جوجه کشی بوقلمون را خاص و حرفه ای انجام دهید

دسته : بوقلمون

جوجه کشی بوقلمون با تهیه تخم نطفه دار مناسب آغاز می شود . از آن جا که بوقلمون ها سنگین وزن هستند میزان جفت گیری ناموفق در این پرنده زیاد می باشد و در نتیجه میزان تخم های بی نطفه در جوجه کشی بوقلمون زیاد مشاهده می شود . لذا لازم است در برخی نژاد های سنگین بوقلمون از عمل تلقیح مصنوعی استفاده شود .

شیوه نگهداری و حمل و نقل تخم نطفه دار بوقلمون تاثیر زیادی بر بالا رفتن درصد هچ بوقلمون ها دارد . رعایت این اصول برای تمامی پرندگان یکسان بوده و می توانید شرایط لازم نگهداری تخم نطفه دار را از اینجا ببینید .

مهم ترین عامل جهت بدست آوردن بهترین نتیجه در جریان جوجه کشی بوقلمون ، تامین درجه حرارت مناسب جهت رشد جنین می باشد . علاوه بر رطوبت ، تهویه و چرخش هوا در دستگاه جوجه کشی بوقلمون از موارد مهمی هستند که اگر به درستی کنترل نشوند عوارض نامطلوب و جبران ناپذیری بر عملکرد جوجه کشی بوقلمون و پرورش بوقلمون خواهد داشت .

در نهایت تخم ها به تغییرات ناچیز این سه عامل چندان حساس نمی باشد ، ولی یک تغییر جزئی در درجه حرارت قابل تحمل برای جنین و افزایش یا کاهش غیر ضروری آن می تواند تاثیر بسزایی در کاهش قابلیت جوجه درآوری تخم بوقلمون ها داشته باشد .

باید توجه داشت که بهترین دما در جوجه کشی بوقلمون ، میانگین دمای 37/5 درجه سانتی گراد می باشد . جوجه کشی در دمای بالاتر از 38 درجه و در روزهای 24 ـ 18 کاهش قابل توجه ای در قابلیت جوجه درآوری و افزایش تلفات جنین در پی داشته و نشانه های ویژه ای را از نظر آسیب شناسی از قبیل وارونگی و جابه جا شدگی جنین ، آب آوردن چشم ها ، به وجود خواهد آورد . هم چنین ثابت نگه داشتن دما در حدود 36/5 درجه باعث تاخیر در جوجه درآوری بوقلمون می شود . درجه حرارت های بیشتر از 37/5 درجه سانتی گراد ، نسبت به درجه حرارت های کم تر از آن به مراتب اثرات مخرب تری را بر جوجه کشی بوقلمون خواهد داشت .

بیشترین کاهش در میزان جوجه کشی بوقلمون هنگامی مشاهده می شود که درجه حرارت زیاد در طول هفته دوم جوجه کشی اعمال شود ، به عبارت دیگر اعمال دمای 38 درجه هنگامی که به مدت 6 روز و در هفته اول ، سوم و چهارم  جوجه کشی اعمال گردد ، تاثیری بر نتیجه هچ نخواهد داشت .

جوجه بوقلمون

در جوجه کشی بوقلمون هر هفته دما را تغییر دهید

.اما در هفته دوم جوجه کشی بوقلمون اعمال همین دما ، باعث کاهش در میزان جوجه درآوری می شود . این مسئله نشان دهنده حساسیت ویژه جنین بوقلمون به دماهای بالا به خصوص در هفته دوم جوجه کشی می باشد . بنابر این بهتر است که در جوجه کشی بوقلمون در ابتدای دروه دما را بر روی 38/5 تنظیم کرده و در روز ششم دما را به 37/7 درجه تغییر دهیم و پس از پایان روز 14 دما را به 37/5 تغییر دهیم  و تا روز 25 این دما را حفظ می کنیم .

در روز 25 برای ورود به مرحله هچ لازم است تا دمای دستگاه را به  37/2 کاهش دهیم . رطوبت نسبی باید در حدود 60 درصد در 24 روز اول و 70 درصد در 4 روز آخر باشد . مدت زمان جوجه کشی در بوقلمون 28 روز است . معمولا جوجه ها از روز 27 شروع به نوک زدن و درآمدن از تخم می کنند .

تنظیمات دما و رطوبت جوجه کشی بوقلمون در دستگاه جوجه کشی به شرح زیر می باشد

جوجه کشی بوقلمون

جوجه کشی شتر مرغ ،  جوجه کشی غاز ، طاووس  و بوقلمون دارای شرایط خاصی می باشد و لازم است تا با علم وتجربه کافی اقدام به جوجه کشی در مقیاس بالا انجام دهید . با توجه به شرایط خاص مورد نیاز جنین بوقلمون ، لازم است تا از دستگاه های جوجه کشی به گونه ای استفاده شود تا یک مرتبه در دستگاه تخم بوقلمون ها چیده شود و تا روز آخر دیگر تخم بوقلمون جدید وارد دستگاه نشود . لذا دستگاه هایی که هر هفته ورودی جدید دارند مناسب جوجه کشی بوقلمون نمی باشند .

در طول جوجه کشی با انجام عملیات کندلینگ ( نوربینی ) تخم های فاسد و بدون نطفه را از دستگاه جوجه کشی خارج کنید تا گازهای آلوده داخل دستگاه منتشر نشود . این عمل اکسیژن رسانی را در هنگام هچ بهتر می کند .

در هنگام هچ شدن جوجه بوقلمون ها صبر کنید تا تمامی جوجه ها متولد شوند و سپس اقدام به باز کردن درب دستگاه هچر کنید . جوجه ها در هفته اول به دمای 35 درجه  و هفته دوم دمای 32 درجه و هفته سوم دمای 29 درجه و به ترتیب هفته های بعد 26 و 24 درجه نیاز دارند که استفاده از مادر مصنوعی برای گرم کردن جوجه بوقلمون ها توصیه می شود .

جوجه بوقلمون

پرورش صنعتی بوقلمون فرمول دان بوقلمون فرمون دان بوقلمون نژادهای بوقلمون قفس بلدرچین تخم گذاری بلدرچین کشتارگاه بلدرچین غذای بلدرچین
نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

5 آذر 1398

سلام من میخوام یه دستگاه جوجه کشی بخرم به نظر شما چه مدلشو بخرم بهتر نظرم روی بوقلمون و شترمرغ

  9 دی 1398

  سلام دوست عزیز
  کیفیت تمامی دستگاه های جوجه کشی دماوند یکسان استو قابلیت جوجه کشی از تمامی پرندگان را دارند. شما لطفا اعلام کنید قصد جوجه کشی از چه تعداد تخم نطفه دار بوقلمون یا شترمرغ را دارید تا بتوانیم شما را به بهترین نحو راهنمایی کنیم. همچنین میتوانید برای کسب مشاوره رایگان برای انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب جوجه کشی بوقلمون در ساعات اداری با دفتر تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند. 02177955451

23 آبان 1398

من یک دستگاه مهر مدل L09دارم ۵۰۰تاییه
تنظیمات تععین پرنده نداره
ولی دما دستی بالا پایین میشه
ایا میشه با این دستگاه بوقلمون یا بلدرچین هم کشید یا ن؟

  18 اسفند 1398

  سلام دوست عزیز
  با این دستگاه جوجه کشی آشنایی نداریم. ولی اگر دستی دما بالا و پایین میشود نوسانات دمایی زیادی به تخم نطفه دار وارد میشود. جوجه کشی بوقلمون هم نسبت به سایر پرندگان حساستر هست و ممکن هست شما دچار مشکل شوید.

23 آبان 1398

سلام ایا تو دستگاه هم تخم مرغ بزارم هم بوقلمون جفتشون در میان یا اینکه هر کدوم تو یه دما رطوبت خواسی باید باشن تا جوجه بشن؟

  18 اسفند 1398

  سلام علی عزیز
  بله امکان جوجه کشی همزمان بوقلمون و مرغ وجود دارد. باید تخم بوقلمون ها را یک هفته زودتر نسبت به تخم مرغ ها درون دستگاه قرار دهید تا همزمان هچ شوند.

12 مهر 1398

سلام…درود
زمان چرخش تخم بوقلمون ها مانند تخم مرغ هست اگر هر ۶ ساعت بچرخه مشکلی پیش میاد؟
ممنونم

  6 آذر 1398

  سلام دوست عزیز
  میزان چرخش تخم نطفه دار حداقل دارد که باید رعایت شود. شما چرخش تخم بوقلمون ها در زمان جوجه کشی را 4 بار در 24 ساعت تنظیم کنید ولی اگر بیشتر شود مشکلی پیش نمی آید.

8 شهریور 1398

با سلام خدمت شما
آیا شما 1200 عدد تخم نطفه دار بوقلمون را به صورت نسیه می فروشید؟

  9 شهریور 1398

  سلام دوست عزیز
  در حال حاضر در حوزه فروش تخم مناسب جوجه کشی بوقلمون فعالیت نداریم.

18 تیر 1398

سلام بنده شاطر سنگکی هستم.عمل لگن کردم و نمیتونم کار کنم.میخوام با علاقه ای که دارم برم تو کار جوجه کشی.بیسترم نظرم بوقلمونه.ممنون میشم از صفر تا صد راهنماییم کنید

  15 مهر 1398

  سلام دوست عزیز
  به دلیل این که مبحث طولانی است پیشنهاد میکنیم جهت کسب مشاوره رایگان جوجه کشی بوقلمون در ساعت 15 الی 18 با مشاورین شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.
  02177955451 داخلی 2

20 خرداد 1398

سلام دوستان خسته نباشید.من بعد از فارغ التحصیل شدن تو رشته کامپیوتر کار پیدا نکردم الان ی دستگاه خریدم حداقل سرگرم باشم اما متاسفانه تخم بوقلمون گیرم نمیاد لطفا اگه سراغ دارین با ای شماره تماس بگیرین ممنون میشم.

  23 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  بعضی اوقات تعدادی از افراد هستند که تخم نطفه دار مناسب جوجه کشی بوقلمون دارند و به شرکت اعلام می کنند. شما می توانید با دفتر تماس بگیرید تا اطلاعات این فروشندگان را در اختیار شما قرار دهند.
  02177955451 داخلی 2

9 خرداد 1398

سلام
دستگاه بخار دستگاه بنده حدود ۳،۲ ساعت خالی شده بوده و بخار توی دستگاه نمیرفته…
آیا مشکلی برای تخم بوقلمون پیش میاد؟؟

  7 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  2 تا 3 ساعت نمیتواند مشکلی به وجود بیاورد ولی توصیه می کنیم برای جلوگیری از این موضوع می توانید همیشه یک ظرف آب که سطح پهنی داشته باشد در کف دستگاه قرار دهید.

31 اردیبهشت 1398

ايا تخم بوقلمون هم نياز ب اب پاشي در دوره هاي مختلف دارد

  31 اردیبهشت 1398

  سلام مرتضی عزیز
  در جوجه کشی بوقلمون با دستگاه نیازی به آب پاشی بر بروی تخم های بوقلمون نیست.

4 اردیبهشت 1398

با سلام من دما از هفته اول ۳۷/۷گذاشتم از روز اول الان روز ۶ است ایا مشکلی پیش نمیاد؟

  2 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  معمولا برای جوجه کشی بوقلمون دمای 37.5 توصیه می شود.

3 اردیبهشت 1398

سلام تخم ها به چه صورت قرار بگیرند تو دستگاه؟

  2 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  تخم بوقلمون را در شانه مخصوص جوجه کشی بوقلمون به صورتی که نوک تخم رو به پایین باشد قرار دهید.

30 فروردین 1398

سلام من دستگاه جوجه کشی 24 تایی آرکام داشتم 2 سال پیش خریده بودم یه پارچه داشت داخلش جلوی فن وقتی پمپ آب آب رو مکش میکرد اون جذب میکرد و فن رطوبت ایجاد میکرد الان اون خراب شده و چیزی هست که جایگزینش کنم کع رو تخم ها اب چکه نکنه !!!!!!!!!!!!!!!
و همچنین دفترچه راهنمای کلیشو از کجا میشه تهیه کرد !!!!!!

  1 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  معولا اون پارچه ها از جنس نخی هستند شما می توانید از پارچه های کتان و فیتیله استفاده کنید. اطلاعی از این که دفترچه راهنمای دستگاه های آرکام را چطور می توانید تهیه کنید نداریم.

5 اسفند 1397

سلام ببخشید من تازه یک دستگاه جوجه کشی دماوند خریدم.برای جوجه کشی بوقلمون بایدگردش راک هارا چگونه تنظیم کنم گزینه هایtonوtoff?????

  5 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  برای جوجه کشی بوقلمون با دستگاه گزینه ton را بر روی عدد 3 و toff را عدد 5 قرار دهید.

14 شهریور 1397

سلام. فرموده بودید از روز ۱ تا ۱۴ رطوبت ۵۸ و از ۱۴ به بعد ۶۰ باشه. اگر در کل ۲۵ روز اول رطوبت روی ۵۹ ثابت باشد مشکل خاصی پیش میآید ؟ از نظر شما چند درصد احتمال سقط نطفه هستش ؟؟؟

  5 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  خیر از نظر رطوبت به مشکلی پیش نمی آید ولی جوجه کشی بوقلمون در سه روز آخر رطوبت حدود 70 درصد نیاز دارد.

مشاوره رایگان