خرید دستگاه جوجه کشی در بازار چه فوت و فن هایی دارد

از زمانی که بشر دست به جوجه کشی مصنوعی زده خرید دستگاه جوجه کشی یکی از عوامل مهم بوده است.  از زمانی که انسان ماشین جوجه کشی را اختراع کرده زمان زیادی گذشته است. کار دستگاه ها که تبدیل تخم نطفه دار پرندگان به جوجه می باشد برهمان سبک قدیمی بوده و هیچ تغییری نکرده. تفاوت دستگاه های گذشته و جدید فقط در ظاهر آن ها می باشد.

تفاوت در ظاهر یعنی چه؟

یعنی ماشین های قدیمی به ماشین های اتوماتیک و دیجیتال امروزی تبدیل شده‌اند .

اگر به تازگی برای خرید ماشین جوجه کشی راهی بازار شده اید یا از سایت های اینترنتی فروش و دلالی بازدید کرده اید. نکته بالا را دقیقا به چشم خود دیده اید. دستگاه های امروزی دیگر فقط یک محفظه با قابلیت جوجه کشی نیست. بلکه به لوازمی الکترونیک و مکانیکی و گاه پیچیده تبدیل شده است. استفاده از این لوازم به دلیل جوجه درآوری بهتر و آسایش کاربر است. ظاهرا تنوع در دستگاه ها و پیچیده شدن لوازم الکترونیک استفاده شده باعث سردرگمی شده اند. گاها این پیچیدگی برای خریدار دستگاه جوجه کشی هزینه های اضافی  نیز به همراه داشته است.

مدل های گوناگون ، طراحی های متفاوت با قابلیت های متفاوت باعث آشفتگی ذهنی خریداران شده است. در حالی که می توان با رعایت اصولی ساده و ابتدایی، بهترین و اقتصادی ترین انتخاب را داشته باشید. اگر شما هم جزء آن دسته از مصرف کنندگان هستید که قصد خرید دستگاه جوجه کشی را دارید. شاید برنامه ریزی کرده اید تا به یک سایت اینترنتی مراجعه کنید. یا به مراکز خرید ماشین جوجه کشی شهرستان های محل اقامت خودتان سری بزنید.

لطفا کمی صبر کنید و قبل از انجام این کارها گزارش زیر را بخوانید .

قبل از خرید دستگاه جوجه کشی به ظرفیت دستگاه مورد نیاز مزرعه خود فکر کنید

همان طور که می دانید معمولا میزان ظرفیت دستگاه جوجه کشی براساس تعداد تخم مرغ محاسبه می شود. با تغییر شانه مرغ به شانه پرنده دیگر این واحد تغییر میکند. مثلا یک دستگاه جوجه کشی خانگی با ظرفیت ۸۴ عدد تخم مرغ دارای دو شانه ۴۲ عددی تخم مرغ می باشد. اگر قرار باشد براساس تخم بلدرچین محاسبه کنیم دارای دو شانه ۹۶ عددی تخم بلدرچین می شود.

خرید دستگاه جوجه کشی 84 عددی

شانه ها در تمام دنیا در ابعاد و ظرفیت های استاندارد تولید می شوند. برخی تولید کننده های دستگاه با ارائه سبد های هچری با نام شانه همه کاره به جای شانه های استاندارد و جهانی، ظرفیت دستگاه را کمتر یا بیشتر از حد استاندارد میکنند.

این سبدها به شانه های سایز یک و کره ای نیز معروف هستند.

هرچه ظرفیت بیشتر باشد ابعاد دستگاه نیز بیشتر خواهد شد.

سوال اصلی اینجاست: کسب و کار شما به دستگاهی با چه ظرفیت و اندازه ای نیاز دارد؟

شاید با توجه به فضا و محل نصب دستگاه مجبور به انتخاب ابعاد خاصی از دستگاه باشید. اگر می توانید آزادانه تصمیم بگیرید به این نکته توجه کنید.

هرچه ظرفیت ماشین جوجه کشی بالاتر میرود روند افزایش قیمت کم می شود ولی هزینه برق و نگهداری بیشتر خواهد شد. برای انجام اقتصادی ترین کار توجه به نکته زیر ضروری می باشد.

با توجه به ظرفیت تولید تخم نطفه دار و امکان تهیه تخم در هر دوره اقدام به انتخاب ظرفیت نمایید.

بودجه خودتان را پیش از خرید دستگاه جوجه کشی مشخص کنید

یکی از مشکلات اکثر خریداران این است که وقتی وارد مغازه و یا سایت فروش دستگاه می شوند، نمی دانند سقف بودجه آن ها برای خرید دستگاه چقدر است. بدون تردید هیچ کس هم نیست که بدون برنامه راهی بازار شده باشد. با توجه به تنوع زیاد دستگاه های جوجه کشی و تفاوت های چند ده هزار تومانی برای یک مدل، واقعا تصمیم گیری سخت است.

پس قبل از اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی پولی را که برای خرید این وسیله درنظر دارید، مشخص کنید. هرگز از آن مقدار بالاتر خرید نکنید. شاید از خود بپرسید چرا این حرف را می زنیم؟ دلیل این کار را نیز در جمله زیر توضیح داده ایم.

هنگام خرید با این جمله فروشندگان بسیار مواجه می شوید. آن ها می گویند: «این مدل فقط ۱۰۰ هزار تومان با انتخاب شما متفاوت است». با پذیرفتن این حرف چه اتفاقی می افتد؟ ناگهان به خودتان می آیید که ۱۰۰ هزار تومان، ۱۰۰ هزار تومان؛ چند صد هزار تومان زیربار بدهی رفته اید. عاقلانه ترین کار برای جلوگیری از سردرگمی این است: آخرین بودجه خود را قبل از خرید دستگاه جوجه کشی مشخص کرده باشید.

نباید مقابل فروشنده تازه به فکر دودوتا چهارتا باشید.

هنگام خرید دستگاه جوجه کشی توجه ویژه به مصرف انرژی دستگاه داشته باشید

اهمیت مصرف انرژی در خرید دستگاه جوجه کشی

از زمانی که صحبت هدفمندی یارانه ها و بالا رفتن قیمت حامل های انرژی به میان آمد، پای برچسب انرژی هم به زندگی الکترونیک ما باز شد. برچسبی که حروف و نمودارهای آن مشخص میکند وسیله ای که قصد خرید آن را داریم چقدر انرژی مصرف می کند. هرماه برای انرژی مصرف شده آن چه میزان پول باید بپردازیم. برچسب انرژی از یک موضوع فانتزی به یک فاکتور مهم در خرید دستگاه جوجه کشی تبدیل شده است.

کدام دستگاه جوجه کشی مصرف برق کم تری دارد؟

دستگاه های جوجه کشی که از بدنه های دو سه جداره، کنترل هیتر به طور پالسی، سیستم رطوبت ساز دیسکی استفاده می کنند در جایگاه نخست مصرف انرژی قرار دارند.

جایگاه دوم از آن دستگاه های با بخار ساز اولتراسونیک می باشد.

در رتبه سوم دستگاه های بدنه پلاستیکی و بدون عایق پلاستوفوم و یا جداره میانی می باشند.

در زمان خرید دستگاه جوجه کشی به کیفیت فن های سیرکوله خوب توجه کنید

یکی از قطعات اصلی ماشین جوجه کشی فن سیرکوله یا همان فن دائم کار است. قطعه ای که بیشترین اهمیت را در ماشین جوجه کشی دارد. باید نسبت به کیفیت آن بسیار دقت کنید. چون در صورت انتخاب اشتباه دچار دردسری بزرگ خواهید شد.

بهترین فن ها، نوع سانترفیوژی یا همان رادیال هستند که در انواع بلوور و بک وارد رادیال معرفی می شوند.

چرا فن های رادیال بهترین فن برای ماشین جوجه کشی می باشد؟

چون علاوه بر کارایی بالا، دارای کمترین میزان صدا هنگام کارکردن هستند.

سعی کنید از این نوع فن ها در دستگاه جوجه کشی شما به کار رفته شده باشد.

از خرید دستگاه هایی که از فن های تهویه به جای فن های سیرکوله استفاده شده جدا خودداری کنید.

راه منطقی برای دستیابی به این هدف:

1- خرید از برندهای معتبر و نمایندگی های مجاز

2- گواهی کردن نوع فن سیرکوله دستگاه در فاکتور خرید

اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی بکنید که سیستم کنترل حرفه ای داشته باشد

سیستم کنترل در خرید دستگاه جوجه کشی

در حقیقت برای یک دستگاه جوجه کشی سیستم کنترل همه چیز آن است. توجه کنید تا سیستم کنترل کارآمد و صنعتی باشد. استفاده از سنسورهای دقیق و صنعتی یک اصل مهم است.

نکته مهم درباره ی سنسور ماشین جوجه کشی

سنسور به علت قرارگیری در دما و رطوبت بالا و مواد ضد عفونی گاها نیاز به تعویض پیدا میکند. شرکت هایی که از سنسورهای گران قیمت در دستگاه استفاده میکنند. پس از پایان دوره گارانتی، شما را با دردسرهایی گران قیمت مواجه می کنند. باید هزینه های سنگین برای یک سنسور یدکی بپردازید. بهتر است قیمت سنسور یدک را ابتدا از فروشنده دستگاه بپرسید. در صورت امکان سنسور یدک را هنگام خرید دستگاه جوجه کشی تهیه کنید.

ویژگی های سیستم کنترل حرفه ای:

1- کیفیت بالای سنسور و خروجی ها

2- داشتن آپشن های مفید و ضروری مانند هشدار دهنده از راه دور

3-  قطعات یدکی و سنسورهای با قیمت مناسب و در دسترس

هنگام خرید دستگاه جوجه کشی به آپشن های غیر ضروری فکر نکنید

امروزه دستگاه ها مجهز به امکانات الکترونیک و تقریبا شبیه به رایانه شده اند.

برخی امکانات دستگاه جوجه کشی:

نمایشگرهای مختلف، انتخاب پرنده، دستیار صوتی، روز شمار و ارتباط با موبایل، جی اس ام جوجه کشی و اپلیکیشن جوجه کشی، صفحه هایLED و…

شما می توانید با توجه به نیاز خودتان هرکدام از آنها را داشته باشید. فراموش نکنید داشتن هر یک از این امکانات ممکن است هزینه های اضافی در خرید ، نگهداری و تعمیرات دستگاه جوجه کشی را برای شما درپی داشته باشد. زیاد به این گونه امکانات دل نبندید. بهتر است پولتان را صرف کیفیت قطعات اصلی دستگاه و آپشن های کارآمد و ضروری کنید.

آپشن ضروری چیست ؟

بعضی از آپشن ها شاید تا چند وقت دیگر آپشن به حساب نیایند و تبدیل به یک ضرورت شوند. بدون این آپشن ها روند کار غیر ممکن و یا ریسک کار بالا می رود. مانند جی اس ام جوجه کشی

وظیفه جی اس ام جوجه کشی چیست؟

هدایت ماشین جوجه کشی و دریافت هشدارهای لازم رو از هر جای دنیا بدون نیاز به اینترنت به کاربر میدهد و تاثیر زیادی بر حفظ سرمایه دارد.

جی اس ام در خرید دستگاه جوجه کشی

خرید دستگاه جوجه کشی خارجی یا داخلی؟

با توجه به حضور گسترده برندهای خارجی در بازار دستگاه جوجه کشی ایران، این پرسش پیش می آید که دستگاه داخلی بخریم یا  خارجی؟

در بازار ایران برندهای داخلی که چیزی از ماشین جوجه کشی خارجی ها  کم ندارند دیده می شوند. ممکن است امکانات جانبی و غیرضروری آنها از انواع خارجی اش بیشتر باشد. اما به کیفیت قطعات اصلی توجه کنید. تا چیزی از خارجی ها کم نداشته باشند. به این فکر غلط دامن نزنید که همیشه خارجی ها بهتر از داخلی ها هستند. نمی توان از توصیه به برندهای داخلی که برخی از آنها گذشته درخشانی داشته و هنوز نام نیک خود را یدک می کشند چشم پوشی کرد. آن ها ارتقای ظاهر و کیفیت را جدی تر گرفته اند.

به خدمات پس از فروش و گارانتی هنگام خرید دستگاه جوجه کشی توجه کنید

اهمیت گارانتی در خرید دستگاه جوجه کشی

آخرین مرحله انتخاب دستگاه جوجه کشی شما مربوط به خدمات پس از فروش و گارانتی ارائه شده است. مهم ترین گارانتی دستگاه های جوجه کشی مربوط به سیستم کنترل و سنسورهای دما و رطوبت آنها می باشد. هنگام خرید دستگاه های دیجیتال باید به گارانتی قطعات الکترونیک آن نیز توجه داشته باشید. از خدمات پس از فروش شرکت مورد نظر تان کاملا و بصراحت و بدون خجالت مطمئن شوید. این دقیقا همان قسمتی است که برخی خریداران از آن ضربه می خورند. برای خرید دستگاه جوجه کشی ارزان راهی بازارهای فرعی یا فروشگاه های غیرمجاز می شوند. به عنوان مثال می توان به ماشین های جوجه کشی که به صورت دستی در کارگاه های بی نام و نشان تولید شده اشاره کرد.

32 دیدگاه برای “خرید دستگاه جوجه کشی در بازار چه فوت و فن هایی دارد

 1. علی گفته:

  سلام درمورد این دستگاه جوجه کشی سئوالم اینه بایه دستگاه دردوره های مختلف میشه تخم پرندگان مختلف رو جوجه کشی کرد؟یا هردستگاهی مختص جوجه کشی یه نوع پرنده است

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   دستگاه های جوجه کشی دماوند قابلیت جوجه کشی از تمامی پرندگان را دارند. شما می توانید جهت سفارش و خرید دستگاه با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.
   02177955451

 2. مهدی گفته:

  سلام من یه دستگاه ۲۱۰تایی میخوام سفارش بدم میشه قیمتش رو لطف کنید بگید و راهنمایی کنید چه جوری میتونم سفارش بدم؟

  • manager گفته:

   سلام مهدی عزیز
   شما می توانید جهت سفارش و خرید دستگاه جوجه کشی 210 عددی با واحد فروش شرکت ( آقای کاویان ) تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
   02177955451 داخلی 1

 3. ابوالفضل گفته:

  با سلام . من زاهدان هستم و تازه میخوام در زمینه بلدرچین شروع کنم . به نظر شما دستگاهی با ظرفیت ۱۰۰ عدد برای شروع مناسبه و چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید؟ اگر دستگاه ایرانی با کیفیت در این ظرفیت داریم هم لطفا معرفی کنید . ممنون

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   اگر در زمینه جوجه کشی پرندگان تجربه ندارید پیشنهاد ما به شما خرید دستگاه جوجه کشی مدل dq30 یا dq40 شرکت بلدرچین دماوند با ظرفیت به ترتیب 192 و 288 عدد تخم بلدرچین است. جهت خرید می توانید با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
   تلفن تماس: 02177955451

 4. امین گفته:

  باسلام خدمت شما ، میخواستم لطفاً راهنماییم کنید که چه دستگاهی رو میتونم باهزینه ای درحدود۱۵۰۰۰۰۰ درمحیط منزل استفاده کنم برای تخم غاز و اردک ، وآیا دررشت نمایندگی دارید؟
  ممنون از مقالتون

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی مدل dq40 کنید. شرکت بلدرچین دماوند در رشت نمایندگی فعال دارد. جهت کسب اطلاعات می توانید با دفتر تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
   تلفن تماس: 02177955451

 5. کمال یزدانی گفته:

  سلام بنده میخوام جوجه کشی قوغاز رو شروع کنم و قصد دارم 40عدد خریداری کنم یعنی 30ماده 10نر لطفا راهنمایی بفرمایید نژاد اکراینی و افریقای در سال چند تعداد تخم میزاره و بعد بسته به میانگین این اعداد شما چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید با ذکر قیمت .ممنون میشم جواب رو ایمیل کنید با سپاس از صبر و شکیبایی شما اساتید .

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   غاز نژاد اکراینی و آفریقایی حدود 30 تا 40 عدد تخمگذاری دارد و به تغذیه پرندگان نیز بستگی دارد. پیشنهاد ما به شما خرید دستگاه جوجه کشی مدل dq100 و dq150 است که در حال حاضر برای جوجه کشی غاز افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. شما می توانید جهت خرید دستگاه و کسب مشاوره رایگان با واحد فروش تماس بگیرید.
   تلفن تماس: 02177955451

 6. مهدی گفته:

  سلام.
  من میخوام یک دستگاه ۲۱۰تایی بلدرچین دماوند بخرم ولی نمی دونم از کجا؟
  میخواستم بدونم که تو آذربایجان غربی ارومیه نمایندگی داره؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید جهت خرید دستگاه جوجه کشی با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.
   در ارومبه نمایندگی فعال داریم. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02177955451 تماس بگیرید.

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   دستگاه های جوجه کشی دماوند در مصرف انرژی کاملا بهینه شده هستند و پایین ترین مصرف انرژی را دارند.
   درصد جوجه درآوری علاوه بر دستگاه به عوامل مختلفی از جمله کیفیت تخم نطفه دار، محل نصب دستگاه، تجربه کاربر و… بستگی دارد. پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله درصد جوجه درآوری به چه عواملی بستگی دارد مراجعه کنید.

 7. مهدی گفته:

  سلام. میخوام پرورش بوقلمون بزنم. و برای 150 تا جوجه چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید. و تخم نطفه دار از کجا گیر بیارم. جوجه هارو میخوام بزرگ کنم

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد ما به شما خرید دستگاه جوجه کشی dq50-sh با ظرفیت 125 عدد تخم بوقلمون است. در حال حاضر این دستگاه 2.050.000 تومان می باشد.

 8. احسان گفته:

  برای جوجه کشی از طوطی سانان کدوم دستگاه رو پیشنهاد میکنید با بودجه یک و دویست؟
  و اینکه دستگاه خودش هوشمنده و زمان از تخم در اومدن پرنده ، از تخم در اومدن رو اعلام میکنه؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای کار شما دستگاه dq30 که قیمت 1.150.000 تومان دارد را پیشنهاد می کنیم که البته ویژگی شما در نظر دارید را ندارد.

 9. Mustafa Ahmedi گفته:

  سلام ،از اطلاعاتی که در این زمینه نمودین بسیار تشکر. من قصد دارم یک دستگاه جوجه کشی از شما تهیه کنم ولی در افغانستان زندگی میکنم . چگونه میشود که دستگاه را تهیه کنم؟

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   ارسال دستگاه به افغانستان از طریق باربری تهران انجام می شود. شما می توانید جهت سفارش و خرید دستگاه حوحه کشی مورد نظر خود با واحد فروش شرکت بلدرچین دماوند تماس حاصل فرمایید.
   تلفن تماس: 02177955451

 10. زارعی گفته:

  سلام
  من در منطقه لرستانم اولا کی شروع بخرید کنم دوما کی جوجه کشی رو شروع کنم سوما تغدیه اولیه چیه و در آخر آیا دستگاه باید در جایی سرپوشیده باشه با بسته و در پایان چند روز طول میکشه تا یه جوجه رو بفروشیم میخوام از ۵ میلیون تومن شروع کنم اسم و فاکتور دستگاه رو برام ارسال کنید.

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   سوال شما شامل چند سوال است که جهت مشاوره بهتر توصیه می کنیم با شرکت تماس بگیرید. زیرا خرید دستگاه جوجه کشی و کار کردن با آن نیازمند اطلاعات بیشتری می باشد که عملکرد بهتری داشته باشید.

 11. علی اکبر نوروزی گفته:

  سلام من ۳۵۰ عدد مرغ تخم گذار دارم می خوام دستگاه جوجه کشی بخرم مکانشوبرای گشترش دادن دارم باتوجه به مطالب گفته شده بالا در مورد دستگاه جوجه کشی لطفا راهنمایی کنید چه دستگاهی باچه تعداد از کجا میتونم تهیه کنم با تشکر

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما اگر بخواهید از ظرفیت کامل مرغ تخمگذار خود استفاده نمائید حداقل نیازمند چند دستگاه dq200 می باشید. بهتر است در این زمینه و کسب مشاوره در تهیه دستگاه جوجه کشی با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 12. امید گفته:

  سلام میخواستم خودم یه دستگاه جوجه کشی درست کنم به نظر شما خوبه یا بخرم بعد اینکه قطعات دستگاه رو از کجا میتونم تهیه کنم یعنی بازارش کجاست من ساکن کرج هستم

  • manager گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید از بخش محصولات سایت بلدرچین دماوند وسایل تولید دستگاه جوجه کشی را تهیه نمایید. اما به نظر می رسد که با توجه به قیمت تکی قطعات و امکان خطا در تولید پیشنهاد خرید دستگاه جوجه کشی را می کنیم.

 13. محمد گفته:

  با سلام واحترام
  قصد دارم یه دستگاه جوجه کشی بخرم و در فضای محدودی، در حد گوشه یک اتاق، تخم یه پرنده ای رو تبدیل یه جوجه کنم و بفروشم. ( به علت بیکاری و وضع نامساعد اقتصادی) ابتدا تو ذهنم تخم شترمرغ یا قرقاول یا بوقلمون بود و بعدش به فکرم پرنده هایی مثل کاسگو، قناری یا کوتوله یا… رسید. لذا خواهشمندم در مورد سوالات زیر به من مساعدت ومشورت بفرمایید.لطفا.
  1- به علت اینکه جای نگهداری ندارم چه پرنده ای رو میشه ظرف 1-2 روز بعد سر از تخم درآوردن فروخت؟(یعنی رو هوا میبرن . نه اینکه مثلا بگیم بستگی به تلاش و بازاریابی خودتون داره)
  2- آیا شما میتوانید در مورد فروششان به من کمکی بکنید مثلا جایی مرکزی کسی که در همان روز اول آنها را یکجا بخره؟
  3- چه دستگاه جوجه کشی رو پیشنهاد میکنید ؟آیا مثلا دستگاه 126 تایی میتونه هم تخم شتر مرغ را جوجه کنه هم مثلا تخم قناری و طوطی یا کاسگو را؟ واینکه آیا میتونم داخل این دستگاه 126 تایی هم زمان هم تخم قناری بذارم هم کوتوله هم شتر مرغ هم قرقاول؟کدوم تخمها رو میشه با هم گذاشت؟
  4- آیا دستگاههای شما از لحاظ راندمان جوجه آوری متفاوتند؟ و اگر بله کدامها بهترند؟
  از اینکه راهنماییم میکنید خیلی خیلی ممنونم.

  • manager گفته:

   سلام
   دوست عزیز نوع جوجه کشی پرنده هایی که نام برده اید خیلی با هم متفاوت هستند و تهیه تخم های نطفه دار پرندگانی مثل قناری و کاسکو مشکل می باشد و هر کدام تخصص و تجربه خودشان را می خواهد. توصیه می کنیم اگر می خواهید وارد این کار شوید با دستگاه های خانگی و تخم پرنده های معمولی تر مثل مرغ شروع کنید تا ابتدا تجربه شما در کار جوجه کشی بیشتر شود. سپس جوجه کشی پرنده های دیگر را شروع کنید. همچنین تمامی دستگاه های ساخت بلدرچین دماوند نیز دارای راندمان یکسان و بالا هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *