتال مثل SHT این ویژگی را نداشته و زود در اثر گرد و پرز پر و مواد ضدعفونی کننده خراب می شود. شرکت دماوند بین سالهای 86 تا 88 از سنسورهای SHT استفاده می نمود که بعلت مشکلات فوق الذکر دیگر از آنها استفاده نکرد البته یک سوال آنکه چرا شرکت های دیگر مثل اسکندری اگر سنسور  SHT نیاز به کالیبره ندارد بر روی دستگاه خود قابلیت کالیبره کردن سنسور را گذاشته اند؟؟؟

5- بخارساز ماشین های جوجه کشی شرکت دماوند

موضوع بعدی سیستم تامین رطوبت است که همه شرکت ها حتی اسکندری یا از بخار سرد التراسونیک استفاده میکنند و یا بخور گرم و یا مثل شرکت دماوند علاوه بر این ها از بخور دیسکی استفاده می کند. که خود مزیتی دیگر در تامین رطوبت است. زیرا بهترین روش تامین رطوبت است که در دستگاه سازی های معروف دنیا استفاده می شود. تصویر نمونه ای از بخار سازهای دیسکی شرکت دماوند:

بخار ساز شرکت بلدرچین دماوند

البته در مقاله ایراد گرفته شده که چرا از برق 220 ولت در راه اندازی استفاده شده است که باید گفت کل دستگاه با برق 220 کار می کند. ثانیا هیچگاه شما با قسمتی که موتور بخار دیسکی به برق اتصال می یابد ارتباطی نخواهید داشت. چون نویسنده مقاله از نزدیک این رطوبت ساز را ندیده است از روی حدس و گمان سخن گفته است.

6- گمراه کردن کاربران در مورد ستر و هچر همزمان

از دیگر مطالب جالب که در مقاله مورد نقد قرار گرفته ستر و هچر بودن دستگاه های بلدرچین دماوند است. که دستگاه بلدرچین دماوند قابلیت ستر و هچر همزمان ندارد.  البته شرکت اسکندری از این ویژگی چنان در دستگاه های خود سخن می گوید که گویی موشک کروز تولید کرده است. اما حقیقت ماجرا چیست؟

در دستگاه دو حالت می توان تخم پرندگان را هچ نمود. مثلا در دستگاه 210 عددی مرغ شما از روز اول 210 عددی تخم مرغ داخل دستگاه می گذارید. بعد از 21 روز از داخل شانه خارج کرده و داخل سبد هچ گذاشته تا جوجه از تخم مرغ خارج شود.

در روش دوم شما هر روز تعدادی تخم داخل طبقات گذاشته و از کف دستگاه به عنوان هچر استفاده نموده تا تخم پرنده هچ شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید. این قابلیت در همه دستگاه ها قابل اجرا است و تکنولوژی و فناوری جدیدی نیست.

ستر هچر همزمان دستگاه بلدرچین دماوند

اما متاسفانه شرکت اسکندری به همین بهانه هم ظرفیت اعلامی دستگاه را بخاطر تعداد تخمی که کف دستگاه در زمان هچ قرار می گیرد بالاتر اعلام می کند که نارضایتی مشتریانش را در پی داشته است و هم قیمت بسیار بالاتری از مشتری دریافت می کند.

7- انتقاد عجیب از شانه های تخصصی تخم نطفه دار پرندگان

در آن مقاله از اینکه شرکت دماوند علاوه بر سبد هچر به مشتریان شانه تخصصی هر پرنده داده می شود انتقاد شده است که جای تعجب دارد. چرا که شرکت دماوند همان سبد هچری که شرکت اسکندری به عنوان شانه همه کاره به مشتریانش می دهد را به مشتریان خود تقدیم می کند علاوه بر آن شانه جوجه کشی تخصصی هر پرنده را هم همراه هر دستگاه به مشتریان می دهد.

فقط یک سوال آنکه چرا هنوز شرکت های بزرگ دنیا که دستگاه بزرگ تولید می کنند از شانه تخصصی استفاده می کنند؟؟؟

در ضمن استفاده از شانه همه کاره باعث کاهش ظرفیت دستگاه می شود که متاسفانه  شرکت اسکندری دستگاه های خود را با ظرفیت اسمی بالاتر به فروش می رساند که در واقع آنطور نیست.

8- GSM جوجه کشی چیست؟

از دیگر انتقادات وارده در آن مقاله، انتقاد به gsm است. Gsm شاهکار بلدرچین دماوند است که به علت عدم توانایی شرکت های دیگر در تولید آن منحصرا در اختیار شرک دماوند قرار دارد. Gsm مودمی است که به سیستم کنترل دستگاه شما اضافه شده و شما می توانید از طریق اپلیکیشن که روی موبایل خود نصب می کنید گزارش دستگاه جوجه کشی خود را بر روی app ببینید. البته نگارنده مقاله به علت عدم آشنایی با gsm و یا حتی ندیدن آن تنها بر اساس فرضیات ناقص خود انتقاداتی وارد کرده است که چرا gsm بر اساس اینترنت نیست؟

جی اس ام جوجه کشی

باید دانست که تولید gsm بر پایه اینترنت برای شرکت دماوند بسیار راحت تر می باشد اما فلسفه اصلی تولید gsm بر اساس پیامک این است که مشتری راحت تر باشد زیرا خیلی از مکان هایی که دستگاه استفاده می شود ممکن است خط تلفن همراه برقرار باشد ولی اینترنت جواب ندهد. به همین دلیل gsm براساس پیامک تولید شده است.

اینکه سیم کارت gsm و گوشی باید یکی باشد هم از بی سوادی نگارنده بوده است. زیرا مثل این می ماند که شما از تلفن با سیم کارت همراه اول نتوانید به تلفن همراه با سیم کارت ایرانسل پیام بدهید.

9- فن مناسب گردش هوا دستگاه جوجه کشی

یکی دیگر از ایرادات وارده به فنی است که در قسمت تهویه بکار رفته است که البته نگارنده مقاله فراموش کرده که خود شرکت اسکندری از این فنی که بقول خودشان مناسب دستشویی است در گردش هوای دستگاه خودشان بعنوان فن اصلی بکار می برند.

فن گردش هوا دستگاه جوجه کشی

در حالیکه شرکت دماوند با هزینه چند برابری از فن های بلوور و بکوارد در دستگاه خود استفاده می کند که مخصوص گردش هواست. و اصلا از فن تهویه به عنوان فن گردش هوا استفاده نمی کند. فن بلوور استفاده شده در دستگاه بلدرچین دماوند:

فن بلوور ماشین جوجه کشی فن ماشین جوجه کشی بلدرچین دماوند

10- باورهای اشتباه در مورد راندمان جوجه کشی مصنوعی

نکته آخری که به آن می پردازیم راندمان است که خیلی جالب در مقاله مطرح شده است، چون سنسور شرکت دماوند NTC است راندمان آن پایین است. حال یک سوال آنکه اگر مشتری دستگاه دست ساز با ترموستات قدیمی بسازد آیا راندمان ندارد؟ این سخن نگارنده آن مقاله چنان بی ارزش است مانند این می ماند چون دستگاه آنها از سنسور SHT که زود خراب می شود استفاده می کنند هیچ راندمانی نداشته باشد!!!!!

خوب معلوم است که نگارنده مقاله چون نمی توانسته به راندمان خوب دستگاه بلدرچین دماوند نقدی وارد کند جهت خالی نبودن عریضه، مطلب غیر علمی و بی ارزشی را بیان کرده است. برای دانستن درباره ی راندمان دستگاه جوجه کشی می توانید به بخش مقالات آموزش جوجه کشی شرکت دماوند مراجعه کنید.

در پایان باید بیان داشت در آن مقاله مطالب بی ارزش زیادی نقل شده است که افرادی که از شرکت دماوند خرید کرده باشند بدون نیاز به فکر کردن به بی محتوا بودن آن پی می برند. شرکت دماوند دلیلی برای پاسخگویی به همه آن ها را نمی بیند و پرداختن به موضوعات بالا نیز جهت در خواست برخی مشتریان برای شفاف سازی بیشتر بوده است.

اما چرا شرکت اسکندری چنین در فضای مجازی در مورد رقبایش مطلب می نویسد و یا تولید محتوا می کند جای سوال را باقی می گذارد. برای نگارنده مسجل است که علت واقعی چیست؟ اما شرکت دماوند حرفه ایی فکر می کند و رفتار می نماید. از پرداختن به رقبا پرهیز دارد زیرا بهترین تبلیغ، تبلیغ word of mouth است یعنی تبلیغ دهان به دهان مشتریان که بلدرچین دماوند بدون نیاز به تخریب رقبا توسط مشتریان تبلیغ می شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهاد و انتقاد می توانید در قسمت نظرات همین صفحه درج کنید یا با بخش فروش تماس بگیرید. در صورت درج سوال یا نظرات  کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

18 اسفند 1399

سلام چند ساعته دستگاهم دماش خیلی میره بالا و چراغ تهویش روشنه لطفا کمک کنید روز ۱۴ جوجه کشیمه

  19 اسفند 1399

  سلام دوست عزیز
  برای این که بتوانیم راهنمایی دقیق را به شما ارائه کنیم، شرایط دستگاه باید بررسی شود لطفا با واحد پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.
  02177955451 داخلی 2

9 بهمن 1399

سلام اره واقعا اسکندری سرتعداد ظرفیت صادق نیست .به من 168تایی فروختن بعد ک تخم گذاشتم داخل دستگاه 108تاتخم بیشتر جا نگرفت
واقعا چرا اینکار میکنن

1 آبان 1398

ببخشید اینکه گفته میشه بعد از یکی دوبار جوجه کشی دستگاه باید کالیبره بشه صحت داره ؟ تنها موضوعی که نگرانم کرده همینه چون نه دانش فنیشو دارم نه دما سنج چندصد هزار تومنیشون و اینکه ادرس نمایندگی اصفهانتونو میشه بدین .

  1 آبان 1398

  سلام دوست عزیز
  در صورت نیاز به کالیبره کردن سنسورهای دستگاه با یک بار انجام دادن این کار کافی است که کالیبره کردن سنسورها در کارخانه بلدرچین دماوند توسط کارشناسان انجام می شود. لطفا برای کسب اطلاعات نمایندگان با دفتر تاس بگیرید تا شما را به خوبی اهنمایی کنند.

  24 بهمن 1399

  سلام
  من تازه خریدم 126تای 4روزه روشنه نمیدونم خوبه یانه ولی توهر سایتی نگاه کردم دستگاه دماوند بهتر بود

26 بهمن 1397

واقعا دستگاهت بی کیفیته

  27 بهمن 1397

  سلام مهدی عزیز
  کدام شهر هستید؟ کدام دستگاه جوجه کشی دماوند را دارید؟ کدام قطعه دستگاه به نظر شما بی کیفیت است؟ لطفا تصویر دستگاه را ارسال کنید تا هم شرکت دماوند و هم بازدیدکنندگان متوجه بشوند کدام قطعه بی کیفیت است؟ لطفا شماره تماس خود را نیز اعلام کنید؟

22 شهریور 1397

سلام من یه پژوهشگرم دو دستگاه از شما خریدم خدایی مثل ساعت کار میکنند و راندمانشون عالیه دستتون درد نکنه تخم بلدرچین و اردک و کبک را باهاشون هچ کردم عالی بود

  22 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  از این که محصولات بلدرچین دماوند رضایت شما را جلب کرده است بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم خدمات بیشتری به شما ارائه دهیم. همواره از انتقادات و پیشنهادات شما استقبال می کنیم.

   25 دی 1399

   سلام دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند بهتر از دستگاه جوجه کشی اسکندری هست برای این نظرم دلیل هم دارم
   1 بدنه با کیفیت
   2 قیمت مناسب و به صرفه
   3 راندمان بالا
   4 کیفیت برد دستگاه خیلی خوب که قابلیت اتصال به Gms را دارد
   5 فن های باکیفیت و بادوام دائم کار
   6 ظرفیت های ذکر شده در سایت فقط تعداد تخم در حالت ستر است و مشتری به راحتی میتوان دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کند
   8 اندازه مناسب نسبت به ظرفیت
   9 قابلیت استفاده برای تخم شتر مرغ وجود دارد
   10 باز هم تاکید میکنم قیمت خیلی مناسب و….

    30 دی 1399

    سلام دوست عزیز
    ممنون از شما بابت این که تجریبات خود را ذکر کردید. از این که محصولات بلدرچین دماوند رضایت شما را جلب کرده است بسیار خرسندیم. برای شما آرزوی موفقیت داریم.

15 مرداد 1397

سلام
من از دستگاه های 210 و 1850 عددی شما استفاده کردم از هر تخمی که نطفه دار بوده جوجه گرفتم مرغ و غاز کار کردم در کل به نظر من بیشتر به تخم بستگی داره تا دستگاه.

  16 مرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  قطعات دستگاه مانند سیستم کنترل حرفه ای و سنسور مناسب و… در جوجه کشی موثر هستند ولی همانطور که شما گفتید کیفیت تخم نطفه دار تاثیر مستقیم و بسیار بالایی در میزان راندمان دارد. در کل کیفیت دستگاه جوجه کشی و تخم نطفه دار و تجربه کاربر سه عامل وابسته به هم می باشند که بدون داشتن یکی از آن ها نمی شود جوجه کشی قابل قبولی داشت.

   23 بهمن 1399

   سلام تواینترنت تحقیق که کردم بنظرم دستگاه دماوندبهتره من این دستگاه روتهیه کردم باتخم مرغ شروع کردم126تایی الان3روزه روشنه دستگاه ببینیم که تواینترنت نوشته بودبازدهیش همون طورهست یانه اگه بازدهیش خوب بود18روزدیگه جوابشوتوهمین سایت میدم یاحق