دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت با کیفیت و قیمت مناسب چه ویژگی هایی دارد

دسته : آموزش جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی ارزان را میتوانید بسازید یا با کیفیت و قیمت مناسب از شرکت های معتبر بخرید. در این مقاله ابتدا 8 فاکتور مهم در خرید دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت و سپس نکات مهم در ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان را خواهید خواند.

برای خرید دستگاه جوجه کشی ارزان چه فاکتور هایی را مد نظر داشته باشیم ؟

قیمت مناسب و ارزان ؟

کیفیت ؟

گارانتی و خدمات پس از فروش ؟

و یا هر سه این موارد ؟

یافتن پاسخ این پرسش ها با بودن سایت های فراوان که هر کدام ادعا می کنند بهترین سازنده دستگاه جوجه کشی در دنیا !!!! هستند بسیار سخت است.

 در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چطور یک دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت و با کیفیت مناسب که دارای گارانتی واقعی و خدمات پس از فروش خوب است را خریداری کنیم؟

هنگام خرید دستگاه ارزان قیمت به 8 نکته زیر توجه کنید:

۱ – دستگاه جوجه کشی ارزان را از سازنده های محلی نخرید

دستگاه جوجه کشی ارزان محلی

در ایران علاوه بر واردکنندگان دستگاه های جوجه کشی صنعتی و خانگی خارجی سه گروه تولید کننده نیز وجود دارند :

 ۱- تولید کننده های دستگاه جوجه کشی صنعتی

 ۲- تولید کننده های دستگاه جوجه کشی خانگی و نیمه صنعتی

 ۳- سازنده های خانگی یا همان محلی

روش تولید در گروه اول عموما صنعتی و نیمه صنعتی است.

روش تولید در گروه دوم دستی و خانگی است.

در دسته سوم معمولا روش تولید، غیر حرفه ای و فاقد مهندسی است. دستگاه های ساخته شده توسط این افراد شاید در ظاهر دستگاه جوجه کشی ارزان و قیمت مناسب باشد. ولی بعلت استفاده از قطعات نامناسب و نداشتن نقشه مهندسی اغلب دچار مشکلات فراوانی است. این مشکلات فراوان جوجه کشی را برای ما هزینه آور می نمایند. اصولا دستگاه های ساخته شده محلی دارای گارانتی واقعی نبوده و پاسخگویی ندارند.

 قیمت دستگاه جوجه کشی آن ها نیز یا خیلی ارزان است یا از متوسط قیمت بازار بالاتر است.

 ما پیشنهاد می کنیم در هر حالت از این نوع دستگاه ها نخرید.

چرا می گوییم دستگاه های ساخته شده محلی را نخرید؟

زیرا:

1- شما خریدار دستگاهی خواهید بود که کسی پاسخگوی مشکلات و معایب آن نیست.

2-  خریدار اول و آخر آن نیز خودتان هستید.

۲ – دستگاه جوجه کشی خیلی ارزان نخرید

دستگاه های خیلی ارزان یا توسط سازنده های محلی یا شرکت هایی که فقط به دنبال فروش هستند ساخته می شود. آن ها از فروش دستگاه فقط بدنبال سود و کسب درآمد هستند. زیرا این افراد فکر می کنند که ساخت یا فروش ماشین جوجه کشی سود دارد. فقط می خواهند یک جعبه را به عنوان یک دستگاه جوجه کشی ارزان فروخته و درآمد کسب کنند.

میانگین قیمت قطعاتی که در یک دستگاه جوجه کشی استاندارد و با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد خیلی بیشتر از کل قیمت دستگاهی است که این افراد می فروشند.

مشخص است که این افراد برای پایین آوردن قیمت در ساخت دستگاه جوجه کشی از بدترین و نامرغوب ترین قطعات موجود در بازار استفاده کرده اند.

استفاده از قطعات نامرغوب در ساخت دستگاه چه مشکلی دارد؟

عمر مفید یک دستگاه جوجه کشی حدود 10 سال می باشد. استفاده از قطعات نامرغوب باعث می شود عمر مفید دستگاه کمتر شود.

در ضمن این افراد که برای سود وارد این بازار شده اند ممکن است سریعا از این بازار خارج شده و شما با یک دستگاه جوجه کشی قیمت مناسب ولی معیوب باقی بمانید.

نکته بسیار مهم

فریب عنوان افراد سازنده دستگاه را نخورید ( آقای مهندس …. ). زیرا مهندس بودن فرد دلیلی بر ساخت مهندسی دستگاه نمی باشد.

۳ – دستگاه جوجه کشی خیلی گران نخرید

دستگاه جوجه کشی گران

افرادی که دستگاه جوجه کشی خارجی وارد می کنند بعلت گرانی دلار دستگاه را بسیار گران تر از قیمت بازار می فروشند. بعضی از این برند ها خوب هستند. اگر مشکل مالی ندارید و به دنبال دستگاه جوجه کشی قیمت مناسب نیستید می توانید تهیه نمایید.

مشکل عمده دستگاه های جوجه کشی خارجی:

نداشتن خدمات پس از فروش مناسب است. یعنی اگر دستگاه با مشکلی روبرو شود کسی پاسخگو نیست. البته این وضعیت در مورد بقیه کالاهای وارداتی غیر معتبر نیز صادق است.

مقایسه دستگاه های داخلی و خارجی:

کارکرد دستگاه های وارداتی با دستگاه مشابه داخلی خیلی تفاوت عمده ایی ندارد. در خیلی موارد از لحاظ تکنولوژی عقب تر هم هستند. به صرف خارجی بودن نباید هزینه گزافی بابت ترک و ایتالیایی و کره ایی و …. بودن داد.

دستگاه های گران تولید کنندگان داخلی:

جدیدا بعضی از تولیدکنندگان داخلی نیز بدون آنکه ارزش افزوده زیادی بر دستگاه خود ایجاد کنند دستگاه های خود را بسیار گران تر از بازار می فروشند. به نظر می رسد خرید از این گروه هم به صرفه نباشد. چرا که دستگاه مشابه و یا حتی بهتر از آن را با قیمت مناسب تر می توان تهیه کرد .

۴ – از سایتهای غیر معتبر دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت خریداری نکنید

سایت نامعتبر دستگاه جوجه کشی ارزان

متاسفانه در چند سال گذشته افرادی که تخصصی در تولید دستگاه جوجه کشی نداشته و صرفا کار سایت انجام می دادند بدنبال فروش دستگاه جوجه کشی آمده اند.

 بعضی از آن ها به ساخت دستگاه جوجه کشی هم دست زده اند.

 نتیجه کار آن ها چیست؟

ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت ولی بی کیفیت که فقط شکایت مردم را در پی داشته است. اما متاسفانه هنوز مردم از آن ها خرید می کنند.

جدیدا بعضی از سایت های غیر معتبر روشی دیگر در پیش گرفته اند. آن ها عکس دستگاه های شرکت های معروف مثل دستگاه های شرکت بلدرچین دماوند را داخل سایت خود گذاشته و آن را زیر قیمت خود شرکت تولیدکننده ثبت کرده اند. درصورتی که هیچ دستگاهی در میان نیست و این کار فقط برای گمراه کردن مشتری می باشد.

اما سایت معتبر کدام سایت ( site ) است ؟

 سایت معتبر ویژگی های زیر را دارد :

۱- سایت وابسته به یک شرکت معتبر تولید کننده دستگاه جوجه کشی باشد. در نتیجه به سرعت از سابقه ایجاد سایت و سابقه شرکت، اعتبار سایت را می توان حدس زد.

۲- سایت معتبر دارای تلفن تماس و آدرس واقعی است .

۳- سایت معتبر دارای نماد ساماندهی و درگاه فروش است .

۵ –  در خرید دستگاه جوجه کشی قیمت مناسب فریب گوگل را نخورید

گوگل در خرید دستگاه جوجه کشی ارزان

توجه داشته باشید که هر سایتی که در صفحه اول تا پنجم گوگل است لزوما معتبر نیست. امروزه روش های زیادی برای بودن در صفحه اول موجود است در حالی که سایت معتبر نیست. البته نمونه این سایت های غیر معتبر دردسر زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

امروزه اکثرا برای خرید خود اول به گوگل سر می زنیم. بعد از یک سرچ ساده به چند گزینه اول بسنده می کنیم و بعد از چند تماس خرید خود را انجام می دهیم. خیلی از شرکت ها برای این که بیشتر بفروشند سایت های فراوانی ایجاد کرده اند و با روش های درست و نادرست صفحه اول و دوم گوگل را پر کرده اند. گوگل هم تشخیص نمی دهد که همه این سایت ها برای یک شرکت است. در نتیجه شما که اولین بار رجوع کرده اید اعتماد کرده و اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی می کنید. در حالی که شما حق انتخاب نداشته اید. برای این که دچار این مشکل نشوید چند صفحه گوگل را باز کنید و شرکت های متفاوت را پیدا کنید و با مقایسه و تحقیق دقیق خرید نمایید .

البته به نظرات مردم در بازار و اطراف خود هم توجه کنید و از آن ها هم کمک بگیرید.

۶ – دستگاه جوجه کشی ارزان را از شرکت هایی که مشاوره ندارند و یا مشاوره ضعیف دارند نخرید

مشاوره در جوجه کشی، مدیریت دستگاه جوجه کشی، پرورش طیور مانند پرورش بلدرچین جزء مهم ترین امور به شمار می آید. چون خیلی از ما تجربه کافی برای جوجه کشی نداریم. به همین دلیل داشتن یک مشاور ضروری است. شرکت های معتبر این کار را برای ما ساده کرده اند و همراه دستگاه دفترچه و
سی دی ارسال می کنند. مهم تر از آن ارائه مشاوره تلفنی در طول سال های استفاده از دستگاه می باشد. شرکت های غیر معتبر و سازنده های خانگی شما را از این مزیت محروم می کنند و شما تنها می مانید.

۷ – دستگاه جوجه کشی ارزان که گارانتی و خدمات واقعی دارند بخرید

گارانتی دستگاه جوجه کشی ارزان

برای این منظور باید از شرکت های معتبر و صاحب نام خرید نمایید که گارانتی آن ها واقعی است. البته بین خود این شرکت ها هم در ارائه خدمات تفاوت می باشد.

چگونه شرکتی که بهترین خدمات پس از فروش دارد را شناسایی کنیم؟

 • می توانید از شرکتهای تولید کننده لیستی از مشتریان را درخواست کرده و از آن ها پرس و جو کنید.
 • به نظرات مردم در شبکه های اجتماعی و خود سایت هم می توان استناد کرد.

نکته خیلی مهم این که فاصله شما با شرکت فروشنده چقدر است؟

مسلما شرکتهایی که از شما بسیار دور بوده ( در شهرستانهای دور ) و یا نمایندگی خوب نداشته باشند نمی توانند خدمات مناسب بدهند.

۸ – در نهایت دستگاه جوجه کشی ارزان ( دارای قیمت مناسب ) و با کیفیت و گارانتی واقعی خرید کنیم!

برای این کار اگر همه موارد بالا را رعایت کنیم احتمالا می توانیم به یک سایت معتبر که متعلق به یک شرکت تولید کننده دستگاه جوجه کشی ( دارای قیمت مناسب ) است برسیم و با خیال راحت خرید کنیم .

دستگاه جوجه کشی ارزان و با کیفیت

اما چطور یک شرکت معتبر تولید کننده می تواند دستگاه جوجه کشی ارزان ( قیمت مناسب ) و با کیفیت تولید کند؟

الف – خرید جنس به تعداد عمده و با کیفیت بالا :

شرکت های صنعتی به دلیل خرید بالا می توانند قطعات را با قیمت مناسب خریداری کنند.

شرکت های صنعتی به دلیل خرید بالا می توانند قطعات را با قیمت مناسب خریداری کنند.

ب- روش تولید صنعتی:

شرکت های صنعتی به دلیل روش تولید صنعتی و تولید چند هزار دستگاه در سال هزینه تولیدشان پایین می آید. نتیجه آن تولید دستگاه جوجه کشی ارزان و با کیفیت است.

ج- کنترل هزینه های خدماتی:

شرکت های حرفه ایی به دلیل کنترل هزینه های جاری و خدماتی خود می توانند قیمت دستگاه جوجه کشی را پایین بیاورند.

و دلایل مدیریتی دیگر که ساخت دستگاه جوجه کشی را برای این شرکت ها به صرفه می کند.

قابل ذکر است که خرید خوب لازمه تولید حرفه ایی می باشد. یعنی اگر می خواهید تولید کننده جوجه و دارای مزرعه پرورش حرفه ایی باشید خرید خوب داشته باشید. عجله نکنید و تحت تاثیر مزیتهای غیر ضروری در دستگاه قرار نگیرید. همچنین فقط به دنبال یک دستگاه جوجه کشی ارزان نباشید و به مطالب بالا هم فکر کنید .

دستگاه های جوجه کشی ارزان دست دوم

دستگاه های جوجه کشی دست دوم موجود در بازار نیز دستگاهایی ازران قیمت هستند. این دستگاه ها برای افرادی که به دنبال ماشین جوجه کشی ارزان هستند مناسب می باشد. البته خرید دستگاه های جوجه کشی دست دوم دارای نکاتی می باشد و مزایا و معایب خود را دارد. درباره ی این موضوع در مقاله آیا خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم مقرون به صرفه است به طور کامل توضیح داده ایم. پیشنهاد می کنیم اگر به دلیل ارزان بودن دستگاه های دست دوم به فکر خرید این نوع دستگاه ها افتاده اید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

دستگاه جوجه کشی ارزان را چطور و چگونه بسازیم ؟

ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان را می توان در یک کارگاه با فضای محدود و در دسترس ترین لوازم مورد نیاز به روش های گوناگون شروع کرد. البته این گونه دستگاه ها مناسب استفاده برای تخم های پرندگان گران قیمت نیستند و بیشتر جنبه آموزشی و تفریحی دارند .

برای این که قیمت دستگاه جوجه کشی ، ارزان تمام شود لازم است تا با دقت نگاهی به اطراف خود بیاندازید و به دنبال یک جعبه مناسب باشید .

چند نوع جعبه مناسب ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان :

بدنه یخچال های قدیمی و از کار افتاده

جعبه یخدان های یونولیتی

سطل های پلاستیکی شکر و برنج و …

باکس های حمل غذای گرم

تستر یا مایکرو فر های از کار افتاده

آکواریوم و …

ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان با یخچال

تامین حرارت دستگاه جوجه کشی ارزان

برای تولید حرارت در داخل دستگاه جوجه کشی ارزان بهتر است تا از یک لامپ مناسب با ظرفیت وابعاد جعبه انتخابی استفاده کنید هر چه جعبه بزرگ تر باشد از لامپ با توان بالاتر استفاده کنید . مثلا برای یک یخچال که قرار است به دستگاه تبدیل شود 2 عدد لامپ 100 وات کافی می باشد و یا برای یک جعبه یخدان 60 لیتری یک لامپ 40 وات مناسب است .

تامین حرارت دستگاه جوجه کشی ارزان با لامپ

سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی ارزان

برای انتخاب کنترلر دستگاه جوجه کشی ارزان از یک ترموستات ساده محیطی که بتواند در رنج دمایی 0 تا 100 درجه دقت لازم را داشته باشد تهیه کنید و برق لامپ را به ترموستات متصل کنید تا با گرم شدن محیط لامپ خاموش شود .

سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی ارزان

برای یک نواخت شدن هوای داخل دستگاه باز هم بنا بر ابعاد جعبه یک فن با قدرت مناسب تهیه کنید .

مثلا برای یک جعبه یخدان فن به ابعاد 8*8 که معمولا برای تهویه کیس کامپیوتر استفاده می شود مناسب است . در این سایت ما قبلا یک مطلب اموزش ساخت دستگاه جوجه کشی را قرار داده ایم که توصیه میکنیم آن را مطالعه کنید.

اگر برای شروع یک کسب و کار به دنبال خرید یک دستگاه جوجه کشی ارزان هستید حتما مدل های  dq30 دستگاه جوجه کشی 84 عددی   و dq40  تولید شرکت بلدرچین دماوند را بررسی کنید تا ریسک کار خود را به حداقل برسانید.

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

20 بهمن 1398

سلام ببخشید میشه راهی بهم بدین که بتونم با تایمر چرخش رو اتوماتیک کنم

  1 مهر 1399

  سلام نیما عزیز
  اگر خودتان دستگاه را ساختید و قصد چرخ تخم نطفه دارها را دارید میتوانید مثل دستگاه های شرکت، از لنگ استفاده کنید و از روی این دستگاه ها الگوبرداری کنید.

30 فروردین 1398

سلام ایا رطوبت به بدنه کارتون اسیب نمی رسونه

  1 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  گر از ظرف آب برای تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی استفاده کنید مشکلی ندارد ولی اگر از رطوبت ساز استفاده کنید دچار مشکل خواهید شد.

6 اسفند 1397

سلام من من دستگاه ۴۲۰ دماوند گرفتم میشه راهنمایم کنین ازکدوم بخارساز استفاده کنم که درصد بازدهی بالا تری به من بده

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد می کنیم به 2 دلیل از رطوبت ساز دیسکی استفاده کنید. 1- املاح آب را در خود نگه می دارد و نمی گذارد روی تخم های درون دستگاه بنشیند. 2- با کار کردن این نوع رطوبت ساز شوک به تخم ها وارد نمی شود.

20 بهمن 1397

سلام من یک دستگاه جوجه کشی ۱۲۶ تا یی ساختم برای آن سه عدد فن گذاشتم آیا فن همیشه باید روشن باشند یا با کنترلر قطع و وصل شوند .ممنون میشوم جواب دهید.

  1 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  در تمام دستگاه ها داشتن فن دائم کار جهت یکسان سازی دما و رطوبت در تمام فضای دستگاه لازم است ولی نوع و تعداد آن بستگی به اندازه و شدت فن ها دارد.

23 دی 1397

سلام
دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت شما گارانتی هم داره؟
ما شهرستان هستیم چطور برامون میفرستید؟

  23 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  تمامی دستگاه های شرکت بلدرچین دماوند ( ارزان و… ) دارای یک سال گارانتی واقعی و پنج سال خدمات پس از فروش هستند.
  ارسال از طریق باربری به تمامی نقاط ایران انجام می شود.
  جهت ثبت سفارش و کسب مشاوره رایگان جوجه کشی می توانید با مشاورین شرکت تماس بگیرید.
  02177955451

30 شهریور 1397

سلام یه دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت با راندمان بالا میخوام.

  30 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد ما به شما 2 دستگاه قیمت مناسب 84 و 126 عددی است که در حال حاضر به ترتیب 1.150.000 و 1.250.000 تومان می باشند. در مورد راندمان جوجه کشی نیز باید به این نکته توجه کنید که دستگاه یکی از عوامل تاثیر گذار می باشد. باید به عوامل دیگری مانند کیفیت تخم نطفه دار، محل قرار گیری دستگاه و تجربه و اطلاعات فرد در مورد جوجه کشی نیز توجه کرد.

9 مرداد 1397

سلام ارزانترین دستگاه جوجه کشی که دارید چقدرهست و چجوری میتونم بخرم؟

  10 مرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  در حال حاضر دستگاه جوجه کشی 84 عددی (dq30-sh) با قیمت 780.000 تومان ارزانترین دستگاه بلدرچین دماوند می باشد. برای خرید این محصول می توانید با واحد فروش تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.
  تلفن واحد فروش: 02177955451

18 تیر 1397

سلام من یک دستگاه جوجه کشی که انواع تخم رو بتونه به جوجه تبدیل کنه با خدمات پس از فروش با کنترل از طریق موبابل نیاز دارم

  20 تیر 1397

  سلام دوست عزیز
  تمامی دستگاه های بلدرچین دماوند قابلیت جوجه کشی از انواع پرندگان را دارند و دارای یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش واقعی هستند. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تلفن 02177955451 تماس حاصل فرمایید یا به صفحه محصولات ما به آدرس زیر مراجعه نمایید:
  https://dquail.com/product-category/دستگاه-ها

8 تیر 1397

سلام. من قصد دارم با خرید یک دستگاه جوجه کشی. نسبت به تکثیر و پرورش جوجه انواع طیور و پرنده اقدام کنم.
البته سرمایه زیادی هم ندارم.

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  با توجه به شرایط شما پیشنهاد ما این است که کار خود را با دستگاه جوجه کشی ارزان 84 یا 126 تایی شرکت بلدرچین دماوند شروع کنید. با گذشت زمان و کسب تجربه و درآمد کم کم کار خود را گسترش دهید.

مشاوره رایگان