ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

دسته : آموزش جوجه کشی

در این مقاله سعی نموده ایم نحوه ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی برای کسانی که دوست دارند جوجه کشی دستی را تجربه کنند ، توضیح دهیم.  این روش برای تجربه اندوزی کودکان و نوجوانان در جهت برانگیخته شدن خلاقیت و کشف استعدادشان بسیار توصیه می شود. اما اگر به دنبال تجربه حرفه ای و کسب درآمد هستید با توجه به اهمیت صرفه جویی در وقت و هزینه بهتر است دستگاه جوجه کشی صنعتی را از شرکت های معتبر تهیه نمایید.

فیلم آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال

اگر قصد ساخت یک دستگاه جوجه کشی دست ساز را دارید یکی از گزینه های خوب برای بدنه دستگاه استفاده از یخچال های قدیمی و سوخته می باشد. ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال می تواند احساس خوشایندی را در شما ایجاد کند. تا حدی که بسیاری از افراد از شدت خوشحالی ادعای اختراع دستگاه جوجه کشی می کنند!!!

ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال

لوازم پیشنهادی برای ساخت دستگاه جوجه کشی با هزینه کم

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال و چند نکته مهم:

 • بدنه یخچال بدون شکستگی باشد. ( زیرا شکستگی ها و نفوذ هوا به داخل لایه های میانی می تواند محلی برای رشد باکتری ها شود. )
 • ابعاد یخچال مناسب ظرفیت مورد نیاز باشد.
 • برای تهویه دستگاه حداقل نیاز به سه دریچه بر روی دستگاه است. یک دریچه جهت خروج هوا روی سقف یخچال حداقل به قطر 4 سانتی متر و دو دریچه در دیواره های کناری در پایین ترین قسمت به قطر 2 سانتی متر.
 • المنت را با مقداری فاصله از دیواره های پلاستیکی دستگاه نصب کنید. تا حرارت باعث آسیب به بدنه یخچال نشود. معمولا برای تبدیل یک یخچال با سایز متوسط یک المنت 200 الی 300 وات میله ای با طول 30 الی 50 سانتی متر کفایت می کند.
 • در صورتی که نوارهای لاستیکی درب یخچال پوسیده شده است ابتدا نوار مگنت را تعویض کنید. تا دستگاه جوجه کشی دست ساز شما دما را از دست ندهد.
 • در انتخاب یک کنترلر برای دستگاه وسواس بیشتری به خرج دهید. تا یک جوجه کشی لذت بخش را تجربه کند. ترموستات های ضعیف و بی کیفیت معمولا نمی توانند حتی یک دوره ی کامل جوجه کشی با شما همراهی کنند.
 • برای چرخش تخم ها از راک های فلزی به شکل زیر استفاده کنید. معمولا یک موتور مدل (60KTYZ) تا تعداد 600 تخم مرغ را می تواند بچرخاند.
راک دستگاه جوجه کشی با یخچال

وسایل مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی با یخدان یونولیتی

 • یخدان یونولیتی درب دار
 • سرپیچ متصل به سیم
 • نوار چسب
 • لامپ 25 وات
 • توری مرغی با توری فلزی مناسب
 • دما سنج و رطوبت سنج دیجیتال
 • ظرف آب مناسب برای قرار گرفتن داخل یخدان
 • اسفنج

ساخت دستگاه جوجه کشی با یخبندان یونولیتی

مراحل ساخت دستگاه جوجه کشی با یخدان یونولیتی

1- یک یخدان یونولیتی انتخاب کرده و روی بدنه آن سوراخی ایجاد نمایید به اندازه ای که سرپیچ از آن عبور کند. سپس توسط نوار چسب سرپیچ را از داخل و خارج سوراخ به بدنه یخدان بچسبانید. این کار را با دقت انجام دهید تا بر اثر تماس لامپ با بدنه یونولیتی باعث آتش سوزی نشود. سپس یک لامپ 25 وات را به سرپیچ متصل نمایید.

همچنین می توانید از یک جعبه مقوایی به جای یخدان یونولیتی استفاده کنید ولی بدلیل عایق بودن جعبه یونولیتی این جعبه برای ساخت دستگاه جوجه کشی مناسب تر است.

نصب لامپ در ساخت دستگاه جوجه کشی

2 – جدا کننده های توری اطراف لامپ

با استفاده از توری مرغی یا توری های فلزی موجود در بازار اطراف لامپ را بپوشانید این کار از تماس جوجه ها پس از تولد با لامپ جلوگیری می کند.

در صورت تمایل می توانید از توری موجود در کف جعبه استفاده کنید تا از جمع شدن فضولات زیر پای پرنده جلوگیری شود.

قرار دادن دماسنج در دستگاه جوجه کشی دست ساز

3 – اضافه نمودن دما سنج و رطوبت سنج دیجیتال

مطمئن شوید که دما سنج و رطوبت سنج به درستی و با دقت زیاد کار می کند و آن را در جعبه و جایی کنار تخم مرغ ها قرار دهید.

قرار دادن طرف آب پس از ساخت دستگاه جوجه کشی

4 – جهت تامین رطوبت مورد نیاز جوجه کشی یک ظرف آب داخل جعبه قرار دهید می توانید داخل ظرف از اسفنج استفاده نمایید تا بتوانید رطوبت مورد نیاز جعبه را کنترل نمایید.

شیشه دستگاه جوجه کشی دست ساز

5 – روی درب یخدان برشی ایجاد کنید و با استفاده از شیشه قاب عکس یا طلق پلاستیکی محل برش خورده را بپوشانید و اطراف آن را با نوار چسب محکم بچسبانید.

در صورت تمایل می توانید لولایی روی درب یخدان نصب نموده تا عمل باز و بسته نمودن درب دستگاه راحت تر انجام پذیرد.

جهت گردش جریان هوا و تهویه داخل جعبه می توانید دو سوراخ کوچک در طرفین جعبه ایجاد نمایید و یک سوراخ کوچک روی درب بالای آن در نظر بگیرید.

مرحله پایانی ساخت دستگاه جوجه کشی

6 – تست دستگاه جوجه کشی

قبل از قرار دادن تخم مرغ های نطفه دار درون دستگاه می بایست دستگاه را برای یک روز یا حتی بیشتر روشن کنیم تا از رطوبت و دمای مورد نیاز در دستگاه مطمئن شویم. در طول دوره جوجه کشی درجه حرارت دستگاه باید روی 37.5 درجه سانتیگراد ثابت بماند و می بایست رطوبت دستگاه برای 18 روز اول بین 55 تا 65 درصد و برای چهار روز آخر بین 65 تا 75 درصد تنظیم شود.

جهت کنترل رطوبت دستگاه می توانید آب جذب شده به اسفج را خارج نموده و یا برای افزایش رطوبت مقداری آب به ظرف داخل دستگاه اضافه نمایید.

مراحل جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی دست ساز

قرار دادن تخم مرغ ها

شروع جوجه کشی پس از ساخت دستگاه جوجه کشی

تهیه تخم نطفه دار خیلی مهم است چرا که در برخی موارد مشاهده شده بدلیل رعایت نکردن اصول نگه داری تخم های نطفه دار پس از قرار گیری تخم مرغ ها در دستگاه نطفه رشد نکرده و تمامی زحمات شما از بین می رود. لذا جهت تهیه تخم مرغ نطفه دار مناسب می توانید به بازارهای محلی اطراف خود مراجعه کرده یا از افرادی که به آنها اعتماد دارید تخم نطفه دار مرغوب تهیه کنید.

کیفیت تخم مرغ نطفه دار بستگی به سلامت مرغ دارد لذا در صورت لزوم می توانید از فروشنده بخواهید تا جهت بررسی و اطمینان از سلامت مرغ ها شما را به مزرعه خود ببرد. معمولا مرغ های آزاد تخم های با کیفیت تری نسبت به مرغ های داخل قفس تولید می کنند.

معمولا نرخ جوجه درآوری خوب بین 50 تا 85 درصد از تخم ها می باشد.

تخم مرغ نطفه دار مرغ های تخم گذار معمولا کوچک تر هستند این درحالی است که تخم مرغ گوشتی معمولا درشت تر می باشد به هرحال شما می توانید از کشاورز سوال کنید تا اطلاعات لازم درباره نژاد مرغ های مزرعه خود در اختیار شما قرار دهد.

اطلاعات مهم نظیر زمان و آمار تخم مرغ ها قرار گرفته در دستگاه جوجه کشی را ثبت کنید

ثبت اطلاعات و تاریخ دستگاه جوجه کشی دست ساز

 یک تخم مرغ به 21 روز زمان نیاز دارد تا به جوجه تبدیل شود و مهم است که شما بدانید چه زمان و چه تعداد تخم را داخل دستگاه قرار داده اید. همچنین میزان دما و رطوبت اندازه گیری شده در هر روز را ثبت نمایید تا در صورت مشاهده تغییر سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید.

چرخش تخم مرغ ها در دستگاه جوجه کشی دست ساز

چرخش تخم مرغ ها دستگاه جوجه کشی دست ساز

تخم مرغ ها را می بایست در هر روز و در فواصل زمانی منظم بچرخانید این امر می بایست تا روز 18 جوجه کشی ادامه پیدا کند. برای چرخش درست تخم مرغ ها می توانید یک طرف آن را علامت “O” و طرف دیگر آن را با علامت “X” نشانه گذاری کنید و در هر مرحله یک چهارم تا نیم دور تخم مرغ ها را بپرخانید.

نکته : در دستگاه های جوجه کشی ساخته شده در کارخانجات معتبر این عمل به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به بازرسی انجام می پذیرد.

مشاهده داخل تخم مرغ ها بعد از هفته اول

نوربینی تخم مرغ

این کار به شما کمک می کند تا تخم های نطفه دار را از سایر تخم ها شناسایی نمایید. برای عمل کندلینگ یا نوربینی تخم مرغ ها می توانید یک دستگاه کندلر تهیه کرده و یا توسط یک چراغ قوه و در فضای تاریک، داخل تخم مرغ ها را یک به یک مشاهده کنید. پس از بررسی تخم مرغ ها آنهایی که نطفه دار نیستند و یا تفاوتی با سایر تخم های نطفه دار دارند را از دستگاه خارج نمایید.

اگر از چراغ قوه برای مشاهده تخم مرغ ها استفاده می کنید می بایست لنز آن به اندازه ای کوچک با شد که با قرار دادن تخم مرغ روی آن نور از اطراف مشاهده نشود.

برای ساخت کندلر خانگی می توانید یک چراغ رومیزی را داخل جعبه مقوایی با ابعاد مناسب قرار داده و روی جعبه را سوراخ کنید و تخم مرغ را روی سوراخ قرار داده و داخل آن را مشاهده نمایید.

برای مشاهده داخل تخم مرغ به آرامی آن را بچرخانید تا از ایجاد نطفه در آن مطمئن شوید.

جنین زنده مانند یک نقطه دیده می شود که با رگ های خونی به اطراف احاطه شده است.

جنین مرده شبیه به حلقه و یا رگه هایی از خون دیده می شود.

تخم مرغ بدون نطفه کاملا شفاف بوده و نور از آن عبور می کند.

توجه به صدای تق تق در روز بیست و یکم

روز بیست و یکم جوجه کشی بعد از ساخت دستگاه جوجه کشی

اگر دقت کنید در روز بیست و یکم صدای ضربه زدن نوک جوجه ها به تخم ها را می شنوید این صدا به منظور ترکیدن کیسه هوای داخل تخم و برخورد نوک جوجه با پوسته تخم مرغ ایجاد می شود. پس از شنیدن صدا شاید تا 12 ساعت زمان لازم باشد تا جوجه به طور کامل از تخم خارج شود.

نکته : در حین خروج جوجه ها از تخم هرگز به آنها کمک نکنید و اجازه دهید خود حیوان این کار را انجام دهد چرا که برخی از جوجه ها هنوز توان شکستن تخم را ندارند و به زمان بیشتری برای جذب انرژی لازم دارند.

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

10 فروردین 1400

من یک دستگاه جوجه کشی خودم ساختم امروز تخم هارو گذاشتم پوسته تخمه آب گرفته مشکلی نداره

  14 فروردین 1400

  سلام دوست عزیز
  زمانی که تخم مرغ ها سرد است و به صورت ناگهانی در جایی گرم و مرطوب قرار می گیرند روی آن ها شبنم میزند که در کل خوب نیست. بهتر است تخم مرغ ها اول چند ساعت در جایی نسبتا گرم قرار بگیرند سپس وارد دستگاه شوند.

1 بهمن 1399

سلام برای چرخیدن تخم ها به صورت اتوماتیک باید چی کار کنیم؟

  29 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  چرخش تخم نطفه دار راهکارهای زیادی دارد ولی ما پیشنهاد میکنیم از موتور مناسب جوجه کشی و تایمر استفاده کنید.

   20 اسفند 1399

   سلام
   خسته نباشید
   من یک دستگاه جوجه کشی درست کردم که دیروز تخم داخلش گذاشتم لحظه ای که تخم ها رو گذاشتم دما تا ۴۰٫۱ درجه رفت و فورا در دستگاه رو باز کردم به نظرتون تخم ها خراب نشد
   و یک لحظه هم رطوبت تا ۶۷ رفت و فورا رطوبت رو پایین آوردم میترسم که جوجه نش
   اما الان دما روی ۳۷٫۶ تا ۳۷٫۷ ثابت رطوبت هم بین ۵۸ تا ۶۳ نگه داشتم و تخم ها رو داخل روز هر ۲ ساعت یک بار می‌چرخونم و شب ها هم هر چهار ساعت یک بار مشکلی که پیش نمیاد ؟
   میترسم نشن جوجه تجربه ندارم بار اول
   ممنون از سایت خوبتون

    22 فروردین 1400

    سلام دوست عزیز
    چون در زمان افزایش دما سریعا دستگاه را خاموش کرده اید مشکلی ندارد. شرایط جوجه کشی با میزان دما و رطوبتی که در حال حاضر گفتید، خوب است و کار درست پیش می رود.

  30 بهمن 1399

  بنام خدا من میخواستم بدونم که شما یک فیلم آموزشی از همین دستگاه جوجه کشی ندارید

   2 اسفند 1399

   سلام دوست عزیز
   فیلم آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی ساخته و در حال تدوین است. انشاالله به زودی آپلود خواهد شد.

    6 اسفند 1399

    سلام . برای علامت گذاری روی تخم مرغ ها باماژیک علامت بزنیم ضرر داره یا بامداد علامت بزنیم؟

     1 اردیبهشت 1400

     سلام دوست عزیز
     با یک علامت کوچک مشکلی رخ نمی دهد ولی قاعدتا مداد بهتر است.

27 دی 1399

سلام دوستان
میشه بجای لامپ از بخاری آکواریوم استفاده کرد.درسته بخاریدآکوریوم بیرون از آب می سوزه.داخل آب بزاریم آبگرم بشه رطوبت تولید میکنه یعنی جواب میده؟

  30 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  با این روش رطوبت دستگاه خیلی بالا میرود و امکان کنترل رطوبت وجود ندارد و باعث میشود که جوجه ها در تخم خفه شوند یا فلج به دنیا بیایند.

17 دی 1399

سلام نور چقد فاصله داشته باشع با تخم ها؟جلوی نور رو با چیزی بگیریم یا لازم نیس

  28 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  در ساخت دستگاه جوجه کشی این که دمای مورد نظر تخم نطفه دار تامین شود و نهایتا در حد چند دهم درجه نوسان داشته باشد مهم است. نزدیکی و دور بودن نور مهم نیست.

25 آذر 1399

سلام میشه برای تنظیم دما به جای دماسنج از ترموستات استفاده کرد؟

  7 فروردین 1400

  سلام دوست عزیز
  دما سنج فقط میزان دما را نشان می دهد ولی ترموستات برای اتومات و مدیریت کردن دمای تنظیم شده است.

15 مرداد 1399

سلام و خسه نباشید تخم های من دارن ب جوجه تدبیل میشن حالا ک دارن در میان چطور تغذیشون کنم و در کجا نگهداری شون کنم

  1 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  دمای مورد نظر برای نگهداری جوجه های 1 تا 7 روزه 37.5 تا 36.5 درجه سانتیگراد است. در 24 ساعت اول میتوانید از آرد ذرت و آب با 80 درصد شکر استفاده کنید. ولی بعد از 24 ساعت حتما دان استارتر از شرکتهای معتبر برای جوجه ها تهیه کنید.

13 مرداد 1399

با سلام
ببخشید حداقل و حداکثر دمای تخم مرغ در دوره ستر و هچر چقدر باید باشه ؟
یعنی از چه دمایی کمتر باید رله فعال شود؟
با تشکر

  10 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  دمای جوجه کشی در زمان ستر 37.7 یا 37.6 درجه سانتیگراد و رطوبت 58 تا 63 درصد خوب است. در زمان هچر دمای 37.2 تا 37.3 درجه سانتیگراد و رطوبت 67 تا 75 درصد مناسب است.
  تنظیم رله یا همان گپ دستگاه هم روی 0.1 یا 0.2 قرار دهید.

6 مرداد 1399

سلام برای یونولیتی در
عرض :34/5
طول : 53
ارتفاع :33/5
چه چراقی چه رنگی و چند واتی لازم است

  25 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  2 عدد لامپ رشته ای شمعی 60 وات استفاده کنید کافی است.

6 مرداد 1399

یخدان یونولیتی درب دار
سرپیچ متصل به سیم
نوار چسب
لامپ 25 وات
توری مرغی با توری فلزی مناسب
دما سنج و رطوبت سنج دیجیتال
ظرف آب مناسب برای قرار گرفتن داخل یخدان
اسفنج
سلام ببخشید می خمواستم ببینم بجز اینا که دیگه به چیز دیگه ای نیاز هست یا نه بعد می خواستم ببینم رطوبت سنج باید کف یونولیت باشه میشود ازاین دسگاه برای تخم پرندگان دیگه ای میشود استفاده کرد میشود سریع جواب دهید

  25 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  شما به غیر از مواردی که گفتید به یک راک برای چرخش تخم های نطفه دار دارید. پیشنهاد میکنیم از صفحه راک 360 درجه دستگاه جوجه کشی بازدید کنید.
  مهم نیست که رطوبت سنج را در چه موقعیتی قرار دهید.
  برای جوجه کشی تمام پرندگان میتوانید از این دستگاه استفاده کنید.

8 تیر 1399

سلام خسته نباشید
من خودم دستگاه جوجه کشی بلدرچین درست کردم ولی رطوبت سنج ندارم مثلا یک کاسه اب بذارم نزدیک لامپ رطوبت دستگاه خوبه

  19 تیر 1399

  سلام دوست عزیز
  رطوبت سنج داخل دستگاه قرار دهید، اگر رطوبت دستگاه حدود 60 درصد باشد و زمان درآمدن جوجه تا نزدیک 70 درصد برسد خوب است و مشکلی ندارد.

29 خرداد 1399

سلام من یک دستگاه جوجه کشی درست کردم ترموستات هم داره که خودشدما رو تنظیم می کنه میخوام بدونم خیلی برق مصرف نمی کنه

  10 مهر 1399

  سلام منصور عزیز
  اصولا نباید برق زیادی مصرف کند چون شما کلا دمای حدود 37.5 درجه نیاز دارید. ولی در کل به کارکرد دستگاه و ورود و خروج دمای دستگاه هم بستگی دارد.

11 خرداد 1399

با سلام
تو دستگاه دست ساز زیر جوجه ها چی بزارم؟
چگونه به صورت دستی دما را تغییر دهم؟
چگونه به صورت دستی رطوبت را تغییر دهم؟

  10 مهر 1399

  سلام عرفان عزیز
  اگر منظور شما از جوجه تخم های پرندگان است که درون دستگاه است که میتوانید داخل یک سبد پلاستیکی هم قرار دهید. برای تنظیم دما یا باید ورود و خروج دما به شکلی تنظیم شود که دما از 38.2 درجه بالاتر نرود و پایین تر از 37.4 هم نیاید یا از یک دیمر برای کم کردن منبع حرارتی (لامپ یا المنت) استفاده کنید. برای تنظیم رطوبت دستی هم میتوانید با قرار دادن ظرف آب درون دستگاه و با کم و زیاد کردن سطح آب، رطوبت دستگاه را تنظیم کنید.

6 خرداد 1399

سلام من دستگاه دست ساز درست کردم تقریبا دما را تنظیم کردم ولی رطوبت را نه رطوبت سنج میتونم تهیه کنم نه رطوبت ساز آیا میشه به صورت گمان یک ظرف آب زیر لامپ گذاشت و برای کنترل رطوبت اسفنج گذاشت یا حتما باید رطوبت سنج باشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  10 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر براتون خیلی مهم است باید رطوبت سنج تهیه کنید در غیر اینصورت شما کاملا باید رطوبت داخل محفظه دستگاه جوجه کشی را خوب حس کنید.

27 اردیبهشت 1399

سلام
خسته نباشید میخواستم بدونم ایا رطوبط 60 یا 70 درصد رو میشه اگه صورت رو نزدیک دستگاه ببریم احساس کنیم
یا در اون صورت رطوبط خیلی زیاده

  10 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  بله اگر بتوانید رطوبت داخل محفظه را حس کنید یعنی رطوبت نسبی خوبی داخل دستگاه وجود دارد.

20 اردیبهشت 1399

سلام. من امروز یکی از همکارام برام ده تا تخم کبک آورده که بزارم تو دستگاه جوجه کشی. دیروز از کوه آورده. من نمیدونم از کجا بفهمم چند روزه هستن و از دیروز تا الان که بیرون بودن خراب شدن یا نه؟ میشه راهنمایی کنین لطفا.

  10 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر تخم کبک ها زیر پرنده بوده و نطفه شروع به رشد کرده و شما 24 ساعت آن ها را در هوای معمولی قرار داده اید احتمال خیلی زیاد تخم ها خراب شده است.

14 اردیبهشت 1399

ببخشید تخم های بلدر چین ک من گذاشتم نمیدونم چرادر نمیان امروز روز هجدهم هست و یکی رو شکستم جنین هنوزم زنده بود داشد نبزش میزد بعد مرد اعضای شکمش تشکیل نشده بود میخواستم بدونم چرا الان چیکار کنم بمونم تا در بیان در نمیان

  10 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  اولین کاری که شما باید انجام دهید یک دما سنج (طب سنج زیر زبانی) از داروخانه انسانی تهیه کنید و 3 تا 4 دقیقه روی تخم بلدرچین ها قرار دهید و بعد عدد دما سنج را بخوانید. با توجه به توضیحاتی که شما دادید احتمالا دمای داخل دستگاه کم است.

8 اردیبهشت 1399

سلام خسته نباشید
من دستگاه جوجه کشی خودم ساختم با کارتن تخم مرغ منظورم کارتنی ک توش تخم مرغ میرارن با لامپ پر مصرف ۱۰۰
دما بین ۳۶ تا ۳۸الی ۳۹ بالا پاییین میشه زیر تخم ها روهم کاه گذاشتم
چیکار کنم ک دما بالا پایین نشه

  1 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  شما برای دستگاه، تنظیم کننده ای قرار نداده اید و باید به صورت دستی کار کنید. در زمان هایی که هوا سردتر است ورودی هوا به داخل محفظه را کم کنید و در زمان هایی که دما بالا میرود ورودی هوا بیشر باشد.

28 فروردین 1399

سلام
من یک برد کنترل دستگاه جوجه کشی ساختم و برای تست کنترلر و تجربه جوجه کشی،دستگاه جوجه کشی رو کامل کزدم و 20 عدد تخممرغ داخلش گزاشتم و 15 عدد جوجه باز شد(در روز دهم 5 تخم رو بیرون انداختم چون فاسد شده بودن). روزانه 5 الی 6 بار تخم مرغ ها رو میچرخوندم.برای بار دوم تخم مرغ از همان گله(50 تا) داخل دستگاه گزاشتم که الان روز دهم هست و تمام تخم ها فاسد شده اند البته اینبار سیستم چرخش هم اتوماتیک گزاشتم. چرا بار دوم همچین اتفاقی افتاد؟

  1 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما از فاسد شدن این است که کمی نطفه داخل تخم مرغ رشد کرده و خراب شده ممکن است مشکل از گردش باشد. ولی اگر نطفه اصلا رشد نکرده و هیچ اتفاقی نیفتاده تخم مرغ ها نطفه دار نیستند.

15 دی 1398

سلام خسته نباشید. در مورد چرخش تخم مرغ ها، از چرخش به طور منظم انجام بشه، ولی به جای نیم دور آن، تخم مرغ را کامل (360)درجه بچرخانیم آیا مشکلی پیش میاد؟

  29 فروردین 1399

  سلام دوست عزیز
  شما میتوانید طوری تنظیم کنید تا تخم مرغ ها یکبار چرخش 90 درجه داشته باشند بعد از حدود 4 ساعت یک چرخش 90 درجه دیگر ولی مهم ثابت نبودن تخم نطفه دار است.

8 دی 1398

سلام خسته نباشید
ببخشید من یه دستگاه جوجه کشی با یونولیت درست کردم و یه محافظ چوبی هم براش ساختم یعنی داخل اون محافظ قرار میگیره
دستگاه من تمام اتوماتیکه یعنی هم المنت و تولید کننده رطوبت داره هم سنسورهای کنترل کنندش رو داره و درضمن باگیربکس هم تخم هارو میچرخونه من با این دستگاه جوجه کشی مرغ انجام دادم جواب داده میخواستم بدونم ایا امکانش هست با این دستگاه جوجه کشی شترمرغ انجام داد؟ دستگاه کاملا اتوماتیک و تهویه خوبی هم داره
فقط تا جایی ک مطالعه کردم گفته شده شترمرغ دردوران جوجه کشی به کولر گازی نیازه داره برای رطوبت گیری؟ این ادعا درسته؟ ممنونم از سایت خوبتون🌸🙏

  22 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  از این که توانسته اید دستگاه بسازید و در جوجه کشی موفقی داشته اید بسیار خوشحال هستیم و برای شما آرزوی موفقیت روز افزون داریم.
  بله چون جوجه کشی شترمرغ بر خلاف سایر پرندگان احتیاجی به رطوبت ندارد. بنابراین رطوبت محیط باید خشک باشد پس وجود کولر گازی در مکانی که رطوبت دارد لازم است.

29 آبان 1398

سلام
برای درست کردن دستگاه جوجه کشی خانگی با یخدان یونولیتی، آیا سایز مشخصی باید استفاده کرد. ممنون میشم کمکم کنید و راهنمایی کامل کنید.

  27 آذر 1398

  سلام دوست عزیز
  برای ساخت دستگاه نیازی به یونولیت با سایز خاصی نیست. بر اساس تعداد تخم های نطفه داری که قصد جوجه کشی دارید؛ المنت و فن و محفظه خود را انتخاب کنید.

7 مهر 1398

سلام برای یک یونولیت به ابعاد ۱۳_۲۲_۲۵ لامپ چند وات کفایت میکند؟

  24 آذر 1398

  سلام عرفان عزیز
  پیشنهاد میکنیم از یک لامپ 100 وات در ساخت دستگاه استفاده کنید و از ترموستات هم استفاده کنید تا دما را با قطع و وصل کردن تنظیم کند.

23 تیر 1398

سلام برای کنترل رطوبت اگر با حدس و ازمایش بشه یه جور رطوبت رو تنظیم کرد.میشه تخم طوطیسانان هم جوجه کرد یا به رطوبت ساز نیاز داره؟

  30 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  آزمایش کار عملی است و اگر درست انجام شود تا حدود زیادی می شود به آن اطمینان کرد. ولی حدس زدن ریسک خیلی بالایی دارد. اگر سیستم کنترلی که شما در ساخت دستگاه جوجه کشی از آن استفاده می کنید قابلیت نصب رطوبت ساز را دارد پس بهتر است استفاده کنید.

22 تیر 1398

سلام خسته نباشید
من دستگاهی درست کردم ولی کنترلر ندارم که چرخش تخم ها را به صورت اتومات انجام دهد برا همین تخم ها را به روش الاکلنگی ۴۵ درجه میچرخونم ولی موتور دستگاه به صورت داعم و ۲۴ ساعته در برق است یعنی تخم ها داعما آروم آروم ۴۵ درجه می چرخند آیا با این روش میتوان جوجه کشی کرد با چرخش داعمی تخم ها به جوجه تبدیل میشود یا نه

  31 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  مشکلی ندارد ولی شما در هر 24 ساعت 4 بار تخم نطفه دارها را بچرخانید کافیست.

11 تیر 1398

سلام آیا از موتور شیشه پاک کن ماشین برای چرخاندن راک ها میشه استفاده کرد

  12 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر تعداد تخم مرغ کم باشد و راک سبک باشد مشکلی ندارد.

28 خرداد 1398

میشه با یک جعبه ۱۰ در ۱۰ ، یک لامپ ۲۵ ولتی و یک ضرف اب دستگاه جوجه کشی درست کرد؟؟؟

  28 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  امکان ساخت دستگاه جوجه کشی با جعبه 10*10 وجود ندارد و باید جعبه بزرگ تری انتخاب کنید. علاوه بر لامپ و ظرف آب حتما دما سنج هم تهیه کنید و در روز 4 الی 5 بار تخم مرغ ها را بچرخانید.

23 خرداد 1398

سلام آیا با لامپ 40 پر مصرف می توان جوجه کشی کرد

  23 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  بستگی به اندازه دستگاهی که میخواهید بسازید دارد اگر دستگاه کوچک باشد می توانید برای تامین دما به جای المنت از لامپ 40 وات استفاده کنید.

22 خرداد 1398

با سلام وعرض ادب .ممنون بابت سایت خوب وبسیار مفیدتون.

22 خرداد 1398

چکارکنم تخم مرغ ها خودشان بچرخند

  23 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  جهت چرخش اتوماتیک تخم مرغ ها می توانید در ساخت دستگاه جوجه کشی از راک و موتور استفاده کنید. برای خرید این موارد می توانید با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
  02177955451 داخلی 1

17 خرداد 1398

سلام چطور باید دما و رطوبت را کنترل کرد حتی رطوبت و دما سنج هم کار سختی چون حتی شبانه کی ما خواب هستیم دیگر نمی تونیم دما و رطوبت را کنترل کنم لطفا راهنمای کنید

  23 خرداد 1398

  سلام سروش عزیز
  شما می توانید از سیستم کنترل استفاده کنید تا دما و رطوبت به صورت اتوماتیک کنترل شود.
  جهت تهیه سیستم کنترل هوشمند می توانید با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
  02177955451

11 خرداد 1398

من دستگاه رطوبت سنج ندارم

  12 خرداد 1398

  سلام امیر عزیز
  شما می توانید جهت سفارش دستگاه رطوبت سنج با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.
  02177955451 داخلی 1

8 خرداد 1398

سلام خسته نباشید.چراغ داخل دستگاه را همیشه روشن بگذاریم؟یعنی اصلا خاموش نکنیم؟ اگه همیشه روشن بزاریم لامپ منفجر نمیشود؟

  15 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  نمیدونم دستگاه شما چیست ولی دستگاه های بلدرچین دماوند چراغ داخل دستگاه ندارند مگر این که خودتان دستگاه ساخته باشید. ولی بعید است چراغ منفجر شود.

8 خرداد 1398

یه سؤال در روز 21 ام که میخوان جوجه ها در بیان آیا باید دستگاه رو خاموش کنیم تا جوجه کامل در بیاد؟

  7 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  خیر تا زمانی که تخم در دستگاه است باید روشن باشد.

5 خرداد 1398

سلام امکانش هست بجای لامپ رشته ای از بخاری اکواریوم که خودش قابلیت تنظیم دما داره استفاده کرد بعد یک فن سی پیوکامپیوتر هم برای متعادل کردن محیط داخل دستگاه استفاده کرد

  27 مرداد 1398

  سلام امیر عزیز
  بخاری های آکواریوم در خارج از آب زود میسوزند و با قرار دادن در دستگاه جوجه کشی احتمال شکستن هم دارند. پیشنهاد می کنیم از لامپ یا المنت در ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده کنید.

19 اردیبهشت 1398

عرض سلام وخسته نباشید به شما!

میخواستم بدونم آیا وقتی که داریم تخم هارا میچرخونیم اگه ی وقتی تخم هاتند بچرخه و ی ضربه ریز بخورند …تخم ها خراب میشند؟…
…..باتشکر…..

  19 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر ضربه زیاد باشد باعث پاره شدن کیسه هوا می شود و تخم های نطفه دار خراب می شوند.

4 اردیبهشت 1398

سلام من با یخچال میخوام دستگاه درست کنم. با توجه به این قیمت رطوبت ساز،پول کافی براش ندارم و اگر بخوام از ایده یک ظرف آب و فن استفاده کنیم می تونم که فن کنار آب رو به کنترلر وصل کنم تا رطوبت ثابت بمونه؟؟

  4 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  راهکاری که به ذهن شما رسیده است کاملا درست است و می توانید از این تکنیک در ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال استفاده کنید.

3 اردیبهشت 1398

سلام برای دستگاهی که سیصد و خورده ای ظرفیت داره چه مدل رطوبت سازی بگیرم؟؟

  2 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد می کنیم رطوبت ساز دیسکی تهیه کیند. جهت خرید و کسب مشاوره می توانید با واحد فروش تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
  02177955451 داخلی 1

2 اردیبهشت 1398

سلام من میخوام با یخچال،یک دستگاه بسازم اما بنظرتون از نظر فروش موفق میشم چون تصمیم دارم در تا ظرفیت سیصد و خورده ای بسازم.
راهنمای میکنید که راک رو از کجا بگیرم؟؟

  12 اردیبهشت 1398

  سلام امیر عزیز
  امکان ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال وجود دارد. ولی نمی توانیم با قاطعیت بگوییم که در فروش موفق خواهید شد. اگر دستگاهی بسازید که بتواند تخم نطفه دار پرندگان را به جوجه تبدیل کند ان شاالله موفق می شوید.
  شرکت بلدرچین دماوند فروش راک انجام می دهد ولی در حال حاضر به دلیل ترافیک کاری بالا موقتا فروش راک متوقف شده است.

31 فروردین 1398

سلام من دستگاه جوجه کشی رو ساختم رطوبط دماش با چیز هایی که شما گفتید تفاوت داره هر کاری میکنم یکسان با عدادی شما نمیشه
چیکارکنم جواب رو به جمیلم ارسال کنید

  17 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر تنظیم دما و رطوبت دستگاه شما به صورت دستی باشد باید مرتبا به دستگاه جوجه کشی سرکشی کنید. اگر اتوماتیک است که خودش تنظیم می کند. البته در هر دو حال کمی نوسان برای دما و رطوبت وجود دارد.

31 فروردین 1398

باعرض سلام و خسته نباشید
اگر درمدت طول ۲۱روز یه وقت اتفاقی دمای دستگاه برای یکی دوساعت بره رو ۳۹ یا بیاد رو ۳۵ به تخم های نطفه دار صدمه ای میزنه یانه؟

  17 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  برای این زمان که گفتید دمای 35 تا 39 درجه سانتی گراد مشکل خاصی پیش نمیاد.

19 فروردین 1398

سلام من دستگاه ساختم ولی دما زیادی میره بالا و با بالا رفتن دما رطوبتم هم میاد پایین

  24 فروردین 1398

  سلام دوست عزیز
  در ساخت دستگاه جوجه کشی از چه بردی ( سیستم کنترل ) استفاده کرده اید؟ برد باید قابلیت این را داشته باشد که دما و رطوبت دستگاه را تنظیم کند و نهایتا چند دهم درجه نوسان داشته باشد تا مشکل شما رفع شود.

18 فروردین 1398

سلام ببخشید در دستگاه جوجه کشی دست ساز گفتین روزی 4بار تخم مرغ هارو بچرخونید این شامل شب هم میشه؟

  25 فروردین 1398

  سلام دوست عزیز
  بله. بهتر است شما هر 6 ساعت این کار را انجام دهید.

4 اسفند 1397

سلام من وسایل دستگاه جوجه کشی میخوام شماداریدوقیمت تمام شده لطف میکنیدبگیدارسالم میکنید؟

  6 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز لوازم ساخت دستگاه جوجه کشی موجود است. شما می توانید جهت خرید و استعلام قیمت با واحد فروش تماس بگیرید. ارسال به تمامی نقاط ایران انجام می شود.
  02177955451

4 اسفند 1397

سلام.ببخشید میشه تو شیشه اکواریوم دستگاه درست کرد که از بالا فقط سوراخ داشته باشه برا تهویه؟

  25 اردیبهشت 1398

  سلام سعید عزیز
  امکان ساخت دستگاه جوجه کشی با آکواریوم وجود دارد. ولی این که چطور تمام نکات در آن لحاظ شود مهم است. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع ساخت دستگاه با مشاورین شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
  تلفن تماس: 02177955451

2 اسفند 1397

ممنون از وب خودتون از زحماتتون

26 دی 1397

سلام روز های اول که تخم مرغ ها داخل دستگاه دست ساز قرار میدیم اونوقت اگر هروز درب دستگاه برداریم تخم هارو بچرخونیم تخم ها خراب نمیشه

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  خیر. ولی اگر دستی کار گردش تخم های نطفه دار را انجام می دهید حداقل روزی 4 بار باید انجام دهید و 4 بار باید درب دستگاه جوجه کشی دست ساز شما باز شود. بنابراین فضای بیرون دستگاه گرم باشد و سریعا درب دستگاه بسته شود.

23 دی 1397

سلام
نور لامپ باید بتابه به تخم یانه
اگه بخاد بتابه چه نوری باشه بهتره

  9 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  احتیاجی به تابیدن نور به تخم ها نیست.

22 دی 1397

بعداز۱۰روزباچراغ قوه تخمهارونگاه کردم یه نقطه سیاه وسط بودواطرافش رگهای خونی.دقیقاًمثل عکسی که نشون دادیدولی روز۱۹نگاه کردم اون نقطه سیاه بزرگ شده ولی توی تخمهامایع آبکی هست.آیاعادیه این مایع؟اگرعادی نیست پس کجای کارم مشکل داره؟لطفاًراهنمایی کنید

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  با توجه به توضیحات شما تا این جای کار درست و باید تا پایان راه طی شود و بعد از هچ شدن مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم مقاله افزایش درصد جوجه درآوری را نیز مطالعه فرمایید.

21 دی 1397

برای جوجه کشی خانگی چجور ماشینی بهتره باکدوم برند ؟؟؟

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  بستگی دارد که شما قصد تولید چه تعداد جوجه را دارید. دستگاه های بلدرچین دماوند پر فروش ترین برند دستگاه با سایزهای مختلف از 84 عددی تا 1850 عددی است. پیشنهاد می کنیم صفحه دستگاه جوجه کشی خانگی دماوند را ملاحظه کنید و سپس تصمیم خود را بگیرید.

28 آذر 1397

سلام اگر برای چرخش تخم ها از روش الاکلنگی 45درجه استفاده کنیم هر چند ساعت باید صورت بگیرد

  27 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  حداقل هر 4 ساعت خوب است.

28 آذر 1397

سلام خسته نباشین علت کج شدن پای بلدرچین یک روزه چیست؟

  27 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  امکان دارد ژنتیک باشد یا تغذیه ضعیف مادری یا بعد از تخم درآمدن زیر پای پرنده ها سرامیک یا چیز سر بوده است. زیر پای پرنده باید زبر باشد.

17 آبان 1397

سلام ببخشید تخم هارابه چه صورت بگذاریم خوابیده یاراسته مدل گذاشتن تخمهارادرون دستگاه میشه نشون بدیدبی زحمت ممنون.

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  پس از این که ساخت دستگاه جوجه کشی تمام شد تخم پرندگان را به صورت عمودی در شانه های مخصوص خودشان و نوک تخم مرغ رو به پایین باشد و توصیه می شود تخم غاز افقی در سبد قرار داده شود.

15 مهر 1397

سلام
ممنون از اطلاعات مفید شما
واینگه چخش تخم ها اگر روی صفحه ای چیدمان شده باشه و 90 تا180 حول محور بچرخه درست هست؟

  29 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  این نوع چرخش هم مناسب است و مشکل برای تخم نطفه دار به وجود نمی آورد. البته هدف نچسبیدن زرده به دیواره است که روزی حداقل 4 بار مناسب است.

13 مهر 1397

یک کتاب جوجه کشی و وسایل جوجه کشی از کجا تهیه کنیم.

  29 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  از بخش محصولات سایت می توانید تهیه نمایید.

12 مهر 1397

سلام
چگونه جوجه بلدرچین یک روزه را پرورش بدیم یعنی دمای محیط چقدر باشه٬و……

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  پرورش جوجه بلدرچین هم مانند جوجه مرغ است. فقط احتیاج به گرمای بیشتر 38 تا 39 درجه در چند روز اول دارد. برای تهیه دان به جاهای معتبر مراجعه کنید با از حدول جیره غذایی که در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله پرورش بلدرچین را نیز مطالعه کنید.
  جیره غذایی بلدرچین

4 مهر 1397

میشه از همین دستگاه جوجه کشی خانگی برای تخم های عروس هلندی هم استفاده کرد؟
ممنون از اطلاعات کاملتون

  9 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  پس از ساخت دستگاه با تنطیم دما و رطوبت مناسب تخم عروس هلندی می توانید این کار را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد می کنیم مقاله جوجه کشی عروس هلندی با دستگاه را مطالعه فرمایید.

25 شهریور 1397

سلام ببخشید دستگاه باید به طور شبانه روز رکشن باشه؟؟ و اینکه از تخم مرغ کارخانه ای یا رسمی جوجه نمیدن اگه بزارم تو دستگاه.

  27 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر قرار است شما تخم داخل دستگاه بذارید تا تبدیل به جوجه شود باید دستگاه روشن باشد. هر تخم پرنده ای که شرایط جوجه کشی را داشته باشد شما می توانید داخل دستگاه قرار دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله درصد جوجه درآوری به چه عواملی بستگی دارد مراجعه کنید.

23 شهریور 1397

سلام وسایل ساخت دستگاه جوجه کشی چه قدر هستش

  27 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  جهت استعلام قیمت قطعات ساخت دستگاه جوجه کشی با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.
  تلفن تماس: 02177955451

  24 خرداد 1399

  سلام
  من یک دستگاه جوجه کشی ساختم. فقط خواستم بدونم باید لامپ دستگاه طی۲۱ روز ۲۴ ساعته روشن باشد؟؟
  یعنی اصلا نباید خاموش کرد دستگاه رو؟؟

   10 مهر 1399

   سلام دوست عزیز
   دستگاه جوجه کشی که شما ساخته اید ظاهرا به صورت دستی تنظیم میشود و شما سعی کنید دمای بین 37.5 تا 38.2 درجه را در زمان ستر و رمان هچر بین 37 تا 37.5 کنترل کنید.

4 شهریور 1397

سلام..تخم هارو هر چند ساعت یه بار باید چرخوند تو دستگاه دست سازی

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  در دستگاه جوجه کشی دست ساز بهتر است حداقل روزی 4 بار بچرخانید. این کار کمک می کند که زرده به پوسته نچسبد و هچ خوبی داشته باشید.

13 تیر 1397

وسایل ساخت دستگاه چنه

13 تیر 1397

با سلام ببخشید قیمت وسایل ساخت دستگاه جوجه کشی چنده

29 خرداد 1397

سلام دما ورطوبت دستگاه در دوران ستر وهچر باید روی چند باشه

  29 خرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  دما و و رطوبت بستگی به نوع تخمی که در دستگاه گذاشته میشود دارد. برای جوجه کشی برخی پرندگان به شرح زیر است:
  دما و رطوبت جوجه کشی

26 خرداد 1397

چنده وسایل مورد نیاز

16 خرداد 1397

سلام خسته نباشید شما در بالا گفتید که باید تخم مرغ ها را به صورت منظم نیم دور یا یک چهارم چرخ داد اما نگفتید که این کار باید هر چند ساعت انجام بشه؟؟

  29 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر خودتان قصد ساخت دستگاه جوجه کشی دارید باید حداقل روزی 4 بار این کار صورت بگیرد که زرده به دیواره نچسبد.

6 خرداد 1397

سلام چطوری میتونم دماورطوبت دستگاه جوجه کشی رو تنظیم کنم

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  برای تنظیم میزان دما و رطوبت میتوانید ار ترموستات یا سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین شرکت تماس بگیرید. 02177955451 داخلی 2

5 خرداد 1397

سلام.
مر هر کاری میکنم رطوبت تنظیم نمیشه ظرف اب هم داخلش گذاشتم.یک راهکار بدید بهم لطفا

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  رطوبت تقریبا به صورت نسبی است، یعنی در زمان ستر برای مرغ از 55 درصد تا 65 درصد و در زمان هچر 65 درصد تا 80 درصد نوسان داشته باشد مشکلی ندارد.

5 خرداد 1397

سلام این دستگاه رو پرندگان وحشی هم جواب میده؟؟مثل بلبل خرما و یا هدهد؟

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر امکان تنظیم دقیق دما و رطوبت در دستگاهی که میسازید وجود داشته باشد میتوانید جوجه کشی پرندگانی که نام بردید را انجام دهید.

3 خرداد 1397

سلام.
جوجه که از تخم بیرون اومد باید از دستگاه بیاریمش بیرون یا باید باشن تو دستگاه؟
اگه باید بمونند چند وقت باید باشند؟

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  بلافاصله جوجه را از دستگاه خارج نکنید. 16 تا 18 ساعت در دستگاه بماند تا بقیه جوجه ها هم از تخم خارج شوند سپس با هم از دستگاه بیرون بیاورید.

31 اردیبهشت 1397

سلام !
برای ساخت دستگاه جوجه کشی حتما باید از جعبه یخدان استفاده بشه؟
اگه از جانونی استفاده بشه ،، شدنی نیست؟

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  امکان ساخت دستگاه جوجه کشی با جا نانی هم وجود دارد. فقط جا نانی عایق کمتری نسبت به یخدان یونولیتی دارد.

30 اردیبهشت 1397

آیا دما سنج و رطوبت سنج بدون سیم سنسور. میتونه مثل سنسور دار ها عمل که؟

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  بله بعضی از دستگاه های دماسنج و رطوبت سنج بدون سنسور هستند و در حقیقت سنسور به خود بدنه متصل است.

29 اردیبهشت 1397

سلام خسته نباشید
دماسنج و رطوبت سنج دیجیتال از کجا باید تهیه کنیم؟؟؟
دماسنج هم حتما باید دیجیتال باشه یا دماسنج جیوه ای هم میشه استفاده کرد؟؟

  3 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  دما سنج و رطوبت سنج را می توانید از مغازه ها و فروشگاه هایی که لوازم آزمایشگاهی می فروشند تهیه کنید.
  دما سنج های جیوه ای که جنس بدنه آن ها تماما شیشه می باشد و در آزمایشگاه ها استفاده می شود و دما سنج هایی که در مطب ها و داروخانه ها موجود هست جهت اندازه گیری مناسب هستند.
  جهت تهیه رطوبت سنج عقربه ای نیز می توانید با دفتر بلدرچین دماوند تماس بگیرید.
  تلفن تماس: 02177955451

24 اردیبهشت 1397

سلام چرخش تخم ها هر چند وقت یک بار باید انجام شود

  2 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  تقریبا هر 24 ساعت 4 تا 6 بار چرخش کافیست.

12 اردیبهشت 1397

غذای جوجه ها توی نوزادی چی باید باشه

  16 اردیبهشت 1397

  سلام
  در 24 ساعت اول که جوجه از تخم خارج می شود برای رفع تشنگی آن ها از مخلوط 8 گرم شکر در یک لیتر آب و برای رفع گرسنگی جوجه ها از آرد ذرت استفاده کنید. بعد از 24 ساعت دان کامل به جوجه ها داده شود.

   21 خرداد 1397

   سلام شما وسایل مورد نیاز دستگاه رو دارید

    23 خرداد 1397

    سلام دوست عزیز
    بله لوازم مورد نیاز حهت ساخت دستگاه جوجه کشی موجود می باشد.

     26 خرداد 1397

     چنده وسایل مورد نیاز

23 فروردین 1397

سلام باید برای مادر مصنوعی جوجه ها چکار کنیم

  22 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر تعداد جوجه ها کم است از لامپهای رشته ای 100 وات (لامپ های قدیمی) و اگر تعداد جوجه ها زیاد است از لامپهای گرمایشی مادون قرمز 2500 وات استفاده کنید.

10 بهمن 1396

سلام من یه گیربکس دستگاه جوجه کشی ۵۸۸ تا بی میخوام.

  18 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  لطفا با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
  تلفن تماس: 02177955451

22 دی 1396

سلام از لامپ کم مصرف میشه به جای لامپ رشته ای استفاده کرد؟؟؟؟؟؟!!

  19 اردیبهشت 1397

  سلام
  از هر نوع لامپی که تولید گرما کند می توان در ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده کرد.