ترفندهای پرورش اردک در خانه و مزرعه به عنوان شغلی پر سود

دسته : اردک

پرورش اردک، شغلی پر سود است. درآمد حاصل از پرورش اردک به تعداد اردک ها و نژاد آنها بستگی دارد. درآمد پرورش اردک در خانه بین 1 تا 3 میلیون تومان است. با رشد کارتان و ایجاد مزرعه پرورش اردک درآمد شما نیز رشد می کند؛ به طوری که به درآمدهای 20 تا 30 میلیون تومانی هم دست پیدا می کنید.

عصر ما، عصر کار آفرینی است. بسیاری از افراد با سرمایه کم کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند و به سود فراوانی دست یافته اند. پرورش اردک، یکی از آن مشاغلی است که سود خوبی به دنبال دارد. اگر دوست دارید با پرورش اردک و درآمد آن آشنا شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

آشنایی با اردک

اردک، پرنده ای زیبا و با نمک است که در نزدیک آب و در شالیزارها به وفور دیده می شود. اردک، حیوان کم توقعی است و در برابر انواع بیماری ها مقاومت می کند. به همین دلیل است که پرورش اردک ، کاری کم ریسک و پر سود است. در مقایسه با دیگر حیوانات اهلی، سرعت رشد اردک بالا است. گوشت اردک گرم بوده و ارزش تغذیه ای آن بالا است. گوشت اردک می تواند جایگزین خوبی برای گوشت مرغ باشد؛ زیرا اردک مانند مرغ واکسینه نمی شود و هیچ گونه هورمون یا مواد مضری در گوشت اردک وجود ندارد.

تاریخچه پرورش اردک

پرورش اردک ابتدا در شهرهای شمالی ایران شروع شد. شالی کارها بعد از اتمام برداشت برنج اردک ها را داخل شالیزار رها می کنند. اردک ها آفات زمین را می خورند و با حرکت خود داخل شالیزار، نوعی شخم کشی انجام می دهند. بعد از اینکه اردک به اندازه کافی بزرگ شد، آن را می کشند و از گوشت آن برای پختن غذا استفاده می کنند. شاید شما هم تا به حال خورشت فسنجان تهیه شده با گوشت اردک خورده باشید؛ در این صورت می دانید که این غذا چه طعم خوبی دارد و گوشت اردک تا چه اندازه در خوشمزه تر کردن فسنجان تاثیرگذار است.

هم اکنون پرورش اردک، تنها به شهرهای شمالی ایران محدود نمی شود. مزرعه پرورش اردک این روزها در بیشتر مناطق ایران وجود دارد. برای پرورش اردک، باید ابتدا یک مکان مسقف در نظر بگیرید و مقداری پول برای خرید تجهیزات لازم کنار بگذارید. به علت پرطرفدار شدن گوشت اردک و تقاضای بیشتر بازار، در تمام طول سال می توانید به پرورش اردک و فروش آنها بپردازید.

پرورش اردک در شمال

پرورش اردک در خانه

بسیاری از اهالی روستا و شهرهای کوچک، جوجه اردک ها را از بازار خریداری می کنند و شروع به مراقبت از آنها می کنند. از آنجایی که روستاییان به آب راه ها و مزارع بیشتر دسترسی دارند، می توانند محیطی مناسب برای پرورش اردک فراهم کنند. بعد از اینکه اردک ها بزرگ و گوشتی شدند، آنها را به بازار می برند و به قیمتی معادل دو برابر قیمت خرید می فروشند و با این کار سود خوبی به دست می آورند.

شما هم می توانید در خانه خود به پرورش اردک بپردازید. از بازار، حدود 20 تا 30 جوجه اردک سالم بخرید، اتاقی از خانه خود را به این کار اختصاص دهید و اردک ها را داخل آن اتاق بیندازید .می توانید زیر زمین خانه خود را به پرورش اردک ها اختصاص دهید. نکته ای که باید رعایت کنید این است که در اتاق مخصوص اردک ها، تهویه مناسبی در نظر بگیرید تا بوی اردک ها از محیط خارج شود. هم چنین به طور منظم اتاق اردک ها را تمیز کنید تا آلودگی ها و بیماری ها به اردک ها آسیبی نرسانند.

در فصول سرد سال، در محیطی که اردک ها در آن قرار دارند، از سیستم گرمایش برای گرم نگه داشتن محیط استفاده کنید. غذای اردک ها برنج، سبوس برنج، پودر ذرت، پودر گندم، سویا، کرم ها، حشرات و… هستند. برای اطمینان از سالم ماندن اردک ها، گاهی اوقات به آنها، ویتامین ها و مکمل های غذایی مخصوص اردک بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد میکین مقاله غذای اردک را مطالعه کنید.

پرورش صنعتی اردک

پرورش صنعتی اردک در مقایسه با پرورش خانگی آن نیاز به تجهیزات بیشتری داشته و در نتیجه سود بیشتری حاصل می شود. برای پرورش صنعتی اردک ها، یکی از 3 روش زیر پیشنهاد می گردد:

پرورش اردک در فضای باز

در این روش، جوجه اردک‌ها را تا 2 هفتگی آنها، داخل سالن پرورش می دهند و سپس اردک ها را به شالیزار یا آب بندها منتقل می کنند. در این روش اردک ها به صورت آزاد پرورش داده می شوند. کشاورزان و مزرعه داران می توانند از این روش برای پرورش اردک استفاده کنند. برای پرورش اردک در فضای باز، باید برای هر اردک یک متر مربع از مرتع یا استخر را اختصاص داد. متخصصین دام و طیور توصیه می کنند که اردک ها تا 1 ماهگی، در جای خشک و دور از آفتاب و رطوبت نگهداری شوند تا در این مدت بدنشان از پرهای اصلی پوشانده شود و سپس به شالیزار یا آب راه منتقل شوند.

پرورش اردک در فضای نیمه باز

در این روش باید هم سالن و هم استخر داشته باشید. برای پرورش اردک در فضای باز، ابتدا آنها را در سالنی نگهداری می کنند. این سالن به قسمتهای تقسیم بندی می شود و جلوی هر قسمت، گردش گاهی وجود دارد. منظور از گردش گاه، استخرهایی است که اردک ها در آن به شنا و گردش می پردازند. این روش از دیگر روش های پرورش اردک رایج تر است.

پرورش اردک در فضای بسته

مناطق خشک و سرد برای پرورش اردک، از این روش باید استفاده کنند. برای پرورش اردک ، قفس، نرده یا بستری پوشالی فراهم می شود و جوجه اردک ها داخل آن محفظه نگهداری می شوند. اردک های نگهداری شده در قفس آزادی عمل ندارند و این موضوع ناراحت کننده ای است.

سالن پرورش اردک

برای پرورش اردک، باید با شرایط و ویژگی های سالن مناسب برای پرورش اردک آشنا باشید. اردک ها، علاقه زیادی به آب دارند و در صورت دسترسی به آب بهتر رشد می کنند. اگر در کنار سالن سقف دار، استخری داشته باشید که اردک ها را داخل آن بیندازید، رشد و شادابی اردک ها را افزایش خواهید داد. یکی از مهم ترین نکات در مراقبت از اردک، دمای سالن پرورش اردک است که باید بین 28 تا 32  درجه سانتی گراد باشد. نکته مهم دیگر، عایق سازی کف سالن با پوشال و خرده چوب است تا گرمای محیط حفظ شود. تهویه هوای سالن پرورش اردک بسیار مهم است؛ زیرا اردک از دیگر پرندگان بوی بیشتری دارد و فن‌های تهویه هوا برای سالن نگهداری اردک باید قوی‌تر از سالن‌های دیگر باشد.

پرورش اردک در شالیزار

بسیاری از صاحبان مزارع برنج، به این فکر می افتند که در شالیزار خود به پرورش اردک بپردازند. اردک ها، پرنده ساقه خوار و دیگر آفات مزارع برنج مانند کرم سبز برگ خوار برنج را شکار می کنند و با این کار سهم به سزایی در کاهش مصرف کود شیمیایی دارند. غذای اصلی اردک های شالیزار، سبوس برنج و علف های هرز مزرعه است. زمانی که برنج ها داخل شالیزار کاشته می شوند یا در زمان برداشت برنج از زمین، باید اردک ها به فضای دیگری مانند انبار یا حیاطی بزرگ منتقل شوند و بعد از اتمام کار برداشت برنج، دوباره به شالیزار برگردند.

در فاصله بین برداشت برنج و کاشت دوباره آن می توان از آب شالیزار و فضای سبز اطراف آن برای پرورش و تکثیر اردک ها استفاده کرد. پرورش دهنده اردک، می تواند اردک ها را برای مصارف غذایی بفروشد و از این راه هم کسب درآمد کند.

پرورش اردک در شالیزار

پرورش اردک اسرائیلی

اردک اسرائیلی که به اردک مسکویی یا اردک روسی نیز معروف است، از دیگر انواع اردک ها جثه بزرگتری دارد. تنوع رنگی اردک های اسرائیلی زیاد است و بسیار زیبا هستند. این اردک ها به شنا کردن علاقه ای ندارند و بیشتر اوقات در خشکی به سر می برند. اردک های اسرائیلی در سال، سه دوره اقدام به تولید مثل و تخم گذاری می کنند. طول مدت جوجه کشی مصنوعی اردک با دستگاه جوجه کشی ۲۸ روز است؛ اما در اردک اسرائیلی این فرآیند حدود ۳۵ روز زمان می‌برد. در بالای منقار اردک اسرائیلی، زائده‌ای قرمز رنگ وجود دارد و با این مشخصه، به راحتی قابل تشخیص است.

پرورش اردک اسرائیلی

پرورش اردک گوشتی

تولید جهانی گوشت اردک در سال 2012 تقریبا به 4.3 میلیون تن رسید. پرورش اردک های گوشتی به منظور فروش و عرضه آنها به بازار گوشت و مرغ انجام می شود. ارزش غذایی بالا، رطوبت و چربی گوشت اردک باعث پرطرفدار شدن اردک های گوشتی شده است. اردک گوشتی را می توان با آب یا بدون آب پرورش داد. اردک های گوشتی از نژاد سفید پکینی، نژاد روسی یا اسرائیلی و نژاد ایلسبوری هستند. بهترین وزن برای اردک های گوشتی در 2 ماهگی، 3 کیلوگرم است که با تغذیه مناسب و اضافه کردن مکمل ها، رساندن اردک ها به این وزن امکان پذیر می شود.

پرورش اردک گوشتی

طرح توجیهی پرورش اردک

طرح توجیهی چیست؟ تمام کسب‌وکارهای تازه باید پیش از آغاز تولید یا ورود به بازار، طرح توجیهی تهیه کنند. طرح توجیهی برای بررسی تحقق پذیر بودن یا تحقق ناپذیر بودن یک ایده نوشته می شود. تهیه یک طرح توجیهی در کار آفرینی و راه اندازی کسب و‌ کار های جدید موجب صرفه جویی در زمان و سرمایه می شود. برای نوشتن طرح توجیهی، باید شرایط اقتصادی، قوانین موجود، برنامه عملیاتی، زمان بندی کارها و قابلیت عرضه محصول به بازار در نظر گرفته شود. طرح توجیهی با توجه به موارد گفته شده، منطقی ترین راه دستیابی به هدف را به افراد نشان می دهد.

طرح توجیهی پرورش اردک یعنی اینکه شما مشخص کنید که ایده شما چیست؟ بازار متقاضی محصول شما چه بازاری است؟ برای اجرایی کردن ایده پرورش اردک چه برنامه ای دارید؟ مکانی که برای پرورش اردک باید داشته باشید، چه مکانی است؟ می خواهید محصول شما تخم اردک باشد یا اردک زینتی یا اردک گوشتی؟ هزینه ها و سود پرورش و جوجه کشی اردک در ایران چیست؟ و در نهایت بپرسید که آیا این طرح توجیه پذیر است یا خیر؟

نوشتن طرح توجیهی با مطالعه، بررسی و تحلیل بازار باید همراه باشد. وقتی به این سوالات پاسخ دادید، شما تمام جوانب کار پرورش اردک را سنجیده اید و میتوانید با خیال راحت تر وارد کار پرورش اردک شوید.

پرورش اردک و جوجه کشی آن در مناطق گرمسیری

در اقلیم های گرم و مدیترانه ای ، اردک ها اغلب بر روی بستر نرده ای پرورش می‌یابند. زیرا تهویه از طریق بستر در دفع حرارت محسوس سودمند است. برخی مصالح مانند شبکه های سیمی با روکش پلاستیکی، پلاستیک فشرده، بستر فلزی مشبک، بستر نرده ای چوبی یا ساخته شده از گیاه بامبو به عنوان مواد بستر استفاده شده اند اما باید به دقت ساخته و نصب شوند زیرا تراشه ها و لبه های تیز باعث خراشیدگی پا شده و بلافاصله عفونی شده و باعث التهاب مفاصل و سپتی سمی می گردد. در هنگام استفاده از بامبو به خصوص در زمان اتصال آن ها به یک دیگر جهت استحکام، تراشه های آن باعث جراحت و به تدریج مرگ پرنده می‌شود.

وضعیت فاضلاب در بستر نرده ای

جهت جلوگیری از تجمع فاضلاب در زیر نرده ها تعبیه زهکش ها ضروری است و چاه فاضلاب مناسب جهت ورودی مجاری زهکش ها و سیستم فاضلاب نیز باید فراهم گردد. در قسمت بستر نرده ای، کف پوش های ورودی فاضلاب و مجاری زهکش ها جهت جلوگیری از فعالیت بی هوازی باکتری ها در فاضلاب و ایجاد بوی نا مطبوع مرتبا شسته و تمیز شوند. استفاده از سیستم های هدایت کننده فاضلاب به سمت مجاری جمع کننده آن توصیه می شود.

پرورش اردک در اقلیم های گرمسیری در گذشته

در گذشته، در جایگاه های پرورش نیمه متراکم گله مادر و جوجه اردک به محوطه ماسه ای و پوشیده از کاه و کلش دسترسی داشتند اما با افزایش نگرانی‌ها درباره سلامت و بهداشت در زمان جوجه کشی اردک  به تدریج باعث ساخته شدن محوطه بتونی گردید که این نوع بستر نیز جهت ممانعت از کثیف شدن پرهای پرندگان، نیازمند شست و شوی مداوم است. جلوگیری از آلوده شدن اردک های اهلی به بیماری توسط پرندگان وحشی به خصوص پرندگان آبزی مهاجر ضروری است به همین منظور میتوان از توری های پلاستیکی یا توری های مشبک با چشمه های ریز جهت محصور کردن پرندگان بهره جست.

پرورش اردک در اقلیم های گرمسیری

تاثیر سایه در پرورش اردک

در اقلیم های گرم، سایه بودن مداوم محوطه بتونی از جذب نور خورشید جلوگیری کرده و امکان استراحت پرندگان بر سطح خنک و سرد و به دور از نور خورشید را فراهم می‌کند. در اقلیم های مدیترانه ای و معتدل آلونک های متحرک در طول تابستان برای پرندگان سایه ایجاد کرده و در فصول سرد سال نیز از تابش و حرارت خورشید استفاده می کنند.

علاقه ی اردک ها به شنا کردن

اردک های مادر و جوجه اردک ها جهت شنا کردن به آب خارج محوطه دسترسی دارند. اردک ها از شنا کردن لذت برده و در دفع حرارت آن ها موثر است زیرا افزایش جریان خون به پاها، بالها و نوک و متعاقبا دفع حرارت محسوس برای پرندگان خوشایند است. علی رغم این، دفع حرارت به این شیوه تحت تاثیر دمای آب قرار می گیرد. مجاری آب با عرض ۵۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر و حداکثر عمق ۱۵ سانتیمتر جهت کاهش فاضلاب تولید شده به منظور جلوگیری از افزایش دمای آب در سایه قرار گیرند.

فراهم کردن آب جاری حتی با سرعت ناچیز، می تواند دمای آب را تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش دهد که با افزایش نگرانی ها درباره آلودگی و قوانین آمریکای شمالی و اتحادیه اروپا، فاضلاب باید در زمین های کشاورزی منتشر شده و یا از ورود آب زائد به نهر و رودخانه ها و سیستم های فاضلاب جلوگیری شود. فراهم کردن محوطه بیرون با اسپری کنترل شده آب به صورت الکتریکی در دو متری بالای سر جوجه، بدون تولید فاضلاب به طور قابل توجهی باعث کاهش دما می گردد. مرطوب کردن بستر محوطه بیرون در تبادل گرمایی موثر بوده و در ساعات گرم روز با ایجاد بستر خنک جهت استراحت و رفتار اجتماعی آن ها سودمند است.

استخر مزرعه پرورش اردک

 

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

18 اردیبهشت 1400

سلام خسته نباشید.
من تقریبا 2 ماهی هست ، 2 جوجه اردک گرفتم
که واقعا دارم سر تغذیه شون اذیت میشم
فقط ماکارونی ، خیارو کدو و برنج می خورن.
می ترسم مریض بشن. اصلا به گندم و ذرت لب نمی زنن 🙁

  23 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  گندم و ذرت را بصورت خرد شده با چیزهایی که میخورن کم کم مخلوط کنید

16 فروردین 1400

سلام من ۴ تا اردک اسرائیلی دارم،واسشون لونه های جدا واسه تخم کردن(جوجه اوردن) درست کردم ولی هر سری جاهاشونو عوض میکنن همشون میرن یجا تخم میکنن هر روز جاهاشونو عوض میکنن باید چیکار کنم؟؟؟

  31 مرداد 1400

  سلام دوست عزیز
  زمانی که تخم اردک ها را از محل تخم گذاری جمع می کنید این اتفاق رخ می دهد. داخل هر لانه یک تخم کاذب به صورت دائمی قرار دهید.

7 فروردین 1400

سلام من ۱ اردک دارم نزدیک ۱ ماه است که داخل آب نمی ذارم میخواستم بدونم که کی بذارم تو آب

  14 فروردین 1400

  سلام دوست عزیز
  اگر اردک یکماهه است می توانید از آب برای آبتنی پرنده استفاده کنید؛ مشکلی پیش نخواهد آمد.

  30 تیر 1400

  سلام من اردک هامو از سن ۲هفتگی تا الآن تو آب میگذارم تا شنا کنن

28 اسفند 1399

سلام من ۹ تا اردک ماده و یک اردک نر دارم و نمیدونم چرا حتی یکی از اینا تخم نمیکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

  18 فروردین 1400

  سلام دوست عزیز
  سن پرنده، تغذیه و شرایط نگهداری اردک ها نقش مهمی در تخمگذاری آن ها دارد. موارد ذکر شده را بررسی بفرمایید و توضیحات بیشتری ارائه کنید تا بتوانیم شما را دقیقا راهنمایی کنیم.

24 اسفند 1399

سلام در شهر دزفول قرار داریم با اب هوای گرم مرطوب.
طرح پرورش اردک گوشتی
اگر بخوایم کارمون رو شروع کنیم چیکار باید کرد وبرای شروع کار از سرمایه وام یه سرمایه گذار به کجا اقدام بکنیم.
منطقه روستایی با وجود اب و برق و گاز در محل مورد نظر.
محل مورد نظر نیمه باز هست.
لطفا رهنمایی کنید و بازار خرید نسبتا خوب.

  19 فروردین 1400

  سلام دوست عزیز
  در مورد وام پرورش اردک باید از جهاد منطقه خودتان پیگیری بفرمایید. با توجه به توضیحاتی که از محل دادید ظاهرا شرایط شما برای نگهداری اردک مناسب است. نیمه باز بودن محیط هم مشکلی ندارد فقط زمانی که جوجه اردک 1 تا 20 روزه دارید، یک قسمت سر پوشیده با دمای نسبتا بالا نیاز دارید.

20 بهمن 1399

سلام خسته نباشید،من تعدادی اردک موسکویی دارم که الان چند وقته بعضییاشون جفت گیری میکنن ولی تخم نزاشتن فعلا ،میخواستم بدونم چند روز بعد اولین جفت گیری تخم میزارن؟

  11 اردیبهشت 1400

  سلام دوست عزیز
  ممکن است تا یک ماه هم طول بکشد ولی چون جفت گیری می کنند، تخمگذاری اردک ها نزدیک است.

   18 اردیبهشت 1400

   سلام خسته نباشید یه اردک اسرائیلی دارم ۳۲ روز روی تخم نشسته الان دو روز بیشتر زمان روز یا روی تخم ایستاده یا بیرون از جعبه دلیلش چیه تخم ها اگه سرد بشن تو زمانی که بیرون خراب نمیشن ؟ چندتا دونه تخم مشخص توش جوجه هست سایه سیاه داخلش داره
   و سوال دوم این که دوتا اردک دیگه الان نزدیک یک ماه تخم گزاری میکنند امه هنوز روی تخم ها نمیشینن معمولا چه مدت عادی ؟

    23 دی 1400

    سلام دوست عزیز
    چون جوجه کشی پرنده شما طبیعی هست و پرنده روی تخم ها خوابیده، پس باید صبر کنید تا خودش کار را به پایان برساند و بطور ذاتی میدونه چیکاری رو باید انجام بدهد. زمان جوجه کشی این نوع اردک 34 روزه است. کرچ شدن پرنده ها هم ذاتی و ژنتیکی هست فقط اگر قصد دارید روی تخم بخوابه همیشه یک تخم کاذب در قسمت تخم گذاری پرنده باشد.

30 آذر 1399

با سلام
ارک ماده بوده و نگهداری در منزل به صورت تنها با یک مرغ خانگی
سن اردک حدود 1.5 سال می باشد ابتدا روزانه یک عدد تخم کرده ولی اکنون تخم آن به صورت شل و بدون پوست می باشد مشکل این اردک چیست؟
غذای اصلی اردک نیز پلیت می باشد

  14 اسفند 1399

  سلام دوست عزیز
  مواد معدنی در دانی که استفاده می شود خیلی کم است و ظاهرا دان شما برای مرغ گوشتی است. از دان پرنده تخمگذار استفاده کنید.

16 آذر 1399

سلام وعرض ادب
ازمازندران شهرستان تنکابن مزاحمتون شدم انبارمرغداری به ابعاد120مترمربع مفیدباکلیه تجهیزات وگرمایشی وسرمایشی وسایرامکانات یک مرغداری را احداث کردم وتجربه 9دوره پرورش مرغ گوشتی راهم دارم ولی بدلیل گران شدن نهاده های دامی نتوانستم ادامه دهم چون هیچگونه توجیه اقتصادی نداردالبته پشت ساختمان زمین هم دارم خواستم ازتجربه واطلاعات خوب شما برای پرورش اردک استفاده کنم آیا توجیه اقتصادی دارد
آیابازارفروش اردک خوبه ؟آیاسوددهی داردیا خیر
ازصبروحوصله شما متشکرم

  3 شهریور 1400

  سلام دوست عزیز
  زمانی که نهاده ها گران می شود تمام مرغداران و دامداران دچار مشکل می شوند. شما به اردک هم باید ذرت و سویا بدهید ولی اگر فضای خیلی باز مثل شالیزار داشته باشید می توانید بخشی از غذا را کمتر کنید ولی در عوض زمان رشد پرنده ها بیشتر می شود. در نهایت قیمت خرید بازار از شما هم باید در حدی باشد که برای شما مقرون به صرفه باشد.

23 مرداد 1399

سلام خسته نباشید
ما زمین و یک خونه کوچک در روستا داریم،و ایده پرورش اردک چندوقتی هست در ذهنمون هست ،قبلا در تعداد کم مصرف خانگی تجربه داشتیم ولی تعداد بالا نه
و قصد انجام این کار رو داریم،لطفا راهنمایی بفرمایید که برای شروع چقد سرمایه لازم داره با چه تعداد شروع بشه بهتره
و چه تجهیزاتی لازم هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید
البته ما در استا خراسان رضوی شهر فریمان هستیم که تقریبا خوش آب و هوا و سرد هست.

  1 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  چون اردک مثل مرغ همه پسند نیست پیشنهاد میکنیم ابتدا به صورت خیلی زیاد شروع به پرورش نکنید و به صورت تدریجی هر بار به تعداد جوجه های پرورش اضافه کنید تا بتوانید بازار فروش را به خوبی شناسایی کنید و تعداد پرورش جوجه برای شما مشخص شود.
  پرورش اردک تجهیزات خاصی نمیخواهد و شما میتوانید از آبخوریهای دستی پرورش مرغ استفاده کنید و دان هم در سینی های دانخوری مرغ و یا حتی گوشه ای از لانه که کمی لبه داشته باشد و کف آن سیمان باشد استفاده کنید.

29 تیر 1399

سلام و خسته نباشید من تازه می‌خوام شروع کنم و می‌خواد بدونم ک از فصل پاییز بخوام شروع کنم و توو فضای بازمثه شالیزار بخوام پرورش بدم،اونم توو پاییز سرما مشکلی براشون پیش نمیاره؟؟؟

  1 آبان 1399

  سلام میلاد عزیز
  مشکلی ندارد. فقط در زمان یک روزگی باید جای گرم و خشک برای پرنده ها در نظر بگیرید و هر چه جوجه ها بزرگتر میشوند از دمای هوا کم کنید تا حدود یکماهگی که خیلی به سرما مقاوم میشوند.

14 تیر 1399

سلام خسه نباشین.
میخواسم بدونم جوجه اردک را میشه کنار جوجه مرغ نگهداری کرد؟
مشکلی براشون پیش نمیاد.سازگاری اردک درکنار پرنده های دیگر خوب هس یا نه؟
ممنون…

  1 آبان 1399

  سلام علی عزیز
  اگر جوجه اردک ها و مرغ ها در تعداد نسبتا کم و از یک روزگی کنار هم باشند مشکلی ندارد و اردک پرنده مقاومی است.

  23 دی 1399

  سلام خسته نباشید،
  من 2-3 سال هست که یه اردک ماده دارم،
  ولی تاحالا هیچ بار کرچ نشده!!!

  باید چیکار کنم که کرچ بشه؟؟!!

   30 بهمن 1399

   سلام دوست عزیز
   معمولا اردک ها کمتر کرچ میشوند و اردک های مسکوی بهتر کرچ می شوند. شما در جایی که اردک تخمگذاری میکند همیشه یک تخم کاذب قرار دهید.

8 خرداد 1399

سلام، خسته نباشید،، اردک من فقط شبا رو تخماش میخوابه، تخمهاشم در فضای گلخانه مانندی ک دارم گذاشته، مشکلی نیست؟

  1 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما برای خوابیدن و تبدیل به جوجه شدن باشد مشکل دارد و پرنده باید همیشه روی تخم ها بخوابد.

28 اردیبهشت 1399

سلام.از چند ماهگی میتونم اردک ها رو در فضای ازاد رها کنم؟

  1 آبان 1399

  سلام رضا عزیز
  بستگی به هوا دارد ولی در کل اردک ها از 20 روزگی تا یکماهگی خیلی به محیط مقاوم میشوند.

24 اردیبهشت 1399

سلام و عرض خسته نباشید
ببخشید من میخوام تو خونه در یه زیر زمین 20 متری پرورش اردک گوشتی بدم آیا امکانش هست؟
از چه نژادی پرورش بدم که سنگین تر و کم صدا تر باشند؟
از همین نژاد های معمولی به درد پرورش اردک گوشتی میخوره و باید از چه دانی استفاده کنم؟
با تشکر

  1 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  کلا پرورش دادن طیور در زیر زمین کار درستی نیست مخصوصا اردک که آب زیاد برای نوشیدن مصرف میکند و بوی نسبتا بیشتری دارد. پرورش اردک در زیر زمین به دلیل سخت بودن تهویه اصلا توصیه نمیشود.

20 اردیبهشت 1399

با سلام و تشکر از به اشتراک گذاری مطالبتون
برای کنترل ملخ میخواستم از اردک استفاده کنم گفتم ببینم برای منطقه کردستان چه نژادی خوبه و آیا اردک جوی های آب رو مثل مرغ به هم میزنه یا نه؟ منظورم اینه که با چینه کردن زمین رو چاله چوله نمینندازه و سوال دوم اینکه اگه همین جوری در زمین های بدون حسار و وسیع ول بشه احتمال داره که به وسیله حیوانات دیگه مثل مار تلف بشه؟

  1 آبان 1399

  سلام دوست عزیز بهترین نژاد برای پرورش و نگهداری در شرایطی که شما گفتید نژاد پکنی است و اردک مثل مرغ زمین رو چال و چوله نمیکند.
  مار که نمیتواند آسیب به اردک برساند ولی حیوانات دیگری مثل روباه و شغال میتوانند مشکل ایجاد کنند.

25 فروردین 1399

باسلام و خسته نباشید و تشکر از اطلاعاتی که دراختیارمون قراردادید.غذای مقوی و درعین حال ارزون برای جوجه مرغ و اردک چه چیزی پیشنهاد میکنید؟

  1 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه دان کامل در حاضر ارزان نیست چون نهادهای دامی و طیور خیلی گران شدند و اصلی ترین آن ها ذرت و سویا است. ولی اگر فضای باز در اختیار پرنده ها قرار بگیرد در فصل های بهار و تابستان میتوانند از محیط اطراف تغذیه کنند.

16 فروردین 1399

سلام من مازندران زندگي ميكنم ي باغ كوچيك دارم ١٠ تا اردك گرفتم داخل مرغ دونيم ي فضاي ١٠ متري هستش ديگه مرغ و اردك با هم هستن با اينحال كه فضا باز هستش فقط سرش سر پوشيده خيلي بوي بدي گرفت از وقتي اردك گرفتم و هميشه جاشونو خيس ميكنن و اينكه من غذايي كه ميدم گندم و نان و سبوس ولي انطوركه بايد وزن نميگيرن ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  5 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  اردک آب زیادی میخورد و فضله های آن خیلی آبکی میشود و بستر آن ها خیلی خیس میشود. میتوانید یا اردک ها را در باغ رها کنید یا باید بتوانید کف بستر را با پوشال خشک کنید.
  غذاهایی که گفتید از گندم ساخته و تولید میشوند. شما باید از تنوع غذایی استفاده کنید مثل ذرت و سویا و سبزیجات و اگر قصد دارید که زود وزن بگیرند از دان مرغ های گوشتی استفاده کنید.

10 فروردین 1399

من میخوام ۱۰۰تا بچه اردک بخرم و ان ها بزرگ ‌کنم ایا سود دارد

  5 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  سود نگهداری اردک ها بستگی به قیمت دان و قیمت زمان فروش پرنده دارد.

26 اسفند 1398

سلام ببخشید میگن نباید تخم اردک ها رو جمع آوری کرد و باید داخل لانه بمانند تا احتمال کرچ شدن اردک زیاد بشه آیا این درسته؟

  5 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر میخواهید اردک کرچ شود لازم نیست تمام تخم اردک ها را جمع کنید. قرار دادن یک تخم به صورت دائم کافی است. البته این کار هم دلیلی صد در صدی برای کرچ شدن نیست.

16 اسفند 1398

سلام…ممنون از اطلاعات مفیدتون.
من میخوام کار اردک و شروع کنم…چون ناواردم با ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا شروع کنم به صورت ازمایشی….یک خانه ویلایی ۳۰۰ متری در منطقه مسکونی دارم که اونجا رو مد نظر دارم برای این کار..بوی اردک ها برای همسایه ها ازار دهنده هست؟؟
فرمول دان هم میفرمایید که انشالله ۶۰ روزه قابل فروش بشوند‌.‌
و سوال اخرم این که روی فروش تخم های اردک هم میشه حساب کرد؟؟ با توجه به هجم غذایی که می خورند به صرفه هست که برای فروش تخم اردک پرورش بدیم؟
ممنونم از توجه شما

  6 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه جایی که شما برای پرورش و نگهداری اردک ها در نظر گرفته اید مناسب نیست و بوی پرنده ها برای اطرافیان آزاردهنده و مشکل ساز است.
  برای تغذیه پیشنهاد میکنیم از دان مرغ گوشتی برای جوجه اردک ها استفاده کنید تا در 60 روز به وزن مورد نظر شما برسند.
  در مورد فروش محصولات هم باید در اطراف خود بازاریابی کنید و مسلما قیمت تخم اردک گرانتر از تخم مرغ رسمی است.

10 اسفند 1398

سلام
توی روستا یه خونه خالی دارم که میخام در اون خونه اردک گوشتی پرورش بدم و میخام یه استخر برا اردکا بسازم ولی نمیدونم چندتا جوجه اردک بخرم و چجوری شروع کنم.خوشحال میشم اگه در این باره کمکم کنید.

  6 آبان 1399

  سلام سجاد عزیز
  نگهداری و پرورش اردک در تعداد زیاد در خانه میتواند برای اطرافیان مشکل ساز شود. احتیاجی به استخر هم نیست و قرار دادن آب به صورت آبخوریهای دستی، کافی است. پیشنهاد میکنیم از تعداد پایین (100 تا 200) عدد شروع کنید تا ببینید برای شما خوشایند است یا نه.

8 اسفند 1398

سلام. من اردک پکنی دارم. پر همدیگه رو میخورن و ب وزن ایده آل نرسیدن. 2سهم ذرت. یک سهم پودر جوجه. و فسفات و منیزیت و پودر صدف هم بخشی از غذاشونه.

  6 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  با توجه به مواد غذایی که شما به آن ها اشاره کردید اردک ها دچار کمبود پروتئین هستند که احتیاج به سویا دارند. البته شما میتوانید از دان مرغ گوشتی هم استفاده کنید.

3 اسفند 1398

سلام دوست عزیز. ما یه سالن تقریبا ۸۰۰ متری داریم تو استان چهارمحال بختیاری کنار زمین های کشاورزی .پایین دست سالن ، مزرعه پرورش ماهی قزل داریم و از لحاظ آب مشکلی نداریم.میخواستم ببینم توی اون منطقه کدوم مورد پرورش اردک بهتره و چه تعدادی میتونیم تهیه کنیم . ممنون میشم

  16 آذر 1399

  سلام عادل عزیز
  پرورش اردک پکنی برای شرایط شما بهتر است. چون هم جوجه یک روزه آن در تمام ایام سال موجود است و همچنین در مدت زمان 60 روز به وزن آماده کشتار میرسند. شما از تعداد کم شروع کنید تا بتوانید در اطراف محل زندگی خودتان اردک ها را به فروش برسانید. پیشنهاد ما حدود 500 عدد است.

3 اسفند 1398

با سلام من دوتا اوردک دارم یکی نر ودیگری ماده ماده تا الان بیش از ۸ تخم گذاشته می خواستم بگم:
1:انها بعد چند تخم کرچ می شوند؟
2:چه گونه باید انها را روی تخم بخابانیم؟
3:چه گونه باید تخم ها جمع کنیم تا بعد از کرچ شدن انها را زیر شان بگذاریم؟
ممنون می شوم اگر زود تر جوابم را بدهید

  16 آذر 1399

  سلام دوست عزیز
  همه ی اردک ها کرچ نمیشوند. شما از یک تخم معمولی که باید همیشه داخل لانه اردک تخمگذار باشد استفاده کنید. اگر پرنده شما دائم روی تخم خوابید یعنی کرچ شده و میتوانید تخم های اردک روز قبل را به زیر پرنده انتقال دهید.

23 بهمن 1398

سلام،بستر مناسب برای پرورش اردک چیست.در محیطی سرپوشیده و در فضای بسته.سالن مرغداری سنتی و قدیمیست

  16 آذر 1399

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد میکنیم از همان پوشالی که در مرغداری ها استفاده میشود برای بستر استفاده کنید. فقط از آبخوری ها به شکلی استفاده کنید که همییشه در یک قسمت مرغداری قرار بگیرند تا همه جای سالن خیس نشود و راحت تر بتوانید استفاده کنید.

19 بهمن 1398

ضمن عرض سلام و خسته نباشید
بنده مدتیه تصمیم به پرورش اردک دارم در مورد تعداد پرنده مشکلی ندارم منتهی یک بازار فروش درست حسابی براش پیدا نمیکنم اگر مقدوره لطف کنید در رابطه با بازار فروش اردک راهنمایی بفرمایید ممنون

  16 آذر 1399

  سلام دوست عزیز
  بله متاسفانه اردک مثل مرغ نیست و پیدا کردن بازار فروش، کار سختی است و باید خودتان اقدام به بازاریابی کنید و از تعداد کم شروع کنید تا موفق شوید.

19 بهمن 1398

سلام. من دوتا اردک اسراییلی ماده و یک نر کله سبز دارم .مدتیه کم غذا میخورن چیکار کنم ؟مثلن قبلن نون خیس خیلی دوست داشتند ولی الان فقط کمی دونه پارس میخورن و کرمهای باغچه و اصلن لب به نون نمیزنن. کلن کم میخورن و بنظرم لاغر شدن. 😐چیکار کنم ؟😟

  16 آذر 1399

  سلام دوست عزیز
  چون اردک های شما با کرمهای باغچه و دان پارس که برای اردک خوش خوراک تر هست سیر میشوند تمایلی به خوردن نان ندارند. اگر پرنده های شما مریض نباشند خیلی مهم نیست که کم میخورند به صورت غریزی پرنده نیاز خودش را برطرف میکند با غذاهایی که در دسترس دارد.

15 دی 1398

باسلام من 7عددارک اسرائیلی ماده و 4تا نردارم وقصد دارم تخمگزار باشن ..الان 6 ماهشان تمام شده ولی تخم نمیزارن ..براتخم گزاری شرایط خاصی لازم دارن؟جاشونم ی ک چاردیواری با بلوک درست کردم ک یطرفش نصفش بازه تور کشیدم…ایا دمای هواهم تاثیر داره؟غذاشونم نون و گندم وگاها جو هست..لطفا راهنمایی کنین..ممنونم

  29 فروردین 1399

  سلام دوست عزیز
  اگر ساعات روشنایی و تغذیه مناسب اردک ها به خوبی رعایت شود سرما روی اردک خیلی تاثیر گذار نیست.
  پیشنهاد میکنیم 16 تا 17 ساعت نوردهی در برنامه پرورش قرار دهید.
  غذای اردک های شما هم مناسب نیست و پیشنهاد میکنیم از دان تخمگذار استفاده کنید.

