۸ نکته در انتخاب دستگاه جوجه کشی ارزان ولی با کیفیت

۸ نکته در انتخاب دستگاه جوجه کشی ارزان ولی با کیفیت

برای خرید دستگاه جوجه کشی ارزان چه فاکتور هایی را مد نظر داشته باشیم ؟

قیمت مناسب و ارزان ؟

کیفیت ؟

گارانتی و خدمات پس از فروش ؟

و یا هر سه این موارد ؟

 یافتن پاسخ این پرسش ها با بودن سایت های فراوان که هر کدام ادعا می کنند بهترین سازنده دستگاه جوجه کشی در دنیا !!!! هستند بسیار سخت است اما در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چطور یک دستگاه جوجه کشی ارزان و با کیفیت مناسب که دارای گارانتی واقعی و خدمات پس از فروش خوب است را خریداری کنیم . برای این منظور به نکات زیر توجه کنیم :

۱ – دستگاه جوجه کشی را از سازنده های محلی نخریم!

دستگاه جوجه کشی بی کیفیت

در ایران علاوه بر وارد کنندگان دستگاه های جوجه کشی خارجی صنعتی و خانگی سه نوع تولید کننده نیز وجود دارند :

 ۱- تولید کننده های دستگاه جوجه کشی صنعتی

 ۲- تولید کننده های دستگاه های جوجه کشی  نیمه صنعتی و خانگی

 ۳- سازنده های خانگی یا همان محلی

دو دسته اول عموما روش تولید آن ها صنعتی و نیمه صنعتی است و دسته دوم روش تولید آن ها دستی و خانگی است . در دسته سوم چون روش تولید حرفه ای و ساخت مهندسی ندارند ماشین جوجه کشی آن ها شاید در ظاهر دستگاه جوجه کشی ارزان باشد ولی بعلت استفاده از قطعات نامناسب و نداشتن نقشه مهندسی اغلب دچار مشکلات فراوانی است که جوجه کشی را برای ما هزینه آور می نمایند . اصولا دستگاه جوجه کشی این سازنده ها دارای گارانتی واقعی نبوده و  پاسخگویی ندارند . قیمت دستگاه جوجه کشی آن ها یا خیلی ارزان است یا از متوسط قیمت بازار بالاتر است که ما پیشنهاد می کنیم . در هر دو حالت نخرید زیرا شما خریدار دستگاهی خواهید بود که کسی پاسخگوی مشکلات و معایب آن نیست. و خریدار اول و آخر آن خودتان هستید.

۲ – دستگاه جوجه کشی خیلی ارزان نخریم !

دستگاه های جوجه کشی خیلی ارزان را یا سازنده های محلی و یا شرکت هایی می سازند که فقط بدنبال فروش ماشین جوجه کشی هستند و از کنار آن بدنبال سود و کسب درآمد هستند  . زیرا این افراد فکر می کنند که ساخت یا فروش ماشین جوجه کشی سود دارد و فقط می خواهند یک جعبه را بنام دستگاه جوجه کشی ارزان فروخته و درآمد کسب کنند . این سخن به دلیل آن است که میانگین قیمت قطعاتی که در یک دستگاه جوجه کشی استاندارد مورد استفاده قرار می گیرد خیلی بیشتر از کل قیمت دستگاه جوجه کشی است که این افراد می فروشند .

در نتیجه نشان می دهد که قطعات استفاده شده آن ها بسیار نامرغوب و از بدترین قطعات موجود در بازار استفاده شده که اصلا مناسب دستگاه جوجه کشی ای که حداقل ۱۰ سال عمر مفید آن است نمی باشد . در ضمن این افراد چون بخاطر سود وارد این بازار شده اند به سرعت ممکن است از این بازار خارج شده و شما با یک دستگاه جوجه کشی ارزان ولی معیوب باقی بمانید. اصولا هیچ نقشه مهندسی پشت ساخت این دستگاه ها نیست .

در ضمن فریب عنوان افراد سازنده آن را نخورید ( آقای مهندس …. ) زیرا مهندس بودن فرد دلیلی بر ساخت مهندسی دستگاه نمی باشد .

۳ – دستگاه جوجه کشی خیلی گران نخریم!

دستگاه جوجه کشی گران

افرادی که دستگاه جوجه کشی خارجی وارد می کنند نه تنها دستگاه جوجه کشی ارزان وارد بازار نمی کنند بلکه بعلت گرانی دلار دستگاه جوجه کشی را بسیار گران تر از قیمت بازار می فروشند . بعضی از این برند ها خوب هستند اگر مشکل مالی ندارید و به دنبال دستگاه جوجه کشی ارزان نیستید می توانید تهیه نمایید . اما همه این دستگاه ها یک مشکل عمده دارند و آن نداشتن خدمات پس از فروش مناسب است . یعنی اگر دستگاه با مشکلی روبرو شود کسی پاسخگو نیست . البته این وضعیت در مورد بقیه کالاهای وارداتی غیر معتبر نیز صادق است . اما مسئله دوم این است که کارکرد این دستگاه های وارداتی با دستگاه مشابه داخلی خیلی تفاوت عمده ایی ندارد و در خیلی موارد از لحاظ تکنولوژی عقب تر هم هستند لذا به صرف خارجی بودن نباید هزینه گزافی بابت ترک و ایتالیایی و کره ایی و …. بودن داد .

البته جدیدا بعضی از تولیدکنندگان داخلی نیز بدون آنکه ارزش افزوده زیادی بر دستگاه خود ایجاد کنند دستگاه های خود را بسیار گران تر از بازار می فروشند . که به نظر می رسد خرید از این گروه هم به صرفه نباشد چرا که دستگاه مشابه و یا حتی بهتر از آن را با قیمت مناسب تر می توان تهیه کرد .

۴ – از سایتهای غیر معتبر دستگاه جوجه کشی ارزان خریداری نکنیم !

سایت نامعتبر

متاسفانه در چند سال گذشته افرادی که تخصصی در تولید دستگاه جوجه کشی ارزان نداشته و صرفا کار سایت و وب انجام می دادند بدنبال فروش دستگاه جوجه کشی برآمده اند . حتی بعضی به ساخت دستگاه جوجه کشی هم دست زده اند که نتیجه را می توان حدس زد ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت ولی بی کیفیت که فقط شکایت مردم را در پی داشته است  . اما متاسفانه هنوز مردم از آن ها خرید می کنند .

البته جدیدا بعضی از سایت های غیر معتبر روشی دیگر در پیش گرفته اند . که باید توجه کرد و آن این که این سایت ها عکس دستگاه های شرکت های معروف مثل عکس دستگاه های شرکت بلدرچین دماوند را داخل سایت خود گذاشته و آن را زیر قیمت خود شرکت تولیدکننده به فروش می رسانند .  که مسلما این روش فقط برای گمراه کردن مشتری می باشد .

اما سایت معتبر کدام سایت است ؟ سایت معتبر ویژگی های زیر را دارد :

۱- سایت وابسته به یک شرکت تولید کننده دستگاه جوجه کشی معتبر باشد در نتیجه به سرعت از سابقه ایجاد سایت و سابقه شرکت اعتبار سایت را می توان حدس زد .

۲- سایت معتبر دارای تلفن تماس و آدرس واقعی است .

۳- سایت معتبر دارای نماد ساماندهی و درگاه فروش است .

۵ –  در خرید دستگاه جوجه کشی ارزان فریب گوگل را نخوریم ! 

فریب گوگل

توجه داشته باشید که هر سایتی که در صفحه اول تا پنجم گوگل است لزوما معتبر نیست امروزه روشهای زیادی برای بودن در صفحه اول موجود است در حالی که سایت معتبر نیست البته نمونه این سایت های غیر معتبر دردسر زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

امروزه اکثرا برای خرید خود اول به گوگل سر می زنیم و بعد از یک سرچ ساده به چند گزینه اول بسنده می کنیم و بعد از چند تماس خرید خود را انجام می دهیم . خیلی از شرکت ها برای این که بیشتر بفروشند سایت های فراوانی ایجاد کرده اند و با روش های درست و نادرست صفحه اول و دوم گوگل را پر کرده اند و گوگل هم تشخیص نمی دهد که همه این سایت ها برای یک شرکت است . در نتیجه شما که اولین بار رجوع کرده اید اعتماد کرده و خرید می کنید در حالی که شما حق انتخاب نداشته اید . برای این که دچار این مشکل نشوید چند صفحه گوگل را باز کنید و شرکت های متفاوت را پیدا کنید و با مقایسه و تحقیق دقیق خرید نمایید .

البته به نظرات مردم در بازار و اطراف خود هم توجه کنید و از آن ها هم کمک بگیرد .

۶ – از شرکت هایی که مشاوره ندارند و یا مشاوره ضعیف دارند خرید نکنیم!

مشاوره در جوجه کشی و مدیریت دستگاه جوجه کشی و مشاوره در پرورش طیور مانند پرورش بلدرچین جزو مهم ترین امور به شمار می آید . چون خیلی از ما تجربه کافی برای جوجه کشی نداریم به همین دلیل داشتن یک مشاور ضروری است . شرکت های معتبر این کار را برای ما ساده کرده اند و همراه دستگاه دفترچه و
سی دی ارسال می کنند و مهم تر از آن ارائه مشاوره تلفنی در طول سال های استفاده از دستگاه می باشد . شرکت های غیر معتبر و سازنده های خانگی شما را از این مزیت محروم می کنند و شما تنها می مانید .

۷ – دستگاه جوجه کشی ارزان که گارانتی و خدمات واقعی دارند بخریم !

گارانتی

برای این منظور باید از شرکت های معتبر و صاحب نام خرید نمایید که گارانتی آن ها واقعی است البته بین خود این شرکت ها هم در ارائه خدمات تفاوت می باشد برای این که بفهمید کدام یک بهتر هستند می توانید از شرک تهای تولید کننده لیستی از مشتریان را درخواست کرده و از آن ها پرس و جو کنید به نظرات مردم در شبکه های اجتماعی و خود سایت هم می توان استناد کرد .

نکته خیلی مهم این که فاصله شما با شرکت فروشنده چقدر است مسلما شرکتهایی که از شما بسیار دور بوده ( در شهرستانهای دور ) و یا نمایندگی خوب نداشته باشند نمی توانند خدمات مناسب بدهند .

۸ – در نهایت دستگاه جوجه کشی ارزان ( دارای قیمت مناسب ) و با کیفیت و گارانتی واقعی خرید کنیم!

برای این کار اگر همه موارد بالا را رعایت کنیم احتمالا می توانیم به یک سایت معتبر که متعلق به یک شرکت تولید کننده دستگاه جوجه کشی ارزان ( دارای قیمت مناسب ) است برسیم و با خیال راحت خرید کنیم .

کارگاه دستگاه جوجه کشی

 اما چطور یک شرکت معتبر تولید کننده می تواند دستگاه جوجه کشی ارزان ( قیمت مناسب ) و با کیفیت تولید کند؟

الف – خرید جنس با کیفیت عمده و با تعداد بالا :

شرکت های صنعتی به دلیل خرید بالا می توانند قطعات را با قیمت مناسب خریداری کنند.

ب- روش تولید صنعتی:

شرکت های صنعتی به دلیل روش تولید صنعتی و تولید چند هزار دستگاه در سال هزینه تولید آن پایین می آید که نتیجه آن تولید دستگاه جوجه کشی ارزان و با کیفیت است.

ج- کنترل هزینه های خدماتی:

شرکت های حرفه ایی به دلیل کنترل هزینه های جاری و خدماتی خود می توانند قیمت دستگاه جوجه کشی را پایین بیاورند.

و دلایل مدیریتی دیگر که ساخت دستگاه جوجه کشی را برای این شرکت ها به صرفه می کند.

در پایان قابل ذکر است که خرید خوب لازمه تولید حرفه ایی می باشد یعنی اگر می خواهید تولید کننده جوجه و دارای مزرعه پرورش حرفه ایی باشید خرید خوب داشته باشید . عجله نکنید و تحت تاثیر مزیتهای غیر ضروری در دستگاه قرار نگیرید همچنین فقط به دنبال یک دستگاه جوجه کشی ارزان نباشید و به مطالب بالا هم فکر کنید .

پیام بگذارید