خرید مرغ عشق دارای چه ترفندهایی می باشد؟ آشنایی با نکات خرید مرغ عشق

دسته : سایر پرندگان

خرید مرغ عشق را اینگونه شروع کنید، که یک جفت مرغ عشق می خواهید یا یک قطعه منفرد؟ البته اگر تنها به خرید یک قطعه مرغ عشق کفایت می نمایید، باید جنسیت آن را نیز مشخص کنید.

اگر در این کار مهارت کافی ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله تعیین جنسیت مرغ عشق را مطالعه فرمایید.

راه های متعددی جهت خرید مرغ عشق وجود دارد.  ما در این مقاله 3 راه را به شما معرفی می کنیم:

1- آگهی های چاپ شده در نیازمندی های روزنامه های کثیرالانتشار

2- نمایشگاه های عرضه پرندگان زینتی و پرنده فروشی ها

3- پرنده فروشی های سطح شهر

در ادامه مطلب، اندکی در خصوص هر کدام از این موارد به بحث می پردازیم:

راه های خرید مرغ عشق

خرید مرغ عشق به کمک آگهی

آگهی های چاپ شده در روزنامه ها، عموما توسط 2 گروه ارائه می گردد:

1- خانواده هایی که قادر به نگهداری از پرنده یا پرندگان زینتی خویش نمی باشند.

2- پرنده فروشی های با سابقه

چنان چه هنگام خواندن اگهی ها با عبارت مرغ عشق جوان روبرو شدید، به احتمال فراوان شما با یک پرورش دهنده پرندگان زینتی سر و کار خواهید داشت.

نشانه های مرغ عشق جوان

همان طور که در مطالب پیشین بیان شد، مرغان عشق جوان دارای نوارهایی در نواحی سر و گردن می باشند. به علاوه ایشان در ناحیه ماسک صورت خویش، از لکه هایی کوچک و کشیده بهره مند هستند. انواع کم سن و سال این گونه از طوطی سانان، دارای چشمانی سیاه و بزرگ هستند که به آن ها نگاهی جذاب می بخشد. این در حالی است که پرندگان بالغ در اطراف مردمک خویش، دارای عنبیه ای سفید رنگ می باشند. یکی دیگر از خصوصیات مرغان عشق جوان، منقار تیره یا سیاه رنگ است.

اهمیت مرغ عشق جوان در خرید مرغ عشق

خوانندگان محترم، با توجه کافی به خصوصیات ذکر شده می توانند خرید مرغ عشق را از طریق آگهی ها انجام دهند. در انتها باید بدانید، برخی پرنده فروشی ها به افرادی که قصد تکثیر نداشته و یا برای مدت زمان طولانی قصد نگهداری از مرغ عشق را ندارند، پرندگان مسن تر و البته سالم را پیشنهاد می نمایند.

خرید مرغ عشق در نمایشگاه

نمایشگاه عرضه پرندگان زینتی، مکانی است که هم خریداران عادی و هم پرورش دهندگان معتبر از آن بهره مند می گردند. در نمایشگاه، امکان مشاهده و بررسی و خرید مرغ عشق و پرندگان زینتی متفاوت، تنها در یک محل فراهم می شود. پدیده اخیر به شما کمک می نماید تا تصمیم نهایی خویش را برای انتخاب نوع پرنده دست آموز کسب نمایید. علاوه بر عرضه انواع گوناگون پرندگان، نمایشگاه به ارائه تجهیزات و اغذیه اختصاصی ایشان نیز می پردازد.

خرید مرغ عشق در نمایشگاه

مراجعه به پرنده فروشی های سطح شهر جهت خرید مرغ عشق

رایج ترین شیوه جهت خرید مرغ عشق و سایر پرندگان زینتی، مراجعه به پرنده فروشی های سطح شهر است. با این حال در این اماکن، بایستی پیش از خریداری به نکات خاصی توجه فرمایید. در ابتدا با یک نگاه اجمالی، وضعیت نظافت و پاکیزگی پرنده فروشی را مشخص نمایید. وضعیت نظافت کف پرنده فروشی، پاکیزگی قفس مرغ عشق (از نظر ظاهری و بوی منتشره و هم چنین تراکم جمعیتی در هر قفس) و پرندگان حاضر (از لحاظ هشیاری و سلامتی ظاهری)، بایستی به دقت بررسی گردند.

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

14 اردیبهشت 1397

سلام من میخوام مرغ عشق بخرم تصمیم من هم اینه ک فقط مرغ عشق نر بخرم میخوام تنها نگهش دارم دست پرورش کنم به نظر شما کارم درسته یا از تنهایی میمیره؟ لطفا راهنمایی کنی

    16 اردیبهشت 1397

    سلام
    معمولا مرغ عشق هایی که دارای جفت هستن و جفت خود را از دست می دهند اگر برایشان جفت تهیه نگردد احتمال مردنشان زیاد است. مگر از زمانی که جوجه هستن و دارای جفت نیستند مرغ عشق به صورت تنها نگهداری شود. ولی در نهایت نگهداری با جفت بهتر است.