استفاده از باکتری به عنوان جایگزین آنتی‌بیوتیک در تغذیه مرغ گوشتی

باکتری

استفاده از باکتری به عنوان جایگزین آنتی‌بیوتیک در تغذیه مرغ گوشتی

جایگزین آنتی‌بیوتیک در تغذیه مرغ گوشتی
محقیقین موسسه تحقیقات «یخکره» واقع در سیبری براساس بررسی‌های متعدد اظهار داشتند: تولیدکنندگان خوراک طیور در آینده‌ای نزدیک از نوعی باکتری که در چند سال اخیر کشف شده‌ است به عنوان جایگزین آنتی‌بیوتیک در جیره طیور گوشتی استفاده خواهند کرد.
به گزارش واحد بین‌الملل پایگاه اطلاع‌رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، مطابق با تحقیقات اخیر ترکیبی از این باکتری ها با کلوئید نقره تولید دارویی برای افزایش ایمنی بدن می‌کند که می‌توان از آن به عنوان جایگزین آنتی‌بیوتیک در تغذیه طیور استفاده کرد.
Andrei subbtin  اظهار داشت: این باکتری از سنگی کشف شده است که قدمت آن حدود 5/3 میلیون سال است. پیش از این، باکتری مذکور توسط هیچ محققی کشف نشده بود و در حال حاضر هنوز اسمی برای آن انتخاب نشده است.
طبق بیانیه صادر شده توسط موسسه تحقیقات تیوبن: پس از به اتمام رسیدن تحقیقات اولیه، محقیقین با همکاری تعدادی از مزارع  پرورش مرغ گوشتی به منظور بررسی عملکرد این باکتری به عنوان آنتی‌بیوتیک در جیره طیور تحقیقی را شروع خواهند کرد.
نتایج آزمایشات انجام شده بر روی موش‌ها حاکی از آن بوده است که استفاده از این باکتری در خوراک مصرفی موش‌ها به طرز چشمگیری موجب بهبود رشد و کاهش احتمال کوری وابسته به سن می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *