اصول جفت گیری مرغ عشق برای نتیجه گیری بهتر در جوجه کشی

دسته : سایر پرندگان

با قرار دادن پرنده نر در کنار مرغ عشق ماده ، نمی توان از جفت گیری مرغ عشق ها اطمینان حاصل نمود . گاه پرنده نر و ماده با یک دیگر دوست شده ،  اما حاضر به جفت گیری با یک دیگر نمی شوند . بسته به خصوصیات مرغان عشق شما و گوشه گیر بودن یا اجتماعی بودن ایشان ، زمان جفت گیری مرغ عشق تفاوت می نماید .

صاحبان گرامی بایستی اغذیه مناسب ، أب زلال، وسایل بازی  و محیطی ساکت را برای مرغان عشق فراهم نموده و منتظر واکنش ایشان به یک دیگر و جفت گیری مرغ عشق ها باشند . علاوه بر موارد مزبور ، صاحبان محترم با انتخاب جفت مناسب (حدود یک سال سن داشته باشند ) ، کاهش تنش ، استفاده از یک جفت مرغ عشق دیگر (جهت تحریک و بروز رفتارهای تولید مثلی) و افزایش تدریجی طول دوره نوردهی ، می توانند به نتیجه بهتری در جفت گیری مرغ عشق دست یابند. سعی نمایید ،

جهت افزایش قدرت باروری در مرغان عشق نر، به تغذیه ایشان با مکمل های مولتی ویتامین – مینرال ( خصوصا ویتامین های E و  D) ، جوانه گندم و تخم کتان اقدام فرماید. همچنین جهت تشخیص جنسیت مرغ عشق می تواننید به بخش مقالات مرتبط در پایین همین صفحه مراجعه کنید.

گاه مواردی چون انبوه بودن پرهای ناحیه مخرج ، لق بودن نشیمنگاه ( عدم امکان جفت گیری مطلوب ) ، تغذیه نامناسب ، عفونت تخمدان یا مجرای تخم بر ، تومورهای دستگاه تناسلی و اختلالات ارثی ، بعد از جفت گیری مرغ عشق موجب نطفه دار نشدن تخم ها می گردند . توجه نمایید که جدا از بیماری ها و عوامل ژنتیکی ، گاه به سبب عواملی چون تنش ، لانه تخم گذاری نامناسب ، قفس نامطلوب و هم چنین آب و غذای ناکافی ، با وجود جفت گیری میان مرغان عشق ، از تخم گذاری خبری نخواهد بود.

مرغ عشق

پس از آن که مرغان عشق به یک دیگر عادت نمودند ،  در صورت آن که هم دیگر را به عنوان  جفت پذیرفته باشند ، به جفت گیری خواهند پرداخت . در وهله نخست در جفت گیری مرغ عشق ، پرنده نر سعی می نماید تا خود را به مرغ عشق ماده نزدیک نموده و به تغذیه دهانی وی بپردازد . گاه نیز مرغ عشق نر ، اقدام به خودآرایی متقابل نموده یا پای خویش را روی پرهای دم پرنده ماده قرار می دهد .

در هر صورت ، تلاش های اولیه پرنده نر با دوری و پرخاش ملایم مرغ عشق ماده روبرو می شود . سرانجام با تلاش مداوم پرنده نر ، مرغ عشق ماده آمادگی لازم را یافته و در مقابل تحریکات جنس نر ، تسلیم می گردد . در این هنگام ، پرنده ماده با دو پای خویش روی نشیمنگاه نشسته ، بدن خود را خم نموده و دم خویش را بالا می دهد . بدین ترتیب ، پرنده نر از آمادگی جنس ماده جهت جفت گیری آگاه می گردد . و جفت گیری مرغ عشق ها شروع می شود .

در ادامه ، مرغ عشق نر با دو پای خود روی پشت پرنده ماده سوار شده و پس از تثبیت ، آلت تناسلی خود را با عضو تناسلی پرنده ماده مماس می نماید . جفت گیری مرغ عشق ، زمان کوتاهی داشته و پس از پایان آن ، پرنده ماده نشیمنگاه را ترک می نماید . چنان چه مرغ عشق ماده آمادگی داشته باشد ( نزدیک به دوره تخم گذاری ) ، چندین بار در طول روز به جفت گیری می پردازد . در نهایت ، مرغ عشق ماده به لانه تخم گذاری پناه خواهد برد .

یکی از نشانه های جفت گیری صحیح مرغ عشق فضولات پرندگان ماده است که پیش از شروع تخم گذاری ، آبکی و زیاد شده و به علاوه پرندگان مزبور، دچار لرزش شدیدی می شوند .

پس از تخم گذاری پرنده جهت جوجه کشی می توان از روش طبیعی و با خوابیدن پرنده روی تخم ها و یا از روش مصنوعی و با استفاده از دستگاه جوجه کشی خانگی اقدام به جوجه کشی مرغ عشق نمود. دوره جوجه کشی مرغ عشق در حدود 18 تا 20 روز بوده و پس از بیرون آمدن جوجه ها از تخم می بایست تا حدود 3 روز جوجه ها را با آب و شکر تغذیه نمود تا انرژی لازم برای ادامه حیات را داشته باشند.

جوجه کشی مرغ عشق با دستگاه جوجه کشی داتیکس 5

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

21 مرداد 1401

سلام ما یه جفت مرغ عشق داریم یه بار یه تا تخم گذاشتن که یکیش موند که بعد دوماه و نیم همونم هنوز خیلی پر نداره دوتای دیگه مردن که یکیشون خیلی ضعیف بود و گویا فلج بود میکشید خودشو از لحاظ پر هم همشون مشکل داشتن
حالا دوباره تخم گذاشتن ولی بعد چن روز همون یه دونه تخم مونده درحالیکه به نظرم ماده هنوز تخم داره فقط به نظرم در لونه رو میخوان بندازن تا شل میشه میندازن میزارم سر جاش باز اگه شل باشه میندازن یه بارم کلا برداشتم ولی ماده دیگه نرفت رو تخمش دوباره گذاشتم رفت ولی دیگه تخم بعدی رو نمیزاره

  25 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  تمام این مشکلات که گفتی مربوط به تغذیه ناسالم پرنده می باشد به تغذیه توجه بیشتری کن.

19 مرداد 1401

با عرض سلام
من یک مرغ عشق ماده داشتم که رنگ بینی آن خاکستری یا قهوه ایی بود و برایش یک مرغ عشق نر بالغ که رنگ بینی آن کاملا آبی میباشد گرفتم ولی اصلا جفت نمیشوند
خواهش میکنم لطفا راهنمایی کنید
سپاسگزارم

  25 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  کمی صبر و حوصله کنید شاید سن پرنده نر به بلوغ جنسی نرسیده باشه .

17 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من یه جفت مرغ عشق دارم که جوجه ها۱۵ روزه هست ولی متاسفانه در قفس باز شده بود و ماده فرار کرد فقط نره مونده الان برای جوجه چه اتفاقی میوفته.

  13 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر پرنده نر به جوجه ها غذابده مشکلی پیش نمیاد در غیر اینصورت باید بصورت دستی پرنده را تغذیه کنید.

17 مرداد 1401

سلام آیا میشه ماده یک مرغ عشق را بعد از تولید مثل و تخم گزاری با یک ماده دیگه عوض کرد .

  13 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  احتمال جفت خوردن در این پرنده ها به این شکل کمه بهتر هرماده یک پرنده نر داشته باشه.

21 فروردین 1401

من یه جفت مرغ عشق انگلیسی 2 ساله دارم اما جفت نمی خورن غذا مناسب هم بهشون می دم

  22 فروردین 1401

  سلام عماد
  باید به شرایط محیط نگهداریشون بیشتر توجه کنی و هرگونه استرسی رو در محیط حذف کنید

   20 مرداد 1401

   سلام خداقوت .
   بنده دو هفته پیش یک جفت مرغ عشق نر و ماده خریدم که سه عدد تخم داشتن زمانی که با لانشون اوردم خانه دیگه روی تخم ها نخوابیدن و در ضمن این دو فقط به هم دانه میدن از دهان و هیچ گونه عشق بازی . ایا ممکن است راهنمایی کنید چه کار کنم . باتشکر

    25 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز
    وقتی پرنده ها را جابجا می کنید دچار استرس میشن این باعث شده که این مشکل بوجود بیاد و فعلا به پرنده ها برسین تا دفعه بعد

18 فروردین 1400

سلام خسته نباشید. ببخشید امکانش هست کمی در مورد اینکه تخم داخل شکم مرغ عشق گیر کرد خودمون تو خونه چی کار کنیم؟

  31 مرداد 1400

  سلام حسین عزیز
  اگر می توانید با کمی روغن معقد پرنده را چرب کنید و با کمی ماساژ دادن زیر معقد پرنده، تخم را خارج کنید.

   21 مرداد 1401

   سلام من یک جفت مرغ عشق خریدم. دوتا تخم داشت بعد دو روز یکی دیگه گذاشت ولی انداخت بیرون الان دوهفته هست دیگه هیچ خبری نیست

    25 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز
    احتمالا ضعیفه وتعداد تخم کمتری گذاشته برای سری بعد بیشتر به تغذیه پرنده توجه کنید تا حداکثر تخم گذاری و جوجه دهی را داشته باشه.

19 بهمن 1399

سلام می‌خوام بدونم
مرغ عشق ماده چند روز بعد از جفتگیری تخم میگذارهد؟!

  2 اسفند 1399

  سلام دوست عزیز
  معمولا یک هفته بعد از جفت گیری، مرغ عشق ها تخمگذاری میکنند.

  15 اسفند 1399

  3 روز

13 آذر 1399

سلام مرغ عشق تخم خود را بیرو لانه می اندازد و بهش توجه ندارد نشانه چیست؟

  11 شهریور 1400

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق شما زیادی مست شده است. زمانی که پرنده تخمگذاری می کند از دادن غذاهای پر کالری خود داری کنید.

9 آذر 1399

سلام من میخوام به کارپرورش طوطی سانان بپردازم راهنمایی کنید ازکجا وچه پرنده ای وچطور شروع کنم

  30 شهریور 1400

  سلام دوست عزیز
  3 پیشنهاد برای شما داریم
  1. در قدم اول حتما مطالعه زیادی در مورد طوطی ها داشته باشید.
  2. با یک نفر که در این کار چندین سال تجربه دارد مشورت کنید و کمک بگیرید.
  3. از تعداد کم و با صبر و حوصله کار را شروع کنید.

9 تیر 1399

سلام روزتون بخیر من یه جفت مرغ عشق دارم امروز بعد از یک هفته جفت گیری کردن ولی بعد اگه درست جنسیتشونو تشخیص داده باشم نر به ماده حمله کرد و پر های دور چشم ماده ریخته لطفاً راهنمایی کنید

  19 تیر 1399

  سلام احمد عزیز
  مرغ عشق نر شما خیلی مست است. چون پرنده ماده آماده تخمگذاری است و تمایلی به جفت گیری ندارد این اتفاق رخ میدهد. پیشنهاد میکنیم از غذاهای خیلی معمولی مثل ارزن و گاهی برگه کاهو استفاده کنید.

7 تیر 1399

سلام خسته نباشید من یک جفت مرغ عشق دارم که دوتا جوجه ۲۵روزه دارن یکی از جوجه ها هنوز پر درنیاورده ولی یکی دیگه پردر آورده
و سوال بعدی اینکه مرغ عشق الان تخم گذاشتن باید چکار کنم تخم هارو بردارم تا جوجه هارو بزرگ کنن

  19 تیر 1399

  سلام دوست عزیز
  جوجه مرغ عشقی که پر ندارد احتمالا خوب تغذیه نشده است. کمی مولتی ویتامین داخل آب خوراکی پرنده ها بریزید.
  احتیاجی به برداشتن تخم مرغ عشق ها نیست.

7 تیر 1399

سلام من ی جفت مرغ عشق دارم 6تا تخم گذاشت و 3تاش رو انداخت یکیش جوجه شد و رو اون دوتا تخم مانده میخاید وقتی جوجه بزرگ شد و از لانه اومد بیرون دیگه رو تخم ها نمی‌رفت منم تخم ها رو برداشتم الان جوجه بزرگ شده نر هم مستی می‌کنه و ماده پا نمیده لطفا راهنمایی کنید؟

  9 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر جوجه دان میخورد از لانه خارج کنید و کمی صبر کنید تا مرغ عشق ماده هم برای جفت گیری آماده شود. زمانی که پرنده ماده روی تخم ها میخوابد نباید از غذاهای قوی استفاده کنید چون مرغ عشق نر مست میشود و این اتفاق میافتد.

6 تیر 1399

سلام خسته نباشید من یه جفت مرغ عشق دارم یک ساله خریدم نره کوچک تر بود ولی الان بالغ شده وجفت گیری کردن الان یک هفته است روزی یک بار دوبار وسه بار جفت گیری می کنند ماده داخل لونه می یره زیر شکمشم انگار باز شده پوستش معلومه ولی هنوز خبری از تخم نیست خواستم بدونم مشکلی دارن نره مشکل داره یا ماده البته غذا هم سبزی میوه برنج گندم پخته شده تخم مرغ هفت تخمه کاهو هویج بهشون میدم هفته ای یک بارم ویتامین میدم مشکل کجاس ممنون می شم راهنمایی کنید

  9 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق ها جفتگیری کرده اند پس تخمگذاری انجام میشود. ولی خیلی غذاهای پر پروتئین و چاق کننده به پرنده ها میدهید و اگر مرغ عشق ماده خیلی چاق شود در زمان تخمگذاری دچار مشکل و حتی منجر به مرگ پرنده خواهد شد.
  منظور شما از این که زیر شکم پرنده باز شده را متوجه نشدیم، اگر توضیحات بیشتر دهید خیلی بهتر است.

6 تیر 1399

سلام
خسته نباشید
من تازه یک جفت مرغ عشق خریدم
چنتا سوال دارم
نمیدونم ک جفتگیری کردن یان
دلیل اینکه نمیرن توی لونشون چیه؟؟
بعد از چ زمانی بعد جفت گیری تخم میزارن؟

  12 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  معمولا مرغ عشق ها در شرایط معمولی بین سن 3 تا 5 ماهگی جفت گیری میکنن. ولی به شرط این که از نظر محیط و تغذیه وضعیت خوبی داشته باشند. پرنده های شما احتمالا هنوز به سن بلوغ جنسی نرسیده اند.

5 تیر 1399

سلام من یه جفت مرغ عشق گرفتم که توی هال پیش تلویزیون هستند و مرغ عشق ماده توی لانه نمیره کجا بذارمشون که باهم جفت گیری کنن تخم مرغ رنده شده‌ هم بهشون دادم حالا باید چیکار کنم؟

  25 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  ابتدا جای قفس مرغ عشق ها را طوری انتخاب کنید تا پرنده احساس امنیت و آرامش کند.
  از ارزن، جوانه گندم، کاهو، کلم، کلم بروکلی، تکه های سیب و هویج هم استفاده کنید.

4 تیر 1399

من نمیتوانم جنسیت مرغ عشقم را حدس بزنم.مرغ عشق نربینی اش آبی اسمانی است ومرغ عشق نر سفید است.به نظر تان جنسیت نروماده درست است.ودر ضمن من ۱۱ماه پرنده جنس ماده در لانه اش نرفته.به نظرتان چه زمانی قادر به تولید مثل هستند.

  25 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  بله پرنده ای که رنگ آبی دارد نر است.
  در این سن پرنده به سن بلوغ جنسی رسیده و قادر به تخمگذاری هست. ولی پرنده باید از نظر محیط و تغذیه در شرایط مطلوب باشد تا بتواند جفت گیری و تخمگذاری را انجام دهد.

4 تیر 1399

سلام راه تعیین جنسیت مرغ عشق چشم قرمز چیه و ایا مرغ عشق چشم قرمز با معمولی یعنی چشم سفید البته چشم قرمز ها زردن و معمولی ها سبز جفت میخورن

  25 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  رنگ چشم در تعیین جنسیت و جفت خوردن مرغ عشق ها تاثیری ندارد. رنگ بالای بینی مرغ عشق نر، آبی و یا متمایل به بنفش و مرغ عشق ماده قهوه ای است.

31 خرداد 1399

مرغ عشق هام یکدیگر را ماچ میکنند یعنی جفت میشن

نر هفت ماهه ماده ام یک ساله جفت میشن یا تخم میگذارند

  26 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر پرنده های شما از نظر غذایی در وضعیت خوبی باشند و از نظر نور و محل نگهداری هم نرمال باشد تخمگذاری خواهند کرد.

30 خرداد 1399

سلام چند تا سوال 1من یک نر داشتم رفتم براش یک ماده بخرم بعد هم ماده رو گذاشتم تو قفس چین به چین شدن این یعنی با هم جفت شدن 2ماده هنوز بالغ نشده آیا میتونه تخم بزاره3خیلی تکون هم نمیخوره این نشانه ی مشکلیه؟4ایا میشه در آبشون ویتامین مثل ویتامین cانداخت؟

  2 شهریور 1399

  سلام دوست عزیز
  1. معمولا باید صبر کنید تا پرنده ها بالغ شوند و پرنده ماده، پرنده نر را قبول کند تا جفت بخورند.
  2. تخم گذاشتن قبل از بلوغ به پرنده ممکن است آسیب برساند و گیر کردن تخم را همراه داشته باشد و حتی باعث مرگ پرنده شود.
  3. دادن مولتی ویتامین به پرنده ها که همه ویتامین ها را داشته باشد در هفته دو تا سه بار خوب است .

30 خرداد 1399

ببخشید من مرغ عشقم ۲۰ روز شده روی تخم نشسته ولی هنوزازتخم به درنبومدن

  1 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر این مدت گذشته پس دیگر جوجه ای از تخم مزغ عشق ها خارج نمیشود و آن ها را بردارید تا پرنده مجددا تخمگذاری کند.

29 خرداد 1399

دمای مناسب برای مرغ عشقای مولد باید چند درجه باشه

  3 آبان 1399

  سلام محمد عزیز
  18 تا 30 درجه ساتیگراد دمای خوبی است ولی ایده آل 22 تا 27 درجه است.

29 خرداد 1399

سلام ی جفت مرغ عشق دارم ۵ تا تخم میزارن جوجه هم میشن ولی ب جوجه ها غذا نمیدن فقط ب یکیشون غذا میدن بقیه میندازن کنار تا بمیرن میشه بفرمایید مشکلشون چیه

  3 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  احتمال خیلی زیاد مشکل از تغذیه مرغ عشق نر و ماده است. زمانی که جوجه ها تازه به دنیا می آیند از غذاهای با پروتئین بالا مثل تخم مرغ خیلی کم استفاده کنید. حتی چند روز اول اصلا تخم مرغ ندهید و از ارزن و کمی جوانه استفاده کنید تا جوجه ها بزرگتر شوند.

29 خرداد 1399

سلام خسته نباشید ببخشید من سه تا مرغ عشق دارم دو نر یک ماده داخل یک قفس مشکل داره یک جفت بود یکی دیگه هم گذاشتم داخل لانه اش هنوز جفت گیری نکرده ببخشید تخم مرغ را چجوری بیدیم با گندم قاطی کنم خوبه

  3 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  هر مرغ عشق ماده نیاز به یک پرنده نر دارد یا یک مرغ عشق ماده به قفس اضافه کنید یا نر را از قفس خارج کنید تا شرایط عادی باشد و پرنده ها حداقل بین سه تا چهار ماه باشند تا به سن بلوغ رسیده باشند.

29 خرداد 1399

سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم حدودا یه ماهه باهم عشق بازی میکنن ولی هنوز داخل لونه نرفتن ایا اینها تخم گذاری میکنن یا نه

  3 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق ها از نظر تغذیه و شرایط محیطی در وضعیت مطلوبی باشند و به سن بلوغ جنسی برسند (3تا 4 ماه) احتمال خیلی زیاد تخمگذاری میکنند.

28 خرداد 1399

سلام من سه جفت مرغ عشق دارم برایشان یک قفس دو متره ساختم و قبلا در قفس های کوچک بود داخل کوزه رفت وآمد میکرد ولی الان که قفس هم بزرگ شده و من کوزه ها را رنگ کردم داخل کوزه هیچ نمیروند و تقریبا شش ماه میشود نگهداری میکنم ولی تا هنوز تخم نگذاشتن ؟

  5 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  رنگ کردن کوزه ها باعث ترس و استرس پرنده ها شده است. بهتر است رنگ کوزه ها را پاک کنید. البته تعویض قفس هم بی تاثیر نبوده است.

15 دی 1398

سلام روزتون بخیر ما یه جفت مرغ عشق داریم پنج تا تخم گذاشتن یکیش چند روز پیش دنیا اومد ولی یه روزه مرد علتشو میخوام بدونم ممنون میشم

  29 فروردین 1399

  سلام خانم فرخ پور
  مردن جوجه مرغ عشق ها به صورت طبیعی گاهی اتفاق میافتد. ولی اگر جوجه از لانه بیرون انداخته شده و توسط مرغ عشق نر کشته شده به دلیل مستی پرنده است. باید به تغذیه پرنده ها توجه شود. باز هم اگر اطلاعات دقیق تر از شرایط محل نگهداری و تغذیه مرغ عشق ها در اختیار ما قرار دهید به صورت کامل تر میتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

   5 تیر 1399

   سلام من تازه ی جفت مرغ عشق با ۱ جوجه ۲۰ ۱۵ روزه و ۳ تا تخم خریدم ۶ روز بعد اینکه من اینا رو خریدم جوجه مرد و بعد اون دیگه مرغ عشقا تخم نزاشتن بعضی وقتا که بهشون سر میزنم میبینم سر نر کچل شده انگار پرنده ماده پرای سر نر میکنه میخواستم بدونم باید چیکار کنم تا دوباره جفت گیری کنن و تخم بزارن

    25 مرداد 1399

    سلام دوست عزیز
    احتمالا تغذیه پرنده ها خوب نیست. از ارزن، جوانه گندم، کاهو، کلم و تخم مرغ آبپز استفاده کنید و داخل آب پرنده ها مولتی ویتامین بریزید.

9 دی 1398

سلام مرغ عشق‌های من ۴جوجه دارند خیلی کثیف شدن ایا میتونم حمومشون کنم؟

  22 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  احتیاجی به حمام جوجه مرغ عشق ها نیست. جوجه ها بزرگ تر که بشوند شروع به پرریزی و تعویض پر میکنند.

6 آذر 1398

سلام خسته نباشید من یه جفت مرغ عشق رادم که اوایل جفت گیری نمیردن ولی الان جفت گیری میکنن ولی کم ایا تخم میگذاردیا دچاراسترس شده وماده اوایل دماغش قهوه ای بود ولی الان سفید شده نشانه است چیست؟

  9 دی 1398

  سلام دوست عزیز
  رنگ بالایی بینی و جفت گیری مرغ عشق ها نشان دهنده این است که تازه به سن بلوغ رسیده اند. اگر کاری میکنید که باعث استرس پرنده ها می شود؛ آن کار را انجام ندهید.

5 آذر 1398

سلام وقت بخیر من یک جفت مرغ عشق دارم باهم جفت گیری کردن لونه پلاستیکی براشون گذاشتم مرغ عشق ماده در لونه رو پرت میکرد پایین منم میذاشتم روش دوباره چند بار این کارو انجام داد بعد چند روز داخل لونه با در موند امروز دیدم که کف قفس تخم گذاشته آیا میتونه جوجه در بیاره؟؟

  9 دی 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر تخم مرغ عشق ها از زیر پرنده ها خارج نشود بله. ولی بهتر بود شما به لانه تخم گذاری مرغ عشق ها دست نمیزدید.

3 آذر 1398

سلام . شرایط نگهداری از تخم مرغ عشق رو واسم بفرستید. تخم گذاشتن مال من ولی دیدم تخم رو خوردن و اولین تخمشون بود. بگین برا تخم بعدی ک گذاشتن چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  15 دی 1398

  سلام دوست عزیز
  شرایط خاصی ندارد. خود پرنده معمولا بعد از 4 تا 5 عدد تخمگذاری روی تخم ها میخوابد تا تبدیل به جوجه شوند. اگر پرنده شما تخم ها را خورده است در تغذیه مشکل وجود دارد.

1 آذر 1398

سلام وخسته نباشید من یک جور هم مرغ عشق دارم نر از ماده کوچکتره آیا امکان جفت گیری هست

  27 آذر 1398

  سلام علی عزیز
  باید کمی صبر کنید تا پرنده ماده شما به سن بلوغ جنسی که در شرایط عادی برای مرغ عشق ها حدود 3 ماه است برسد تا امکان جفت گیری و جوجه کشی وجود داشته باشد.

15 مهر 1398

سلام من یه مرغ عشق دارم نره تقریبا رامه اگه به ماده براش بگیرم جفت گیری میکنند

  8 آبان 1398

  سلام دوست عزیز
  بله جفت گیری می کنند. فقط مرغ عشق ماده شما باید به سن بلوغ جنسی رسیده باشد. اگر سنش کم باشد دچار مشکل خواهید شد.

24 تیر 1398

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم آنها چهار تخم گزاشته اند و تخم هایشان بچه شده است
بچه ها دوتا ماده و دوتا نر هستند آیا بچه ها را در یک قفس بزارم باهم جفت گیری میکنند
و می خواستم بدونم که آیا برای بچه های آنها مشکلی از لحاظ جسمی پیش نمیاد؟

  27 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  معمولا در طیور تا سه نسل را با هم جفت می کنند و مشکلی پیش نمی آید.

23 تیر 1398

سلام
من دوتا مرغ عشق خریدم حدود دوماهی میشه
پرنده نر بالای نوکش ارغوانیه و از گوشه های زائده مومی شکل داره آبی میشه و بالغ پرنده ماده هم زائده مومی شکلش سفیده
میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا بالغ بشن و جفت گیری کنن؟؟آیا تغذیه تو تسریع این کار تاثیر گذاره؟؟

  28 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها معمولا از 3 ماه به بعد به بلوغ جنسی میرسند ولی عوامل اصلی تخمگذاری برای پرنده ها نور، تغذیه، تهویه و دما است.

22 تیر 1398

سلام من ی مرغ عشق تنها اوردم رفتم براش ی دوست اوردم دوستش مادست و یکماه هم ندارند صبح فردا دیدم مرغ عشق نر داره جفتگیری می‌کنه الان من چیکار کنم

  31 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  کار خاصی فعلا انجام ندهید. فقط کمی مولتی ویتامین در ظرف آب مرغ عشق ها بریزید. دادن تکه های سیب و کلم بروکلی و برگه کاهو کافیست و کاری نکنید که پرنده دچار استرس شود.

8 خرداد 1398

سلام، من یک جفت مرغ عشق دارم که جفتشون حدود یک سالشونه از کجا میتوانم بفهمم که جفت گیری کردن؟

  12 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق ها جفت گیری کنند حتما تخمگذاری خواهند کرد.

  28 خرداد 1399

  سلام من دوتا مرغ عشق دارم مرغ عشق ماده بچه هستش ولی قشنگه ایا ممکنه در اینده چفت گیری کنند
  و بای از کجا بفهمیک مرغ عشقه ماده بالغ شده

   5 آبان 1399

   سلام دوست عزیز
   بله امکان دارد. حدود 3 تا 4 ماه صبر کنید و پرنده را در شرایط خوبی از نظر تغذیه و شرایط محیطی قرار دهید تا به سن بلوغ جنسی برسد.

8 خرداد 1398

سلام خسته نباشید ببخشید یک جفت مرغ عشق دارم که تازه دارند دهن به دهن میشن ناخن ها شون دراز شده اگه الان بخوام کوتاه کنم ممکنه دیگه جفت گیری نکنند. ممنون

  12 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر بلد هستید می توانید ناخن مرغ عشق ها را کوتاه کنید تا پرنده دچار آسیب نشود وگرنه ممکن است پرنده ها دیگر جفت گیری نکنند.

8 خرداد 1398

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم با هم لب میگیرن حدود ۶ ماه دارن میخواستم که بدونم ۱ کی تخم میگذارند۲ جای انها یه خورده تاریک باشه اشکالی نداره

  15 تیر 1398

  سلام علی
  توضیحاتی که شما دادید از علائم اولیه جفت گیری هستند ولی نداشتن نور کافی این جفت گیری را دچار اخلال کرده است.

8 خرداد 1398

چه غذایی به مرغ عشقام بدم تا بیشتر مست بشن البته خوبن ولی میخام نر بیشتر تلاش کنه برای راضی کردن ماده ینی تعداد وزمان تلاشهاش به نهایت برسه . چه غذایی بدم ممنون

  15 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  دادن ارزن کمی کتان خیلی کم شاه دانه و تخم مرغ رنده شده همراه هویج، برگ کاهوی سبز تکه های سیب و کلم بروکلی می تواند برای مرغ عشق شما مفید باشد.

7 خرداد 1398

سلام
وخسته نباشید ،روزه هاتونم قبول
من یک جفت مرغ عشق با۵ تخم از مغازه خریدم تخماش از پیشم خراب شد یعنی زیاد فضولی کردم تخماشو ول کرد 😭 ۳تا از تخماش نطفه دار بود گذاشتم زیر فنج ۲تاش باز شد اخری خراب شد،ولی اون ۲تا هم مردن ،میخواستم بدونم چندوقت دیگه تخم میگذارن دوباره ، الان فکرکنم ۳هفته ای شده اینا عشق بازی زیاد میکنن انقدر سروصدا میکنن. لطفا بگید ب طور معمول چند وقت دیگه تخم میزارن در ضمن ویتامین E تقویت قوای جنسی ،ویتامین E,D3,Aهم پرنده فروشیه گفت بدم ،لطفا پاسخ بدید باتشکر

  15 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  هر چقدر پرنده احساس آرامش از نظر مکانی داشته باشد و مواد غذایی مناسب در اختیارش قرار بگیرد زودتر برای تولید مثل و جفت گیری آماده می شود. با توجه به توضیحات شما در مرغ عشق های شما نشانه های آماده شدن صورت گرفته است. البته دادن ویتامین خوب است ولی در حد تعادل حدود 2 تا 3 روز در هفته کافیست.

7 خرداد 1398

سلام خسته نباشید از یه دوستی یه جفت مرغ عشق گرفتم که تخم گذاری کرده بودن ولی تخمارو نگرفتم الانم بدون تخم هستن میخواستم بپرسم چیکار کنم دوباره تخم بذارن نر میل جنسیش بیشتر از مادست چیکار کنم ماده هم زیاد بشه؟

  15 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  فراهم کردن محیط امن و بدون استرس و دادن غذاهای متوع می تواند به تولید مثل پرنده کمک کند. البته میزان نور هم خیلی موثر است.

  31 خرداد 1399

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم توی اینترنت نوشته 4تا 6 تا تخم میگذارند ولی مال من 2 تا تخم گذاشته روزی بهشون نصف تخم مرغ میدم چکار کنم 2 تا بیشتر تخم نگذاشته لطفا جواب بدین مرسی

   26 مرداد 1399

   سلام دوست عزیز
   دادن تخم مرغ به صورت روزانه به مرغ عشق ها کار درستی نیست. از جوانه گندم، تکه های سیب، کاهو و کلم هم استفاده کنید. اگر از نظر تغذیه در شرایط خوب قرار بگیرند دفعه بعد بیشتر تخمگذاری خواهند کرد.

6 خرداد 1398

باعرض سلام و خسته نباشید
من یک جفت مرغ عشق خریدم داخل قفس تو بالکن گذاشتم ولی شبا میچسبن به قفس اویزون میشن از قفس؟علتش چی میتونه باشه؟(جاش کنج و خیلیی دنجه)
لطفاً راهنمایی کنید/ممنونم

  15 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  این اتفاق مهم نیست چون خود پرنده بهترین جا را برای نشستن تشخیص می دهد.

6 خرداد 1398

سلام من سه تا مررغ عشق نر دارم الان دوتا ماده هم گرفتم منتحی همشون تو یه قفس معمولی هستن گذاشتم تا خودشون جفت خودشونو انتخاب کنن ایا این کار درسته یا خودم جفت همدیگرو انتخاب کنم جدا کنم تو یه قفس دیگه؟؟کدوم بهتر جواب میده با تشکر

  15 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر بتوانید قفسی را فراهم کنید که بزرگتر باشد و چند جفت مرغ عشق را در یک قفس نگهدارید پرنده ها احساس امنیت و آرامش بیشتری می کنند و در نتیجه بازدهی بیشتری هم دارند.

6 خرداد 1398

سلام
وقتی مرغ عشق خریدم بعد دیدم نوک پایینیش شکسته چیکار کنم ؟

  15 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  معمولا نوک پرنده ها قابلیت بازسازی دازند به شرط این که توانایی خوردن غذا برایشان فراهم باشد.

6 خرداد 1398

سلام
مرغ عشق ماده چند روز بعد از جفتگيرى تخماشو ميزاره؟
چندروز روى تخما ميخوابه؟
جوجه هارو چند روزه ميشه از پدر و مادرشون جدا كرد؟

  27 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها حدودا 5 روز بعد از جفتگیری تخمگذاری می کنند و حدود 13 تا 15 روز روی تخم ها می خوابند. برای جدا کردن جوجه مرغ عشق ها از پدر و مادرشان باید صبر کنید تا زمانی که والدین جوجه ها از دان دادن به جوجه ها خودداری کنند و جوجه ها خودشان کاملا بتوانند دان بخورند.

6 خرداد 1398

سلام ببخشید من یک جفت مرغ عشق دارم که با هم خوب هستن یک سری تخم گذاشتند6تا و 6تا خراب شد الان بنظر شما چه کار کنم که ماده علاقه بهتری رو تخم نشستن داشته باشه اب شکر رو چگونه بهشون بدم تورخدا جواب بدید

  27 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  دادن تغذیه و قرار داشتن در جای مناسب و بدون استرس خیلی در باروری تخم مرغ عشق ها موثر است. فقط در نظر داشته باشید زمانیکه پرنده شروع به تخمگذاری کرد از دان معمولی استفاده کنید تا پرنده دوباره نیاز به جفتگیری نداشته باشد چون از خوابیدن روی تخم ها امتناء می کند. آب شکر نیاز نیست و بهتر است از تکه های سیب استفاده کنید.

4 اردیبهشت 1398

سلام روز بخیر یک چفت مرغ عشق دارم یکسری تخم گذاری کرد حوجه شد حوجه هارو بزرگ شد جدا کردم حودا۲۰روز پیش یک هفته هر روز چند بار جفت گیری کردن ولی تخم نگذاشتن الان هم چند روز خبری نیست علت چیست

  4 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  احتمالا پرنده های شما کمی ضعیف شده اند. کمی از نظر تغذیه بیشتر به آن ها رسیدگی کنید. از تخم مرغ و هویج و مولتی ویتامین استفاده کنید تا مرغ عشق ها جفت گیری کنند و تخمگذاری آن ها شروع شود.

3 اردیبهشت 1398

سلام یه جفت مرغ عشق دارم که تازه با هم جفت شدن ،ماه پیش دو تا تخم گذاشتن بعد از ۲۰ روز ماده تخم ها رو انداخت بیرون از قفس تخم ها خراب بودن. یکی دو روزه ماده در لونه رو بر میداره پرت میکنه کف قفس، چند بار گذاشتم سر جاش باز این کارو تکرار میکنه علتش چیه؟ جاشونو عوض کردم گذاشتمشون بالکن هم جاشون آرومه هم سرسبز ولی میگم شاید ناراحت شدن استرس دارن

  2 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  نباید جای قفس را دائم تغییر دهید چون پرنده دچار استرس می شود. زمانی که پرنده تخمگذاری می کند نباید از غذاهای با پروتئین بالا مثل تخم مرغ استفاده کنید. احتمالا پرنده شما دوباره آماده جفت گیری شده است.

2 اردیبهشت 1398

سلام خسته نباشید
ایا لازم است توی لانه ی مرغ عشق پنبه بزاریم؟

  12 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  خیر احتیاج به چیزی ندارد.

1 اردیبهشت 1398

سلام 2تا از مرغ عشق های من جوجه شدن اماجوجه ها بی حرکتن وفکرکنم مردن چون مرغ عشق ماده ازلونه انداختشون بیرون همه میگن که بوی غذا وپیاز داغ اذییتشون کرده ومردن آیادرسته ؟؟؟؟یایک دلیل دیگه ای داره؟؟؟

  9 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  مردن جوجه مرغ عشق های شما ربطی به عواملی که گفتید ندارد. ولی اگر به پرنده های مولد استرس وارد بشود ( تغییرات محیطی زیاد ) پرنده ها به جوجه های خود غذا نمی دهند. البته اگر جوجه ها دچار مریضی خاصی نشده باشند.

1 اردیبهشت 1398

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم یک سال و نیم می شه که دارم ماده تو خونش می ره ولی میاد بیرون سریع بعد چیکار کنم تا تخم بگذارن‌ و از کجا بفهمم که جفت شدن یانه

  9 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  محیط مناسب که پرنده دچار استرس نشود و تغذیه مطلوب و نور کافی پرنده را برای جفت گیری آماده می کند.

1 اردیبهشت 1398

سلام من یه جفت مرغ عشق مولد خریدم آوردم خونه هیچ کاری نمیکنن تو مغازه ک بودن ماده تو لونه خوابیده بود ونربهش غذا میداد اما الان هیچ حسی نسبت به همدیگه ندارن چیکار کنم
ازنروماده بودن وآماده بودنشونم مطمئنم ممنون میشم کمکم کنید

  9 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  احتمالا به دلیل جا به جایی پرنده ها دچار استرس شده اند. غذا دادن به هم نشانه آمادگی پرنده ها برای جفت گیری است. شرایط محیطی آرام و تغذیه مناسب پرنده را به سمت جفت گیری و تولید تخم و جوجه تشویق می کند.

1 اردیبهشت 1398

سلام و عرض ادب من ده تا مرغ عشق تو یک قفس بزرگ دارم آیا امکان جفتگیری هست بینشون؟ یا اینکه باید جداشون کنم؟

  17 تیر 1398

  سلام جسین عزیز
  احتیاجی به جداسازی مرغ عشق ها برای جفت گیری نیست. اتفاقا جوجه کشی مرغ عشق در گله بهتر بازدهی بالاتری دارد.

31 فروردین 1398

سلام من دوتا مرغ عشق آبی فیروزه ای دارم یکیشون دور چشمش یه دایره سفید هستند و دومی چشمش سیاهه دلیلش چیه بعد براشون سیب گذاشتم نخوردن؟؟؟؟

  18 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها از نظر رنگ در تمام قسمت های بدن و حتی رنگ چشم ها تنوع وجود دارد و نباید موجب نگرانی باشد و اگر منظورتان هم تشخیص نر و ماده پرنده است تغییر رنگ روی بینی پرنده است. مقدار سیب را کم و هر دو تا سه روز یکبار تکرار کنید تا پرنده کم کم عادت کند.

30 فروردین 1398

سلام خدمت شما من یه جفت مرغ خریدم که نزدیک یه هفتس وقتی از پرنده فروشی خریدم سالم بودن ولی از ان وقتی که اوردم خانه زیاد تحرک نمی کنند ضمنن این جفت در پرنده فروشی جدا بودند وسنه شون 6 ماهست نر هی چشاشو می بنده وبه ماده محل نمی زاره ای باید مرغ نر رو عوض کنم یا مادرو لطفا کمکم کنید

  20 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  احتمال مریضی وجود دارد. قعلا از غذاهای ساده مثل ارزن و کمی کتان استفاده کنید و 3 تا 5 روز از تتراسایکلین انسانی روزی یک عدد در آبخوری آن ها استفاده کنید و روز بعد آبخوری را شسته و مجددا تکرار کنید.

30 فروردین 1398

من دوتا مرغ عشق خریدم که باهم خیلی خوبن نر هم به دهان ماده غذا میزاره براش هی اینور اونور میپره خلاصه که باهم خیلی خوبن ولی هر دوتا چهار روزه میرن داخل لونه بیرون نمیان واز کجا بفهمم که اینا جفتگیری کردن یا نه درضمن به غذا شون هم خیلی میرسم سیب وبرگ کاهو …. غذای اصلی شونم ارزن میدم

  2 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر مزغ عشق ماده زیاد در لانه می ماند تخمگذاری کرده است. فعلا شما همین روند را انجام دهید و خیلی به لانه و قفس دست نزنید که به پرنده ها استرس وارد نشود. چون در بعضی مواقع که پرنده تخمگذاری کرده ولی به علت استرس و سرکشی های بی موقع و زیاد، پرنده از خوابیدن روی تخم ها امتناء می کند.

19 فروردین 1398

سلام.اگه ۲تا نر و یکی ماده داخل قفس باشه مشکلی پیش میاد؟

  24 فروردین 1398

  سلام دوست عزیز
  برای این که جفت گیری و جوجه کشی مرغ عشق ها به بهترین نحو انجام شود باید هر نر یک ماده داشته باشد.

17 فروردین 1398

با عرض سلام و خسته نباشید.
من یه جفت مرغ عشق خریدم تقریبا ۴ روزه.
مرغ عشق ماده نر رو میزنه ، این نشانه چی هست؟؟؟
چه کار باید کنم؟؟؟
از کسی که مرغ عشق هارو خریدم گفت جفت هستند ولی با این سروصدا ها دعوا فکر نکنم جفت باشن.
لطفا راهنماییم کنین،ممنون.

  25 فروردین 1398

  سلام دوست عزیز
  احتمالا سن مرغ عشق ماده بیشتر از نر است. کمی صبر کنید البته از نر و ماده بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

16 فروردین 1398

سلام خسته نباشید مرغ عشق های من داخل لانه نمیرم مرغ عشق نر با دهان به مرغ عشق ماده غذا میده و لب می گیرن آیا می خواهند تخم بذارن

  27 فروردین 1398

  سلام دوست عزیز
  علائمی که مشاهده و به آن اشاره کردید نشانه های شروع جفت گیری و تخمگذاری مرغ عشق ها است. پیشنهاد می کنیم کمی صبر کنید و به این نکته نیز توجه داشته باشید که پرنده فقط در زمان تخمگذاری و خوابیدن به داخل لانه می رود.

16 فروردین 1398

سلام میخواستم بدونم اگه جوجه های مرغ عشق رو با هم جفت بندازم مشکلی داره ؟؟

  27 فروردین 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر از نسل یک پدر و مادر نباشند مشکلی در جفت گیری و جوجه کشی ایجاد نمی شود.

16 فروردین 1398

سلام مرع عشق من سه تاتخم گذاشته اماتمایل زیادی به نشستن روی تخم هانداره آیاتخم هاجوجه میشن؟؟؟؟؟

  27 فروردین 1398

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها پس از پایان تخمگذاری روی تخم ها می خوابند البته به شرط این که دچار استرس نشوند.
  در ضمن دیگر از غذاهای با پروتئین بالا در برنامه غذایی آن ها استفاده نکنید چون باعث مستی پرنده می شود و احتمال دارد روی تخم ها نخوابد.

16 فروردین 1398

سلام روز بخير
مرغ عشق هاي من بعد از ٩ ماه تخم گذاشتن. در حال حاضر ماده رو تخم هاس و نر همش دمه در لونه وا ميسته. سه تا سوال دارم: ١- الان بايد به تغذيه شون چيزي اضافه كنم؟!٢- بعد از به دنيا اومدن جوجه ها بايد چيكار كنم بايد تو ظرف آبشون اب و شكر بريزم يا خوودم به جوجه ها با قطره چكون اب بدم!؟٣- ايا ميتونم دو بالاي لونه رو بردارم يا كلا اينكارو نكنم؟

  27 فروردین 1398

  سلام دوست عزیز
  1- تغذیه خیلی معمولی مثل ارزن و گاهی تکه سیب، هویچ و کاهو و اصلا از تخم مرغ استفاده نکنید.
  2- شکر فقط یک روز و بعد به صورت متناوب مولتی ویتامین داخل آب جوجه مرغ عشق ها بریزید. بعد از چند روز کمی تخم مرغ و هویچ رنده شده در اختیار آن ها قرار دهید.
  3- این کار را انجام ندهید چون پرنده ها دچار استرس خواهند شد و به جوجه ها غذا نخواهند داد.

9 اسفند 1397

سلام خیلی ضروری لطفا جواب بدین ممنون
امروز۱۷روزه مرغ عشق تخم گذاشته صبح نگاه کردم یکی از تخم بیرون اومده بود ولی مرده بودبعداز یک ساعتم از به نظرم خودمرغ عشقا کشتنش ،الان برابقیه تخما چیکارکنم مرغ عشق نرو ماده رو از قفس بیرون ببرم؟

  14 اسفند 1397

  سلام محمد عزیز
  اگر مرغ عشق ها را از قفس خارج کنید تخم ها تبدیل به جوجه نمی شوند و اگر هم تبدیل به جوجه شوند باید پرنده ها باشند که جوجه ها را تغذیه کنند. پیشنهاد می کنیم جهت رفع مشکل کمی برگ کاهو به پرنده ها بدهید.

8 اسفند 1397

سلام.میخوام بدونم مرغ عشق نر دارم با عروس هلندی ماده اینا باهم جفت گیری میکنند آیا؟؟؟

  18 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان جفت گیری مرغ عشق نر با عروس هلندی ماده وجود ندارد. پیشنهاد می کنیم مقاله جوجه کشی عروس هلندی را مطالعه فرمایید.

7 اسفند 1397

سلام من دوتا مرغ عشق دارم.دو روزه که مرغ عشق ماده میره تو لانه یه چرخی میزنه بعد میاد بیرون؛ممکنه که بخواد تخم بذاره؟_آیا دریچه بالای لانه باید باز باشه یا نه؟ آخه مرغ عشق ماده همش میخواد با نوکش دریچه بالایی لانه رو باز کنه

  18 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  درب لانه را باز نکنید و شما خیلی به لانه پرنده ها کاری نداشته باشید. مرغ عشق ها اول لانه را بازرسی می کنند و اگر دچار استرس نشوند به احتمال خیلی زیاد تخمگذاری می کنند.

7 اسفند 1397

سلام .من دو جفت مرغ عشق دارم در دو قفس متفاوت که فکر میکنم یکی از جوجه های آن ها جابه جا شده و الان هیچ کدوم تو لانه نمیرن ؟!

  10 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  جوجه مرغ عشق ها جا به جا نمی شوند. اگر مرغ عشق ها به جوجه ها دان می دهند مشکلی پیش نمی آید.

6 اسفند 1397

با سلام.یه جفت مرغ عشق خریدم ماده اولین تخم رو گذاشت و از لونه بیرون نمیاد.لونه هم پلاستیکیه.ایا تو این لونه میتونه جوجه در بیاره؟یا میشه الان لونه چوبی بزارم براش که تخم رو انتقال بدم؟

  10 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  بله می تواند در لانه پلاستیکی جوجه دربیاید. البته در لانه چوبی احتمال عفونت بیشتر است و باید هر سال عوض شود.

5 اسفند 1397

سلام من مرغ عشق هام تخم گذاشتن و ماده هم روی تخم ها میشینه و روابط نر و ماده هم خوبه ولی الان نزدیک 20 روزه که تخم هاش جوجه نشدن. راهنمایی کنید ممنون

  10 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  تخم مرغ عشق ها قدرت باروری نداشته اند. بهتر است تخم ها را برداشته تا مجددا تخمگذاری کنند و بیشتر به پرنده ها رسیدگی کنید تا جوجه درآوری بهتر شود.

5 اسفند 1397

سلام من ٢تا مرغ عشق دارم ٢ماه باهم جفت شدن خيلي هم باهم مهربونن ولي جديدن مرغ عشق مادم مدفوعش ابكي شده بهش ميچسبه ولي به نظرم سر حاله يعني مشكلي داره؟

  10 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  مدفوع مرغ عشق ها کلا کمی آبکی است ولی اگر مدفوع پرندگان شما خیلی ابکی است پیشنهاد می کنیم از سبزیجات کمتری استفاده کنید.

4 اسفند 1397

سلام ببخشید مرغ عشق توی لانه چوبی بیشتر تخم میزارد یا پلاستیکی یدونه نرهام نوکش بنفشه و ماده من نوکرش سفیده ماده ام بلوغ رسیده جدا هستند یک ساعت پیشهمشون کردم ماده سر نره رو میخورن اما یهو نوک زد روی سر نر من ترسیدم دوباره جداشون کردم پیشهمشون کنم
ممنون

  15 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  لانه در میزان تخمگذاری مرغ عشق ها خیلی فرقی ندارد. صبر کنید تا پرنده نر هم به سن بلوغ برسد و کنار هم باشند تا به هم عادت کنند و جفت گیری کنند.

4 اسفند 1397

ول کردن مرغ عشق داخل خونه چند دقیقه خوبه
یانه

  25 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  بعضی افراد با مرغ عشق ها خیلی بازی می کنند و اصطلاحا پرنده دستی می شود و در محیط منزل آن ها را گاهی اوقات رها می کنند. رها کردن مرغ عشق ها در منزل زمان به خصوصی ندارد.

4 اسفند 1397

سلام خسته نباشید.من سه تا مرغ عشق دارم ولی نمیدونم نر هست یا ماده چطور تشخیص بدم؟
خیلی سروصدا میکنن و توی قفس زیاد پرمیزنن یعنی خودشونو تو هوا معلق نگه میدارن خواستم دلیلشو بدونم.تشکر

  25 اردیبهشت 1398

  سلام
  بالای نوک نر ها زمانی که به بلوغ جنسی برسند به رنگ آبی تغییر پیدا می کند.

26 دی 1397

سلام من یه ساله یه حفت مرغ عشق گرفتم با هم جفت گیری نمیکنند چکاربابدبکنم

  1 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  شاید مرغ عشق های شما هر دو نر یا هر دو ماده باشند. یا محل قرارگیری قفس مناسب نیست و پرنده ها از چیزی دچار استرس هستند.

   6 اسفند 1397

   سلام من دو ساله ی جفت مرغ عشق دارم تو این دوسال بهشون ارزن .تخم کتان و کنجد میدادم ک الان ارزن و کنجد میدم خیار و هویج و میوه جاتم بهشون میدم اینا بعد از ۲سال شروع ب جفت گیری کردن دفعه اول ۴تا تخم گذاشتن ک ماده خیلی رو تخما بود بعد از ده روز یکی از تخما رو برداشتم با چراغ قوه گوشی نور زدم توش دیدم تخم نبسته تخم رو شکستم دیدم تخم سفیده نداره و زده هم ب گوشه ای از تخم چسبیده دوتا تخم دیگه ام اینجوری بود تخم آخر هم سفیده داشت ولی با هوا تو تخم بازی میکرد…
   البته لازم ب ذکره ک تقویت کننده قطره و شربت هیچی نمیدم دوباره تخم گذاشتن فقط ۱ دونه بعد از ۱۲-۱۳ روز امروز تخم رو نگاه کردم دیدم اینم نبسته نور زدم توش دیدم حباب داره تو تخم تکان می‌خورد انگار زرده داخل تخم نیست ولی تخم رو نشکستم …ب نظر شما احتمال داره از کنجد ها باشه؟!؟
   یا لانه لاکیه اتاقم سرد من ک میام چراغ روشن میکنم ….یا نر یا ماده مشکل دارن؟!؟

    10 اردیبهشت 1398

    سلام دوست عزیز
    از توضیحات شما می شود نتیچه گرفت که مرغ عشق های شما بیشتر احتیاج به موادغذایی بخصوص ویتامین E دارند. ویتامین AD3E و تخم مرغ رنده شده و هویج و جوانه گندم می تواند برای رفع مشکل موثر باشد.

26 دی 1397

سلام مرغ عشق من تخم گذاشته از نظر تغذیه چی بهشون بدم؟
ممنون

  1 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  ارزن دان اصلی است ولی از کاهو، تخم مرغ آبپز با هویج، کلم بروکلی و تکه های سیب به صورت متناوب استفاده کنید.

26 دی 1397

سلام.تخم مرغ عشق تو چند روز تبدیل به جوجه خواهد شد.ممنون

  1 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  15 تا 17 روز. البته معمولا پرنده 2 تا 3 تخم میگذارد و بعد روی تخم ها می خوابد که اگر از تخم مرغ عشق اولی حساب کنید بیشتر می شود.

26 دی 1397

سلام من یک جوره مرغ عشق دارم به نظرم که نر از ماده ضعیف تر است و کوچک تر است تقریباً 3ونیم ماه میشه نگهداری میکنم اماتخم نمیزارند به نظر تان باید چه کنم؟ تشکر بسیار زیاد

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  عجله نکنید اگر نر ضعیف تر هست باید زمان بیشتری برای آماده شدن پرنده ها صرف شود تا آماده جفت گیری و جوجه کشی شوند.

25 دی 1397

سلام من دوتامرغ عشق دارم که ماده بیشتر اوقات در لانه اش هست آیا میخواهد تخم بدهد

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر با پرنده نر جفت گیری کرده باشد بله امکان دارد.

   7 اسفند 1397

   سلام ببخشید من یه جفت مرغ عشق حدود چهار روزه خریدم موقع خریدن تو مغازه از هم نوک میگرفتن باهم تو لونه میرفتن ولی اوردمشون خونه اصلا به هم توجهی ندارن هر کدوم یه گوشه میشینن الان چند روز که اوردم همینجورین

    18 اسفند 1397

    سلام دوست عزیز
    زمانی که جای مرغ عشق ها تغییر پیدا می کند دچار استرس می شوند. مخصوصا از جایی که تعداد زیادی پرنده بوده است به جایی که هیچ پرنده ای نیست جا به جا شده باشند. پیشنهاد می کنیم کمی صبر کنید.

25 دی 1397

سلام مرغ عشق ماده ام پیره و نر جوون امکان تخم گذاشتن داره

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق ماده جفت گیری کند احتمال تخمگذاری هم وجود دارد.

25 دی 1397

سلام ما دو تا مرغ عشق داریم که ماهی یکبار تقریبا تخم می‌گذارند ولی بعد از چند روز تخم شکسته شده و توش خالی هست چرا ؟؟

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر همیشه به این صورت است پرنده ها از نظر نطفه دار شدن تخم ها دچار مشکل هستند و پیشنهاد می کنیم ابتدا مرغ عشق نر را تعویض کنید.

24 دی 1397

سلام‌.من ی جفت مرغ عشق دارم الان ی هفتست که ماده خیلی چاقترشده،بنظرتون میخوادتخم بذاره؟

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  بعید است. چون نباید مرغ عشق در زمان تخمگذاری به این شکل شود و اصولا پرنده ها اگر دچار چاقی شوند از نظر تخمگذاری دچار مشکل می شوند.

24 دی 1397

سلام من دوتا مرغ عشق نر و ماده دارم.جنس نر زیاد تمایلی به ماده نداره فقط گاهی وقتا نوک همو میگیرن و همو میزنن،ماده خیلی صدا میده و خودشو پف میکنه هردوتاشون هم بالاشونو تکون میدن و دهنشونو باز و بسته میکنن

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  چون پف می کنند و اصطلاحا دهن میزنند احتمالا مرغ عشق های شما دچار مریضی هستند.

24 دی 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که فقط و فقط هفت مغز میخورن و هیچ به میوه و سبزی تمایل ندارن و مرغ نر هم دانه دهان ماده قرار میده ماده ولی در کل ماده همش در حال تنبیه نره در هر صورت در هنگام غذا خوردن نر همیشه مضطربه که توسط ماده تنبیه بشه جثه ماده مقداری درشت تر از نره و فقط ماده وارد لانه میشه و اگر نر وارد بخواد بشه تنبیه خواهد شد .کلا زن ذلیله نره و تابحال تخم هم نذاشته و راستی من در داخل لانشون هم هیچی مانند پوشال و … نگذاشتم . من چیکار کنم با این دوتا در حال حاضر در خانه من از حضور این دو حدود یک سال می گذره و نمیدونم چندسالشونه
منو راهنمایی کنید راستی بگم هم نره دانه دهنش می زاره هم گاهی با نک تمیزش میکنه و اگر از هم دور بشن مدام با سر صدا همدیگرو صدا می کنن

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  در بعضی اوقات در مرغ عشق هایی که جفت هستند و جفت گیری نیست این اتفاق می افتد. یا باید پرنده نر را عوض کنید یا یک قفس بزرگتر بگیرید و چند جفت مرغ عشق با هم بریزید تا همه جفت خود را پیدا کنند.

24 دی 1397

سلام رنگ فضولاات مرغ عشقایه من سفید شده نشانه ی جفت گیریشونه ؟

  9 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  فضولات پرنده بیشتر به تغذیه و شرایط پرنده بستگی دارد ممکن است کمی جای پرنده ها سرد شده باشد.

24 دی 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم بعد اینا نوک هاشون رو به هم میچسبپندن ولی داخل لانه نمیرفتن یه چند وقتی گذشت دیدم از تخم گذاری خبری نیست یه مرغ عشق نر بالغ گرفتم گذاشتم تو قفس بعد از اون روز مرغ عشق نر قبلیم مرغ عشق مادشو نوک میزنه و دیکه نوک هاشون به هم متصل نمیکنن و اصلا داخل بد لونه هم نمیرن

  9 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  شما نباید به پرنده ها استرس وارد کنید چون زمانی که استرس به پرنده وارد می شود عکس العمل های غیر عادی از خودشان نشان می دهند. جتی از دادن دان به جوجه های خود هم خودداری می کند. کمی صبر کنید تا وضعیت بهتر شود.

23 دی 1397

سلام من یه مرغ عشق ماده دارم که تقریبا هشت ماهشه و بعد از جفت شدن الان تخم گذاشته بنظرتون تخمش سالمه در این سن؟

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  بله اگر رسیدگی مناسبی انجام داده باشید و جفت گیری مرغ عشق ها با موفقیت انجام شده باشد، جوجه کشی مرغ عشق ها نتیجه خواهد داد و تخم آن ها به جوجه تبدیل خواهد شد.

   29 فروردین 1398

   سلام وقتتون بخیر ببخشید من ی مرغ عشق دارم ماده است و دستی شده ولی اگه بخام مرغ عشق نر بخرم باهم تو قفس باشن ایا چون مرغ عشق نر دستی نیس احتمالش هس رو ماده هم اثر بزاره؟؟؟؟
   2 اگه جفت گیری کنن و تخم بزارن باتوجه ب شرایط دستی بودن بازهم استرس میگیرن؟

    7 مرداد 1398

    سلام دوست عزیز
    مشکلی پیش نمی آید، فقط مرغ عشق نری تهیه کنید که حداقل 6 ماه سن داشته باشد.
    چون مرغ عشق عادت کرده کمتر استرس میگیرد ولی همه موجودات در هنگام تولید مثل و جفت گیری حساس تر می شوند.

22 دی 1397

سلام یه جفت مرع عشق داریم زمان تخم گذاریش بود که نمی تونست تخم بگذاره و یه قطره ی زرد رنگ رو دادن که ابش اضافه کنیم تا تخم رو راحت تر بزاره فقط ماده وارد لانه میشد دیروز نر وارد لانه شد و صداهای عجیبی از خودش درمی اورد و از امروز هیچ کدوم وارد لانه شون نمیشن و نمی دونیم که ایا تخم گذاشتن یا نه و گفتن اگه به لانشون نگاه کنین تخم هاشون رو میشکن به نطرتون دلیلش چی مطتونه باشه

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  درون قفس را نگاه کنید. احتمال دارد از غذاهایی که میزان پروتئین بالایی دارند استفاده کرده اید و مرغ عشق نر باز هم مستی می کند. در زمان تخمگذاری مرغ عشق ها از غذاهایی مثل تخم مرغ آبپز استفاده کنید.

22 دی 1397

با سلام و ممنون از سایت خوبتون
من یک جفت مرغ عشق دارم که الان حدود یک سال کنار هم اند و هر دو بالغ اند ولی اقدام به جفت گیری نمی کنن قبلا نره تلاش می کرد پاش رو بزاره روی ماده ولی ماده اجازه نمی داد و کلا نره هم بی خیال شد حدود۵ ماه پیش.
نره مست اه چون هی آواز می خونه می رقصه ولی ماده اجازه نزدیکی نمی ده
نوک تو نوک هم خیلی کم میشن و من ندیدم غذا بزارن دهن هم از لحاظ محیطی ام جاشون خوب اه تو خونن و در هفته دو الی سه بار غذا های مختلف مثل تخم مرغ هویج فلفل و… میزارم نره قبلا با یه ماده بود ولی ماده مرد اون موقع بچه بود ولی الان تقریبا دو سال که دارمش و یک سال یه کم بیشتر اه که با این ماده جدید است چیکار کنم
اگه میشه جواب رو به ایمیل من بفرستیم ممنون میشم

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  این مشکل در مرغ های عشق که به صورت تک جفت نگهداری می شوند گاها رخ می دهد. اگر بتوانید قفس بزرگتر تهیه کنید و از چند جفت برای نگهداری و تکثیر استفاده کنید نتیجه بهتری میگیرید چون با مدت زمانی که به آن اشاره کردید تقریبا این دو مرغ عشق جهت جوجه کشی جفت نمی شوند.

22 دی 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که چند وقتی هست که جفت گیری کردن و با هم خیلی خوب هستن و تعداد جفت گیری هایشان هم بالاست ولی از تخم گذاشتن خبری نیست ، به تغذیه شان توجه دارم و کف دریا و قطره و هویج و سیب و سبزی و دانه های مختلف دارن ، خواستم بپرسم امکان داره ماده مشکلی داشته باشه

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق های شما جفت گیری کرده باشند حتما تخمگذاری می کند.

21 دی 1397

سلام از کجا بفهمیم مرغ عشق بالغ شده

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  معمولا مرغ عشق از سه تا چهار ماه بعد از نگهداری بالغ می شود و از ظاهر پرنده، از رنگ نوک و براق شدن پرها به خصوص در نرها قابل تشخیص هستند و از رفتارهای پرنده می توان این حالت بلوغ جنسی را تشخیص داد.

21 دی 1397

سلام خسته نباشید
من هشت ماه ی جفت مرغ عشق دارم دست اموزه بار اول 5تا تخم گذاشت یکی مرد چهار تا جوجه شدن
الان چندروز که تخم گذاشته دوتا
سوال از شما اینه که چطور میشه رنگ جوجه هارو تغییر داد مثه قناری ک هویج میدن ی
راه داره که بدیم رنگ جوجه تغییر یابد ممنون میشم ک راهنمایی کنید

  8 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  می توان با دادن مواد غذایی که دارای رنگ دانه هستند تا حدودی رنگ پرها را خوش رنگ تر کرد. ولی این تا زمانی است که این مواد در تغذیه پرنده باشد حتی در بعضی اوقات از رنگ دانه های شیمیایی نیز استفاده می کنند.

3 دی 1397

سلام من یه جفت دارم که الان حدود دوماه که کنار همدیگن هم تحرکی هم نشون نمیدن فقط با نک همدیگه رو تمیزمیکنن چکار کنم که تحریک بشن هردوهم بالغ هستن

  15 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمالا سن پرنده های شما کم است و هنوز به سن بلوغ جنسی نرسیده اند. پیشنهاد می کنیم کمی صبر کنید و به تغذیه پرنده ها بیشتر رسیدگی کنید.

2 دی 1397

سلام مرغ عشق ماده دوتا تخم گذاشته اما نر مزاحمش میشه و نمیزاره روی تخم ها بشینه باید جداشون کنم…؟ ممنون

  16 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  احتیاج به جداسازی ندارند ولی در زمان تخمگذاری مرغ عشق ماده تغذیه مقوی برای پرنده ها در نظر نگیرید. چون پرنده نر اصطلاحا مستی می کند و این مشکل پیش می آید.

2 دی 1397

سلام من2تامرغ عشق دارم.نرماده هست ماده بی حال و زیاد خودشو پف میکنه و زیاد روی نشیمن میشینه.ونرباهاش نوک به نوک تغذیه بهش میده.ماده داخل شکمش تخم هست.

  16 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر قبلا مرغ عشق ها جفت گیری کرده اند احتمال دارد که پرنده ماده تخم دارد و قادر به تخمگذاری نیست. این مشکل می تواند از تغذیه نا مناسب و چاقی پرنده باشد. کمی قسمت مقعد مرغ عشق ماده را با روغن چرب کنید و خیلی آهسته ماساژ دهید تا بتواند تخمگذاری را انجام دهد.

1 دی 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق داشتم که پرنده ماده بعد از تخم گذاری پرنده نر رو کشت و تک تک تخم ها رو شکوند دوباره یه نر کنارش گزاشتم که الان جفت خوردن و تخم کرده ایا لازمه پرنده نر رو جدا کنم. ه

  16 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  احتیاجی به جداسازی مرغ عشق ها نیست. فقط در زمان تخمگذاری پرنده ها از تغذیه مقوی استفاده نکنید.

1 دی 1397

سلام من یه ماهه مرغ عشق خریدم تومغازه هم 3 تا تخم گذاشته بودن و وقتی اوردم خونه دو تا دیگه تخم گذاشتن ولی بعد از 30 روز همشونو ماده شکست وبیرون انداخت همه ی تخم ها هم خالی بودن بعد از چند روز هم ماده دوباره تخم گذاشته و قبل از تخم گذاشتنش من میدیدم نر داره میره پشت ماده ولی هر دفعه میومد پایین الان میخوام بدونم تخمای تازه جوجه میشن ممنون از سایت عالیتون

  16 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  اولین اقدام برای پرنده جهت تخمگذاری و تولید جوجه، جفت گیری مرغ عشق نر و ماده است که برای پرنده های شما انجام شده است. تغذیه نقش زیادی در نطفه داری و تبدیل شدن تخم مرغ عشق ها به جوجه را دارد. اگر این مراحل با موفقیت انجام شود جوجه از تخم بیرون می آید.

1 دی 1397

سلام.مرغ عشق هايم به جز ارزن،غذاي ديگري نميخورند و به نظر مياد از سيب و سبزيجات و … ترس دارند
مشكل چيست؟

  16 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق های شما چون از کوچکی عادت داده نشده اند به خوردن این غذاها استرس دارند. هر چند روز این کار را انجام دهید تا عادت کنند و شروع به خوردن سیب و سبزیجات کنند چون برای پرنده ها لازم است.

1 دی 1397

سلام خسته نباشید ببخشید من یه جفت مرغ عشق دارم اولین بارشونه تخم میذارن و 2تا تخم بیشتر نگذاشتن .آیا ممکنه دفعات بعدی بیشتر تخم بذارن؟خودم قبلا داشتم 6تا تخم میذاشت

  16 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  بله. اگر شرایط محیطی و تغذیه پرنده ها فراهم شود بین 4 تا 6 عدد تخمگذاری میکنند.

1 دی 1397

سلام و خسته نباشید
ببخشید من هفته پیش یک جفت مرغ عشق مولد خریدم
جاشون یه جایی هست که سر و صدا هست و تردد زیاده ولی از زمین خیلی فاصله داره و پشتش دیواره و جلوش هم پارچه گرفتم که دچار استرس نشن
با این اوضاع مشکلی برای جفت گیری و تولیدمثل هست ؟
یا تو همین مکان هم میتونن تخم گذاری کنن.؟

  16 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  معمولا اگر مرغ عشق در یک مکان به صورت دائمی قرار بگیرد به محیط عادت می کند. ولی اگر تغییرات ناگهانی صورت گیرد دچار استرس می شوند.

30 آذر 1397

مرغ عشق های من لب میگیرن نر سوارش میشه ولی ماده نمیزاره باید چیکار کنم که تخم کنن

  25 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد می کنیم کمی صبر کنید تا مرغ عشق ماده هم آماده جفت گیری شود.

30 آذر 1397

با سلام مرغ عشق های من دستی هستند باهاشون دوستم همهی روش هارا برای تخم گذاری امتحان کردم اما تخم نداشتن مرغ عشق نرم از ماده از نظر حیکلی خیلی کوچیکتره بال های مرغ عشق مادم مبارزه و هیچ وقت داخل لونه کوزه ای نمیرن چه کنم تخم بگذارند

  25 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر از نظر جثه خیلی اختلاف دارند شاید پرنده نر به بلوغ جنسی نرسیده است. ولی اگر مرغ عشق ماده بال های خود را باز نگه میدارد حتما دچار مشکل شده است.

30 آذر 1397

سلام اگر جوجه مرغ عشق داخل تخم صدا کند نشانه چیست لطفا زودتر جواب بدین

  25 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  یعنی جوجه به زمان هچ شدن یا همان خروج از تخم نزدیک شده است. پیشنهاد می کنیم کمی صبر کنید تا جوجه به دنیا آید.

30 آذر 1397

با سلام لطفا اگه واستون تمکانش هست راهنماییم کنید من ۶عدد مرغ عشق که سه تاشون نر و سه تاشون ماده هستن نو زمانهای مختلف از جاهای مختلف خریدم و تو یک قفس که واسه دو تا مرغ عشق مناسب هستش گذاشتم تا خودشون اونجا جفت خودشونا انتخاب کنن و اجباری از طرف من نباشه قبل اینها دو جفت مرغ عشق داشتم که توی دوتا قفس بودن حدود ۶ماه پیش هم بودن و از نظر تغذیه و.غذاهای گرم هم وضعیتشون مناسب بود یکی از قفس ها که اصلا نر و ماده بهم نگاه هم نمیکردن و اون یکی قفس نرش به شدت مست شده بود ولی ماده که سبز بود توی دو مرحله نرهاش که هردوتاهم زرد با رگه های سبز بود را کشت و نهایتا مرغ عشق های هردو قفس به خاطر اشتباه من موقع حمام دادنشون مردن این تجربه تلخ باعث شده این بار این ۶تا را پیش هم بندازم تا خودشون جفتشونا انتخاب کنن از نظر تغذیه هم تو وضعیت مناسبی هستن شما بزرگوار این کار منا تایید میکنید یا خیر حدود یک ماهی هم میشه پیش هم هستن لطفا در صورت امکان نظرتون را بگید بابت طولانی شدن مطالبم از شما و همه دوستان معذرت میخام با احترام

  26 دی 1397

  سلام مهدی عزیز
  مرغ عشق ها در گله بهتر جفت می شوند ولی دقت کنید که از فضای بیشتر استفاده کنید و قفس بزرگتری انتخاب کنید.

29 آذر 1397

سلام و احترام
اگه لانه مرغ عشقها رو که جوجه دارن پایینتر از قسمت بالای قفس جابجا کنیم مشکلی نداره؟؟ ممنونم میترسم جوجه ها از جعبه بیفتن بیفتن میخام پایینتر بیارمشون که اگه افتادن فاصلشون زیاد نباشه با کف قفس

  26 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  پایین افتادن جوجه مرغ عشق ها مربوط به بالا و پایین بودن لانه ندارد. پیشنهاد می کنیم به لانه اصلا دست نزنید چون امکان دارد پرنده ها استرس بگیرند و به جوجه ها غذا ندهند. خیلی از غذاهای با پروتئین بالا استفاده نکنید چون باعث مستی پرنده و بیرون انداختن جوجه ها می شود.

29 آذر 1397

سلام من مرغ عشق هام رو دوساله دارم ولی جفت نکردن تخم کتان ارزن گندم خیس شده میدم جعفری خیار هویج سیب گوجه هم میدم وای هنوز جوجه نکردن

  26 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  در بعضی از مواقع به ندرت این اتفاق ممکن است بیافتد. آیا از نظر نر و ماده بودن پرنده ها اطمینان دارید؟ اگر اطمینان دارید جای قفس را تغییر دهید و طول زمان روشنایی را به 16 تا 17 ساعت برسانید.

29 آذر 1397

سلام وقت بخیر ببخشید خواستم بدونم تویه یه قفس ۳ متر طول ۲ متر عرض و ۲/۵ متر ارتفاع چه پرنده ای رو میشه کنار مرغ عشق نگهداری کرد که همدیگه رو اذیت نکنن و بتونن تولید مثل هم بکنن

  27 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  می توانید از هم خانواده خود مرغ عشق ها مانند طوطی برزیلی یا عروس هلندی هم استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله نگهداری عروس هلندی مراجعه کنید.

28 آذر 1397

سلام یه مرغ عشق ماده داشتم شش ماه تنها بوده یه بار اولا تخم کرد ولی جوجه نشد الا یه دوماهه جفت نر اوردم براش تخم کرده بازم جوجه نشد ایا ماده مشکل داره ممنون

  27 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  بار اول که مرغ عشق نر نداشتید و به همین دلیل تخم مرغ عشق ها بارور نیوده اند. به تغذیه پرنده ها برسید.

28 آذر 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم مرغ عشق نر رو توی یه پارک پیدا کردم و یکی هم خریدم
مرغ عشق نر نوکش بلند بود ونوکش به سمت بالا بود نوکشو گرفتیم
ولی الان باز نوکش بزرگ شده چیکار کنم؟

یه سوال دیگه . توی لونه باید چیزی بریزم که مرغ عشق توش راحت باشه؟

  27 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  از چول های خشک استفاده کنید تا مرغ عشق با نوک زدن به چوب نوکش را به حد معمولی برساند.
  از پرنده فروشی ها کف دریا تهیه کنید و در قفس پرنده قرار دهید.

28 آذر 1397

سلام دوستان عزیز من یک جفت مرغ عشق دارم که تخم کرد و دوتا جوجش در اومده نمیدونم ماده یانر جوجرو میندازه بیرون یا خودش میرفته جوجرو میندازم تو لونه دوباره میاد بیرون چیکار کنم

  27 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  عامل این کار یا استرس زیاد پرنده است یا تغذیه پر از پرونئین که پرنده ها رو مست میکند و زودتر آن ها را آماده جفت گیری می کند.

11 آذر 1397

سلام مرغ عشق نرم یکم نوکش کجه این ضرری برای جفت گیری یا جوجه کشی که داره یا نه؟ یکم پر های بالای نوکشم ریخته.، و بعد از اینکه مرغ عشق ها لب میگیرن مرغ عشق ماده میشینه ولی مرغ عشق نر سوار نمیشه قضیش چیه؟

  25 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمال دارد مرغ عشق نر توانایی جفت گیری نداشته باشد. پیشنهاد می کنیم کمی حوصله کنید اگر پرنده ماده تخمگذاری کرد ولی جوجه دهی نداشت پرنده نر را تعویض کنید.

10 آذر 1397

سلام.خسته نباشید عرض میکنم خدمتتون بابت جواب های تخصصی و با حوصلتون.حدود 1 ماهه که من دو تا مرغ عشق خریدم.اوایل نر به ماده نزدیک میشد ولی ماده پس میزد.اما الان دیگه نر هم بیخیال شده.البته جاشونم 3هفته میشه که عوض کردم و گذاشتمشون تو یه اتاق بی سرو صدا و خلوت.ماده و نر البته بیشتر ماده میرن تو لونه به صورت جدا جدا.بینی ماده هم سفید مایل به قهوه ایه.مشکل چیه که تخم نمیزارن??

  28 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  به تغذیه پرندگان رسیدگی کنید و اتاقی که پرنده ها را قرار داده اید باید از نظر نور مناسب باشد یا از نور مصنوعی استفاده کنید. روشنایی بین 16 تا 17 ساعت لازم است.

10 آذر 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق ارم حدود سه ماهه جفت گیری میکنن تخم هم میزاره مرتب روش میشینه بعد از ۱۸یا۲۵روز تخم ها جوجه نمیشن ماده تخم هارو بیرون میندازه دوباره تخم جدید میزاره علتش لطفا

  27 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  اول به تغذیه پرنده توجه کنید. از تخم مرغ رنده شده همراه هویج و تکه های سیب، برگه کاهو، جعفری، کلم بروکلی استفاده کنید. در مرحله بعدی اگر تخم مرغ عشق ها به جوجه تبدیل نشد پرنده نر باید تعویض شود.

9 آذر 1397

سلام دوست عزیز من ی جفت مرغ عشق دارم حدود ی سال هست ولی تخم گذاری نمیکنن مشکل از چیست

  28 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  به تغذیه پرندگان رسیدگی کنید و تغذیه کامل و مقوی در اختیار آن ها قرار دهید و از نوردهی 16 تا 17 ساعت استفاده کنید. با این روش نتیجه بهتری در جوجه کشی مرغ عشق ها کسب خواهید کرد.

9 آذر 1397

سلام امروز تازه مرغ عشق نر و مادمونو باهم تو یه قفس انداختیم پس از دو هفته دور بودن و صدای هم دیگه رو شنیدن و 24 ساعت کنار هم بودن در قفس های جدا ولی الان که باهم تو یه قفس هست نر در حال زدن ماده هستش چیکار کنیم و چطور شروع به جفت گیری میکنن

  1 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  با توجه به توضیحاتی که دادید ظاهرا سن مرغ عشق نر بیشتر است. پیشنهاد می کنیم کمی صبر کنید تا پرنده ماده به بلوغ جنسی برسد و آماده جفت گیری شود.

9 آذر 1397

سلام.مرغ عشق ماده من دماغش قهوه ای شده.نشونه بیماری؟

  1 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  خیر. نشانه این است که مرغ عشق شما در حال بالغ شدن است.

9 آذر 1397

سلام تقریبا سه ماه میشه که مرغ عشق خریدم از فروشنده هم پرسیدم گفت که از یکسال تقریبا یک ماه کم دارند ولی با این وجود تابه حال جفت گیری نکرده اند از نظر غذایی هم همه چیز بهشون میدم مثل هفت دونه تخم کتان ارزن جعفری ولی تاحالا اقدامی برای تخم گذاشتن نکردن میشه راهنمایی کنید ممنون

  1 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه بعضی از فروشنده ها اطلاعات درست به مشتری نمی دهند. در مجموع کمی از سبزیجات مثل کاهو، اسفناج، کلم بروکلی، هویج، تکه سیب و تخم مرغ آبپز رنده شده به صورت متناوب استفاده کنید.

9 آذر 1397

برای دفعه سوم که لانه تخم گذاشتم برای تخم گذاری ،،نر وقتی از لانه میاد بیرون به زور متوسل میشه برای جفتی زدن و سرکله ماده بدجور خونی کرده ،لطفا راهنمایی کنید سابقه نداشته به این شدت دعوا کنه

  1 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  در زمانیکه پرنده ماده تخمگذاری می کند نباید خیلی تغذیه با پروتئین بالا داده شود چون پرنده نر نیاز به جفت گیری دارد ولی ماده در حال خوابیدن روی تخم مرغ عشق ها است و پرنده نر با ماده دعوا می کند.

8 آذر 1397

سلام
من فکر میکنم مرغ عشق نر من خوب نمیتواند جفت گیری کند. چکارش کنم؟

  3 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد می کنیم کمی صبر کنید شاید مرغ عشق نر شما هنوز به بلوغ جنسی نرسیده است.

8 آذر 1397

سلام مرغ عشق ماده من بخاطربیماری مرد الان سه تخم داره چیکارکنم که جوجه بشن دقیق یادم نیست چندروز روی تخم خوابیده.مرغ عشق نر هم نمیره روشون بخوابه

  3 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر پرنده دیگری دارید می توانید تخم مرغ عشق ها را در زیر آن قرار دهید. در غیر اینصورت در ماشین جوجه کشی قرار دهید که البته اگر تبدیل به جوجه شوند رسیدگی به آن ها خیلی سخت است.

7 آذر 1397

سلام و عرض ادب، خسته نباشید، من یه جفت مرغ عشق دارم خداروشکر بعداز حدود سه ماه ماده 5 تا تخم گذاشته و امیروز اولی از تخم بیرون اومده نحوه نگهداری من از جوجه چطوره، آخه گفتید باید آب قند و… بهش بدیم اما چطور
ممنون از راهنماییتون

  3 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  معمولا ما آب قند را برای جوجه های طیور پیشنهاد می دهیم. برای جوجه پرندگانی که از مادرشان تغذیه می کنند (مانند جوجه مرغ عشق) همان تغذیه ها را در اختیار والدین جوجه ها قرار دهید تا خودشان جوجه ها را تغذیه کنند.

7 آذر 1397

سلام خسته نباشید.یک جفت مرغ عشق دارم بار اول سه تخم گذاشت جوجه نشدن بعد از بیست و پنج روز تخم ها رو برداشتم.بعد از یک هفته دوباره پنج تخم گذاشت بازم جوجه نشدن.بار سوم پنج تا بازم همین طور.الان بار چهارم تخم گذاشتن ۷ تا تا الان ۱۹ روز گذشته اما خبری از جوجه نیست مشکل کجاست؟ممنون

  3 دی 1397

  سلام سامان عزیز
  تخم مرغ عشق ها را بشکنید اگر کلا درون آن ها چیزی به غیر از زرده و سفیده مشاهده نکردید یعنی قدرت باروری در پرندگان شما وجود ندارد. در مرحله اول مرغ عشق نر را تعویض کنید.
  اگر درون تخم مرغ عشق ها جوجه ناقص مشاهده کردید به تغذیه پرندگان رسیدگی کنید.

7 آذر 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم تقریبا یک سالی میشه.اوایل خیلی باهم خوب بودن تخم هم گذاشتن ولی الان یه مدته ماده نرو میزنه نمیزاره دونه بخوره همش میخواد بزنتش باید چیکارکنم؟یکی گفت چون ماده تخم داره نتونسته بیاره بیرون عصبانیه

  3 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمالا مرغ عشق نر سن زیادتری دارد یا به علت مریضی و ضعیفی توانایی جفت گیری ندارد. پیشنهاد می کنیم به تغذیه پرنده ها رسیدگی کنید.

20 آبان 1397

سلام با تشکر از شما. مرغ عشقای من بعد از اینکه جوجه هاشون سر از تخم درآوردن، ماده شروع به زدن نر کرد! جوری که شاید بمیره و ناچارا جداش کردم. دلیلش چیه؟

  23 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  کار خوبی کردید که فعلا مرغ عشق ماده را جدا کردید. مرغ عشق نر احتمالا مستی کرده است و قصد جفت گیری مجدد را داشته است ولی چون مرغ عشق ماده نسبت به نر قوی تر است، مرغ عشق ماده، نر را میزند. بعضی اوقات بر عکس اتفاق میافتد. پیشنهاد ما این است که صبر کنید تا جوجه مرغ عشق ها بزرگتر شوند آن ها را جدا کنید سپس مرغ عشق نر را در قفس قرار دهید ولی می توانید قفس ها را کنار هم بگذارید.

20 آبان 1397

چه جوری میشه که مرغ عشق پا پر در میاد یا کاکولی یا پر فر اینا تغییر ژنتیک داده هستن ما خودمون میتونیم اینکارو کنیم یا مولد غذایی هست لطفا راهنمایی کنید

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  متفاوت بودن شکل ظاهری مرغ عشق ها مربوط به نژاد مرغ عشق هایی هست که با هم جفت گیری کرده اند. شما می توانید این نژادها را تهیه کنید و از آن ها جوجه کشی کنید.

19 آبان 1397

من یک جفت مرغ عشق دارم که نر رو وقتی در قفس باز کردم فرار کرد ورفت از پنجره بیرون حالا یک نر خریدم اما ماده خودم به نر جدید پشت کرده ومحل نمیزاره چه کنم؟؟؟

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمال دارد مرغ عشق نر جدید سنش کم باشد و در ضمن کمی احتیاج به زمان دارد تا مرغ عشق ها با هم جفت شوند و اگر سن پرنده نر خیلی کم باشد ممکن است تا 3 ماه هم طول بکشد.

19 آبان 1397

سلام یه جفت مرغ عشق دارم که دوسال پیش خریدم و فکر میکردم مشکل دارن چون تا دو ماه پیش حتی جفتگیری نمیکردن اما چندروزی بود میدیدم مرغ عشق ماده همش تو لونست و بیرون نمیاد فکر میکردم داره تخم میذاره بعد یدفه دیدم دوتا تخم شکسته تو قفسه دست نزدم به لونه گفتم شاید تخمای دیگه هم باشه تا اینکه امروز دیدم ماده همش بیرون لونست و یه تخم دیگه هم هست که شکسته و فقط پوسته تخمه. الان نمیدونم چکار کنم آیا باز تخم میذاره به این زودی ؟ احتمال داره خودشون شکسته باشن تخم رو؟

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  توضیحاتی که دادید نشان دهنده این است که مرغ عشق شما قابلیت تخمگذاری دارد. پیشنهاد می کنیم کمی از نظر غذایی به پرنده رسیدگی کنید تا مجددا تخمگذاری کند.

19 آبان 1397

سلام ببخشید مشکل من این است که مرغ عشق های من به هم نزدیک میشن و به هم غذا میدن ولی نه شب نه صبح به لونه نمیرن من ۳ روز تنهاشون گذاشتم ولی خبری نشد
بعضی وقت ها دادوبی داد میکنن
و هروز همین داستان خوشحال میشم راهی پیشنهاد بدید

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالا پرندگان شما به بلوغ جنسی نرسیده اند کمی صبر کنید ظاهرا در حال آماده شدن هستند.

18 آبان 1397

سلام من تازه امروز ی جفت مرغ عشق خریدم ولی ماده رو دیواره های قفس وای میسته و وقتی نر میره نزدیکش میزندش

مشکل چیه؟؟؟؟
ممنون

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق های شما هنوز به هم عادت نکرده اند و باید صبر کنید تا اوضاع بهتر شود. اگر اختلاف سنی زیادی داشته باشند ممکن است کمی زمان طولانی تر بشود ولی اگر هم سن باشند در چند روز آینده به هم عادت می کنند.

18 آبان 1397

با سلام و خسته نباشید
من یک جفت مرغ عشق دارم که خیلی باهم خوبن
هر از گاهی هم ماده داخل لونه میره و بیرون میاد
میخاستم ببینم که میخان شروع به تخم گذاری کنند؟

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  این علائم نشانه شروع بلوغ جنسی پرنده است و اگر شرایط خوب پیش برود بله مرغ عشق شما تخمگذاری خواهد کرد.

   18 فروردین 1398

   سلام من یه جفت مرغ عشق دارم چند روزه که خریدمشون ولی جووون هستن چند وقت دیگه جفت گیری میکنند؟
   جاشون باید جچوری باشه سرد یا گرم؟؟؟

    25 فروردین 1398

    سلام دوست عزیز
    اگر تمام موارد . شرایط برای جفت گیری مرغ عشق ها مناسب باشد بعد از 3 ماه شروع به جفت گیری و تخمگذاری خواهند کرد. دمای متعادل محیط بین 18 تا 26 درجه سانتی گراد باشد.

18 آبان 1397

سلام خسته نباشیدمرغ عشق من الان ۳هفته خریدم مرغ عشق نربینیش ابی شده و ماده سفیده هست خیلی باهم خوب هستن غذامیخورن من براشون جوانه گندم تخم مرغ هویح کاهو بروکلی برنج وتخم کتان با ارزن ودرت میدم میخورن ماده نرو نوازش میکنه باسرش جوجه نرحدود۳ روزه که میکنه لونه نر میره تولانه ماده هم میره ولی درمیان چراتخم نمیزارن موندم میشه کمکم کنید

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  عجله نکنید، بر اساس توضیحات شما همه چیز درست است ولی صبر کنید تا پرنده ها جفت گیری کنند.

18 آبان 1397

سلام ببخشید مدفوع بچه مرغ عشق سفید و وقتی یکم بزرگ شه آبکی و سبز میشه

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  بله درست است.

18 آبان 1397

سلام پشت مرغ عشق ماده‌ من داره آبی میشه آیا مشکل داره؟

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  خیر مشکلی ندارد. بعضی از پرنده ها در هنگام بلوغ ممکن است کمی تغییر رنگ داشته باشند.

18 آبان 1397

سلام خسته نباشید.من حدود یکسال و نیمِ یه جفت مرغ عشق دارم ولی هنوز تخم گذاری نکردن ولی علائم جفت گیری رو دارن.در ضمن مشکل دیگه ای ک منو نگران کرده اینه ک هنوز دور چشم ماده م حلقه سفید ایجاد نشده.احتمالش هست مشکل خاصی داشته باشند؟؟؟

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمال خیلی زیاد پرنده های شما تغذیه مناسبی ندارند. پیشنهاد می کنیم از ارزن، جوانه گندم، تخم مرغ + هویچ رنده شده و سبزیجات استفاده کنید و قفس را در جایی نگهداری کنید که نور کافی به مرغ عشق ها برسد.

17 آبان 1397

با سلام و تشکر از سایت خوبتون.من دو جفت مرغ عشق دارم جفت اول مولد هستند دفعه اول ماده 4 تخم گذاشت و یکیش جوجه شد ولی دو دفعه بعدی یکبار 4 تخم و یکبار 5 تخم گذاشت و هر دفعه یکماه روش خوابید ولی جوجه نشد و اونها رو شکست و بیرون ریخت الان هم 6 تخم گذاشته و نزدیک 28 روز از اولین تخمش میگذره همچنان روشون میشینه ولی جوجه نشده علت چیه؟2-جفت دومی یکشال خریدمشون نر خیلی مست هست و همش میخواد بره رو پشت ماده و یک پاش و هم میذاره ولی ماده اون و میزنه مرغ عشق ماده رو نوکش کاملا قهوه ای و چروک شده ولی اجازه نمیده نر بره پشتش این رفتارشون مدت 4 ماه هست که ادامه داره ولی نمدونم ماده چرا نمیذاره و نوکش میزنه بعضی وقتها هم جفتشون در جا نشسته و به شدت به سمت هم بال میزنن نمیدونم معنیش چیه انگار اعلام جنگ میکنن لطفا در هر دو مورد راهنمایی کنید ممنونم

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق هایی که جوجه ندارند از نظر تغذیه دچار مشکل هستند به تغذیه آن ها بیشتر توجه کنید. مرغ عشق ماده هنوز به بلوغ جنسی نرسیده باید کمی صبر کنید.

17 آبان 1397

سلام من یک ماه پیش مرغ عشق جفت داشتم نر نطفه نداشت مجبور شدم عوض کنم الان این مرغ عشقها اماده هستن ولی زیاد به ام نزدیک نمیشن هم تو قفس خودشون بودن تو لانه میرفت ماده جا عوض کردم تو لانه نمیره این قفس و لانه اونکی مرغ عشق هست بنظرتون چیکار کنم چه غذایی بدم تا تخم بزارن قفس رو اویزون کنم بهتره یا نه

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  از ارزن، جوانه گندم، تخم مرغ + هویچ رنده شده و سبزیجات استفاده کنید. قفس کمی از زمین فاصله داشته باشد و از یکطرف به سمت دیوار چسبیده باشد که پرنده احساس امنیت بیشتر کند بهتر است.

17 آبان 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم دونه عوض میکنن میخونن باهمم تولونه میرن هنوز تخم نزاشتن ایا برای زیرپاشون باید پنبه یاچیز نرمی بزارم یا نه ممنون

  8 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  خیر احتیاجی به چیزی نیست فقط کمی صبر و حوصله داشته باشید و از نظر تغذیه رسیدگی کنید.

16 آبان 1397

سلام ممنون ازشما،مرغ عشق ماده من با نوک میله قفس رومیگیره و همون جامیمونه آیا مشکل داره؟

  10 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  این عمل در بین مرغ عشق ها عادی است و مشکلی ندارد.

16 آبان 1397

سلام وقت بخیر من یه جفت مرغ عشق تازه خریدم بیشتر مرغ عشق ماده سر صدا میکنه و نر آروم تر هست و اینکه نر همش میره تو لانه ولی ماده نمیره دلیلش چی هست؟

  10 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  کمی صبر کنید تا پرنده ها به بلوغ جنسی برسند.

16 آبان 1397

سلام من دو جفت مرغ عشق خریدم صاحب قبلیشون گفت که تخم میزارن و من ازشون جوجه گرفتم من که گرفتم هر جفتی رو در قفس جداگانه گزاشتم چه کنم تا مرغ عشق ها تخم بزارن در چه جایی باشن در چه دمایی حتمأ باید نور بهشون در طول روز بخوره چه چیزایی برای تغذیه چی بهشون بدم چیکار کنم ؟

  10 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد می کنیم از قفس جفت کن قناری استفاده کنید. دما در حد معتدل مثل دمای منزل و از 16 تا 17 ساعت نور استفاده کنید. از ارزن، جوانه گندم، تخم مرغ آبپز رنده شده + هویج و سبزیجات به صورت متناوب در برنامه غذایی آن ها استفاده کنید.

16 آبان 1397

سلام خسته نباشید.
من اول مرغ عشق نر گرفتم و حدود ۴ روز بعدش یه ماده براش گرفتم.هر روز همدیگرو میخارونن و سر و صدا و جنبش زیادی دارند و نره به ماده ی غذا میده و نوک میدن.
حدود ۴ ماه بود داشتمشون ولی تخم نزاشتن. یکی بهم گفت یه جفت دیگه بیار تا حسودی کنن.
حالا ۱ جفت هم خریدم که ۳ تا تخم داشت ولی روی تخم هاش نخوابید، حدود ۱ ماهی میگذره جفت جدید رو اوردم.
توی قفص مجزا روی زمین کنار هم دیگه هستن. صبح ها میزارمشون توی بالکن و دم غروب میارمشون تو.
جفت اول رو حدود ۵ ماهه که دارم و تموم نشونه های بلوغ رو دارن ولی تخم نمیزارن!چرا؟
جفت جدید هم که گرفتم حدود ۱ ماهی میشه ولی اونا هم تخم نزاشتن و تا نره میره کنار ماده، ماده ی نوکش میزنه.
ولی اون اولیا کنار هم نوک میدنو و اواز میخونن

چکار کنم ؟
۲ جفت دارم که هر ۲ جفتشون تخم نمیزارن؟
چکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.

  10 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه شما را کاملا اشتباه راهنمایی کرده اند. پیشنهاد می کنیم قفس ها را به دیوار بزنید. با توضیحاتی که دادید مرغ عشق های شما احتمالا به بلوغ جنسی نرسیده اند کمی صبر کنید ظاهرا در حال آماده شدن هستند.

15 آبان 1397

سلام. من یک جفت مرغ عشق دارم می خواهند تخم بزارند و شکم ماده هم خیلی گنده شده و نر هم نوکش ابی شده کی تخم می گذارند

  10 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر تمامی شرایط به خوبی پیش برود بین 3 تا 4 ماه مرغ عشق ها آماده تخمگذاری می شوند.

15 آبان 1397

سلام مدفوع داخل لونه خیلی زیاد من هی تمیزش میکنم بعد جوجه مرغ عشق ها صورتشون و پاهاشون کثیف میشه من تمیزش میکنم بعد مدفوعشون سفید آبکی یا سفت این کار بهوشون آسیب نمیرسونه

  10 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  تا زمانیکه جوجه مرغ عشق ها بزرگ شوند و از قفس خارج شوند به پرنده ها دست نزنید بهتر است.

10 آبان 1397

سلام برای پرورش پرندگان زینتی اول از چه پرنده ای شروع کنیم برای کسب تجربه و سوددهی زود بازده دوما سرمایه اولیه با توجه به تازه کار بودن و نداشتن تجربه چقدر باید باشه .ممنون

  25 آذر 1397

  پرنده های زینتی که زود بازده باشند فنچ و مرغ عشق ها هستند. اگر با این دو پرنده بخواهبد شروع کنید با چند جفت و چند قفس هم امکان دارد ولی بستگی دارد شما چه نظری در مورد درآمد دارید.

10 آبان 1397

سلام . من یک جفت مرغ عشق دارم که از 4 تخمی که مرغ عشق ماده در سری اول گذاشت یک جوجه ماده فقط باقی موند . الان جوجه بزرگ شده و تقریبا سه ماه سن داره . الان هر سه مرغ عشق در یک قفس هستند . سری دوم که مرغ عشق مادر دوباره تخم گذاشت 3 تخم گذاشت که بازم یکیشون باقیموند اما فقط چند روزه بود که متوجه شدم بچه حاصل از تخم گذاری سری قبل اذیتش میکنه و باعث شد بمیره . برای نگهداری ازشون باید چکار کنم ؟

  10 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  این که تعداد کمی از تخم مرغ عشق های شما جوجه شده، نشان دهنده کافی نبودن مواد مغذی و عدم تغذیه مناسب برای پرنده ها است. با شرایطی که شما تعریف کردید پیشنهاد می کنیم که جوجه بزرگ شده را جدا کنید و یک نر جداگانه برای آن تهیه کنید.

9 آبان 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق داشتم. وقتی که ماده تخم میذاشت بعد از چند روز یا همون روز تخم هاشو بیرون از لونه مینداخت مشکلش چیه؟

  10 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  زمانی که پرنده شروع به تخمگذاری کرد، مواد مغذی مانند تخم مرغ را از برنامه غذایی حذف کنید تا زمانیکه جوجه ها به دنیا بیایند. دلایل این اتفاق نیز اصطلاحا از مستی زیاد که از تغدیه به وجود می آید و یا از استرس زیاد و بازدید احتمالی شما از لانه می تواند باشد.

9 آبان 1397

با عرض سلام و خسته نباشید که با آرامش جواب همه رو میدین
من یه جفت مرغ عشق دارم تقریبا یک ساله
تو اتاق تو قفس جلوی نور جاشونم گرم قفس همیشه تمیز و مرتب ، غذا و آب کامل
خیلی به هم نزدیک میشن ولی خبری از تخم گذاری نیست
ماده وارد لونه میشه ولی نر نه ، از بیرون ارزن به ماده میده ولی بعد یک سال هنوز تخم نذاشتن
ممنون اگه راهکار پیشنهاد بدین🤔🤔

  10 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق های شما سن زیادی نداشته باشند، پیشنهاد می کنیم غذاهای متنوع با تناوب مثل سبزی جعفری، برگ کاهو، تخم مرغ رنده شده همراه هویج و تکه ای سیب و استفاده از قطره ویتامین همراه آب در اختیارشان قرار دهید تا میزان جنب و جوش آن ها بیشتر شود و برای جفت گیری آماده شوند.دمای محل نگهداری مرغ عشق ها را با دماسنج چک کنید، جای پرنده ها نیز باید خوب باشد و خیلی سرد یا گرم نباشد، دمای حدود 23 تا 28 درجه سانتیگیراد خوب است. نور دادن به اندازه 16 تا 17 ساعت نیز تاثیر گذار است.

8 آبان 1397

سلام خسته نباشید من یک جفت مرغ عشق دارم روی نوک ماده قهوی رنگ شده دلیلش چیه ایا جفت گیری کردن

  12 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  قهوه ای شدن نوک مرغ عشق ماده نشانه بلوغ جنسی و آماده شدن پرنده برای جفت گیری است ولی ممکن است مرغ عشق ها جفت گیری نکرده باشند.

8 آبان 1397

سلام ببخشید من یه جفت مرغ عشق دارم که تخم میذارن ولی ماده روی تخم نمیره وهمش کنار نر میباشد چه کنم؟

  12 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها معمولا پس از گذاشتن چندین تخم خوابیدن روی تخم را شروع می کنند. پیشنهاد می کنیم از دادن غذاهای مقوی در این زمان پرهیز کنید.

7 آبان 1397

خسته نباشید.ببخشید مرغ عشق من دوتا تخم گذاشته ولی هر دو رو گذاشته جلوی در ورودی لونه و خودش رفته اونور لونه نشسته.فک کنم هنوزم میخواد تخم بزاره.اینکه تخمارو نزاشته زیر پاش دلیلش چیه؟ینی نمیخوادشون؟

  12 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها معمولا 4 تخم یا بیشتر می گذارند. در مرحله اول ممکن است کم تجربه باشند. پیشنهاد می کنیم از لانه استاندارد استفاده کنید و به آرامی تخم مرغ عشق را درون آن قرار دهید تا اگر مرغ عشق مجدد تخمگذاری کرد در لانه بگذارد.

6 آبان 1397

سلا ببخشید من یه جفت مرغ عشق خریدم با 5 عدد تخم اما اوردمش خونه ماده قهر کرد و دیگه ننشست رو تخم تخمارو ریختم دور لونرو تمیز کردم حالا برای تخم اپز روزی دو بار هویچ و کاهو میدم هر روز اما دو روزه گزشته هنو تخم نزاشتم تا کی میزارن ؟اصلا میزارن ؟

  13 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  جا به جایی پرنده ها باعث استرس آن ها شده است که دلیل توقف تخمگذاری می باشد و باید کمی صبر کنید تا مرغ عشق ها به جای جدید عادت کنند. مقدار تخم مرغی که به مرغ عشق ها میدهید زیاد است و پرنده را مریض می کند و احتمال دارد در زمان تخمگذاری، مرغ عشق ها تخم ها را بشکنند و یا بیرون بیاندازند. پیشنهاد می کنیم تخم مرغ را یک روز در میان در اختیارشان قرار دهید و رمان تخمگذاری قطع کنید تا جوجه مرغ عشق ها به دنیا بیایند.

6 آبان 1397

سلام
من نزدیک ۲ ماه هست که یه جفت مرغ عشق گرفتم.
تا نزدیک یک هفته پیش یه فنچ ماده کنارشون بود اما یه هفته است که فنچ رو برداشتم.
مرغ عشق ها تحرک خوبی دارن و بعضی موقع خیلی صدا میدن و نر سعی میکنه ماده رو بوس کنه اما ماده محل نمیده و میده و بعضی موقع ها هم همدیگه رو میبوسن!
میخواستن ببینم آیا جفت شدن و برای تخمگذاری شون باید چیکار کنم؟

  13 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق های شما در حال جفت شدن هستند. صبر کنید تا آماده جفت گیری و تخمگذاری شوند و لانه تخمگذاری درون قفس قرار دهید.

6 آبان 1397

سلام من حدود 3هفتس که یک جفت مرغ عشق خریدم خود فروشنده گفت که مولدن و سابقه ی جوجه کشی دارن ولی همش نر و ماده باهم دعوا میکنند نشانه های بلوغ هم دارند مثلا دور چشم نر و ماده هردو حلقه ی سفید هست تغذیه شونم خوبه چکار کنم

  13 آبان 1397

  سلام عماد عزیز
  احتمالا فروشنده مرغ عشق ها به شما درست نگفته است یا این مرغ عشق ها سابقه جوجه کشی نداشته اند و احتمالا یکی از آن ها به سن بلوغ جنسی نرسیده است. پیشنهاد می کنیم کمی صبر کنید تا با هم جفت شوند.

6 آبان 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم که چند تا تخم دارن و من چند روزی می دیدم که همدیگر رو می زن و امروز دیدم که مرغ عشق ماده ، نر رو کشته علتش چیه ? الان باید چی کار کنم و هنوز نمی دونم که تخم ها جوجه شدن یا نه

  13 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  در حال حاضر اگر مرغ عشق روی تخم ها می خوابد مشکلی نیست و اگر تخم مرغ عشق ها قابلیت جوجه درآوری داشته باشند از تبدیل به جوجه می شوند. احتمالا شما در زمانی که مرغ عشق تخمگذاری کرده است غذای مقوی برای پرنده ها قرار داده اید و مرغ عشق نر اصطلاحا مستی کرده است و بین آن ها درگیری شده است و به دلیل برتری مرغ عشق ماده به دلیل سن بیشتر این اتفاق افتاده است.

4 آبان 1397

سلام.مرغ عشق هام اول چند روزی به هم لب میدادن.الان دو سه روزه که مرغ ماده نمیزاره نر بهش نزدیک بشه باهم دعوا. و سر وصدا راه میندازن.

  19 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمالا سن مرغ عشق ماده بیشتر از نر می باشد. اگر تخم مرغ آبپز به مرغ عشق ها می دهید فعلا چند روزی متوقف کنید. کمی صبر کنید تا مرغ عشق نر به بلوغ جنسی برسد و در زمان جفت گیری مرغ عشق ها از غذاهای مقوی استفاده کنید.

4 آبان 1397

سلتم من ی جفت مرغ عشق خریدم نزدیک به ی ماه هس به هم غذا میدن اما جفتگیری ن یعنی نر میخواد ولی ماده نمیزاره بنظرتون مشکل کجاس؟ و ناگفته نماند تغذیه هم مناسبه جوانه گندم تخم کتان ارزن سبزی هویج و برنامه غذایی دارن..بهم غذآ میدن اما جفتگیری ن یعنی همین ک نر میخواد بره بالا برا جفت گیری ماده فرار میکنه یا میزنتش. ببخشید سوالم طولانی شد دوجفت دیگه هم گذاشتم تو ی قفس ولی لونه نزاشتم یک جفت بالغ هستن ی جفتم بالغ نیستن..اونایی بالغ نیستن به هم غذامیدن ولی اونایی بالغن ن..و چند روزیه ک میبینم دارن کاغذای کف قفس رو میخورن نمیدونم چرا…پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

  19 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  کمی صبر کنید تا مرغ عشق ماده به بلوغ جنسی برسد و در تغذیه پرنده ها کمی تخم مرغ آبپز رنده شده قرار دهید. برای مرغ عشق هایی هم که سن کمتری دارند لانه قرار دهید. صبر کنید تا مرغ عشق ها به بلوغ جنسی برسند سپس جفت گیری خواهند کرد. مرغ عشق ها برای صاف کردن نوک های خود تقریبا همه چیز را به غیر از پلاستیک و فلز میجوند. بهتر است از شاخه درختان خشک شده در لانه استفاده کنید و هر چند وقت یکبار آن را تعویض کنید.

3 آبان 1397

سلام خداقوت
یه جفت مرغ عشق دارم مرغ عشق ماده زیر شکمش باد کرده حس میکنم تخم داره ولی نمیزاره مشکلش چیه بنظرتون؟

  19 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق نمی تواند تخمگذاری کند شاید دلیل آن چاقی یا ضعیف بودن پرنده باشد. احتمال دارد اگر بیش از اندازه تخم مرغ آّبپز به پرنده داده باشید دچار مشکل روده ای و کبدی شده باشد. برای این که بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم لطفا بگویید از چه تغذیه ای برای مرغ عشق ها استفاده می کنید.

3 آبان 1397

برای تخم کردن چه باید بدمشان

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  دان اصلی مرغ عشق ها ارزن درشت و به صورت متناوب از کاهو، تکه سیب، سبزی جعفری، تخم مرغ رنده شده همراه با هویچ رنده شده و جوانه گندم استفاده کنید.

3 آبان 1397

سلام من دوتا مرغ عشق دارم نوکاشونو بهم میزنم بعضی وقتا دستم میبرم تو و سعی میکنم بیان روی دستم مایی برای تخم گذاشتن مشکلی پیش نمیاد

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  چون مرغ عشق ها از خانواده طوطی سانان هستند قابل تربیت هستند و اگر دائما این کار را انجام دهید پرنده ها عادت خواهند کرد.

3 آبان 1397

سلام خسته نباشین
من چند ساله مرغ عشق دارم و چند بارم ازشون جوجه گرفتم و همه رو باهم تو یه قفس بزرگ نگه داری میکنم …الان دوتا از جوجه ها شرایط جفت شدن دارن و همه ی مراحلی رو که شما گفتین دارن انجام میدن …به نظر شما من چکار کنم؟؟؟چون مال یه پدر و مادرن میشه جفت بشن؟؟یا هر چه سریعتر من باید جداشون کنم ؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  احتیاجی به جدا کردن مرغ عشق ها نیست. تقریبا تا 3 نسل برای جفت گیری مشکلی ندارد ولی جوجه های سری جدید را جدا کنید.

3 آبان 1397

سلام میخواستم بدونم مرغ عشق ماده تخم هارو یکجا میزاره یا هر ساعت یکی یکی میزاره اگه جواب بدین ممنون میشم

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها در طی چند روز تخمگذاری می کنند.

3 آبان 1397

با سلام
مرغ عشق من 2 تا تخم گذاشته ولی اصلا روشون نمیره حدود یه هفته میشه

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق شما روی تخم های خود نمی خوابد تخم مرغ عشق را خارج کنید تا پرنده برای تخمگذاری جدید آماده شود. بعد از زمانی که پرنده تخمگذاری کرد از دادن دان مقوی پرهیز کنید.

2 آبان 1397

سلام من.یه عالمه سوال دارم لطف میکنید جواب بدین؟
۱.مرغ عشق نرم دستیه حرفم میزنه از جوجگی دارمش براش یه ماده خریدم الان حدود ۳ ماهه خبری از تخم نیست جوجه بود اوردمش دستی هم نکردمش ولی دیگه باید الان بالغ شده باشه مشکلو نمیدونم.
۲.همیشه قفسشون تو سالن بوده ایا صدا تلویزیون میتونه براشون استرس ایجاد کنه؟.جاشونو عوض کنم اشکالی نداره؟ بعضی شبام که زیاد جیغ جیغ میکنن یه چیزی میندازم رو قفسشون که بخوابن.
۳. توی لونشون که تو قفس گذاشتم باید چیزی بزارم؟ خورده چوبو اینا بود مادهه همشو ریخت بیرون همون ماه اول. یه سوال دیگه . لونشون چوبیه نره همیشه رو سر لونه میشینه مادهه بعضی وقتا میره داخل. ولی احساس میکنم دارن میخورن لونه رو چیکار کنم؟ اگه لونه رو در بیارم بخوان تخم بزارن چی؟

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشقی که خریده اید احتمال خیلی زیاد سن کمی دارد. بنابراین 3 تا 4 ماه طول می کشد که پرنده به بلوغ جنسی برسد و برای تهمگذاری خیلی دیر نشده است. مرغ عشق های شما چون عادت کرده اند بنابراین نباید استرس داشته باشند ولی ممکن است با جا به جایی شما استرس بگیرند. شما زمان نوردهی 16 تا 18 ساعت را در نظر بگیرید و بعد از نوردهی اگر چراغ های منزل روشن بود چیزی روی قفس قرار دهید. نیازی به قرار دادن چیز خاصی در لانه آن ها نیست ولی چون مرغ عشق ها برای سالم نگهداشتن نوکشان عادت به جویدن دارند از تکه چوبهای خشک استفاده کنید و هر چند وقت یکبار چوب ها را تعویض کنید. می توانید از لانه های پلاستیکی و سفالی استفاده کنید و پیشنهاد می کنیم قبل از تخمگذاری مرغ عشق ها لانه آن ها را تعویض کنید.

2 آبان 1397

سلام،من حدودا یک ماهه که یه جفت مرغ عشق گرفتم،بهم نزدیکم میشن،چندروزه میبینم مادهه هرزگاهی میره تو لونه و میاد بیرون ولی هنوز تخمی نذاشته. دو تا سوال دارم: قفسشون روی ازین پایه های قفسه،من یه روز در میون قفس و میذارم رو زمین که کاغذشو عوض کنم، عیبی نداره این جابجا شدن واسه روند جفت گیری؟
و اینکه در لونشونو در حد سه سانت باز گذاشتم که بتونم داخلشو ببینم،موردی نداره؟؟؟

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  چون هر روز این کار را انجام می دهید مرغ عشق ها عادت می کنند و مشکلی نیست. کمی صبر کنید تا پرنده ها به سن بلوغ جنسی برسند و به تغذیه آن ها رسیدگی کنید و عجله ای برای تخمگذاری مرغ عشق ها نداشته باشید. معمولا پرنده هایی که از بیرون خریداری می شوند سن کمی دارند و بین 3 تا 4 ماه زمان لازم است تا جفت گیری و تخمگذاری کنند. پیشنهاد ما این است که در لانه را ببندید و اگر مشتاق هستید داخل لانه را ببینید هر چند روز یکبار این کار را انجام دهید

2 آبان 1397

سلام.مرغ عشقهام فقط بهم لب میدن و مرغ ماده اون یکی رو میخارونه.امیدی به جفت گیری هست؟

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  بله کمی حوصله کنید تا مرغ عشق ها تخمگذاری کنند و از نظر غذایی به مرغ عشق ها رسیدگی کنید تا در زمان جفت گیری دچار مشکل نشوند.

1 آبان 1397

درود
من قبلا یک جفت مرغ عشق با تخم خریدم و جوجه ها بزرگ شدن و به علت بی توجهی من مرغ عشق نر فرار کرد الان نزدیک یک ساله که مرغ عشق نر جدید گرفتم ماده هم تخم میزاره ولی بی نطفه است و خراب میشه لطفا اگه میشه سریع پاسخ دهید .سپاس

  20 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  چون به مدت یک سال است که مرغ عشق نر جدید را خریداری کرده اید و تمام تخم مرغ عشق ها بی نطفه است و از مرغ عشق ماده هم قبلا جوجه کشی کرده اید و جوجه داده بنابراین احتمال زیاد مشکل از پرنده نر است. این احتمال نیز وجود دارد که زمانی که شما مرغ عشق ها را به همراه تخم آن ها خریداری کرده اید تخم مرغ عشق ماده دیگری زیر مرغ عشق شما بوده است.

30 مهر 1397

سلام.من قفسم بزرگه و دو جفت مرغ عشق توش دارم که امروز ماده ها دعوا کردن و یکیشون یه دایره اندازه چشمش، کنار چشمش زخم شده.لازم هست کاری براش کنم؟
دو سه ماهی هست تو قفس کنار همن و الان فک کنم چون میخوان تخم بزارن درگیر میشن اخه چن بار دیدم جفتگیری میکنن

  3 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  زخم را بتادین بزنید تا عفونت نکند. درگیری مرغ عشق ها نیز به دلیل آماده شدن برای تخمگذاری می باشد. لانه به اندازه کافی در قفس قرار دهید و زمانی که تخمگذاری کردند از دادن دان های مقوی تا در آمدن جوجه ها هم خودداری کنید.

29 مهر 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم خیلی باهم دیگه خوبن همش پیش همن از قبل سرو صداشونم زیاد تر شده و مرغ عشق ماده خیلی تو لونه میره وحتی یبار خودم دیدم که دارن جفت گیری می کنن ایا زمان تخم گذاشتنشون نزدیکه؟

  6 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  بله دقیقا زمان تخمگذاری مرغ عشق می باشد.

29 مهر 1397

سلام خسته نباشید من دوتا مرغ عشق دارم یکی نر یکی هم ماده نرو تازه دیروز خریدم سوالم اینه ک چرا ماده به نره نوک میزنه نره خیلی میخواد خو بگیرد ولی ماده نوک میزنه

  6 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  چون سن مرغ عشق ماده بیشتر می باشد و مرغ عشق نر به بلوغ جنسی هنوز نرسیده است کمی باید صبر کنید.

27 مهر 1397

سلام من حدود یک ماه هست که دو تا مرغ عشق داشتم مرغ عشق نر فرار کرد رفتم یکی دیگه خریدم الان نوک به هم میدن فقط بعضی وقتا سر غذا مرغ عشق ماده نررو میزنه مرغ عشق دومی رو حدود 20 روز قبل گرفتم لطفا امکان جفت گیری هست به نظر شما لونه بخرم خیلی ممنون میشیم اگه سریع پاسخ بدید

  30 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  بله لانه داخل قفس قرار دهید. ولی مرغ عشق نر شما سن کمتری نسبت به مرغ عشق ماده دارد. مرغ عشق ماده به بلوغ جنسی رسیده ولی نر هنوز نرسیده است. کمی صبر کنید تا مرغ عشق نر هم به بلوغ برسد.

26 مهر 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم . با هم دیگه لب می گیرن .اول ماده میره تو لونه بعد نر پشت سرش اون هم میره تو لونه . کی تخم می زارند .۲ماه دارم

  30 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق های شما در حال آماده شدن برای جفتگیری و تخمگذاری هستند. کمی حوصله کنید از نظر تغذیه به پرنده ها برسید و محیط را بدون استرس ایجاد کنید.

24 مهر 1397

سلام خسته نباشید راستش من یه جفت مرغ دارم ولی مرغ عشق نر خیلی اواز نمیخونه خیلی کم . تازگی ها هم دیدم ک ازم هم لب میگرفتن میخواستم بدونم ممکنه جفت گیریشون نزدیک باشه

  26 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  بله نزدیک است ولی عجله نکنید.

24 مهر 1397

من مرغ عشقام ساکتن و همیشه یک جا مینشینن بدون سر وصدا هیچ تهرکی ندارند فقط بعضی وقت ها همدیگه رو میخوارونن

  26 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر سن خیلی زیادی دارند احتمال دارد کم تحرکی بخاطر سن مرغ عشق ها باشد. در غیر این صورت احتمال زیاد کمبود ویتامین دارند و پرهای کدر هم دارند. از مقداری سیب، هویج، جعفری، تخم مرغ و برگ کاهو به صورت متناوب و کم استفاده کنید تا کمبودها برطرف شود.

24 مهر 1397

باسلام من جفت مرغ عشق دارم ولی الا3 ماه خریدم علت اینکه تو لونه یا جفت گیری نمی کنند چی است ولی باهم لب میگیرن تمام خواهش میکنم کمک کنین نا واردم

  26 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق های شما دارند آماده جفت گیری می شوند. عجله نکنید تا آماده جفت گیری شوند و از نظر تغذیه رسیدگی کنید.

24 مهر 1397

سلام من 6 ماه مرغ عشق هام رو خریدم ولی تخم نمیکنن و همچنین برای هم مستی میکنن ولی جفتگیری نمیکنند

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق های شما هنوز به سن بلوغ و جفت گیری نرسیده اند.

23 مهر 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم الان نزدیکه دوماهه اما اصلا باهم کاری ندارن خیلی باهم بیگانه ان نه لب میگیرن معمولا هم جدا از هم میشینن مشکل چیه به نظرتون

  28 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمالا مرغ عشق های شما به سن بلوغ جنسی نرسیده اند کمی صبر کنید. (حدود 1 تا 1.5 ماه)

23 مهر 1397

سلام
مرغ عشق ماده من خیلی زرنگ بود دوسه روزه آروم شده سرشو کاملا برمیگردونه فرومیکنه تو پرهاش بیشتر میخوابه دمش هم مرتب تکون میخوره ممکنه بخواد تخم کنه ؟اما نتونه؟

  28 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر جفت خورده باشند بله احتمال تخمگذاری وجود دارد. ممکن است مشکل دیگری هم داشته باشد. چون هوا سرده شده است ممکن است به صورت ناگهانی جای مرغ عشق ها سرد شده باشد آن را مخصوصا هنگام شب گرم کنید.

23 مهر 1397

سلام مرغ عشق ماده دوتا تخم گذاشته و الان چهارروزه که تخم نزاشته وهمان دو تخمه مشگل چیه

  29 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مشکل از تغذیه است. البته اگر دفعه اول است مشکلی نیست ولی صبر کنید تا جوجه مرغ عشق ها از تخم در بیایند. در مراحل بعدی بیشتر رسیدگی کنید تا تعداد تخم پرنده ها افزایش یابد.

23 مهر 1397

سلام من ۵ روز یه جفت مرغ عشق خریدم که یه دونه تخم داشتن وقتی خریدم فروشنده گفت که تازه تخم گذاشتن و گیجی ماده به خاطر تخم گذاشتنشه حالا که آوردمشون خونه خوبن اما روز به روز ماده لرزش بدنش بیشتر میشه کرک و پرش میریزه و حتی واسه رفتن واسه غذاخوردن نوک و پاهاشو به قفس میگیره و اینور و اونور میره اصلا نمیتونه پر بزنه اول با نوکش قفس و میگیره و با پاهاش جولو میره میشه بگید مشکل چیه آیا مریضه یا نه ماله تخمیه که گذاشته. معازه دار با تضمین میگفت چیزیش نیست چند روزای اولیه که تخم گذاشته گیج تخمه اما هی میبینم کسل تر میشه و هی یه گوشه قفس میخوابه .

  29 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق شما یا مریض است یا به دلیل جا به جایی و استرس قادر به تخمگذاری نیست و اصطلاحا تخم گیر کرده است.

23 مهر 1397

سلام رعد برق چه تاثیری سر تخم مرغ عشق دارد آخه تو شهر ما رعد و برق شد من گذاشتمشون تو اتاق دوتا لباس انداختم روشون تاثیری داره

  29 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  تاثیر ندارد و لزومی به این کار نیست. شما با این کار بیشتر باعث استرس پرنده ها شده اید.

22 مهر 1397

سلام من مرغ عش گرفتم ی ماه . باهم جعفت هستم لب می گیرن ی سری هم دیدم رفت بالاش هروز از هم لب می گیرن . ولی تو لونه اصلا نمی رن حالا خیلی کم نر می ره بالاش نمی دونم چیگار کنم خواهش هرکسی هسته راهنمایم کنه

  23 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  کار خاصی انجام ندهید. فقط کمی به تغذیه پرنده ها برسید و در هفته 2 بار تخم مرغ رنده شده با هویج بدهید و کمی صبر و حوصله کنید تا به بلوغ جنسی برسند.

  24 مهر 1397

  سلام من میگم مرغ عشق های من تو هال خونه هستن و آیا انها به ما ادت میکنن یا بزارم تو اتاق

   28 مهر 1397

   سلام دوست عزیز
   مرغ عشق ها از خانواده طوطی سانان هستند و قابل تربیت هستند. پیشنهاد می کنیم پرنده را در مکانی بگذارید که استرس نداشته باشند.

20 مهر 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم که حدود یک ماه میشه که خریدم اما هنوز جفت گیری نمیکنن

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر دان و جای مرغ عشق ها مناسب است، سن پرنده ها کم است و به بلوغ جنسی نرسیده اند.

   28 مهر 1397

   سلام من یه جفت مرغ عشق دارم الان دو ماه جفت بودن نر به ماده غذا میداد ماده هم میرفت توی لونه اما الان چند روزه نر با ماده سر میوه به هم میپرن

    30 مهر 1397

    سلام دوست عزیز
    مرغ عشق نر به بلوغ جنسی رسیده ولی ماده آمادگی برای جفت گیری ندارد.

     3 آبان 1397

     سلام من یه جفت مرغ عشق دارم اولا که خریده بودمشون خیلی باهم لب میگرفتن ولی الان کمتر شده واینکه سر غذا به همدیگه میپرن و مرغ ماده به لونه میره کاملا ولی نر فقط کلشو میندازه داخل لونه ولی کاملا نمیره دلیلش چیه

     19 آبان 1397

     سلام دوست عزیز
     کمی صبر کنید تا مرغ عشق ها به بلوغ جنسی برسند. ممکن است کمی اختلاف سنی داشته باشند که احتیاج به زمان می باشد.

20 مهر 1397

با عرض سلام و خسته نباشید مرغ عشق ماده تخم گذاشته آیا طبیعی است که مرغ نر زود زود وارد لانه میشود یا نه

  22 مهر 1397

  سلام پرویز عزیز
  بله تقریبا مرغ عشق های نر به داخل لانه میروند و ممکن است به ماده غذا بدهند و یا حتی روی تخم مرغ عشق بخوابند. در زمانیکه ماده روی تخم خوابیده خیلی مواد پروتئینی مانند تخم مرغ به پرنده ها ندهید چون احتمال مستی مرغ عشق نر زیاد شده و امکان بیرون انداختن تخم ها زیاد می شود.

20 مهر 1397

سلام.من دوتا مرغ عشق خریدم دوروز است که دارمشون میخواهم بدونم کی باهم جفت میشوند

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  معمولا از زمانی که مرغ عشق ها خودشان شروع به دان خوردن می کنند حدود 3 تا 3.5 ماه طول میکشد تا به بلوغ جنسی برسند.

20 مهر 1397

سلام مرغ عشق مادم میره تو لونه دائم نوک میزنه تو لونرو نرم میشینه رو سقف لونه یکم میخونه براش ولی ماده که میاد از لونه بیرون میره رو سقف نر انگار ازش میترسه.معمولا هم خونه نیستم و ندیدم جفت گیری کنن.بنطرتون طبیعیه؟

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها احتمالا دارند به بلوغ جنسی میرسند. کمی صبر و حوصله کنید جفت خواهند خورد.

20 مهر 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق کرفتم یکی دو روزه یک جا ساکتن و توی خودشون خیلی علاقه به هم نشون نمیدن یعمی با هم کاری ندارن از کجا بفهمم با جفت شدن یا نه

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ هشق ها خوب غذا می خورند و در قفس این طرف و آن طرف می روند و سالم هستند هنوز به بلوغ جنسی نرسیده اند و معمولا قبل از جفت گیری با غذا دادن به هم نشان می دهند به مرحله جفت گیری نزدیک شده اند.

20 مهر 1397

سلام
من اردیبهشت 97 یک جفت مرغ عشق با دو عدد جوجه یکهفته ای گرفتم
یکی از جوجه ها مشکل حرکتی داشت و بردم دامپزشکی دارو داد و متاسفانه فلج شد و مرد
جوجه دومی بعد از سه ماه مشکل تنفسی پیدا کرد و بردمش آزادگان دکتر دارو داد و آن هم بعد چند روز مرد
نر و ماده از اردیبهشت دیگه تخمی نکردن
لونشونو بزرگ کرد
هفت تخم دادم
غذاشون همیشه کامل و تخم مرغ و جوانه گندم هم میدم
مولتی ویتامین و قطره تقویت و مست کنندگی هم دادم
ماده خیلی جنبش داره و بعضی وقتها پا و دم نر رو هم میکشه اما نر تمایلش کم هست
لطفا بگید چکار کنم

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  همیشه به مرغ عشق ها تخم مرغ ندهید چون ضرر دارد ولی چون نر تمایلی نشان نمی دهد ظاهرا مریض می باشد و سنش بالا رفته است بنابراین بهتر است تعویض شود.

19 مهر 1397

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم مرغ عشق هم مثل فنچ میمونه که اگه بهشون سر بزنی تخم های خودرا بخورن یا به بیرون بیندازند چون من سه روز یکبار سرمیزنم ک دون واب بدم بهشون نر عصبانی میشه .و دورانی ک تخم گذاشته چی بهشون بدم بهتره

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  در کل بازدید زیاد به پرندگان استرس می دهد. مخصوصا در سری اول و دوم تخمگذاری. همان بهتر است فقط جهت رسیدگی به دان و آب پرنده به قفس سر بزنید.
  در زمانی که پرنده تخم گذاری کرده و روی تخم خوابیده از تغذیه ساده و معمولی استفاده کنید. در زمان جفت گیری قبل از تخم گذاری و بعد از تبدیل تخم به جوجه تخم مرغ رنده شده استفاده کنید. البته توجه کنید زیاد ندهید که دچار مشکل شوند و همراه با هویج و کاهو به پرنده ها داده شود بهتر است. پیشنهاد می کنیم مقاله غذای مرغ عشق را نیز مطالعه فرمایید.

19 مهر 1397

الاسلامی دوباره به شما من بهتر است که برای مرغ عشق هایم کوزه بگزارم که گزاشته ام ولی نمیرن یا لونه لاکی بگزارم

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  قاعدتا کوزه بهتر است ولی احتمالا پرنده های شما هنوز به مرحله جفت گیری نرسیده اند کمی صبر و حوصله کنید.

19 مهر 1397

سلام ببخشید مرغ عشق من فضولاتشون چند هفته ای است خیلی زیاد شده و چند تا از فضولادت خیلی خیلی بزرگ و توی اون هفته مرغ عشق ماده خیلی تو لونش میره ومیاد بیرون ولی الن دیگه داخل لونش نمیره … من ۲ ماهی میشه مرغ عشق رو خریدم حتی اون ها با هم مستی میکنن حالا امکان داره بخاطر لونه باشه لانه هم از این پلاستیکی هاس تازه هنوز ندیدم از دهن هم غذا بگیرم اهاها. بخشید من یه لونه چوبی دست ساز دارم که نسبت به اون لونه بزرگ تره . ممنون میشم جواب بدین چون این مرغ عشق ها خیلی برام با ارزش هستند با کلی گرفتاری خریدم

  22 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  چون مرغ عشق ها هنوز تخمگذاری نکرده اند لانه را تمیز کنید. حتی لانه را بیرون بیاورید و بشویید و اینطور که شما گفتید پرنده های شما هنوز به مرحله جفت گیری نرسیده اند.
  چون مرغ عشق ها با نوک خود همه چیز را میجوند لانه چوبی را بعد از مدتی از بین میبرند و در کل لانه چوبی بخاطر این که احتمال آلودگی را بالا می برد توصیه نمی شود.

18 مهر 1397

من3روزه خریدم باید چه کار کنم که زود تخم بزاره چی بدم بخرن

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  معمولا مرغ عشق هایی که در پرنده فروشی ها هستند سن کمی دارند و حدود 3 تا 3.5 ماه برای رسیدن به مرحله جفت گیری و تخمگذاری زمان نیاز دارند. البته تغذیه مناسب و محیط آرام و بدون استرس هم در این زمینه نقش مهم دارند. از ارزن درشت به صورت دائم و تخم مرغ رنده شده با هویج، کاهو، سبزیجات و سیب به صورت یک یا دو بار در هفته برای آن ها مفید است.

18 مهر 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم 4 تا تخم گذاشتن حدودا 20روز هست… یکیشون رو سه روز قبل نگاه کردم توی نور جوجه داخلش نبود.اون سه تا توی نور اونطرفشون توی نور مشخص نمیشد و سیاه رنگ بودن تقریبا.. حدس زدم جوجه داخلشونه اون یکی رو شکستم .سه تا رو گذاشتم سر جاش .چقدر دیگه باید صبر کنم؟

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر با فاصله 4 تا 5 روز هم تخمگذاری کرده باشند باید جوجه ها از تخم خارج شوند. بهتر است تخم مرغ عشق ها را خارج کنید تا پرنده ها آماده تخمگذاری بعدی شوند. به تغذیه پرنده ها بیشتر توجه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله غذای مرغ عشق را مطالعه فرمایید.

18 مهر 1397

سلام.اگه تخم مرغ عشق ها تبدیل به جوجه شد باید نر جدا بشه یا اینکه مشکلی برا جوجه ها نداره؟

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  احتیاجی به جداسازی ندارد.

17 مهر 1397

سلام من چن روزه مرغ عشق ماده رو عوض کردم یکی دیگه خریدم ولی نره اصلا محلش نمیزاره چکارش کنم که با هم جفت بخورن

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  کار خاصی انجام ندهید. فقط یک محیط آرام و بدون استرس و تغذیه مناسب برای پرندگان تهیه کنید و مدتی به مرغان عشق خود زمان بدهید.

16 مهر 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق امروز گرفتم دوتا جوجه دارن که کاملا پرهاشون دراومده حالا میگم برای جفت بعد میشه زودتر جوجه هارو جدا کرد؟که سریع تر تخم بزارن

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  صبر کنید تا جوجه مرغ عشق ها کاملا خودشان غذا بخورند بعد جدا کنید. ولی چون پرنده ها جابجا شده اند احتمالا برای سری بعد تخمگذاری کمی زمان لازم است.

16 مهر 1397

سلام دوتا مرغ عشق جوجه که خواهر و بردار بودن گرفتم الان حدودا چهار ماه دارن. تو این سن میتونن تخم گذاری کنن؟ . نرش خیلی آواز میخونه و شب و روز صدا میکنه؟ چون خواهر و برادرن که مشکلی‌ که نداره؟

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  معمولا در سری اول، هم خونی مرغ عشق ها مشکلی ندارد.

   6 آبان 1397

   سلام خسته نباشید من حدود یک ماهی میشه مرغ عشق گرفتم شبا ک اتاق تاریک میشه مرغ عشقه ماده میاد ب قفس میچسبه ینی دیگه رو میلش نمیشینه بعد اکه هم بخواد بیا رو میله نره نمیزاره اینو نو ک میزنه هنوز تخمم نزاشتن راهنماییم کنین ک چیکار کنم

    13 آبان 1397

    سلام دوست عزیز
    احتمالا سن مرغ عشق ها کم است. صبر کنید تا پرنده ها با هم جفت شوند. از نظر تغذیه نیز به پرنده ها رسیدگی کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله غذای مرغ عشق را مطالعه کنید.

16 مهر 1397

سلام.من دوتا مرغ عشق دارم دوتا تخم گذاشتن الان تقریبا بیشتر از ۲۰ روزه ماده رو تخم خوابیده بود ولی امروز رو تخم پاشد نرفت روش بخوابه بنظرتون مشکل چیه

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  از موعد جوجه درآمدن گدشته است. احتمال دارد مشکل نطفه دار بودن پرنده ها باشد یا حتی نطفه دار باشند ولی چون مرغ عشق تخمگذار از تغذیه خوبی برخوردار نبوده است جوجه ها درون تخم خوب رشد نکرده اند. به تغذیه پرنده ها رسیدگی کنید تا سری بعد تخم مرغ عشق ها با کیفیت شوند و تولید جوجه انجام شود.

16 مهر 1397

سلام خسته نباشید .من حدود دوماه میشه یه جفت مرغ عشق خریدم .ولی اصلا باهم جور نیستن همش در حال دعوا هستن .ماده خیلی خشنه نمیزاره نره غذاشو بخوره و اینکه اصلا تو لونشون نمیره

16 مهر 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم وقتی ماده میخواد به نر نزیک شه و نر ازش فرار میکنه نمیدونم چرا دلیلش چیه تازه گذاشتمشون کنار هم

  24 مهر 1397

  سلام سارا خانم و رضا عزیز
  احتمال دارد سن مرغ عشق ماده شما بیشتر از پرنده نر هست. کمی حوصله کنید تا مرغ عشق نر به سن بلوغ جنسی و جفت گیری برسد.

15 مهر 1397

سلام خسته نباشید
من دو جفت مرغ عشق دارم
یدونشون یه ماه میشه کناار هم هستن و ماده هی میره تو لونه و حدودا انگار جفت خوردن
ولی اون یکی جفتم بیشتر از 2 ماهه پیش همن ولی اصلا کنار هم نیستن

میخاستم بدونم چرا اون میره تو لونه
ینی میخاد تخم بزاره؟

و اینکه چرا اون دوتا جفت نمیخورن
و یه سوال دیگه
الان که جفت مرغ عشقام میرن تو لونه
اگه قفسشونو عوض کنم و بزرگ تر کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟.
ممنون میشم بگید

  17 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق های شما چون جفت خورده اند احتمال زیاد تا چند روز آینده تخمگذاری هم می کنند. اگر قصد جا به جایی دارید قبل از تخمگذاری این کار را انجام دهید البته ممکن است به علت جا به جایی تخمگذاری کمی عقب بیفتد ولی بهتر از بعد از زمان تخمگذاری می باشد.

14 مهر 1397

سلام من مرغ عشقم 6عدد تخم گذاشته 21روزم رد کرده به 25روز رسیده هنوز تخماش جوجه نشده تکلیف چیه

  17 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه تخم مرغ عشق ها تبدیل به جوجه نشدند و باید از لانه تخمگذاری خارج شوند. باید کمی بیشتر به پرنده های خود رسیدگی کنید احتمالا تخم مرغ عشق ها ضعیف هستند و البته ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد. شما از نظر تغذیه رسیدگی کنید. در طول هفته 2 بار کمی تخم مرغ آب پز شده رنده شده با کمی هویچ رنده شده بدهید. احتمالا برای سری آینده مشکل برطرف شود. پیشنهاد می کنیم مقاله غذای مرغ عشق را نیز مطالعه فرمایید.

14 مهر 1397

سلام.مرغ عشقام تخم گذاشتن امروز متوجه شدم مرغ عشق نر داخل لونه می ره و مرغ عشق ماده سروصدا راه میندازه قفس رو آوردم پایین دیدم مرغ عشق نر یکی از تخم ها رو شکسته.برا چند ساعتی جداش کردم.دوباره گذاشتم تو قفس.علتش چی هست؟و اینکه جدا کنم یا نه؟

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمال دارد مرغ عشق نر مستی بیش از حد میکند. در زمانی که پرنده ها تخمگذاری می کنند تا زمان درآمدن جوجه ها غذای پر کالری به پرنده ها ندهید. احتیاجی به جدا کردن نیست فقط کمی برگه کاهو به مرغ عشق ها بدهید.

14 مهر 1397

سلام…من ۴ ماهه ک مرغ عشق خریدم…ولی هنوز تخم نزاشتن…درضمن مرغ عشق ماده دماغش آبی کمرنگه و مرغ عشق نر هم دماغش سفید شده

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  این که تا به حال مرغ عشق های شما تخمگذاری نکرده اند احتمالا به دلیل رسیدگی غذایی و یا نداشتن فضا و جایی که پرنده احساس آرامش کند می باشد. به این دو موضوع توجه کنید.

13 مهر 1397

من مرغ عشق هایم را که خریدم کوزه نداشت سه ماه گزشته اما هنوز نرفتن تو کوزه جفت گیری هم میکنند ولی داخل کوزه نمیرند به بلوغم رسیدند آیا آنها تخم میگزارند

  15 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق از سه ماهگی به بعد اگر شرایط خوبی داشته باشد تخم گذاری می کنند. مرغ عشق های شما هم چون جفت گیری کرده اند به زودی باید تخمگذاری کنند.

13 مهر 1397

سلام مرغ عشق هام یه تخم دارن ولی نره با ماده جفت گیری میکنه و باعث میشه تخمشون از لونه بیفته الان لازمه که نره رو جدا کنم یا نه ?

  15 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر از لانه استاندارد مرغ عشق استفاده می کنید و تخم مرغ عشق ها به بیرون میفتد، مرغ عشق نر شما اصطلاحا زیاد مستی می کند و باید کمی برگ کاهو به مرغ عشق ها داده شود.

13 مهر 1397

سلام.من دوتا سوال دارم.یکی اینکه من جفتگیری مرغ عشقامو دیدم و الان ده روزی هم ازش میگذره و داخل لونه هم میرن ولی خبری از تخم گذاشتن نیست.ممکنه تخم نزارن؟
سوال دوم هم اینکه قفس من بزرگه و تو حیاط نگهداری میشه.برای زمستون به فکر پوشش براش باشم یا پرنده ها میتونن خودشونو وفق بدن با سردی هوا که اینجا ممکنه تا ۷ درجه هم گاهی پایین بیاد ولی اغلب حدود ۱۵ هست تو روزای سرد

  15 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  بله مرغ عشق های شما تخم گذاری خواهند کرد. به فکر زمستان و هوای سرد باشید. بهتر است دما به زیر 17 درجه سانتی گراد نیاید و هنگام بارندگی پرنده ها خیس نشوند.

12 مهر 1397

سلام من دو ماه كه دو تا مرغ عشق خريدم يكى نر يكى ماده من هروز بهشون هويج كاهو و خيار مى دم مرغ عشق ماده همش مى ره تو لونه اما خيلى زود بيرون مياد مرغ عشق نر هم بعضيوقتا از دهن مرغ عشق ماده غذاگيرى مى كند وشب هاهم به مقدار كم مى لرزن ايا زمان جفت گرى است اگر نيست حداقل چندوقت لازم است

  15 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  به دلیل سردی زیاد خیار و کاهو بهتر است آن ها به صورت تناوب و کم به مرغ عشق داده شوند. مصرف روزانه این خوراکی ها بلوغ جنسی را عقب می اندازد و در طولانی مدت دچار مشکل می کند. احتمالا لرزش پرنده به خاطر همین موضوع است. زمان جفت گیری هم اگر شرایط خوب باشد بعد از سه ماه انجام می شود.

12 مهر 1397

سلام.من یک جفت مرغ عشق خریدم که اول به هم غذا میدادند ولی حالا دعوا می کنند.اول که مرغ عشق ها رو خریدم رنگ دماغ ماده سفید بود ولی حالا قهوه ای شده.منم از زمانی که رنگش تغییر کرد لونه رو برداشتم.حالا لونه رو بذارم یا نه.اصلا امکان تخم گذاری دارن یا نه؟ممنون از سایت خوبتون.

  15 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر برای شما مقدور است لانه را بزرگتر کنید و در هفته دو تا سه بار از کاهو استفاده کنید. اگر از تخم مرغ رنده شده در تغذیه مرغ عشق ها استفاده می کنید فعلا متوقف کنید. احتمالا پرنده نر بیش از حد مستی می کند. لانه هم در قفس باشد مشکلی از این بابت نیست.

11 مهر 1397

سلام من تقریبا دوماهه دوتا مرغ عشق خریدم ک الان با هم جفت شدن ،چندین بار خودم دیدم جفت گیری کردن ولی از یه هفته گذشته و تخم نمیزاره و داخل لونه هم نمیره میشه جواب بدید

  12 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  چون مرغ عشق ها جفت خورده اند حتما تخمگذاری خواهند کرد. عجله نکنید.

10 مهر 1397

سلام.من دوماهه چهار تا مرغ عشق خریدم دوتا جفت زدم رو هم سوار نمی شن ولی تغذیه غذایی میدن.توی لونه هم میرن.باید چی کار کنم که تخم بزارن . بعد اینکه نر هامم دماغشون آبی نشده آبی خیلی کم رنگه مثل پوست صاحب مغازه گفت نره. و ماده هم یکی دماغشون قرمز بود بعد سفید شد الان آبی کم رنگ و سفید قاطی و اون یکی مادمم دماغشون سفید بود الان قرمزه برای تخم گذاری شون راهنمایی کنید.لطفا جواب کامل بدید.
..باتشکر..

  12 مهر 1397

  سلام علیرضا عزیز
  در حال حاضر کاری انجام ندهید. پرنده های شما به بلوغ جنسی نرسیده اند، کمی احتیاج به زمان دارند تا تخمگذاری کنند.

10 مهر 1397

مدتی قبل ما سه تا مرغ عشق کادو گرفتیم که فکر کنم دوتاشون تر هستن و یکی ماده، چون من اهل حیوون و این چیزا نیستم هیچ تحقیقی درموردشون نکردم ولی خیلی بهشون میرسم و روزی چند ساعت هم تو یه اتاق آفتابگیر درقفس رو باز میکنم که پرواز کنن امروز دیدم یه تخم تو قفس هست و خیلی خوشحال شدم ولی نمیدونم کی به کیه و اصلا مال کیه… الان چیکار کنم ؟ تو لونه پنبه بذارم؟ چطوری تشخیص بدم باباهه کدومه؟ جد اش کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  12 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  شما باید یک عدد نر را جدا کنید یا یک عدد مرغ عشق ماده بخرید و لانه تخم گذاری از مغازه های پرنده فروشی تهیه کنید و در قفس قرار دهید تا مرغ عشق درون قفس تخمگذاری کند. نیازی به قرار دادن پنبه در لانه نیست. تخم مرغ عشق که وسط قفس هست را خارج کنید و در محلی به مدت 2 تا 4 روز نگهدارید، اگر مرغ عشق تخم جدید را در لانه تخمگذاری کرد آن تخم مرغ عشق قبلی را نیز اضافه کنید. مهم نیست بابای جوجه کدوم نر می باشد شما فقط مرغ عشق نری که قوی تر هست و به بلوغ جنسی رسیده است را نگه دارید و دیگری را خارج کنید.

9 مهر 1397

با سلام مرغ عشق های من 3تا تخم گذاشتن ولی بدون لونه سازی پنبه هم گذاشتم ولی نبردن داخل لونه و تخم ها رو کف خونه پلاستیکیه چیکار کنم؟

  15 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها درون لانه خود چیزی نمی برند و به همان شکل استفاده می کنند. اگر پنبه ها هنوز در قفس هستند آن را خارج کنید.

8 مهر 1397

سلام من یه مرغ عشق ماده و یه مرغ عشق نر دارم تحقیق کردم دیدم این طور که معلومه ماده از نر بزرگ تر
بیشتر اوقات همیدیگرو میزنن سر غذا یا چیزای دیگه
خیلب وفت ها هم با هم خوبن
مرغ عشق مادمم یکسره میره تو لونه و تخمم نمیکنه
لطفا راهنمایی کنید

  15 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ماده آماده است برای تخم گذاری ولی پرنده نر هنوز به زمان نیاز دارد. کمی صبر کنید تا پرنده نر هم به بلوغ جنسی برسد.

6 مهر 1397

سلام چگونه باید به مرغ عشق هام ذرت و تخم مرغ آب پز بدم تخم مرغ را چگونه بدم و ذرت را چگونه بدم آسیاب کنم یا سالم بدم بشان یا تخم مرغ آبپز را رنده کنم چکار باید کنم لطفا جواب بدید

  3 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  ذرت را به صورت آرد و تخم مرغ را که کاملا آب پز شده را همراه با هویج رنده کنید و به صورت تناوب نه دائمی در اختیار پرنده قرار دهید.

4 مهر 1397

سلام سوالی که دارم اینه که دمای جایی که مرغ عشق رو میزاریم اگه بخوایم تخم هاش جوجه بشه باید چقدر باشه

  9 مهر 1397

  سلام حسین عزیز
  بهترین دما برای نگهداری مرغ عشق مولد بین 20 تا 27 درجه سانتی گراد می باشد.

4 مهر 1397

سلم ببخشید من چند تا جوجه 40 روزه دارم رنگ نوک یکیشون از بقیه پر رنگ تره ابی.ینی میتونه نر باشه.الان کامل پرواز میکنه ولی بقیه نمیتونن.جوجه دوم هم هست.نره؟

  5 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  بله. صبر کنید تا بقیه جوجه مرغ عشق ها نیز سنشان بیشتر شود.

3 مهر 1397

من یه جفت مرغ عشق گرفتم ماده چهار تا تخم کرد رو تخم میخابید یه روز اومد بیرون دیگه تو لونه نرفت نگاه کردم دیدم تخم داره ولی نمیتونست تخم بکنه بعد دو روز مرد راهنمایی کنید لطفا

  5 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  این مشکل در پرندگان ماده در هنگام تخم گذاری پیش می آید. بعضی اوقات به دلیل بزرگ شدن تخم که پرنده ماده قادر به تخم گذاری نیست و گاهی به دلیل چاق شدن بیش از اندازه البته بیماری های عفونی نیز در این اتفاق تاثیر گذار هستند.

29 شهریور 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم.ولی به جای اینکه نره بره سمت ماده،ماده میره سمت نره بعد نره محل نمیزاره.

  31 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمالا مرغ عشق نر به سن بلوغ جنسی هنوز نرسیده است. کمی صبر کنید تا به بلوغ برسد.

28 شهریور 1397

سلام یه جفت مرغ عشق دارم نوک دماغشون یکی آبی شده ودیگری حالت قهو ای . به تازگی ا ز دهن هم تغذیه می کنند . یکی از این ها گاهی داخل لونه میشه و با نوکش میزنه به کف لانه و گاهی هم دیدم به لرزش می ندازه احتمال داره تخم بزاره یا نه . ممنون میشم جواب بدید یا علی

  1 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  بله در شرایط خوب حتما تخمگذاری می کنند کمی صبر کنید.

23 شهریور 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم ۱ماهه گرفتم نربه ماده غذامیده ماده هم میخوره ولی ۱دقیقه بعد مرغ عشق ماده نررو میزنه اینا کی تخمگذاری میکنن اصلا به لونه هم نمیرن لطفا جواب بدید.ممنون

  24 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمال زیاد مرغ عشق نر هنوز به طور کامل به بلوغ جنسی نرسیده است کمی صبر کنید.

23 شهریور 1397

سلام یه جفت مرغ عشق دارم ماده اماده نیست یا نمیدونم هر وقت نر میاد سمتش برا عشق بازی ماده نوکش میزنه میترسم بلایی سرشون بیاد یکمی ام حالت دعوا داره…ممنون میشم کمک کنین

  24 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق نر به بلوغ جنسی نرسیده است.

22 شهریور 1397

سلام من یه مرغ عشق ها رو جدا کردم دوتا قفس مجزا ولی نمیدونم چند روز باید جدا باشن تا جفت گیری کنن؟؟

  22 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  نیازی به جداسازی نیست. این کار را برای قناری انجام می دهند. مرغ عشق ها را در کنار هم و در یک قفس نگهداری کنید.

21 شهریور 1397

با سلام من یه جفت مرغ عشق دارم که قبلنا خیلی باهم بد بودن و ماده نرو میزد ولی هالا کم تر شده و رنگ،دماغ مرغ عشق مادم قهوه ای شده و مو های صورتش سیخ شده نر هم تو دهن ماده غذا میزاره ولی ماده کم تو لونه میره و جفت گیری نمیکنند

  22 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  باید مدتی صبر کنید و مرغ عشق ها از نظر تغذیه و مکان در شرایط مناسب قرار بگیرند تا آماده جفت گیری و تخمگذاری شوند.

20 شهریور 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم یکی نر ویکی ماده و ماده بالغ است و نره سن پایین دو هفته است این هارو با هم انداختم داخل قفس چند روز طول میکشه تا جفت بشن و اگر جفت بشن چند روز طول میکشه تا تخم گزاری کنن
لطف کنید برام بگید ممنون

  22 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر شرایط تغذیه و مکان مرغ عشق ها مناسب باشد حدود 3 ماه

   15 مهر 1397

   سلام من به تازگی دوتا مرغ عشق 2ماهه گرفتم فروشنده بهم گفته نرو ماده هستن ولی دماغ هردوشون آبیه یعنی هردو نر هستند؟

    17 مهر 1397

    سلام امین عزیز
    بله نر هستند.

15 شهریور 1397

با سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که شیش ماه که خریدمشون ولی تخم نمیزارن درضمن خیلی همدیگه رو بوس میکنن بنظرتون باید چیکار کنم لطفا جواب بدید

  5 مهر 1397

  سلام پوریا عزیز
  اگر قفس آن ها کوچک است از قفس های جفت کن استفاده کنید. لانه تخمگذاری در آن قرار دهید و غذای مناسب در اختیار آن ها قرار دهید که جهت کسب اطلاعات در این مورد پیشنهاد می کنیم مقاله غذای مرغ عشق را مطالعه فرمایید. مکانی که قفس در آن هست نیز باید محیطی آرام باشد تا پرنده استرس نداشته باشد.

15 شهریور 1397

سلام
من يك جفت مرغ عشق دارم ، ٢ سري تخم كردند ، ولي متاسفانه هر دو سري كه تخم ها تبديل به جوجه شدن ظرف مدت ٢ الي ٣ روز بعد جوجه هارو از لونه انداخت بيرون و مردن ، اين سري هم به محظ باز شدن جوجه ها نر رو جدا كردم و تو يك قفس جدا گذاشتم و قفس هارو نزديك هم
ولي مجدد جوجه هارو باز ماده انداخته بود بيرون و مردن!! چرا؟!

  22 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها اصطلاحا زیادی مست هستند که مربوط به تغذیه و زیاد خوردن گرمی می باشد. کمی به آن ها کاهو داده شود.

26 مرداد 1397

با سلام من یک جفت مرغ عشق دارم نرو ماده هستم ولی ماده که میره سمت نر نر از اون فرار میکنه چرا میشه بهم بگین ممنون

  21 شهریور 1397

  احتمالا نر از ماده خوشش نمییاد مدتی نگه دار اگه جفت شده هیچ ولی اگه جفت نشدن یکیشونو بفروش یکی دیگه بخر

7 مرداد 1397

سلام من یه چهار تا مرع عشق دارم دوتا ماده رو تازه خریدم ولی نرارو داشتم یکیشون که اومد تویه قفس ماده نره سریع پرید بغلش نوکشو یکم چسبوند باید از هم جداشون کنم لطفا جواب

  14 مرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  خیر. احتیاجی به جداسازی ندارند. ولی بهتر است در محیط های بسته مانند قفس یک مرغ عشق نر و یک مرغ عشق ماده قرار دهید.

6 مرداد 1397

مرغ عشق ها بعد از جفد گیری چند روز باید صبر کنی تا تخم کنند

  14 مرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  کمتر از یک هفته

24 تیر 1397

سلام. من یک جفت مرغ عشق دارم که با جفت شدن مرغ عشق ماده هی از چوب ها بیرون لونه میکنه و میریزه داخل لونه. خواستم ببینم خودم براده چوب بخرم بریزم توی لونه تاثیری داره یا نه

  27 تیر 1397

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها خیلی عادت دارند به خاطر سالم ماندن نوک خود همه چیز را بجوند. ولی در لانه برای تخم گذاری و تولید جوجه احتیاج به چیزی ندارند. می توانید از لانه های پلاستیکی هم استفاده کنید و برای پرنده ها سنگ کف دریا قرار دهید.

3 تیر 1397

سلام .یه جفت مرغ عشق تازه گرفتم هنوز جفت نشدن اما نر دوسه بار تو لونه رفته ایا طبیعی هس یا نه ممنون میشم جواب بدین

  3 تیر 1397

  سلام دوست عزیز
  طبیعی هست. احتمالا مرغ عشق ها کاملا بالغ نشده اند تا بالغ شدن آن ها به طور کامل صبر کنید.

3 تیر 1397

سلام. من حدود يك ماه پيش يك جفت مرغ عشق گرفتم كه همان اول زياد تحرك نداشتند اما بعد از يك ماه هر دوشان مردند علت چي مي باشد؟ضمن اينكه خانواده ما از اين موضوع خيلي ناراحت شديم.

  3 تیر 1397

  سلام دوست عزیز
  در هنگام خرید مرغ عشق ها باید توجه کنید که پرنده ها کاملا سالم و سرحال باشند. احتمالا پرنده های شما به دلیل بیماری که از ابتدا داشته اند و باعث بی تحرکی آن ها شده مرده اند.

22 خرداد 1397

سلام
تخم کتان رو باهمون ارزن قاطی کنم؟
مقدارش رو هم میشه بگین؟؟

  24 خرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  مخلوط کردن تخم کتان و ارزن مشکلی ندارد. تناسب بینشان نیز بهتر است 80 تا 85 درصد ارزن و بقیه تخم کتان باشد. زیرا دان غالب برای مرغ عشق ها ارزن می باشد.

20 خرداد 1397

جوانه گندم رو به چه صورت به مرغ عشق بدم؟پودری یا آسیاب نشده؟

  20 خرداد 1397

  سلام دوست عزیز
  برای استفاده از جوانه گندم در تغذیه مرغ عشق ها نیازی به آسیاب کردن جوانه ها نیست.

16 خرداد 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم ۵ تاتخم کرده بود حدود۱۵ روز روتخم نشست تااینکه متوجه شدم یکی روخورده وقتی رفتم سرزدم دیدم بقیه تخم هارو میندازه بیرون وداخل تخم ها جوجه داره الان چیکارکنم یکیش مونده

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  در زمانیکه پرنده شما شروع به تخمگذاری میکند نباید غذاهای پر کالری به آن ها بدهید؛ چون مجددا پرنده مست میشود و میخواهد جفت گیری کند.

16 خرداد 1397

سلام،من دوتا مرغ عشق خریدم اینا اولش همدیگرو میزدن،با صدتا حرکت و فن اینا رو جفت کردم،تخم گذاشتن جوجه نشد بردم پیش پرنده فروشه،گفت دوتاش ماده هست و اشتباه داده،یه نر خریدم با یکی از ماده ها که تخم گذاشته بود خواستم جفت بشن،الان سه ماه گذشته مرغ عشق نر به ماده دونه میده ولی با این حال هنوز مرغ عشق ماده نرو میزنه،با هم نوک به نوک نمیشن،چیکار کنم با هم جفت بشن؟

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  از همان تکنیک هایی که 2 مرغ عشق ماده را با هم جفت کردید برای مرغ عشق نر و ماده هم استفاده کنید.

15 خرداد 1397

1-با سلام من به تازگی یه جفت مرغ عشق گرفتم و آوردم خونه اما اینا اصلا هیچ حرکتی نمیکنن نه سرو صدایی هیچی میخواستم بدونم چیکار باید کنم که اینا دوباره به حالت قبلیشون برگردند؟
2- راجبه جفت زدن این 2 مرغ عشق چند باری نر میخواست رو ماده بشینه اما مرغ عشق ماده نزاشت
3- میتونم بهشون کتان بدم از همین الان؟ تو غذاشون باشه واسه همیشه مشکلی داره
4- مواد تقویتی واسه جفت گیری چی بهشون بدم!
ممنون میشم جوابمو بدید

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  وقتی پرنده را جا به جا میکنید یک مدت طول میکشد تا به مکان جدید عادت کند و باید کمی صبر کنید. دادن تخم کتان خوب است و 4 پیمانه ارزن و 1 پیمانه تخم کتان را با هم مخلوط کنید و به عنوان غذای اصلی پرنده استفاده کنید. سایر غذاها مثل انواع سبزیجات و میوه ها را به صورت متناوب در اختیار پرنده قرار دهید.

12 خرداد 1397

سلام من یه هفته پیش یه جفت مرغ عشق بالغ خریدم سه چهار روزه نوک به نوک میشن و نر میخونه مست بازی در میاره مولتی ویتامین گندم ارزن میوه همه چیز تامینه نمیدونم چرا ماده علاقه به جفت گیری نداره! هردو باهم خوبن ماده رو لونه میشینه نر واسش گندم میاره ماده هم از نر خوشش میاد ولی جفت گیری نمیکنن مرسی اگه راهنماییم کنید

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  با توجه به توضیحاتی که فرمودید تمام شرایط اوکی است. لطفا کمی صبور باشید.

8 خرداد 1397

سلام
من یه جفت مرغ عشق داشتم مرغ عشق نر فرار کرد حالا یه نر دیگه خریدم ماده قبلا میرفت توی لونه برمیگشت اما الان اصلا نمیره توی لونه حتی با نوک خودش سر لونه رو هم میندازه پایین انگار اصلا از اون سر لونه اش خوشش نمیاد

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  باید کمی صبر و حوصله کنید تا پرنده ها به هم عادت کنند و جفت شوند.

4 خرداد 1397

سلام ,مرغ عشق من ۶تا تخم گذاشته و روشون میخوابه اخیرا زیاد بیرون میومد ,دیشب دیدم بعد از سه هفته از آخرین تخمش ,تخم هفتم رو هم گذاشته ,از بین اون ۶تا ۴تاش نطفه داره و فاصلشون بااین آخری ۳هفته اس ,بنظرتون جوجه هاش درمیاد?

  25 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  احتمال درآمدن جوجه مرغ عشق ها زیاد است. احتمالا چون بار اول هست خیلی نا منظم بوده ولی چون با فاصله بوده است کمتر تبدیل به جوجه می شوند.

4 خرداد 1397

من مرغ عشقام باهم دعوا می کنند باید چیکارشون کنم

  6 بهمن 1399

  اگر مرغ عشق ها با هم جفت هستند احتمالا یکی از پرنده ها آماده جفت گیری شده ولی پرنده دیگر هنوز آماده نیست. اگر میتوانید فعلا آن ها را از هم جدا کنید ولی قفس هایشان کنار هم باشد. به پرنده ای که آماده جفت گیری نیست از نظر تغذیه بیشتر رسیدگی کنید.

4 خرداد 1397

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم که وقتی جفت گیری میکنن ماده تعادل نداره و زود روی چوب میچرخه و نر از روش میوفته ینی جفت زدنشون کلا دو سه ثانیه بیشتر طول نمیکشه آیا این جفت گیری نتیجه هم میده ؟ باید چکار کنم

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  معمولا جفت گیری پرنده ها به همین شکل است و قاعدتا نباید مشکلی نباشد.

2 خرداد 1397

سلام من یه مرغ عشق نر دارم حدود سه ماهشه تنهاست موقع بازی با دستم دونه های خوردشو از دهنش بیرون میاره میریزه رو دستم احساس میکنم فک میکنه داره با جفتش بازی میکنه علتش چیه؟؟؟کسی میدونه؟

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها تا حدودی تربیت پذیر و احساسی هستند. میتوانید برای پرنده خود یک جفت تهیه کنید.

31 اردیبهشت 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم نرو ماده هم هستند الان دوباره که تخم گذاشتن ولی همه رو پرت میکنن بیرون چرا؟مرغ عشق نر بالای منغارش ابیه و ماده سفید

  6 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  زمانی که مرغ عشق ها تخمگذاری میکنند از دادن غذاهای پر انرژی به آن ها خودداری کنید؛ چون پرنده ها مست میشوند و قصد جفت گیری مجدد پیدا میکنند و دعوا بین مرغ عشق ها رخ میدهد.

29 اردیبهشت 1397

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم چقدرطول میکشه تا تخم بزارن؟

  2 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  مرغ عشق ها معمولا از سه ماهگی به بعد به بلوغ جنسی میرسند و شروع به جفت گیری و تخمگذاری میکنند. البته تغذیه، نور و شرایط نگهداری هم تاثیر گذار هستند.

26 اردیبهشت 1397

سلام
یه جفت مرغ عشق دارم ۱۰ تا تخم گذاشته بودن اما ماده اصن رو تخما نمیخوابید تخماش خراب شد انداختم بیرون تخماشو تا دوباره جفت گیری کنن،واسه ترغیبشون چی چیزایی لازمه بدم؟؟؟؟؟

  2 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  زمانی که مرغ عشق شروع به تخمگذاری میکند غذاهای پر انرژی نباید در اختیارش قرار دهید. چون پرنده ها مجدد مستی میکنند و روی تخم ها نمیخوابند یا اگر جوجه ها به دنیا بیانید هم به جوجه ها غذا نمیدهند.

25 اردیبهشت 1397

سلام.یه جفت مرغ عشق خریدم۴تاتخم داشتن که همشون پوچ ازاب دراومدحالا نرزیادمیپره وماده ازلانه بیرون نمیادحدودیک هفته است دراین وضع هستندلطفا بفرمایید کی تخم میزارن وممکنه بازم تخماشون پوچ بشه.ممنونم

  2 بهمن 1399

  سلام دوست عزیز
  ممکن است مشکلی که رخ داده از ضعیفی پرنده ها باشد. بهتر است فعلا مرغ عشق ها را از هم جدا کنید تا پرنده ماده آماده شود. اگر مجدد تخم ها نطفه نداشتند مرغ عشق نر را عوض کنید.

24 اردیبهشت 1397

سلام یه مرغ عشق نر و ماده گرفتم, نه آواز میخونند و نه خیلی سر و صدا میکنند,معمولا هم روی چوبشون نشستند و حرکت نمیکنند تازه قفسشون هم بزرگه و هم لانه و دون خوری و آب خوری و تاب هم دارند. مشکل چیه؟

  30 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  پرنده ها هنگام جا به جایی دچار استرس میشوند و تا به حالت عادی برسند چند روزی زمان میبرد. کار خاصی انجام ندهید ولی دادن مولتی ویتامین (در آبخوری) میتواند موثر باشد. البته به تغذیه مرغ عشق ها هم دقت کنید.

20 اردیبهشت 1397

,سلام مرغ عشق هام ۱۸روزازتخم گزاریشون میگذره اما هنوز جوجه هاشون در نیو مده البته تخم ها چند روز پیش یه تکون جزیی خوردن اما ماده هنوز هواشونو داره

  30 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر 18 روز گذشته بعید است که جوجه ای از تخم مرغ عشق ها خارج شود. ولی اگر در تعداد روزها شک دارید یکی از تخم ها را بشکنید و اگر جوجه داخل تخم مرده و یا کلا تشکیل نشده بود سایر تخم ها هم بررسی کنید.

11 اردیبهشت 1397

مرغ عشق ماده از مرغ عشق نر فرار می کند چی کار کنم مرغ نر خیلی مست است

  16 اردیبهشت 1397

  سلام
  احتمالا مرغ عشق ماده سن کمی دارد. شما می توانید از دو قفس که کنار هم باشد استفاده کنید تا پرنده ها به هم عادت کنند. پس از مدتی دوباره مرغان عشق را کنار هم قرار دهید.

9 اردیبهشت 1397

سلام اگه مرغ عشق نر حاضر به جفت گیری نباشه باید چه کرد؟

  10 اردیبهشت 1397

  سلام
  برای این که جفت گیری مرغ عشق به بهترین صورت انجام شود باید به 4 نکته زیر توجه کنید:
  1- مرغ عشق ها احتیاج به محیط آرام و دور از استرس دارند.
  2- نیازهای غذایی پرنده مانند: پروتئین، انرژی، ویتامین ها و مواد معدنی باید به طور کامل تامین شود.
  3- مرغان عشق احتیاج به نور منطم حدود 16 ساعت دارند.
  4- اگر یک جفت مرغ عشق به صورت تک در قفس نگه داری میکنید توجه داشته باشید که پرنده دچار چاقی نشود.

3 اردیبهشت 1397

سلام علیکم
من 10روز پیش 1جفت مرغ عشق خریدم خیلی دوستشون دارم و ھم دوست دارم کہ آنھا جوجہ ھائ خوشگل مثل خودشون بدھن اما تخم نگذاشتن 😂
صبح بہ آنھا قطرہ مولتی ویتامن دادم اما بازھم تخم نگذاشت 😂🤣 چکار کنم کہ منم جوجہ ھاشون ببنم؟ 😍

  30 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  1. مرغ عشق ها در شرایط مناسب از سه ماهگی به بلوغ جنسی میرسند و آماده جوجه کشی و تکثیر هستند.
  2. وقتی پرنده ها جا به جا میشوند استرس میگیرند و احتیاج به زمان است برای این که شرایط عادی را پیدا کنند پس عجله نکنید.

25 فروردین 1397

سلام من ۳جفت مرغ عشق دارم که یکی از اینا جفت گیرین و ۶تا تخم گذاشته ولی الان ماده رفته با یکی دیگه جفت کرده باید چیکار کنم

23 فروردین 1397

سلام خسته نباشيد.
من يه جفت مرغ عشق داشتم كه هر دو تقريبا دستي بودن اما ماده يكم شيطون و بازيگوش بود ولي مرغ عشق نر هيچ وقت از ماده جدا نميشد اگر ماده پيش من بود اون هم ميموند
تا اينكه يه روز كه ماده رو تخم هاش بود من نر رو آوردم بيرون و از خونه رفتم وقتي اومدم مرغ عشق نر نبود!حتي درشم باز بود!هميشه وقتي خسته ميشدن خودشون ميرفتن تو قفس!!!!
ماده موند و اون 5 تا تخم
ولي هيچ كدوم در نيومد با اينكه ماده تا ٣٠ روز رو تخم ها دائم نشست…
الان دو ماهه ماده تنهاست
چيكار بايد كنم؟؟! يه نر بخرم آيا؟!
ممنون

22 فروردین 1397

سلام نزدیک ۲هفته هست که یک جفت مرغ عشق خریدم . مرغ عشق ماده تخم تو شکمشه الان نر فرارکرده چیکار کنم یکم سریع لطفا

  22 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  نیاز به کار خاصی نیست. مرغ عشق تخمگذاری میکند و روی تخم ها هم میخوابد.

19 فروردین 1397

با سلام خدمت بچهای گل پرنده باز.من میخوام یک سال بزنم توش مرغ عشق بریزم چه کارایی باید انجام بدم؟خواهشا جواب بدید

  22 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  به 2 صورت میتوانید اقدام کنید.
  1. به صورت گله ای و 2. پرورش در قفس
  تعداد مرغ عشق های نر و ماده مساوی باشد و از لانه های تخمگذاری و آبخوری و دانخوری هم استفاده کنید. دمای محل نگهداری حدود 22 تا 27 درجه سانتیگراد باشد و برای تعداد بالا تهویه هم داشته باشید.

17 فروردین 1397

به اطلاع برسونم برای تخم گذاری،مرغ عشق ماده به مدت یکهفته زودتر از اولین تخمش توی لانه میره و بیرون نمیاد تو این مدت نر مسئول غذا دادن به اونه و ماده دیگر بیرون نمیاید تا زمانی که جوجه ها پر دراورده و ازلانه بیرون بیایند،هرچی به غیر از این مشاهده شد یعنی جفت نیستن( نر وماده)

5 فروردین 1397

سلام نروماده را جدا ازهم‌تودوتا قفس چسبیده بهم نگهدار تا بعدازچندمدت براهم بخونن وحسرت همابکشن وبعدجفتشون کن تا باهم کنارهم باشند

25 اسفند 1396

سلام
من ۱جفت مرغ عشق دارم که باهم جفت گیریم کردن اوایل ماده خیلی به لونه سر میزد جوری که همه میگفتن امروز فرداس که تخم بزارن ولی الان ماده اصلا به لونه نمیره که هیچ خبری هم از بارداریش نیس
چرا؟

  14 خرداد 1397

  با سلام احتمالا ماده قهر کرده
  وباید دوباره جفت گیری کنن

20 اسفند 1396

جوانه گندم رو چجوری بدهیم بهشون؟پودرشو بدیم؟یا همون جوانه رو با گندمش بدیم؟

6 اسفند 1396

با سلام وخسته نباشید
یک جفت مرغ عشق دارم قبلا یک لونه جوجه دادن بعد از بزرگ شدن جوجه ها چند بار جفت گیری کردند ولی ماده تخم نمیکند

  22 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  معمولا چند روز بعد از جفت گیری تخمگذاری انجام میشود. چند روز صبر کنید و از نظر تغذیه هم رسیدگی بیشتری به مرغ عشق ها کنید.

5 اسفند 1396

من یه جفت مرغ عشق دارم مرغ عشق نر پر ریزی کرده و از 6 نقطه سیاه رنگ زیر نکش به علت ریختن پر دو تا از آن ها کنده شدن. می خواستم سوال کنم که احتمال اینکه دوباره اون 2 نقطه دویاره دربیان هست یا نه

  22 دی 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر مرغ عشق شما مشکل تغذیه نداشته باشد و مشکلات قارچی هم نداشته باشد امکان پر درآوردن مجدد وجود دارد. پیشنهاد میکنیم کمی مولتی ویتامین با آب آشامیدنی پرنده مخلوط کنید.

27 بهمن 1396

منم مشکل بهرام دارم

29 دی 1396

سلام من یه جفت مرغ عشق دارم یه ماه که خریدم نرو ماده تو لونه میرن میان اما جفت گیری نمیکنند لطفا جواب بدین چکار کنم

  19 اسفند 1396

  اونابه احتمال زیاد باهم دوست شدن وجفت نمیشن یکیشونو بفروش یکی دیگ بخر

   25 مهر 1397

   سلام من دو تا مرغ عشق خریدم گفتن که باهم جفتن ولی الان خیلی باهم دعوا میکنن و اوننی که میگفتن ماده است بیشتر داره نر رو میزنه نمیدونم طبیعیه یا نه لطفا راهنمایی کنید

    26 مهر 1397

    سلام دوست عزیز
    اگر جفت باشند احتمالا سن مرغ عشق ماده بیشتر است. باید صبر کنید تا مرغ عشق نر به بلوغ جنسی برسد.

  25 اسفند 1396

  اگه مرغ عشق هات جفت شدن براشون جوانه گندم بزارید غوغا میکنه

  17 فروردین 1397

  سلام دوست عزیز اگر جفت گیری نمیکنن و هر دو میرن تو لونه، هر دو ماده هستند

6 دی 1396

سلام یک مرغ عشق ماده تازه برا مرغ نر آوردم ولی ماده زیاد نزدیکش نمیشه میترسه احتمال داره جفت نشن

  8 آذر 1397

  سلام دو جفت مرغ عشق دارم یک جفت ابی که باهم جفت هستن ویک جفت دیگه ابلق سبز و ابی فیروزه ای است اینا رو تو یه فضای باز گذاشتم ابی فیروزه ای با ماده ابی جفت دیگه به هم میپرن میخواستم بدونم تو دوتا قفس جدا بزارمشون یا نه ؟؟؟

   3 دی 1397

   سلام دوست عزیز
   مرغ عشق را می توان به صورت گله ای نگهداری کرد ولی احتمال دارد سن پرنده های شما متفاوت است و همه به بلوغ جنسی نرسیده اند.

   19 تیر 1398

   سلام به همه من میخواستم بگویم که فصل تخم گذاری مرغ عشق چی وقت است

    13 مهر 1398

    سلام دوست عزیز
    اگر مرغ عشق ها در جای مناسب از نظر دما، نور و تغذیه باشند در تمامی فصول سال تخمگذاری می کنند.

     21 فروردین 1401

     با سلام مرغ عشق های من الان نزدیک یه سال شد سه تخم گذاشته بود خیلی خوب می‌خوابید ولی بعد هرسه تاش لق شدن الان یه ساله نه جفتگیری میکنند نه به داخل لونه در قفس میرن