انواع سالن های مرغداری

سالن مرغداری

انواع سالن های مرغداری

بعد از خروج جوجه ها از دستگاه جوجه کشی عمل انتقال به سالن مرغداری صورت می گیرد. سالن های مرغداری به دو دسته سالن های باز و  سالن های بسته تقسیم می شوند. اکثر مرغداری های دنیا از نوع سالن باز می باشند و این سالن خود به دو نوع پنجره دار و پرده دار تقسیم میشوند.

سالن های پنجره دار

دارای پنجره هایی در دو دیوار جانبی هستند و از نور طبیعی خورشید برای روشنایی سالن مرغداری در ساعات روز استفاده می شود. تهویه به وسیله هواکش ها انجام می گیرد.

سالن های پرده دار

برای مناطق گرمسیر و شرجی که به علت رطوبت زیاد هوا نمی توان از تبخیر آب برای خنک کردن سالن استفاده نمود، ایده ال می باشند. در سالن های پرده دار دو دیوار جانبی بین یک دوم تا دو سوم ارتفاع دیوار باز است و این سالن ها توسط کوران هوا خنک می شوند و باید در امتداد بادهای موسمی قرار داشته باشند. بر روی قسمت باز بایستی توری محکمی نصب گردد تا از خروج پرنده ها و از ورود حیوانات دیگر جلوگیری شود. در مواقع سرما یک پرده کلفت برزنتی یا پلاستیکی روی قسمت باز کشیده می شود.

سالن های بسته

سالن هایی هستند که در آنها شرایط محیطی تحت کنترل بوده و مطابق احتیاجات طیور فراهم می گردد. روشنایی به وسیله نور مصنوعی لامپ ها تامین می شود و برای خنک کردن طیور از خنک کننده های تبخیری استفاده می شود.

به این مطلب چه امنیازی میدهید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *