رازهای جوجه کشی بلدرچین

دسته : بلدرچین

آیا به دنبال راهی آسان برای کسب درآمد بالا هستید؟ ما جوجه کشی بلدرچین را به شما پیشنهاد می کنیم. این پرنده به دلیل خواص بیشماری که برای سلامتی انسان دارد، با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است.

اما بهترین راهکار به منظور جوجه کشی پرنده بلدرچین چیست؟ چه نکاتی به ما در جوجه کشی اصولی این پرنده کمک می کند؟ در صورتی که به دنبال کسب درآمد بالا از طریق جوجه کشی هستید، پیشنهاد می کنیم که ادامه این متن را از دست ندهید.

ما رازهای چگونگی جوجه کشی این پرنده را به شما آموزش خواهیم داد و موفقیت شما در این کسب و کار تضمین می کنیم.

جوجه کشی بلدرچین به صورت طبیعی و با دستگاه قابل انجام می باشد. جوجه کشی بلدرچین  با دستگاه در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول ستر و مرحله دوم هچر. هر کدام از این مراحل نکات و ترفندهای خود را دارد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم. انتخاب هر یک از روش های مطرح شده به اهداف شما از جوجه کشی این پرنده بستگی دارد. اما چنانچه به دنبال کسب درآمد بالا از راه پرورش این پرندگان هستید، جوجه کشی دستگاهی را به شما پیشنهاد می کنیم.

فیلم آموزش جوجه کشی بلدرچین

اصول جوجه کشی بلدرچین

اصول جوجه کشی بلدرچین

آشنایی با اصول جوجه کشی بلدرچین

اگرچه جوجه کشی این پرنده راهکاری ایده آل برای کسب درآمد بالا به حساب می آید، اما عدم آشنایی با اصول آن نه تنها نتیجه مطلوبی برای شما به دنبال نخواهد داشت بلکه زحمات شما را نیز هدر می دهد.

بنابراین پیش از هر گونه اقدامی برای جوجه کشی این پرنده مراحل زیر به خاطر بسپارید و براساس آن فرایند جوجه کشی را آغاز کنید.

انتخاب تخم نطفه دار مناسب جوجه کشی

نخستین گام برای جوجه کشی انتخاب تخم نطفه دار مطلوب است. اما چگونه باید این تخم ها را تهیه کرد؟

شما این امکان را دارید که تخم های نطفه دار از طریق فروشندگان آن تهیه کنید یا از یک جفت بلدرچین کمک بگیرید. در صورتی که از راهکار دوم استفاده می کنید، به تغذیه پرنده خود توجه داشته باشید و بدین ترتیب جوجه هایی سالم تری را پرورش دهید.

تخم نطفه دار مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

تخم نطفه داری مطلوب است که سطح آن عاری از هر گونه لکه های قهوه ای، خون و فضولات باشد. شکل ظاهری این تخم ها باید کاملا دایره ای بوده و انتخاب تخم های ترک خورده یا شکسته بی شک به شکست شما منجر خواهد شد.

تخم نطفه دار جوجه کشی بلدرچین

انتخاب تخم نطفه دار مناسب جوجه کشی بلدرچین

جوجه کشی بلدرچین با دستگاه

اگرچه جوجه کشی به کمک دستگاه راهکاری ایده آل به حساب می آید، اما موفقیت در این مسیر نیازمند دقت به نکات متعددی است. مراحل زیر چگونگی جوجه کشی این پرنده به کمک دستگاه جوجه کشی را به شما آموزش خواهد داد:

جوجه کشی بلدرچین با دستگاه

آموزش جوجه کشی بلدرچین با دستگاه

1. تخم های نطفه دار را پاکسازی کنید

بعد از انتخاب تخم های نطفه دار و پیش از قرار دادن آنها در داخل دستگاه باید از ضدعفونی بودن تخم ها اطمینان حاصل کنید. به این منظور از پارچه ای خشک استفاده کنید و در صورتی که تخم ها تمیز بودند، آنها را مستقیما در داخل دستگاه قرار دهید.

ورود هر گونه آلودگی به داخل دستگاه منجر به بیماری تخم ها و در نتیجه عدم موفقیت در فرایند جوجه کشی خواهد شد.

2. تخم بلدرچین ها درون دستگاه قرار دهید

پیش از اقدام برای قرار دادن تخم های نطفه دار در داخل دستگاه از عملکرد صحیح دستگاه جوجه کشی خود اطمینان حاصل کنید. اگرچه در نگاه اول این کار ساده به نظر می رسد، اما عدم توجه به برخی نکات ساده، عمل جوجه کشی را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

تخم نطفه دار بلدرچین را از قسمت پهن تر داخل دستگاه قرار دهید؛ بدین ترتیب از پاره شدن کیسه هوا پیشگیری خواهید کرد.

3. نطفه سنجی را فراموش نکنید!

قرار دادن تخم های نطفه دار در داخل دستگاه به معنای پایان کار نیست. در واقع وظیفه اصلی یعنی نطفه سنجی از این مرحله آغاز می شود. تخم های بلدرچینی که در داخل دستگاه قرار داده اید باید از جهت برخورداری از مویرگ های خونی یعنی وجود جنین بررسی شوند.

اما چرا این مرحله در فرایند جوجه کشی حائز اهمیت است؟

تخم های بدون نطفه یا تخم های دارای جنین مرده با تولید گازهایی در داخل دستگاه منجر به آسیب دیدن سایر تخم ها می شود. با نطفه سنجی در بازه های زمانی مشخص از بروز این عمل پیشگیری خواهید کرد.

به طور کلی جوجه کشی بلدرچین به 17 روز زمان نیاز دارد؛ در این مدت مراقبت های شما نقش کلیدی را در سلامت تخم ها و تولد جوجه های جدید ایفا خواهد کرد.

ستر در جوجه کشی بلدرچین با دستگاه

محلی که تخم بلدرچین های آماده جوجه کشی بلدرچین درون شانه های مخصوص خود در آن قرار گرفته و تا 72 ساعت قبل از خروج جوجه ها با شرایط دمای 37.7 و رطوبت 60% در آن قراردارند ، ستر نام دارد .

دمای ستر جوجه کشی بلدرچین

بهترین دما برای جوجه‌ کشی بلدرچین به طور متوسط معادل 37.8-37.2 درجه می‌ باشد . کاهش دما منجر به ديرتر خارج شدن جوجه‌ ها از تخم‌ بلدرچین می‌شود و افزايش آن منجر به زودتر خارج شدن جوجه‌ ها از تخم‌ بلدرچین می‌گردد. درجه حرارت مناسب جوجه کشی بلدرچین در ماشين های مختلف تا حدودی متفاوت می‌ باشد . البته گاهی اوقات حساسیت بالای سنسورها چند دهم بالاتر و یا پایین تر نمایش می دهند که طبیعی می باشد.

رطوبت ستر جوجه کشی بلدرچین با دستگاه جوجه کشی

از عوامل اصلی جوجه کشی بلدرچین رطوبت بوده به طوری که کاهش یا افزایش بیش از حد آن مشکلاتی را در روند جوجه درآوری تولید می کند. در دستگاه جوجه کشی رطوبت به طرق مختلف ( ظرف آب درونی، رطوبت سرد و یا اسپری ریز قطرات آب ) تامین می شود . نحوه تامین رطوبت براساس ابعاد و تهویه دستگاه توسط کارخانه سازنده مشخص می گردد ، ولی کاربر براساس شرایط محیطی و تجربه می تواند منابع دیگر تامین رطوبت را به دستگاه خود اضافه نماید .

دمای موجود در ماشين های جوجه‌ کشی باعث دی هیدراته شدن ( ازدست دادن آب ) تخم‌ و تلفات جنين می‌شود . از اين رو توجه به رطوبت مناسب از اهميت بسياری در جوجه کشی بلدرچین برخوردار است . از طرفی کاهش رطوبت ماشين جوجه‌ کشی منجر به افزايش تبخير و بزرگ شدن  کيسه های هوايی داخل تخم می‌شود . در نتيجه نوک جوجه زود تر به اطاقک هوایی می‌رسد و مشکل جمع نشدن کامل زرده و عفونت کیسه زرده در جوجه بلدرچین ها مشاهده می شود . هم چنين افزايش رطوبت نيز منجر به وسعت دير به هنگام کيسه هوا شده و جوجه بلدرچین در اين زمان قادر به تنفس نخواهند بود.

رطوبت ستر جوجه کشی بلدرچین

هچر جوجه کشی بلدرچین با دستگاه

سه روز باقی مانده ، يعنی از روز ( 13 – 17 در جوجه کشی بلدرچین ) تخم بلدرچین ها را در داخل دستگاه جوجه کشی هچر (جوجه‌گير) قرار می‌دهند که دمای آن2/37 درجه و رطوبت آن 75% است .

در دستگاه هچر از سه عامل از عوامل چهارگانه مذکور در ستر مورد توجه می‌باشد:   دما ، رطوبت ، اکسيژن

رطوبت بيشتر در دستگاه هچر به اين علت است که بعد از روز 14 جنين تنفس دارد ، و دی‌ اکسيد کربن و آب ترکيب شده و منجر به شکستگی پوسته‌ها می‌شوند . همچنين جنين در روز 14 مقداری از کلسيم پوسته تخم را برداشت می‌کند .

در طی دوره 17 روزه جوجه‌ کشی بلدرچین ها 14 روز در ستر و 3 روز در هچر قرار دارند ، زمان انتقال تخم‌ بلدرچین ها ازستر به هچر به شرايط تخم‌ ها بستگی دارد . فارق از این که جوجه ای در روز 14 به پوسته نوک زده یا نه تخم ها را به هچر منتقل کنید.

دما و رطوبت جوجه کشی بلدرچین

تهویه در تکثیر بلدرچین

طی دوره جوجه‌ کشی بلدرچین اکسيژن مورد نياز جنين توسط منافذ موجود در پوسته تخم‌ بلدرچین تامين می‌شود . دی‌ اکسيد کربن نيز از همين منافذ خارج می‌گردد . ميزان اکسيژن مورد نياز جهت رشد جنين حدود 21% می‌ باشد . به ازای هر 1% کاهش ميزان اکسيژن 5%ميزان جوجه‌ دهی کاهش می‌يابد . هم چنين عدم خروج دی‌ اکسيد کربن و تجمع آن در اطراف تخم‌ ها منجر به کاهش درصد جوجه درآوری می‌شود.

در دستگاه های جوجه کشی پرتابل تهویه توسط دریچه های ورود هوای تازه و خروج هوای آلوده و هم چنین فن های تخلیه کننده هوا صورت می گیرد. در برخی از دستگاه ها هوای خنک تازه از دریچه های پایینی وارد شده و بعد از ورد به محوطه هیتر و گرم شدن در دستگاه پراکنده می شود هم چنین هوای الوده همراه با هوای گرم به سمت بالای دستگاه رفته و از دریچه های تخلیه خارج می شود. تهویه محل استقرار دستگاه امر مهمی در جوجه کشی بلدرچین و سایر طیور می باشد.

چرخش تخم بلدرچین ها در زمان جوجه کشی

در شروع جوجه کشی بلدرچین هنگام چیدن تخم بلدرچین ها در ماشین جوجه کشی انتهای پهن (قسمت کیسه هوایی) رو به بالا و انتهای تیز آن رو به پایین قرار می گیرد . چنان چه این عمل صورت نگیرد سر جوجه در قسمت  باریک قرار می گیرد و جوجه در روز پایانی جوجه کشی بلدرچین قادر به تنفس نمی باشد . اگر عمل چرخش به طور منظم انجام نگیرد باعث چسبندگی جوجه بلدرچین به پوسته شده و میزان جوجه درآوری کاهش می یابد. عمل چرخاندن موجبات گرم شدن يکنواخت تخم‌ بلدرچین ها را نيز فراهم می‌کند . اين عمل چندين بار در طی روز انجام می‌گيرد . تعداد دفعات چرخش در طی روز حداقل 6-4 بار و در برخی از ماشين های جوجه‌ کشی هر 1 ساعت يک بار انجام می‌شود.

جوجه کشی بلدرچین بدون دستگاه و به صورت طبیعی

به منظور جوجه کشی پرنده بلدرچین به صورت طبیعی باید نژاد بلدرچین مورد نظر خود را انتخاب کنید. جالب است بدانید که بلدرچین طی دوره 50 روزه از زمان تولد به بلوغ می رسد و امکان تخم گذاری برای آن وجود دارد.

تخم گذاری این پرنده اغلب در فصل بهار و تابستان صورت می گیرد؛ با این حال این امکان وجود دارد که با تغییر دما و نور تخم گذاری آنها را برای مدت طولانی تری تمدید کرد. اما جوجه کشی این پرنده به صورت طبیعی طی مراحل زیر صورت خواهد گرفت:

1. بلدرچین نر و بلدرچین ماده در کنار هم قرار می گیرند. این دو پرنده بعد از جفت گیری شروع به ساختن لانه می کنند که این لانه معمولا روی زمین ساخته می شود.

2. معمولا تخم گذاری بلدرچین ماده در عصر صورت می گیرد و این پرنده بعد از تخم گذاری روی تخم های خود می خوابد. به یاد داشته باشید که در طبیعت هر بلدرچین تنها روی 10 تخم میخوابد و در صورتی که شرایط محیطی نیز ایده آل باشد، اغلب تخم های نطفه دار به جوجه بلدرچین تبدیل خواهند شد.

3. جوجه ها پس از گذشت 18 روز متولد می شوند که در این زمان به دلیل ضعیف بودن مراقبت از آنها حائز اهمیت است. دوره مراقبت از جوجه های تازه متولد شده 2 تا 3 هفته تخمین زده می شود.

به طور کلی بلدرچین در طول سال کمتر از 200 عدد تخم می گذارد؛ بدین معنی که هر دو روز یک بار شاهد تخم گذاری این پرنده خواهید بود.

جوجه کشی بلدرچین به صورت طبیعی و بدون دستگاه

آموزش جوجه کشی بلدرچین بدون دستگاه

سود جوجه کشی بلدرچین

پرورش بلدرچین نه تنها کم دردسر است بلکه سود بالایی را نیز به دنبال دارد. اما دلیل این امر چیست؟

بلدرچین پرنده ای است که نیازی به واکسینه شدن یا آنتی بیوتیک ندارد. از طرف دیگر گوشت این پرنده به علت خواص بی نظیری که دارد از سوی پزشکان توصیه می شود. همین موضوع منجر به استقبال مردم از این پرنده شده است.

بنابراین چنانچه به دنبال کسب و کاری پرسود و با دردسر کم هستید، جوجه کشی بلدرچین همان راهکاری است که به آن نیاز دارید. البته جوجه کشی این پرنده به کمک دستگاه انتخاب معقولانه تری به شمار می آید و بی شک سود کلانی را برای شما به همراه خواهد داشت. برای کسب اطلاعات در مورد سود تکثیر پرندگان پیشنهاد میکنیم مقاله سود جوجه کشی  را مطالعه کنید.

سود جوجه کشی بلدرچین

جوجه کشی بلدرچین چه میزان سود دارد؟

دما و رطوبت و شرایط جوجه کشی بلدرچین

دما و رطوبت دو فاکتور مهم در جوجه کشی به شمار می آید؛ در صورت عدم توجه به این دو فاکتور مهم تمام زحمات و تلاش های شما هدر می رود. اما بهترین دما و رطوبت برای جوجه کشی بلدرچین چه میزان است؟

مناسب ترین دما به منظور جوجه کشی پرنده بلدرچین 37.2 تا 37.8 درجه سانتی گراد است. توجه داشته باشید که در نظر گرفتن دمایی بالاتر یا پایین تر از میزان تعیین شده، آسیب های جبران ناپذیری را برای تخم های نطفه دار به دنبال خواهد داشت.

تامین رطوبت مورد نیاز تخم های نطفه دار به منظور حفظ سلامتی آنها حائز اهمیت است. به طور کلی توصیه می شود که رطوبت دستگاه جوجه کشی را روی 60% تنظیم کنید؛ بدین ترتیب تخم های نطفه دار در شرایط ایده آلی قرار خواهند داشت.

دما و رطوبت جوجه کشی بلدرچین

دما و رطوبت و شرایط جوجه کشی بلدرچین

4 نکته مهم جوجه کشی بلدرچین

1– تخم نطفه دار بلدرچین که از مولد های نگهداری شده در قفس بلدرچین تخم گذار تهیه می شود بسیار مناسب تر از تخم های جمع اوری شده از بلدرچین های نگهداری شده در بستر می باشد .

2– حداقل هفته ای یک بار به گله مولد مولتی ویتامین محلول در آب داده شود تا آمار هچ در جوجه کشی بلدرچین بیشتر و جوجه های تولید شده سالم تر باشند .

3– دمای محیط نگهداری تخم ها قبل از جوجه کشی بلدرچین بین 16 تا 20 درجه باشد .

4– بهترین  مدت زمان نگهداری گله بلدرچین تخم گذار از زمان شروع تخم گذاری 6 الی 9 ماه می باشد .

کلام آخر

چنانچه به دنبال کسب درآمد از طریق جوجه کشی هستید، به یاد داشته باشید که معیارهای مختلفی در موفقیت شما تاثیرگذار هستند. با رعایت اصول و استانداردهایی که مطرح شد، جوجه کشی بلدرچین به منبع درآمد ایده آلی برای شما تبدیل می شود.

سوالات متداول

تخم بلدرچین چند روزه جوجه میشه؟

مدت جوجه کشی بلدرچین 17 روز است.

جوجه کشی بلدرچین چند مرحله مهم دارد که عبارت است از:

انتخاب تخم نطفه دار مناسب جوجه کشی

پاکسازی تخم های نطفه دار

قرارد ادن تخم های نطفه دار درون دستگاه

نطفه سنجی در زمان مناسب

مناسب ترین دما به منظور جوجه کشی پرنده بلدرچین 37.2 تا 37.8 درجه سانتی گراد است

تامین رطوبت مورد نیاز تخم های نطفه دار به منظور حفظ سلامتی آنها حائز اهمیت است. به طور کلی توصیه می شود که رطوبت دستگاه جوجه کشی را روی 60% تنظیم کنید؛ بدین ترتیب تخم های نطفه دار در شرایط ایده آلی قرار خواهند داشت.

پرورش بلدرچین نه تنها کم دردسر است بلکه سود بالایی را نیز به دنبال دارد. اما دلیل این امر چیست؟

بلدرچین پرنده ای است که نیازی به واکسینه شدن یا آنتی بیوتیک ندارد. از طرف دیگر گوشت این پرنده به علت خواص بی نظیری که دارد از سوی پزشکان توصیه می شود. همین موضوع منجر به استقبال مردم از این پرنده شده است.

به منظور جوجه کشی پرنده بلدرچین به صورت طبیعی باید نژاد بلدرچین مورد نظر خود را انتخاب کنید. جالب است بدانید که بلدرچین طی دوره 50 روزه از زمان تولد به بلوغ می رسد و امکان تخم گذاری برای آن وجود دارد.

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

27 خرداد 1401

ببخشید می خواستم بدونم وقتی تمام کار ها رو انجام بدم یعنی: بزارم تخم های بلدرچین به حدود 12 تا برسه و بلدرچین روشون بشینه و بزارم 18 روز رو تخم ها بخوابه ،
آیا تخم ها جوجه می شن ؟
چند درصد احتمال داره تخم ها جوجه شن؟

  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز
  امکان کرچ شدن و خوابیدن بلدرچین در اسارت بر روی تخم ها بسیار پایین هست و بهتره از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید

24 مرداد 1400

سلام دمای 36درجه سانتیگراد برای جوجه کشی بلدرچین مناسب است

  25 مرداد 1400

  سلام دوست عزیز
  دمای مناسب برای جوجه کشی بلدرچین 37.7 درجه سانتی گراد است.

11 فروردین 1400

سلام،رطوبت درزمان هچ بین۷۰تا۷۵ مشکلی نیست؟

  14 فروردین 1400

  سلام دوست عزیز
  این میزان رطوبت برای جوجه کشی بلدرچین مناسب است و مشکلی ندارد.

26 آذر 1399

سلام
جیره آبی بلدرچین چطور است

  23 مرداد 1400

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما آب آشامیدن برای بلدرچین است که باید دائما آب داشته باشند.

20 مرداد 1399

سلام ممنونم از این که پاسخگوی همه دوستان هستید حقیقتش من تجربه جوجه کشی نداشتم و الان میخوام دستگاهش رو بخرم یه اتاق 16 متری و حدود 6 تومن سرمایه دارم.. با توجه به بازار فروش با پرورش بلدرچین شروع کنم بهتره یا قرقاول یا مرغ… سرمایه م کمه بخاطر همین پرسیدم با کدومش به نتیجه بهتری میرسم… متشکرم

  25 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد ما به شما برای شروع کار، پرورش و نگهداری قرقاول های نژاد زینتی با تعداد کم است.

4 تیر 1399

سلام دم شما گرم انشااله کسب وکارتون همیشه پر رونق تنتون سلامت که اینطور قشنگ وکامل پاسخ همه رو میدید

  11 تیر 1399

  سلام دوست عزیز
  خیلی ممنون از شما
  از این که پاسخ سوالات به شما کمک کرده بسیار خوشحال هستیم و پیام انرژی بخش شما به ما کمک میکند تا با انگیزه بیشتری به سوالات کاربران پاسخ دهیم.

11 مهر 1398

با عرض سلام ما الان در زمان هچر هستیم و منتظر هستیم جوجه ها از تخم ها بیرون بیان میخواستم بدونم بعد به دنیا اومدن جوجه ها درون اکواریم با لامپ که هم دما بده هم نور ایده ی جالبی هست؟؟واینکه چی مناسب تره بهشون بدم ممنونم اگه جواب بدین

  11 آذر 1398

  سلام سامان عزیز
  چون کف آکواریوم شیشه است پای جوجه بلدرچین ها سر میخورد و مناسب نیست. اگر تعداد جوجه ها کم هست بهترین حالت استفاده از جعبه های کارتنی و یا چوبی که کف آن ها پوشال یا موکت داشته باشد و بالای آن لامپ برای گرما قرار دهید بهتر است
  برای تغذیه جوجه ها در روز اول میتوانید از آرد ذرت و آب و شکر 8 درصد استفاده کنید.

   10 اسفند 1399

   سلام وخسته نباشید.
   برای جوجه کشی بلدرچین باید در کدام روز نطفه سنجی کنم

    11 اسفند 1399

    سلام دوست عزیز
    چون پوست تخم بلدرچین ضخیم و رنگی است، امکان نطفه سنجی تخم بلدرچین به صورت نوربینی وجود ندارد.

8 خرداد 1398

سلام.
ما یه دستگاه جوجه کشی دست ساز ساختیم یه سطل آب داره یه لامپ 200w یه فن و یه اما سنج الکتریکی.
دمای محیط تخم ها رو روی ۳۲.۵ تنظیم کردیم.
از فن کامپیوتر برای تهویه هوا استفاده میکنیم.
و از سطل آب برای تامین رطوبت.

حالا چند سوال دارم:
۱. سطل آب برای تامین رطوبت کافیه یا با آب پاش تخم هارو مرطوب کنیم؟
۲. دمای ۳۲.۵ دمای مناسبی هست یا نه؟
۳. ظرف دستگاه از پنج وجه برای سوراخ داره برای تهویه هوا یه فن کامپیوتر هم داخلش هست برای تهویه هوا، اینا برای اینکه هوا تهویه بشه کافی هستن یا باید فکری به حال تهویه هوا بکنیم؟

  7 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  1- باید رطوبت دستگاه اندازه گیری شود تا مشخص شود سطل آب رطوبت را تامین می کند یا خیر.
  2- دمای بین 24 تا 30 درجه سانتی گراد برای جوجه کشی بلدرچین مناسب است.
  3- تهویه دستگاه باید به صورتی باشد که نسبت به تعداد تخم ها هوا در حال جا به جایی باشد.

5 خرداد 1398

سلام دوست عزیز
برای انجام جوجه کشی بلدرچین راحت تر است یا مرغ؟
( صرف نظر از مدت زمان)

  27 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  بستگی دارد شما راحتی را در چه چیزی میبینید ولی برای انتخاب، شما بازار فروش خود را حتما در نظر داشته باشید.

31 فروردین 1398

سلام من تخم از مغازه گرفتم خودم یک دستگاه جوجه کشی دست ساز درست کردم اولش هواسم نبود از بین ۹تا ۱۰ساعت درجه دما ۵۰بود میگم جنین از بین رفته؟

  17 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  بله تخم بلدرچین ها در دمای 50 درجه خراب می شوند. ولی تخم بلدرچین هایی که شما از مغازه تهیه کرده اید معمولا بدون نر تولید می شوند و بدون نطفه هستند و برای جوجه کشی مناسب نیستند.

16 آبان 1397

باسلام و خسته نباشید
بهترین دانی که برای بلدرچین یک روزه پیشنهاد میکنید چیست؟
کدام برنامه غذایی جهت پرورش بهتر بلدرچین پیشنهاد میکنید؟

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  جیره پیشنهادی ما:
  جیره غذایی بلدرچین

30 شهریور 1397

با سلام و خدا قوت
من قصد دارم تو یه محل ۵۰ متری با تعداد ۲۰۰۰ قطعه و قفس های استاندارد یک واحد تولید تخم راه بندازم و کم کم به تعداد بالا گسترش بدم.
برای شروع استاندارد و این تعداد چه مبلغ سرمایه لازمه؟
آیا صرفه اقتصادی داره؟
و اینکه جوجه چند روزه مناسبه برای شروع؟
ممنونم

  31 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  شما برای این تعداد بلدرچین به 10 متر قفس نیاز دارید. بلدرچین های 30 تا 40 روزه نیز برای پرورش در قفس مناسب هستند. محل نگهداری نیز باید از نظر نور، دما و تهویه تجهیز شود. نگهداری حداقل 3000 تا 4000 عدد برای داشتن صرفه اقتصادی مناسبتر می باشد. در تعدادی که شما گفتید نیز باید هزینه تهیه قفس، بلدرچین ها، مکان، انرژی و کارگر را محاسبه کنید سپس تصمیم به شروع کار بگیرید.

   1 مهر 1397

   ممنونم از اینکه راهنمایی کردین.
   قیمت دان که متناسب با این جوجه ها باشه چقدره؟

    1 مهر 1397

    حسین عزیز شما میتوانید برای غذای جوجه ها از دان های شرکت پارس استفاده کنید. برای اطلاع از قیمت نیز می توانید با این شرکت تماس بگیرید.

25 شهریور 1397

سلام باچقدر سرمایه مالی میشه هم تولید جوجه بلدرچین و هم پرورشص رو راه انداخت.

  26 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  بستگی به خود شما دارد و این که توقع شما از نظر مالی چه مقدار می باشد؟ می توانید با یک عدد دستگاه جوجه کشی کوچک و چند عدد بلدرچین تخم گذار هم این کار را انجام دهید.ولی تولید جوجه و پرورش در مقیاس های کوچک صرفه اقتصادی زیادی ندارد.

21 شهریور 1397

سلام من یه اتاق به اندازه 16متر مربع دارم که فضای مناسبی هست برای پرورش بلدرچین تخم گذار
به نظر شما چند قطعه توی همچین فضایی نگهداری میشه؟
لوازم موردنیاز چی هست و از آیا توی سایتتون دارید؟
برای این تعداد باید مجوز بگیرم؟
ممنون میشم

  22 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر اتاق بحشی از منزل مسکونی باشد بویی که از پرورش بلدرچین ها در آن محل تولید می شود باعث آزار و اذیت می شود. ولی اگر در اطراف شما کسی نیست حدود 700 تا 800 عدد بلدرچین به شرط داشتن تهویه مناسب می توانید نگهداری کنید. برای شروع نیز از آبخوری و دانخوری های دستی و معمولی موجود در بازار شروع کنید.

3 مرداد 1397

سلام
تخم بلدرچین زیر کبوتر تبدیل به جوجه شده ولی جوجه ها خودشون غذا و آب نمی خورند لطفا راهنمایی کنید

  14 مرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  جوجه بلدرچین ها در 24 ساعت اولیه تقریبا دان نمی خورند. بعد از آن نیز میزان دانی که میخورند بسیار ناچیز است و به چشم نمی آید. تقریبا در چند ساعت اول نیز به علت جذب کیسه زرده تمایلی به دان و آب ندارند.

1 خرداد 1397

با سلام و خسته نباشید
من دستگاه جوجه کشیم دماشم روی 38درجه هستش ایا جوجه در میاد
هرکاری میکنم دماش روی 37نمیره فقط شبا روی دمای 37و روزا روی 38ایا جوجه در میاد.
چرخاندن تخم ها صورت میگیره .و سوراخ های زیادی برای تهویه درست کردم اما روزا دماش کم نمیشه

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  ظاهرا شما در ساخت دستگاه از منبع حرارتی قوی استفاده کرده اید. پیشنهاد میکنیم از منبع ضعیف تری برای حرارت استفاده کنید. البته دمای 38 درجه سانتیگراد برای جوجه کشی بلدرچین خیلی زیاد نیست و احتمالا ورود و خروج هوای دستگاه هم صحیح نیست.

27 اردیبهشت 1397

سلام برای راه اندازی 1000 عدد بلدر چین چقدر سرمایه میخواد

  2 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما پرورش بلدرچین است، اصلی ترین هزینه های پرورش، تغذیه و هزینه فضای نگهداری، انرژی و خرید جوجه است. هر بلدرچین تا کشتار حدود 600 تا 650 گرم دان میخورد. فیمت دان در حال حاضر حدود 10.000 تومان است که با ضرب اعداد میتوانید میزان هزینه را محاسبه کنید.

26 اردیبهشت 1397

متشکر از اطلاعات کاملتون

20 اردیبهشت 1397

سلام چه موقع جوجه کشی بلدرچین شروع میشه

  30 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما جوجه کشی بلدرچین های پرورشی است؛ در تمام فصل ها و زمان ها تولید تخم نطفه دار و جوجه یکروزه انجام میشود.

31 فروردین 1397

باسلام
در زمان هچرجوجه بلدرچین
بعد از بیرون اومدن از تخم چند ساعت بایدجوجه تو دستگاه باشند تا به مادر مصنوعی انتقال دهیم؟همچنین زمان انتقال به مادر مصنوعی برای دیگر گونه جوجه ها مثلاً مرغ متفاوت می باشد؟

  30 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  جوجه بلدرچین ها و سایر پرندگان بعد از خروج از تخم حدود 14 تا 15 ساعت در دستگاه جوجه کشی باشند کافی است. در مجموع جوجه ها کاملا خشک شوند و خیلی زیاد هم داخل دستگاه نباشند که آب بدنشان را از دست بدهند.

9 اسفند 1396

سلام خسته نباشید من میخواستم تو حیاطمون یه نگهداری مرغ خروس یا بلدرچین بپردازم به نظر شما کدومشون بهتره .میخواستم دستگاه جوجه کشی بخرم ازشون جوجه بگیرم اگه میشه راهنماییم کنین برام خیلی مهمه مرسی

  24 خرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد ما به شما نگهداری مرغ و خروس می باشد زیرا نیاز به مراقبت کمتری دارند و نسبت به بلدرچین به عوامل محیطی مقاوم تر هستند. همچنین چون فضا باز می باشد امکان حمله توسط گربه یا… می باشد که در این شرایط بلدرچین هیچگونه دفاعی نمیتواند از خود کند. اگر علاقمند به کسب اطلاعات درباره ی جوجه کشی مرغ می باشید نیز پیشنهاد میکنیم مقاله جوجه کشی مرغ را به آدرس زیر مطالعه کنید:
  https://dquail.com/جوجه-کشی-مرغ/

5 دی 1396

سلام و درود دوست عزیر،

چطور ميتوان از بلدرچین و طیور خانگی بدون ماشین جوجه کشی، جوجه گرفت؟ ایا وقت یا فصل بخصوصی دارد یا چطور میشه مطمئن شد الان وقته جوجه گیریه؟

باتشکر.حسین

  6 دی 1396

  سلام
  برخی از طیور مانند بلدرچین در اسارت جوجه کشی طبیعی انجام نمی دهند و یا به سختی این کار صورت میگیرد. سایر طیور اغلب در اواخر بهار و تابستان به اصطلاح کرچ می شوند که می توانند تعداد کمی تخم را به جوجه تبدیل کنند.

   17 فروردین 1397

   سلام رطوبت دستگاه بین ۶۰تا۶۵درجه است و‌‌ در روز ۱۷م شروع به شکستن جزیی تخم کردن چ میزان در این فاصله طول میکشد تا جوجه از تخم در بیاد

    22 دی 1399

    سلام دوست عزیز
    حداکثر 24 ساعت زمان میبرد تا جوجه بلدرچین ها از تخم خارج شوند.

30 آبان 1396

با سلام وخسته نباشید،تا چند روز پس از بیرون آمدن بلدرچین میتوان آن را در دستگاه جوجه کشی با دمای 37.2و رطوبت72نگه داشت، از چندین روز میتوان به آن غذا داد،ایا امکان دارد که بلدرچین در روز بیستم بیرون بیاید؟مرسی

  1 دی 1396

  سلام تا ۳۶ ساعت حداکثر ولی بهتره یک بار در پایان ۲۴ ساعت جوجه ها خرج بشن از هچری و دوباره ۱۲ ساعت بعد الباقی جوجه بلدرچین ها رو خارج کنید. جوجه کشی بلدرچین ۱۷ روز هست اگر بیشتر طول کشید احتمالا دمای دستگاه جوجه کشی پایین بوده