ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی

در این مقاله سعی نموده ایم نحوه ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی برای کسانی که دوست دارند جوجه کشی دستی را تجربه کنند ، توضیح دهیم.  این روش برای تجربه اندوزی کودکان و نوجوانان در جهت برانگیخته شدن خلاقیت و کشف استعدادشان بسیار توصیه می شود. اما اگر به دنبال تجربه حرفه ای و کسب درآمد هستید با توجه به اهمیت صرفه جویی در وقت و هزینه بهتر است دستگاه جوجه کشی صنعتی را از شرکت های معتبر تهیه نمایید.

ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال

اگر قصد ساخت یک دستگاه جوجه کشی دست ساز را دارید یکی از گزینه های خوب برای بدنه دستگاه استفاده از یخچال های قدیمی و سوخته می باشد. ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال می تواند احساس خوشایندی را در شما ایجاد کند. تا حدی که بسیاری از افراد از شدت خوشحالی ادعای اختراع دستگاه جوجه کشی می کنند!!!

ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال و چند نکته مهم:

 • بدنه یخچال بدون شکستگی باشد. ( زیرا شکستگی ها و نفوذ هوا به داخل لایه های میانی می تواند محلی برای رشد باکتری ها شود. )
 • ابعاد یخچال مناسب ظرفیت مورد نیاز باشد.
 • برای تهویه دستگاه حداقل نیاز به سه دریچه بر روی دستگاه است. یک دریچه جهت خروج هوا روی سقف یخچال حداقل به قطر 4 سانتی متر و دو دریچه در دیواره های کناری در پایین ترین قسمت به قطر 2 سانتی متر.
 • المنت را با مقداری فاصله از دیواره های پلاستیکی دستگاه نصب کنید. تا حرارت باعث آسیب به بدنه یخچال نشود. معمولا برای تبدیل یک یخچال با سایز متوسط یک المنت 200 الی 300 وات میله ای با طول 30 الی 50 سانتی متر کفایت می کند.
 • در صورتی که نوارهای لاستیکی درب یخچال پوسیده شده است ابتدا نوار مگنت را تعویض کنید. تا دستگاه جوجه کشی دست ساز شما دما را از دست ندهد.
 • در انتخاب یک کنترلر برای دستگاه وسواس بیشتری به خرج دهید. تا یک جوجه کشی لذت بخش را تجربه کند. ترموستات های ضعیف و بی کیفیت معمولا نمی توانند حتی یک دوره ی کامل جوجه کشی با شما همراهی کنند.
 • برای چرخش تخم ها از راک های فلزی به شکل زیر استفاده کنید. معمولا یک موتور مدل (60KTYZ) تا تعداد 600 تخم مرغ را می تواند بچرخاند.

راک دستگاه جوجه کشی با یخچال

وسایل مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی با یخدان یونولیتی

 • یخدان یونولیتی درب دار
 • سرپیچ متصل به سیم
 • نوار چسب
 • لامپ 25 وات
 • توری مرغی با توری فلزی مناسب
 • دما سنج و رطوبت سنج دیجیتال
 • ظرف آب مناسب برای قرار گرفتن داخل یخدان
 • اسفنج

ساخت دستگاه جوجه کشی با یخبندان یونولیتی

مراحل ساخت دستگاه جوجه کشی با یخدان یونولیتی

1- یک یخدان یونولیتی انتخاب کرده و روی بدنه آن سوراخی ایجاد نمایید به اندازه ای که سرپیچ از آن عبور کند. سپس توسط نوار چسب سرپیچ را از داخل و خارج سوراخ به بدنه یخدان بچسبانید. این کار را با دقت انجام دهید تا بر اثر تماس لامپ با بدنه یونولیتی باعث آتش سوزی نشود. سپس یک لامپ 25 وات را به سرپیچ متصل نمایید.

همچنین می توانید از یک جعبه مقوایی به جای یخدان یونولیتی استفاده کنید ولی بدلیل عایق بودن جعبه یونولیتی این جعبه برای ساخت دستگاه جوجه کشی مناسب تر است.

نصب لامپ در ساخت دستگاه جوجه کشی

2 – جدا کننده های توری اطراف لامپ

با استفاده از توری مرغی یا توری های فلزی موجود در بازار اطراف لامپ را بپوشانید این کار از تماس جوجه ها پس از تولد با لامپ جلوگیری می کند.

در صورت تمایل می توانید از توری موجود در کف جعبه استفاده کنید تا از جمع شدن فضولات زیر پای پرنده جلوگیری شود.

قرار دادن دماسنج در دستگاه جوجه کشی دست ساز

3 – اضافه نمودن دما سنج و رطوبت سنج دیجیتال

مطمئن شوید که دما سنج و رطوبت سنج به درستی و با دقت زیاد کار می کند و آن را در جعبه و جایی کنار تخم مرغ ها قرار دهید.

قرار دادن طرف آب پس از ساخت دستگاه جوجه کشی

4 – جهت تامین رطوبت مورد نیاز جوجه کشی یک ظرف آب داخل جعبه قرار دهید می توانید داخل ظرف از اسفنج استفاده نمایید تا بتوانید رطوبت مورد نیاز جعبه را کنترل نمایید.

شیشه دستگاه جوجه کشی دست ساز

5 – روی درب یخدان برشی ایجاد کنید و با استفاده از شیشه قاب عکس یا طلق پلاستیکی محل برش خورده را بپوشانید و اطراف آن را با نوار چسب محکم بچسبانید.

در صورت تمایل می توانید لولایی روی درب یخدان نصب نموده تا عمل باز و بسته نمودن درب دستگاه راحت تر انجام پذیرد.

جهت گردش جریان هوا و تهویه داخل جعبه می توانید دو سوراخ کوچک در طرفین جعبه ایجاد نمایید و یک سوراخ کوچک روی درب بالای آن در نظر بگیرید.

مرحله پایانی ساخت دستگاه جوجه کشی

6 – تست دستگاه جوجه کشی

قبل از قرار دادن تخم مرغ های نطفه دار درون دستگاه می بایست دستگاه را برای یک روز یا حتی بیشتر روشن کنیم تا از رطوبت و دمای مورد نیاز در دستگاه مطمئن شویم. در طول دوره جوجه کشی درجه حرارت دستگاه باید روی 37.5 درجه سانتیگراد ثابت بماند و می بایست رطوبت دستگاه برای 18 روز اول بین 55 تا 65 درصد و برای چهار روز آخر بین 65 تا 75 درصد تنظیم شود.

جهت کنترل رطوبت دستگاه می توانید آب جذب شده به اسفج را خارج نموده و یا برای افزایش رطوبت مقداری آب به ظرف داخل دستگاه اضافه نمایید.

مراحل جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی دست ساز

قرار دادن تخم مرغ ها

شروع جوجه کشی پس از ساخت دستگاه جوجه کشی

تهیه تخم نطفه دار خیلی مهم است چرا که در برخی موارد مشاهده شده بدلیل رعایت نکردن اصول نگه داری تخم های نطفه دار پس از قرار گیری تخم مرغ ها در دستگاه نطفه رشد نکرده و تمامی زحمات شما از بین می رود. لذا جهت تهیه تخم مرغ نطفه دار مناسب می توانید به بازارهای محلی اطراف خود مراجعه کرده یا از افرادی که به آنها اعتماد دارید تخم نطفه دار مرغوب تهیه کنید.

کیفیت تخم مرغ نطفه دار بستگی به سلامت مرغ دارد لذا در صورت لزوم می توانید از فروشنده بخواهید تا جهت بررسی و اطمینان از سلامت مرغ ها شما را به مزرعه خود ببرد. معمولا مرغ های آزاد تخم های با کیفیت تری نسبت به مرغ های داخل قفس تولید می کنند.

معمولا نرخ جوجه درآوری خوب بین 50 تا 85 درصد از تخم ها می باشد.

تخم مرغ نطفه دار مرغ های تخم گذار معمولا کوچک تر هستند این درحالی است که تخم مرغ گوشتی معمولا درشت تر می باشد به هرحال شما می توانید از کشاورز سوال کنید تا اطلاعات لازم درباره نژاد مرغ های مزرعه خود در اختیار شما قرار دهد.

اطلاعات مهم نظیر زمان و آمار تخم مرغ ها قرار گرفته در دستگاه جوجه کشی را ثبت کنید

ثبت اطلاعات و تاریخ دستگاه جوجه کشی دست ساز

 یک تخم مرغ به 21 روز زمان نیاز دارد تا به جوجه تبدیل شود و مهم است که شما بدانید چه زمان و چه تعداد تخم را داخل دستگاه قرار داده اید. همچنین میزان دما و رطوبت اندازه گیری شده در هر روز را ثبت نمایید تا در صورت مشاهده تغییر سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید.

چرخش تخم مرغ ها در دستگاه جوجه کشی دست ساز

چرخش تخم مرغ ها دستگاه جوجه کشی دست ساز

تخم مرغ ها را می بایست در هر روز و در فواصل زمانی منظم بچرخانید این امر می بایست تا روز 18 جوجه کشی ادامه پیدا کند. برای چرخش درست تخم مرغ ها می توانید یک طرف آن را علامت “O” و طرف دیگر آن را با علامت “X” نشانه گذاری کنید و در هر مرحله یک چهارم تا نیم دور تخم مرغ ها را بپرخانید.

نکته : در دستگاه های جوجه کشی ساخته شده در کارخانجات معتبر این عمل به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به بازرسی انجام می پذیرد.

مشاهده داخل تخم مرغ ها بعد از هفته اول

نوربینی تخم مرغ

این کار به شما کمک می کند تا تخم های نطفه دار را از سایر تخم ها شناسایی نمایید. برای عمل کندلینگ یا نوربینی تخم مرغ ها می توانید یک دستگاه کندلر تهیه کرده و یا توسط یک چراغ قوه و در فضای تاریک، داخل تخم مرغ ها را یک به یک مشاهده کنید. پس از بررسی تخم مرغ ها آنهایی که نطفه دار نیستند و یا تفاوتی با سایر تخم های نطفه دار دارند را از دستگاه خارج نمایید.

اگر از چراغ قوه برای مشاهده تخم مرغ ها استفاده می کنید می بایست لنز آن به اندازه ای کوچک با شد که با قرار دادن تخم مرغ روی آن نور از اطراف مشاهده نشود.

برای ساخت کندلر خانگی می توانید یک چراغ رومیزی را داخل جعبه مقوایی با ابعاد مناسب قرار داده و روی جعبه را سوراخ کنید و تخم مرغ را روی سوراخ قرار داده و داخل آن را مشاهده نمایید.

برای مشاهده داخل تخم مرغ به آرامی آن را بچرخانید تا از ایجاد نطفه در آن مطمئن شوید.

جنین زنده مانند یک نقطه دیده می شود که با رگ های خونی به اطراف احاطه شده است.

جنین مرده شبیه به حلقه و یا رگه هایی از خون دیده می شود.

تخم مرغ بدون نطفه کاملا شفاف بوده و نور از آن عبور می کند.

توجه به صدای تق تق در روز بیست و یکم

روز بیست و یکم جوجه کشی بعد از ساخت دستگاه جوجه کشی

اگر دقت کنید در روز بیست و یکم صدای ضربه زدن نوک جوجه ها به تخم ها را می شنوید این صدا به منظور ترکیدن کیسه هوای داخل تخم و برخورد نوک جوجه با پوسته تخم مرغ ایجاد می شود. پس از شنیدن صدا شاید تا 12 ساعت زمان لازم باشد تا جوجه به طور کامل از تخم خارج شود.

نکته : در حین خروج جوجه ها از تخم هرگز به آنها کمک نکنید و اجازه دهید خود حیوان این کار را انجام دهد چرا که برخی از جوجه ها هنوز توان شکستن تخم را ندارند و به زمان بیشتری برای جذب انرژی لازم دارند.

جوجه کشی بوقلمون

95 دیدگاه برای “ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

 1. علی گفته:

  سلام خسته نباشید. در مورد چرخش تخم مرغ ها، از چرخش به طور منظم انجام بشه، ولی به جای نیم دور آن، تخم مرغ را کامل (360)درجه بچرخانیم آیا مشکلی پیش میاد؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما میتوانید طوری تنظیم کنید تا تخم مرغ ها یکبار چرخش 90 درجه داشته باشند بعد از حدود 4 ساعت یک چرخش 90 درجه دیگر ولی مهم ثابت نبودن تخم نطفه دار است.

 2. حسین گفته:

  سلام
  برای درست کردن دستگاه جوجه کشی خانگی با یخدان یونولیتی، آیا سایز مشخصی باید استفاده کرد. ممنون میشم کمکم کنید و راهنمایی کامل کنید.

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای ساخت دستگاه نیازی به یونولیت با سایز خاصی نیست. بر اساس تعداد تخم های نطفه داری که قصد جوجه کشی دارید؛ المنت و فن و محفظه خود را انتخاب کنید.

 3. عرفان گفته:

  سلام برای یک یونولیت به ابعاد ۱۳_۲۲_۲۵ لامپ چند وات کفایت میکند؟

  • manager گفته:

   سلام عرفان عزیز
   پیشنهاد میکنیم از یک لامپ 100 وات در ساخت دستگاه استفاده کنید و از ترموستات هم استفاده کنید تا دما را با قطع و وصل کردن تنظیم کند.

 4. Rezaee گفته:

  سلام برای کنترل رطوبت اگر با حدس و ازمایش بشه یه جور رطوبت رو تنظیم کرد.میشه تخم طوطیسانان هم جوجه کرد یا به رطوبت ساز نیاز داره؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   آزمایش کار عملی است و اگر درست انجام شود تا حدود زیادی می شود به آن اطمینان کرد. ولی حدس زدن ریسک خیلی بالایی دارد. اگر سیستم کنترلی که شما در ساخت دستگاه جوجه کشی از آن استفاده می کنید قابلیت نصب رطوبت ساز را دارد پس بهتر است استفاده کنید.

 5. مبین گفته:

  سلام خسته نباشید
  من دستگاهی درست کردم ولی کنترلر ندارم که چرخش تخم ها را به صورت اتومات انجام دهد برا همین تخم ها را به روش الاکلنگی ۴۵ درجه میچرخونم ولی موتور دستگاه به صورت داعم و ۲۴ ساعته در برق است یعنی تخم ها داعما آروم آروم ۴۵ درجه می چرخند آیا با این روش میتوان جوجه کشی کرد با چرخش داعمی تخم ها به جوجه تبدیل میشود یا نه

 6. محمد گفته:

  سلام آیا از موتور شیشه پاک کن ماشین برای چرخاندن راک ها میشه استفاده کرد

 7. مبینا گفته:

  میشه با یک جعبه ۱۰ در ۱۰ ، یک لامپ ۲۵ ولتی و یک ضرف اب دستگاه جوجه کشی درست کرد؟؟؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   امکان ساخت دستگاه جوجه کشی با جعبه 10*10 وجود ندارد و باید جعبه بزرگ تری انتخاب کنید. علاوه بر لامپ و ظرف آب حتما دما سنج هم تهیه کنید و در روز 4 الی 5 بار تخم مرغ ها را بچرخانید.

 8. امیر گفته:

  سلام آیا با لامپ 40 پر مصرف می توان جوجه کشی کرد

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   بستگی به اندازه دستگاهی که میخواهید بسازید دارد اگر دستگاه کوچک باشد می توانید برای تامین دما به جای المنت از لامپ 40 وات استفاده کنید.

 9. کیان گفته:

  با سلام وعرض ادب .ممنون بابت سایت خوب وبسیار مفیدتون.

 10. یوسف گفته:

  چکارکنم تخم مرغ ها خودشان بچرخند

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   جهت چرخش اتوماتیک تخم مرغ ها می توانید در ساخت دستگاه جوجه کشی از راک و موتور استفاده کنید. برای خرید این موارد می توانید با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
   02177955451 داخلی 1

 11. سروش گفته:

  سلام چطور باید دما و رطوبت را کنترل کرد حتی رطوبت و دما سنج هم کار سختی چون حتی شبانه کی ما خواب هستیم دیگر نمی تونیم دما و رطوبت را کنترل کنم لطفا راهنمای کنید

  • manager گفته:

   سلام سروش عزیز
   شما می توانید از سیستم کنترل استفاده کنید تا دما و رطوبت به صورت اتوماتیک کنترل شود.
   جهت تهیه سیستم کنترل هوشمند می توانید با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
   02177955451

 12. امیر گفته:

  من دستگاه رطوبت سنج ندارم

 13. Daniyal گفته:

  سلام خسته نباشید.چراغ داخل دستگاه را همیشه روشن بگذاریم؟یعنی اصلا خاموش نکنیم؟ اگه همیشه روشن بزاریم لامپ منفجر نمیشود؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   نمیدونم دستگاه شما چیست ولی دستگاه های بلدرچین دماوند چراغ داخل دستگاه ندارند مگر این که خودتان دستگاه ساخته باشید. ولی بعید است چراغ منفجر شود.

 14. سیده مبینا حسینی گفته:

  یه سؤال در روز 21 ام که میخوان جوجه ها در بیان آیا باید دستگاه رو خاموش کنیم تا جوجه کامل در بیاد؟

 15. امیر گفته:

  سلام امکانش هست بجای لامپ رشته ای از بخاری اکواریوم که خودش قابلیت تنظیم دما داره استفاده کرد بعد یک فن سی پیوکامپیوتر هم برای متعادل کردن محیط داخل دستگاه استفاده کرد

  • manager گفته:

   سلام امیر عزیز
   بخاری های آکواریوم در خارج از آب زود میسوزند و با قرار دادن در دستگاه جوجه کشی احتمال شکستن هم دارند. پیشنهاد می کنیم از لامپ یا المنت در ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده کنید.

 16. Ali گفته:

  عرض سلام وخسته نباشید به شما!

  میخواستم بدونم آیا وقتی که داریم تخم هارا میچرخونیم اگه ی وقتی تخم هاتند بچرخه و ی ضربه ریز بخورند …تخم ها خراب میشند؟…
  …..باتشکر…..

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   اگر ضربه زیاد باشد باعث پاره شدن کیسه هوا می شود و تخم های نطفه دار خراب می شوند.

 17. امیر گفته:

  سلام من با یخچال میخوام دستگاه درست کنم. با توجه به این قیمت رطوبت ساز،پول کافی براش ندارم و اگر بخوام از ایده یک ظرف آب و فن استفاده کنیم می تونم که فن کنار آب رو به کنترلر وصل کنم تا رطوبت ثابت بمونه؟؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   راهکاری که به ذهن شما رسیده است کاملا درست است و می توانید از این تکنیک در ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال استفاده کنید.

 18. امیر گفته:

  سلام برای دستگاهی که سیصد و خورده ای ظرفیت داره چه مدل رطوبت سازی بگیرم؟؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می کنیم رطوبت ساز دیسکی تهیه کیند. جهت خرید و کسب مشاوره می توانید با واحد فروش تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
   02177955451 داخلی 1

 19. امیر گفته:

  سلام من میخوام با یخچال،یک دستگاه بسازم اما بنظرتون از نظر فروش موفق میشم چون تصمیم دارم در تا ظرفیت سیصد و خورده ای بسازم.
  راهنمای میکنید که راک رو از کجا بگیرم؟؟

  • manager گفته:

   سلام امیر عزیز
   امکان ساخت دستگاه جوجه کشی با یخچال وجود دارد. ولی نمی توانیم با قاطعیت بگوییم که در فروش موفق خواهید شد. اگر دستگاهی بسازید که بتواند تخم نطفه دار پرندگان را به جوجه تبدیل کند ان شاالله موفق می شوید.
   شرکت بلدرچین دماوند فروش راک انجام می دهد ولی در حال حاضر به دلیل ترافیک کاری بالا موقتا فروش راک متوقف شده است.

 20. رضا گفته:

  سلام من دستگاه جوجه کشی رو ساختم رطوبط دماش با چیز هایی که شما گفتید تفاوت داره هر کاری میکنم یکسان با عدادی شما نمیشه
  چیکارکنم جواب رو به جمیلم ارسال کنید

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   اگر تنظیم دما و رطوبت دستگاه شما به صورت دستی باشد باید مرتبا به دستگاه جوجه کشی سرکشی کنید. اگر اتوماتیک است که خودش تنظیم می کند. البته در هر دو حال کمی نوسان برای دما و رطوبت وجود دارد.

 21. Mehdi گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید
  اگر درمدت طول ۲۱روز یه وقت اتفاقی دمای دستگاه برای یکی دوساعت بره رو ۳۹ یا بیاد رو ۳۵ به تخم های نطفه دار صدمه ای میزنه یانه؟

 22. محمد گفته:

  سلام من دستگاه ساختم ولی دما زیادی میره بالا و با بالا رفتن دما رطوبتم هم میاد پایین

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   در ساخت دستگاه جوجه کشی از چه بردی ( سیستم کنترل ) استفاده کرده اید؟ برد باید قابلیت این را داشته باشد که دما و رطوبت دستگاه را تنظیم کند و نهایتا چند دهم درجه نوسان داشته باشد تا مشکل شما رفع شود.

 23. shoja گفته:

  سلام ببخشید در دستگاه جوجه کشی دست ساز گفتین روزی 4بار تخم مرغ هارو بچرخونید این شامل شب هم میشه؟

 24. شاهین گفته:

  سلام من وسایل دستگاه جوجه کشی میخوام شماداریدوقیمت تمام شده لطف میکنیدبگیدارسالم میکنید؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز لوازم ساخت دستگاه جوجه کشی موجود است. شما می توانید جهت خرید و استعلام قیمت با واحد فروش تماس بگیرید. ارسال به تمامی نقاط ایران انجام می شود.
   02177955451

 25. سعید گفته:

  سلام.ببخشید میشه تو شیشه اکواریوم دستگاه درست کرد که از بالا فقط سوراخ داشته باشه برا تهویه؟

  • manager گفته:

   سلام سعید عزیز
   امکان ساخت دستگاه جوجه کشی با آکواریوم وجود دارد. ولی این که چطور تمام نکات در آن لحاظ شود مهم است. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع ساخت دستگاه با مشاورین شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
   تلفن تماس: 02177955451

 26. جواد محمدی گفته:

  سلام روز های اول که تخم مرغ ها داخل دستگاه دست ساز قرار میدیم اونوقت اگر هروز درب دستگاه برداریم تخم هارو بچرخونیم تخم ها خراب نمیشه

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   خیر. ولی اگر دستی کار گردش تخم های نطفه دار را انجام می دهید حداقل روزی 4 بار باید انجام دهید و 4 بار باید درب دستگاه جوجه کشی دست ساز شما باز شود. بنابراین فضای بیرون دستگاه گرم باشد و سریعا درب دستگاه بسته شود.

 27. میثم گفته:

  سلام
  نور لامپ باید بتابه به تخم یانه
  اگه بخاد بتابه چه نوری باشه بهتره

 28. S.n گفته:

  بعداز۱۰روزباچراغ قوه تخمهارونگاه کردم یه نقطه سیاه وسط بودواطرافش رگهای خونی.دقیقاًمثل عکسی که نشون دادیدولی روز۱۹نگاه کردم اون نقطه سیاه بزرگ شده ولی توی تخمهامایع آبکی هست.آیاعادیه این مایع؟اگرعادی نیست پس کجای کارم مشکل داره؟لطفاًراهنمایی کنید

 29. محمد گفته:

  برای جوجه کشی خانگی چجور ماشینی بهتره باکدوم برند ؟؟؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   بستگی دارد که شما قصد تولید چه تعداد جوجه را دارید. دستگاه های بلدرچین دماوند پر فروش ترین برند دستگاه با سایزهای مختلف از 84 عددی تا 1850 عددی است. پیشنهاد می کنیم صفحه دستگاه جوجه کشی خانگی دماوند را ملاحظه کنید و سپس تصمیم خود را بگیرید.

 30. ابوالفضل گفته:

  سلام اگر برای چرخش تخم ها از روش الاکلنگی 45درجه استفاده کنیم هر چند ساعت باید صورت بگیرد

 31. ali گفته:

  سلام خسته نباشین علت کج شدن پای بلدرچین یک روزه چیست؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   امکان دارد ژنتیک باشد یا تغذیه ضعیف مادری یا بعد از تخم درآمدن زیر پای پرنده ها سرامیک یا چیز سر بوده است. زیر پای پرنده باید زبر باشد.

 32. حسین گفته:

  سلام ببخشید تخم هارابه چه صورت بگذاریم خوابیده یاراسته مدل گذاشتن تخمهارادرون دستگاه میشه نشون بدیدبی زحمت ممنون.

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   پس از این که ساخت دستگاه جوجه کشی تمام شد تخم پرندگان را به صورت عمودی در شانه های مخصوص خودشان و نوک تخم مرغ رو به پایین باشد و توصیه می شود تخم غاز افقی در سبد قرار داده شود.

 33. مهدی نوری گفته:

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفید شما
  واینگه چخش تخم ها اگر روی صفحه ای چیدمان شده باشه و 90 تا180 حول محور بچرخه درست هست؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   این نوع چرخش هم مناسب است و مشکل برای تخم نطفه دار به وجود نمی آورد. البته هدف نچسبیدن زرده به دیواره است که روزی حداقل 4 بار مناسب است.

 34. ایلیا گفته:

  یک کتاب جوجه کشی و وسایل جوجه کشی از کجا تهیه کنیم.

 35. امیر گفته:

  سلام
  چگونه جوجه بلدرچین یک روزه را پرورش بدیم یعنی دمای محیط چقدر باشه٬و……

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   پرورش جوجه بلدرچین هم مانند جوجه مرغ است. فقط احتیاج به گرمای بیشتر 38 تا 39 درجه در چند روز اول دارد. برای تهیه دان به جاهای معتبر مراجعه کنید با از حدول جیره غذایی که در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله پرورش بلدرچین را نیز مطالعه کنید.
   جیره غذایی بلدرچین

 36. مصطفی گفته:

  میشه از همین دستگاه جوجه کشی خانگی برای تخم های عروس هلندی هم استفاده کرد؟
  ممنون از اطلاعات کاملتون

 37. محمد احسان گفته:

  سلام ببخشید دستگاه باید به طور شبانه روز رکشن باشه؟؟ و اینکه از تخم مرغ کارخانه ای یا رسمی جوجه نمیدن اگه بزارم تو دستگاه.

 38. هری پاتر گفته:

  سلام وسایل ساخت دستگاه جوجه کشی چه قدر هستش

 39. مجتبی گفته:

  سلام..تخم هارو هر چند ساعت یه بار باید چرخوند تو دستگاه دست سازی

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   در دستگاه جوجه کشی دست ساز بهتر است حداقل روزی 4 بار بچرخانید. این کار کمک می کند که زرده به پوسته نچسبد و هچ خوبی داشته باشید.

 40. امیر حسین گفته:

  وسایل ساخت دستگاه چنه

 41. امیر حسین گفته:

  با سلام ببخشید قیمت وسایل ساخت دستگاه جوجه کشی چنده

 42. مهدی گفته:

  سلام دما ورطوبت دستگاه در دوران ستر وهچر باید روی چند باشه

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   دما و و رطوبت بستگی به نوع تخمی که در دستگاه گذاشته میشود دارد. برای جوجه کشی برخی پرندگان به شرح زیر است:
   دما و رطوبت جوجه کشی

 43. امیر حسین گفته:

  چنده وسایل مورد نیاز

 44. دانیال گفته:

  سلام خسته نباشید شما در بالا گفتید که باید تخم مرغ ها را به صورت منظم نیم دور یا یک چهارم چرخ داد اما نگفتید که این کار باید هر چند ساعت انجام بشه؟؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   اگر خودتان قصد ساخت دستگاه جوجه کشی دارید باید حداقل روزی 4 بار این کار صورت بگیرد که زرده به دیواره نچسبد.

 45. حمید گفته:

  سلام خسته نباشید
  دماسنج و رطوبت سنج دیجیتال از کجا باید تهیه کنیم؟؟؟
  دماسنج هم حتما باید دیجیتال باشه یا دماسنج جیوه ای هم میشه استفاده کرد؟؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   دما سنج و رطوبت سنج را می توانید از مغازه ها و فروشگاه هایی که لوازم آزمایشگاهی می فروشند تهیه کنید.
   دما سنج های جیوه ای که جنس بدنه آن ها تماما شیشه می باشد و در آزمایشگاه ها استفاده می شود و دما سنج هایی که در مطب ها و داروخانه ها موجود هست جهت اندازه گیری مناسب هستند.
   جهت تهیه رطوبت سنج عقربه ای نیز می توانید با دفتر بلدرچین دماوند تماس بگیرید.
   تلفن تماس: 02177955451

 46. محمد گفته:

  غذای جوجه ها توی نوزادی چی باید باشه

 47. محمدایوب گفته:

  سلام من یه گیربکس دستگاه جوجه کشی ۵۸۸ تا بی میخوام.

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   لطفا با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
   تلفن تماس: 02177955451

 48. علی گفته:

  سلام از لامپ کم مصرف میشه به جای لامپ رشته ای استفاده کرد؟؟؟؟؟؟!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *