خرید دستگاه جوجه کشی ارزان

دسته : آموزش جوجه کشی

مهمترین نیاز یک تکثیر کننده و پرورش دهنده پرندگان خانگی و طیور بومی داشتن یک دستگاه جوجه کشی باکیفیت، با قیمت مناسب و ارزنده است. برای تهیه دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت به برسی مسائل مهم تاثیر گذار بر قیمت تمام شده دستگاه و بهای پرداختی برای خرید دستگاه جوجه کشی باید توجه کنیم.

برای اینکه بدانیم دستگاه جوجه کشی که می خریم ارزان است یا خیر باید ببینیم چقدر ارزنده است، گاهی ممکن است بهایی که بابت تهیه یک محصول می دهید مقدار کمی داشته باشد ولی به دلیل ارزنده نبودن و فاقد کارایی بودن برای ما بسیار گران تمام شود.

اگر جواب چند سوال زیر را پیدا کنیم قطعا دستگاه جوجه کشی ارزنده و ارزان را برای کسب و کار خود یافته اید.

چه فاکتورهایی در تعیین قیمت دستگاه جوجه کشی نقش دارند؟

آیا ما نیاز به یک دستگاه جوجه کشی داریم یا یک فرآیند جوجه کشی موفق را لازم داریم؟

کیفیت و جوجه درآوری دستگاه در قیمت دستگاه چه نقشی دارد؟

مبلغ پرداختی برای دستگاه پس از چند دوره جوجه کشی مستهلک می شود؟

آیا هزینه های تعمییر و نگهداری دستگاه های ارزان در طول دوره جوجه کشی به صرفه است؟

گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی را هم با دستگاه ارزان قیمت دریافت می کنیم؟

آیا از عمر مفید دستگاه خریداری شده مطلع هستید و می توانید آن را یک کالای سرمایه ای تلقی کنید؟

یافتن پاسخ این پرسش ها با بودن فروشندگان فراوان در فضای آنلاین و حقیقی که هر کدام ادعا می کنند بهترین سازنده دستگاه جوجه کشی در دنیا !!!! هستند بسیار سخت است.

در این نوشتار قصد داریم بررسی کنیم که چطور یک دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت و با راندمان و جوجه درآوری بالا و کیفیت مناسب که دارای گارانتی واقعی و خدمات پس از فروش حرفه ای است را خریداری کنیم.

4 نکته مهم در خرید دستگاه جوجه کشی ارزان

برای این که بتوانید یک دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت ولی با کیفیت تهیه کنید نیاز هست تا به 4 نکته مهم که در ادامه ذکر شده است توجه کنید.

4 نکته مهم خرید دستگاه جوجه کشی ارزان

نکته 1: سازنده دستگاه جوجه کشی ارزان کیست؟

نقش سازنده دستگاه در قیمت دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی ارزان را از اشخاص و کارگاه های نامعتبر و فاقد سابقه حرفه ای تولید صنعتی تهیه نکنید. دستگاه جوجه کشی شاید برای خیلی از افراد که آشنایی مختصری با صنعت دارند و به اصطلاح دست به آچار هستند، قابل تولید باشد ولی همه چیز در یک جوجه کشی موفق به ساخت دستگاه خاتمه پیدا نمیکند.

سازنده دستگاه جوجه کشی ارزان

3 گروه تولید کننده و فروشنده دستگاه جوجه کشی ارزان

در ایران علاوه بر واردکنندگان دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی خارجی سه گروه تولید کننده نیز وجود دارند :

3 گروه تولید کننده و فروشنده دستگاه جوجه کشی ارزان

گروه اول: تولید کنندگان دستگاه های جوجه کشی خانگی و ارزان به روش صنعتی و کارخانه ای

تولیدات این گروه، صنعتی و دارای طراحی منحصر به فرد بوده و پس از تحقیق و توسعه توسط یک تیم حرفه ای با راه اندازی یک خط تولید به بازار عرضه می شوند. این نوع دستگاه های جوجه کشی دارای قطعات دستگاه جوجه کشی یک نواخت، با کیفیت و اورجینال هستند.

به جرات می توان گفت در بین دستگاه های جوجه کشی ارزان خانگی با ارزش ترین ها برای خرید و جوجه کشی موفق تولیدات همین گروه اول هستند.

در این تولیدات علاوه بر رعایت اصول مهندسی الکترونیک و مکانیک دستگاه به اصول و نیازهای بیولوژیکی پرندگان برای رشد جنین و جوجه کشی بسیار توجه می شود.

کارخانه سازنده دارای واحد خدمات پس از فروش سراسری کشوری و امور مشتریان بوده و خدمات مشاوره ای برای کاربران دستگاه های جوجه کشی دارند.

تولید انبوه کارخانه های سازنده دستگاه جوجه کشی سبب ارزان تر بودن این دستگاه ها در مقابل سایر روش های غیر صنعتی تولید دستگاه جوجه کشی است. اما به دلیل فرایند مهندسی دائمی و خدمات و گارانتی واقعی هزینه های جانبی تولید کننده کمی بالاتر است.

البته باید دقت کنید برخی از کارخانه های ساخت دستگاه جوجه کشی با کمرنگ کردن نقش واحد طراحی و مهندسی ساخت و توسعه و واحد مهندسی معکوس، زحمات خود را کمتر کرده و با کپی کردن محصولات برندهای مطرح اقدام به تولید مشابه دستگاه های مطرح را به صورت غیر اورجینال دارند؛ که نسبت به نمونه های اصلی از نظر قیمت کمی پایین تر و از نظر کیفیت وضعیت نامعلومی دارند.

گروه دوم: تولید کننده های دستگاه جوجه کشی ارزان خانگی به روش نیمه صنعتی و کارگاهی

تولید کننده های کارگاهی دستگاه جوجه کشی، معمولاَ در طراحی محصولات خود از کارخانه های سازنده الگو برداری می کنند و حتی ممکن است گاها آپشن های متفاوتی را به دستگاه جوجه کشی اضافه کنند و یا در ظاهر دستگاه تغیرات اندکی را به وجود آورند.

اشکال مهم در تولیدات این گروه عدم یکنواختی در تولیدات به دلیل نداشتن خط تولید ثابت، تیم مهندسی، و واحد کنترل کیفیت است. نداشتن سرمایه ی کافی برای خرید عمده قطعات از منابع اصلی باعث می شود تا این گروه نتوانند به طور ثابت یک نوع قطعه را بر روی محصول خود داشته باشند. به عنوان مثال امروز که فراوانی قطعه در بازار هست ممکن است از یک موتور گیربکس جوجه کشی 60ktyz که تولید کارخانه معتبری مثل ژنک موتور است، برای یک دستگاه 420 عددی مرغ استفاده کنند و فردا که قیمت ها افزایش می یابد و یا قطعات نایاب می شود از موتور 50ktyz از نوع بی نام و نشان برای همان دستگاه استفاده کند.

موضوع مخاطره آمیز دیگر محدود بودن خدمات و گارانتی به شعاع نزدیک به کارگاه فروشنده دستگاه بوده، و وابسته به شخص تولید کننده است که نمی تواند برای یک کسب و کار امنیت خاطر حاصل کند.

گروه سوم: سازنده های محلی دستگاه جوجه کشی ارزان به روش خانگی و کارگاه های به اصطلاح زیر پله ای

افراد علاقه مند به تولیدات فنی، مکانیکی و الکترونیکی گاها بر اساس ذوق و سلیقه شخصی ممکن است محصولاتی را در یک یا چند نمونه تولید کنند (معمولا به اصطلاح خودشان اختراع کرده اند). که این امر برای دستگاه جوجه کشی مستثنی نیست. تا وقتی که سازنده را در دسترس دارید ممکن است بتوانید هر روز برای اشکالات پیش آمده در تماس باشید ولی اینکه بتوانید نتیجه مناسب از جوجه کشی بگیرید کاملا غیر قابل حدس است و باید منتظر بمانید.

بیشترین مشکلات این دستگاه ها عدم توجه به نیازهای بیولوژیکی پرندگان است. همچنین ممکن است به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی و برق کشی در تولید دستگاه مخاطرات جانی برای کاربر دستگاه داشته باشد.

در حقیقت با خرید دستگاه های این گروه تولید کننده شما خریدار دستگاهی خواهید بود که کسی پاسخگوی مشکلات و معایب آن نیست. و مشتری اول و آخر آن خود شما هستید.

فریب عنوان افراد سازنده دستگاه را نخورید ( آقای مهندس …. ). زیرا مهندس بودن فرد، دلیلی بر ساخت مهندسی دستگاه نیست.

در بالا یکی از تفاوت های دستگاه جوجه کشی ارزان ( ارزنده) با دستگاه جوجه کشی با قیمت کم ( بی ارزش ) را شناختیم.

خلاصه نکته اول در یک پاراگراف:

دستگاهی بخرید که بعد از خرید کسی یا گروهی خدمات آن را به عهده بگیرد، مشتری اول و آخر دستگاه شما نباشید و کالای شما ارزش سرمایه ای خود را حفظ کند. کیفیت لازم قطعات و راندمان بالا در جوجه درآوری داشته باشد. بلای جان کاربر دستگاه نشود.

نکته2: محدوده قیمتی دستگاه جوجه کشی ارزان را پیدا کنید

دستگاه جوجه کشی خیلی ارزان تر از محدوده قیمتی نخرید!

اگر کمی جستجو کنید به یک محدوده قیمت برای دستگاه جوجه کشی مورد نیاز خود براساس ظرفیت و نوع ساخت آن خواهید رسید توجه کنید دستگاه های خیلی ارزان تر از آن محدوده و یا خیلی گران تر را باید قبل از خرید بهتر بشناسید.

دستگاه های خیلی ارزان یا توسط سازنده های بی نام و نشان و یا افرادی که فقط به دنبال فروش و کسب سود برای خود هستند ساخته می شود. معمولا یک جعبه را به عنوان یک دستگاه جوجه کشی ارزان فروخته و درآمد کسب می کنند.

گاهاَ دیده می شود میانگین قیمت قطعاتی که در یک دستگاه جوجه کشی استاندارد و با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد خیلی بیشتر از کل قیمت دستگاه جوجه کشی است که این افراد می فروشند. مشخص است که این افراد برای پایین آوردن قیمت در ساخت دستگاه جوجه کشی از بدترین و نامرغوب ترین قطعات موجود در بازار استفاده کرده اند. پیشنهاد میکنیم به صفحه لیست قیمت دستگاه جوجه کشی مراجعه کنید.

قیمت دستگاه جوجه کشی ارزان

استفاده از قطعات نامرغوب در ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان چه مشکلی دارد؟

عمر مفید یک دستگاه جوجه کشی حدود 5 تا 10 سال است. استفاده از قطعات نامرغوب باعث می شود عمر مفید دستگاه کمتر شود. با خراب شدن قطعات در حین جوجه کشی خسارت سنگین به شما وارد شود و تمام زحمات و هزینه های شما بابت تهیه تخم نطفه دار از بین برود. همچنین ممکن است موجب خطر جانی برای کاربر دستگاه شود. ( آتش سوزی، برق گرفتگی، بریدن دست و …)

مشکلان قطعات نامرغوب در ساخت دستگاه جوجه کشی

ترجیحا دستگاه جوجه کشی خیلی گران تر از محدوده قیمتی نخرید

برخی تولید کنندگان دستگاه های جوجه کشی با اضافه کردن آپشن های خاص درصدد افزایش قیمت دستگاه جوجه کشی و کسب سود بیشتر هستند، با کمی بررسی ابتدا ببینید آیا این آپشن یک نیاز واقعی برای جوجه کشی موفق و سود جوجه کشی بالایی است یا فقط یک موضوعی برای دریافت هزینه بیشتر از شماست؟!

افرادی که دستگاه جوجه کشی خارجی وارد می کنند بعلت گرانی دلار و تاثیر تحریم ها بر واردات قانونی کالاها، دستگاه را بسیار گران تر از قیمت بازار می فروشند. بعضی از این دستگاه های جوجه کشی دارای برند های مطرح و خوبی و برخی هم از کارخانه های درجه پایین چینی هستند. اگر مشکل مالی ندارید و پرداخت هزینه های گزاف برای خرید دستگاه را تحمل میکنید، می توانید از دستگاه های گران قیمت برند خارجی هم تهیه کنید.

مشکلات دستگاه های جوجه کشی خارجی

مشکل عمده دستگاه های جوجه کشی خارجی نداشتن خدمات پس از فروش مناسب است. یعنی اگر دستگاه با مشکلی روبرو شود کسی پاسخگو نیست. البته این وضعیت در مورد بقیه کالاهای وارداتی غیر معتبر نیز صادق است.

حتی در مواردی قطعات یدکی دستگاه های جوجه کشی خارجی در بازار پیدا نمی شود و با توجه به هزینه بالای خرید دستگاه ضرر زیادی به مصرف کننده دستگاه وارد می شود.

در مواردی هم که برخی شرکت ها خدمات آن را به عهده گرفته اند عملا به خاطر شرایط سیاسی و اقتصادی شرکت امکان ارائه خدمات واقعی به دلیل تحریم ها را ندارند و با ارائه قطعات مشابه فقط در حد کار راه اندازی ممکن است دستگاه را رفع مشکل کنند.

مشکلات دستگاه جوجه کشی خارجی

مقایسه دستگاه جوجه کشی داخلی و خارجی

کارکرد دستگاه های وارداتی با دستگاه مشابه داخلی خیلی تفاوت عمده ایی ندارد. در خیلی موارد از لحاظ تکنولوژی عقب تر هم هستند. مثل ارائه سیستم کنترل دستگاه های جوجه کشی جی اس ام دار که قابلیت کنترل دستگاه با موبایل از همه جای دنیا را فراهم می کند و یا سیستم های کوآد فن برای دستگاه جوجه کشی خانگی داتیکس که برای اولین بار در دنیا در شرکت بلدرچین دماوند طراحی و ارائه شدند. پیشنهاد میکنیم به صفحه دستگاه جوجه کشی داتیکس 5 مراجعه کنید.

به صرف خارجی بودن دستگاه نباید هزینه گزافی پرداخت کنید، بابت  یدک کشیدن نام کشور ترک و ایتالیایی و کره ایی و …. بودن هزینه اضافی نپردازید.

البته نباید از این پروژه برند سازی در داخل کشور هم غافل شد، منظور از برند سازی مفهوم گران فروشی آن بابت درج یک نام اسم و رسم دار است و نه کیفیت آن، جدیدا بعضی از تولیدکنندگان داخلی نیز بدون آنکه ارزش افزوده زیادی بر دستگاه خود ایجاد کنند دستگاه های خود را به سبب تبلیغات گسترده، بسیار گران تر از ارزش واقعی آن در بازار می فروشند. به نظر می رسد خرید از این گروه هم به صرفه نباشد. چرا که دستگاه جوجه کشی مشابه و یا حتی بهتر از آن را با قیمت ارزنده تر می توان تهیه کرد.

نکته3: فروشنده دستگاه جوجه کشی کیست؟

برای خیلی از ما این سوال مطرح است که دستگاه جوجه کشی را از کجا بخریم؟ آیا حتما باید از شرکت سازنده بخریم و یا از یک نمایندگی فروش محلی آن شرکت و یا از طریق اینترنت و سایت های فروشگاهی و یا مارکت های بزرگ اینترنتی مثل دیجی کالا دستگاه جوجه کشی را تهیه کنیم؟

خرید دستگاه از شرکت های بزرگ و برندهای معروف چنانچه از سایت اصلی شرکت و یا نمایندگی محلی خرید کنید تفاوت چندانی را ندارد، زیرا در نهایت شرکت سازنده، پس از خرید شما را برای دریافت خدمات و یا حتی تحویل گرفتن کالا به عاملین محلی معرفی می کند.

گاهاَ کارخانه ها در فروش مستقیم محصولات خود تخفیف های ویژه ای را در نظر می گیرند که می تواند موجب صرفه جویی در خرید شود. پیشنهاد میکنیم مقاله از فروشنده دستگاه جوجه کشی چی بپرسیم را مطالعه کنید.

فروشنده دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی دیجی کالا

خرید دستگاه جوجه کشی از دی جی کالا و سایت های رسمی بزرگ به خاطر دریافت کامل مبلغ مالیات ارزش افزوده و دریافت کمسیون بالا معمولا کمی گران تر از سایت های رسمی شرکت های تولید و نمایندگی های فروش آنها می باشد.

از سایت های غیر معتبر دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت نخرید

متاسفانه در چند سال گذشته به دلیل استقبال مردم به خرید اینترنتی محصولات کشاورزی و دامپروری، شیادانی که تخصصی در تولید دستگاه جوجه کشی و ملزومات آن نداشته و فرصت را غنیمت شمردند و با طراحی سایت های جعلی به فروش دستگاه جوجه کشی و تخم نطفه دار روی آوردند، که متاسفانه کلاهبرداری های زیادی در این ارتباط انجام شده و پرونده های شکایتی زیادی همچنان مفتوح است.

نوع کاهبرداری ها به 2 شیوه است، یا جنسی تحویل مشتری نمی دهند و یا با ارسال کالای تقلبی کلاهبرداری می کنند، معمولاَ در تصاویر دستگاه ها عکس محصولات شرکت های مطرح مثل بلدرچین دماوند را درسایت ها قرار می دهند ولی در عمل دستگاهی تولید شده توسط گروه سوم و یا دوم که در نکته اول گفتیم تحویل مشتری می شود.

اما سایت معتبر کدام سایت است؟

سایت های فروش دستگاه جوجه کشی را با بررسی موارد زیر اعتبار سنجی کنید و چنانچه یکی از گزینه ها را نداشت از آن فاصله بگیرید

۱- سایت وابسته به یک شرکت معتبر تولید کننده دستگاه جوجه کشی  و یا یک برند مطرح در ارتباط با فروش و خدمات دستگاه جوجه کشی باشد. در نتیجه به سرعت از سابقه ایجاد سایت و سابقه شرکت، اعتبار سایت را می توان حدس زد.

۲- سایت معتبر دارای تلفن تماس و آدرس واقعی دفتر فروش، خدمات و یا کارخانه است و محدودیتی برای مراجعه حضوری ایجاد نمی کند.

۳- سایت معتبر دارای نماد ساماندهی اینماد  و درگاه فروش بانکی معتبر از بانک ها و موسسات مجاز است .

در خرید دستگاه جوجه کشی قیمت مناسب از طریق سایت ها، فریب موتور های جستجو را نخورید

خرید دستگاه جوجه کشی ارزان از گوگل

توجه داشته باشید که هر سایتی که در صفحات اول گوگل است لزوما معتبر نیست. امروزه روش های زیادی برای بودن در صفحه اول موتور های جستجو وجود دارد، در حالی که سایت نا معتبر است. هرچند گوگل سیاست های خود را مدام تغییر می دهد و مدعی است که در نتایج برتر جستجو سایت های متنوع و معتبری را رتبه بندی می کند. ولی با این وجود بارها شاهد قرار گیری بزرگترین سایت کلاهبرداری دستگاه جوجه کشی در نتایج بالای گوگل بودیم. همچنین قرار گرفتن 5 سایت از یک شرکت معتبر در صفحه اول از دیگر اشکالات الگوریتم های گوگل بوده که باعث محدود شدن انتخاب برای خریدار دستگاه جوجه کشی میشود. قبل از خرید دستگاه به روش اینترنتی به نظرات مردم در بازار و اطراف خود هم توجه کنید و از آن ها هم کمک بگیرید.

دستگاه جوجه کشی ارزان را از شرکت هایی که مشاوره ندارند و یا مشاوره ضعیف دارند نخرید

مشاوره در جوجه کشی و مدیریت دستگاه جوجه کشی و پرورش طیور مانند پرورش بلدرچین جزء مهم ترین امور به شمار می آید. چون خیلی از ما تجربه کافی برای جوجه کشی نداریم. به همین دلیل داشتن یک مشاور ضروری است. شرکت های معتبر این کار را برای ما ساده کرده اند و همراه دستگاه دفترچه راهنما و سی دی یا فایل فیلم های آموزشی ارسال می کنند. مهم تر از آن ارائه مشاوره تلفنی در طول سال های استفاده از دستگاه است. شرکت های غیر معتبر و کارگاه های سازنده های کوچک شما را از این مزیت محروم می کنند و شما تنها می مانید.

نکته 4: اعتبار سنجی گارانتی دستگاه جوجه کشی ارزان قبل از خرید

دستگاه جوجه کشی ارزان که گارانتی و خدمات واقعی دارند بخرید

برای این منظور باید از شرکت های معتبر و صاحب نام خرید نمایید که گارانتی آن ها واقعی است. البته بین خود این شرکت ها هم در ارائه خدمات تفاوت هایی وجود دارد.

قبل از خرید دستگاه جوجه کشی با بررسی سایت شرکت سازنده و یا گارانتی کننده  و تماس با واحد خدمات می توانید اطلاعات خوبی از خدمات پس از فروش آن شرکت به دست آورید، چگونه؟ موارد زیر را دقت کنید

 • در صفحه معرفی دستگاه جوجه کشی فیلم های آموزشی از راه اندازی دستگاه موجود باشد.
 • راهنمای عیب یابی و رفع اشکالات در سایت رسمی شرکت تولید کننده و یا شبکه های اجتماعی آن موجود باشد.
 • دفترچه راهنمای محصول را قبل از خرید به صورت فایل دانلود کنید و مطالعه کنید. داشتن یک دفترچه کامل و جامع برای دستگاه جوجه کشی توجه تولید کننده به نیاز های مشتری را نشان داده و شروعی برای خدمات است.
 • ویدئو های منتشر شده از کاربران دستگاه جوجه کشی که انتخاب کرده اید را در سایت شرکت ها و شبکه های اجتماعی ببینید. ( فریب ویدئوهای تخریبی شرکت های بزرگ علیه یک دیگر را نخورید و به انچه در مجموع همه موارد به آن رسیده اید عمل کنید)
 • با واحد خدمات تماس بگیرید و از وضعیت نزدیک ترین واحد خدماتی به شما اطلاعات کسب کنید.

نکته خیلی مهم این که فاصله شما با شرکت فروشنده چقدر است؟

مسلما کارخانه هایی که از شما بسیار دور بوده ( در شهرستانهای دور ) و یا نمایندگی  و دفتر خدمات فعالی نداشته باشند نمی توانند انتخاب مناسبی باشند.

 • در نهایت می توانید با استعلام از کسانی که دستگاه را قبلا تهیه کرده اند وضعیت پاسخگویی شرکت ها را بسنجید.

گارانتی دستگاه جوجه کشی ارزان

سخن پایانی در انتخاب دستگاه جوجه کشی ارزان و با کیفیت

اما چطور یک شرکت معتبر تولید کننده می تواند دستگاه جوجه کشی ارزان ( قیمت مناسب ) و با کیفیت تولید کند؟

الف – خرید جنس به تعداد عمده و با کیفیت بالا :

شرکت های صنعتی به دلیل خرید بالا می توانند قطعات را با قیمت مناسب خریداری کنند.

ب- روش تولید صنعتی:

شرکت های صنعتی به دلیل روش تولید صنعتی و تولید چند هزار دستگاه در سال هزینه تولیدشان پایین می آید. نتیجه آن تولید دستگاه جوجه کشی ارزان و با کیفیت است.

ج- کنترل هزینه های خدماتی:

شرکت های حرفه ایی به دلیل کنترل هزینه های جاری و خدماتی خود می توانند قیمت فروش دستگاه جوجه کشی را پایین بیاورند.

و دلایل مدیریتی دیگر که ساخت دستگاه جوجه کشی را برای این شرکت ها به صرفه می کند.

قابل ذکر است که خرید خوب لازمه تولید حرفه ایی است. یعنی اگر می خواهید تولید کننده جوجه و دارای مزرعه پرورش حرفه ایی باشید خرید خوب داشته باشید. عجله نکنید و تحت تاثیر مزیتهای غیر ضروری در دستگاه قرار نگیرید. همچنین فقط به دنبال یک دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت نباشید و به ارزنده بودن دستگاه با توجه به مطالب بالا هم فکر کنید .

دستگاه جوجه کشی ارزان دست دوم

دستگاه های جوجه کشی دست دوم موجود در بازار نیز دستگاهایی ازران قیمت هستند. این دستگاه ها برای افرادی که به دنبال ماشین جوجه کشی ارزان هستند مناسب هست. البته خرید دستگاه های جوجه کشی دست دوم دارای نکاتیست و مزایا و معایب خود را دارد. درباره ی این موضوع در مقاله آیا خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم مقرون به صرفه است به طور کامل توضیح داده ایم. پیشنهاد می کنیم اگر به دلیل ارزان بودن دستگاه های دست دوم به فکر خرید این نوع دستگاه ها افتاده اید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

با جستجوی کلمه دستگاه جوجه کشی در دیوار و یا شیپور و سایت های مشابه لیست بزرگی از دستگاه های دست دوم برای فروش را مشاهده میکنید. صرف نظر از اینکه دستگاههای دست دوم می توانند موجب انتقال بیماری به مزرعه شما شوند، معمولا دستگاه هایی که برای فروش گذاشته می شوند 2 نوع هستند. 1. کاملا بی کیفیت و فروشنده به دنبال خلاص شدن از آن است و 2. به علت عمر مفید بالا پس از سالها کارکردن و رفع نیاز مصرف کننده هنوز هم قابل استفاده هستند و به عنوان یک کالای سرمایه ای در حال دست به دست شدن هستند.

دستگاه جوجه کشی ارزان دست دوم

ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان

برای این که قیمت دستگاه جوجه کشی ، ارزان تمام شود لازم است تا با دقت نگاهی به اطراف خود بیاندازید و به دنبال یک بدنه مناسب برای دستگاه باشید .

چند نوع جعبه مناسب ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان :

بدنه یخچال های قدیمی و از کار افتاده

جعبه یخدان های یونولیتی

سطل های پلاستیکی شکر و برنج و …

باکس های حمل غذای گرم

تستر یا مایکرو فر های از کار افتاده

آکواریوم و …

ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان

تامین حرارت در ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان

برای تولید حرارت در داخل دستگاه جوجه کشی ارزان بهتر است تا از یک لامپ مناسب با ظرفیت وابعاد جعبه انتخابی استفاده کنید. هر چه جعبه بزرگ تر باشد از لامپ با توان بالاتر استفاده کنید. مثلا برای یک یخچال که قرار است به دستگاه تبدیل شود 2 عدد لامپ 100 وات کافیست و یا برای یک جعبه یخدان 60 لیتری یک لامپ 40 وات مناسب است.

سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی ارزان

توصیه میکنیم در این یک مورد کمی سخاوتمندانه عمل کنید و هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا دستگاه شما عملکرد بهتری داشته باشد. برای انتخاب کنترلر دستگاه جوجه کشی ارزان از یک ترموستات ساده محیطی که بتواند در رنج دمایی 0 تا 100 درجه دقت لازم را داشته باشد هم می توان استفاده کرد و یا یک کنترلر کوچک شرکتی که ویژه دستگاه جوجه کشی ساخته شده باشد. برق لامپ را به ترموستات متصل کنید تا با گرم شدن محیط لامپ خاموش شود .

برای یک نواخت شدن هوای داخل دستگاه باز هم بنا بر ابعاد جعبه یک یا دو فن با قدرت مناسب تهیه کنید .

مثلا برای یک جعبه یخدان فن به ابعاد 8*8 که معمولا برای تهویه کیس کامپیوتر استفاده می شود مناسب است. در این سایت ما قبلا یک مطلب آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی را قرار داده ایم که توصیه میکنیم آن را مطالعه کنید.

اگر برای شروع یک کسب و کار به دنبال خرید یک دستگاه جوجه کشی ارزان هستید حتما مدل های  dq30 دستگاه جوجه کشی 84 عددی و dq40  تولید شرکت بلدرچین دماوند را بررسی کنید تا ریسک کار خود را به حداقل برسانید.

و چنانچه قصد دارید یک دستگاه جوجه کشی خانگی حرفه ای داشته باشید دستگاه جوجه کشی داتیکس 5 با ظرفیت 56 عددی جدیدترین دستگاه با کیفیت ایرانی محصول شرکت بلدرچین دماوند را به شما پیشنهاد می کنیم.

سوالات متداول

آیا سازنده یا فروشنده دستگاه جوجه کشی ارزان مهم است؟

برای این که در طول جوجه کشی  و کار با کار با دستگاه دچار مشکل نشویم، کاملا واضح است که یکی از مهم ترین نکات در تهیه یک دستگاه جوجه کشی ارزان سازنده یا فروشنده آن است.

شرکت های تولید کننده دستگاه جوجه کشی که معتبر هستند با خرید عمده قطعات و تولید صنعتی و کنترل هزینه های خدماتی میتوانند یک دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت را روانه بازار کنند.

ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان را می توان در یک کارگاه با فضای محدود و در دسترس ترین لوازم مورد نیاز به روش های گوناگون شروع کرد. البته این گونه دستگاه ها مناسب استفاده برای تخم های پرندگان گران قیمت نیستند و بیشتر جنبه آموزشی و تفریحی دارند .

با خرید دستگاه جوجه کشی از دی جی کالا و سایت های رسمی بزرگ باید مبلغ مالیات ارزش افزوده و کمسیونی بالا را پرداخت کنید که قیمت دستگاه معمولا کمی گران تر از سایت های رسمی شرکت های تولید و نمایندگی های فروش آنها می باشد.

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

20 بهمن 1398

سلام ببخشید میشه راهی بهم بدین که بتونم با تایمر چرخش رو اتوماتیک کنم

  1 مهر 1399

  سلام نیما عزیز
  اگر خودتان دستگاه را ساختید و قصد چرخ تخم نطفه دارها را دارید میتوانید مثل دستگاه های شرکت، از لنگ استفاده کنید و از روی این دستگاه ها الگوبرداری کنید.

30 فروردین 1398

سلام ایا رطوبت به بدنه کارتون اسیب نمی رسونه

  1 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  گر از ظرف آب برای تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی استفاده کنید مشکلی ندارد ولی اگر از رطوبت ساز استفاده کنید دچار مشکل خواهید شد.

6 اسفند 1397

سلام من من دستگاه ۴۲۰ دماوند گرفتم میشه راهنمایم کنین ازکدوم بخارساز استفاده کنم که درصد بازدهی بالا تری به من بده

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد می کنیم به 2 دلیل از رطوبت ساز دیسکی استفاده کنید. 1- املاح آب را در خود نگه می دارد و نمی گذارد روی تخم های درون دستگاه بنشیند. 2- با کار کردن این نوع رطوبت ساز شوک به تخم ها وارد نمی شود.

20 بهمن 1397

سلام من یک دستگاه جوجه کشی ۱۲۶ تا یی ساختم برای آن سه عدد فن گذاشتم آیا فن همیشه باید روشن باشند یا با کنترلر قطع و وصل شوند .ممنون میشوم جواب دهید.

  1 مهر 1399

  سلام دوست عزیز
  در تمام دستگاه ها داشتن فن دائم کار جهت یکسان سازی دما و رطوبت در تمام فضای دستگاه لازم است ولی نوع و تعداد آن بستگی به اندازه و شدت فن ها دارد.

23 دی 1397

سلام
دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت شما گارانتی هم داره؟
ما شهرستان هستیم چطور برامون میفرستید؟

  23 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  تمامی دستگاه های شرکت بلدرچین دماوند ( ارزان و… ) دارای یک سال گارانتی واقعی و پنج سال خدمات پس از فروش هستند.
  ارسال از طریق باربری به تمامی نقاط ایران انجام می شود.
  جهت ثبت سفارش و کسب مشاوره رایگان جوجه کشی می توانید با مشاورین شرکت تماس بگیرید.
  02177955451

30 شهریور 1397

سلام یه دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت با راندمان بالا میخوام.

  30 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد ما به شما 2 دستگاه قیمت مناسب 84 و 126 عددی است که در حال حاضر به ترتیب 1.150.000 و 1.250.000 تومان می باشند. در مورد راندمان جوجه کشی نیز باید به این نکته توجه کنید که دستگاه یکی از عوامل تاثیر گذار می باشد. باید به عوامل دیگری مانند کیفیت تخم نطفه دار، محل قرار گیری دستگاه و تجربه و اطلاعات فرد در مورد جوجه کشی نیز توجه کرد.

9 مرداد 1397

سلام ارزانترین دستگاه جوجه کشی که دارید چقدرهست و چجوری میتونم بخرم؟

  10 مرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  در حال حاضر دستگاه جوجه کشی 84 عددی (dq30-sh) با قیمت 780.000 تومان ارزانترین دستگاه بلدرچین دماوند می باشد. برای خرید این محصول می توانید با واحد فروش تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.
  تلفن واحد فروش: 02177955451

18 تیر 1397

سلام من یک دستگاه جوجه کشی که انواع تخم رو بتونه به جوجه تبدیل کنه با خدمات پس از فروش با کنترل از طریق موبابل نیاز دارم

  20 تیر 1397

  سلام دوست عزیز
  تمامی دستگاه های بلدرچین دماوند قابلیت جوجه کشی از انواع پرندگان را دارند و دارای یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش واقعی هستند. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تلفن 02177955451 تماس حاصل فرمایید یا به صفحه محصولات ما به آدرس زیر مراجعه نمایید:
  https://dquail.com/product-category/دستگاه-ها

8 تیر 1397

سلام. من قصد دارم با خرید یک دستگاه جوجه کشی. نسبت به تکثیر و پرورش جوجه انواع طیور و پرنده اقدام کنم.
البته سرمایه زیادی هم ندارم.

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  با توجه به شرایط شما پیشنهاد ما این است که کار خود را با دستگاه جوجه کشی ارزان 84 یا 126 تایی شرکت بلدرچین دماوند شروع کنید. با گذشت زمان و کسب تجربه و درآمد کم کم کار خود را گسترش دهید.