4 آذر 1398

سلام من 2 اردک نر و ماده دارم می خواستم ببینم چی کار کنم تا روی تخماش بشینه اخه دستگاه جوجه کشی ندارم

  15 دی 1398

  سلام دوست عزیز
  خود پرنده باید کرچ شود. شما یک تخم مرغ بدون استفاده در محلی که اردک تخمگذاری میکند بذارید و تخم اردک های جدید را جمع کنید تا احتمال خوابیدن پرنده روی تخم ها و کرچ شدن زیاد شود.

7 مهر 1398

سلام و خسته نباشید به ادمین عزیز بخاظر مطالب مفیدتون. من یه مجموعه ی پرورش ماهی قزل الای اب لب شور دارم. که در انتهای مزرعم یه استخر هزار متر مربعی خاکی واسه ذخیره ی پسابم وجود داره. خواستم بپرسم که ایا قابلیت پرورش اردک در اب لب شور در صورت در دسترس بودن اب شیرین واسه مصرف خوراکشون را دارم یا نه؟؟

  24 آذر 1398

  سلام احسان عزیز
  اگر قصد پرورش و نگهداری اردک دارید احتیاجی به آب زیاد نیست و همین که آب خوراکی خوب در اختیارشان باشد کافیست.

25 مرداد 1398

سلام ببخشید من ۲۰تا اردک روسی دارم ۴ماهشه پر همدیگه رو میکنن چیکار باید بکنم

  27 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  این اتفاق به دلیل کمبود مواد غذایی پیش می آید. لطفا غذاهایی که در اختیار اردک ها قرار می دهید را بفرمایید تا مشخص شود چه موادی در غذای اردک ها کم است.

23 تیر 1398

سلام و وقت بخیر
آیا میشه با داربست رو زمین کشاورزی سالن ساخت و اردک داخل اون نگهداشت و کف سالن رو بتن ریزی نکرد و دست نزد ؟

  30 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  جایی که شما قصد ساخت سالن دارید باید بتواند پرنده های شما را در برابر شرایط محیطی ( گرما، سرما و باران ) حفظ کند. البته ناگفته نماند که در این بین اردک در برابر این شرایط خیلی مقاوم هست. کف سالن باید همیشه خشک باشد و آب نباید از اطراف به این قسمت نفوذ کند.

12 خرداد 1398

با سلام خسته نباشید
من حدود ۴۵۰ تا اردک گوشتی میتونم پرورش بدم اما برای فروشش مشکل دارم میخواستم بدونم شما برای این امر میتونین با ما مشارکت داشته باشین

  12 خرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  اگر در تهران هستید می توانید بعد از پایان دوره پرورش اردک ها برای فروش آن ها به بازار خلیج مراجعه کنید. در غیر این صورت می توانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.

1 اردیبهشت 1398

سلام وعرض ادب من تو منطقه گرمسیر هستم زمین به اندازه دوهکتار دارم اونجا هم دوتا استخر هرکدام 3000متر هست با فضای باز.الانم اول برج 2هستیم
حداقل هزار قطعه جوجه اردک میخوام بگیرم
فقط راهنماییم کنید تا حرارت چند درجه دووم میارن اگر هم با گرما مشکلی ندارن شاید هم تا دوهزارتا بیارم

  9 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  پرورش جوجه اردک در یک الی دو هفته اول احتیاج به گرما دارد ولی هر چه بزرگتر می شود نسبت به محیط و گرما و سرما مقاومت بیشتری دارد. با توجه به داشتن استخر از روز 25 به بعد داشتن سایه بان در نزدیکی استخر کافی است.

1 اردیبهشت 1398

میخواستم بدونم کدوم شاخه سود بیشتری داره
جوجه کشی
گوشتی
یا فروش تخم اردک
و برای پرورش صنعتی باید از کجا شروع کنم و از کی مشاوره بگیرم و ایا این کار در یزد جواب میده یا نه

  9 تیر 1398

  سلام دوست عزیز
  شما باید در منطقه خودتان بررسی های محیطی و پیرامونی لازم را انجام دهید تا متوجه شوید پرورش اردک یا جوجه کشی و یا فروش تخم نطفه دار اردک بازار بهتر برای شما دارد تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.
  جهت کسب مشاوره می توانید با مشاورین شرکت تماس بگیرید.
  02177955451 داخلی 2

8 اسفند 1397

بازار فروشش بعداز پایان دوره توی تهران نیست عایا حتما باید برد شمال؟:(

  14 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  در تهران هم فرادی هستند که گوشت اردک مصرف می کنند ولی جای مخصوص برای فروش وجود ندارد. در شمال خیلی از مردم مصرف می کنند و به همین دلیل بازار بیشتری دارد.

24 دی 1397

سلام من درمنزل 4عدداردک دارم 1نرو3تاماده. میخوام که برام تخم بزارن ولی نمیدونم چکارکنم اگه میشه برام توضیح بدیدکه چکارکنم

  2 بهمن 1397

  سلام دوست عزیز
  اردک ها معمولا در 6 ماهگی تخمگذاری می کنند. البته اگر شرایط نگهداری و تغذیه خوب باشد. در غیر این صورت دیرتر هم ممکن است.

11 آذر 1397

سلام میخواستم بدونم چه نوع اردک هایی در ایران وجود داره!؟ممنون میشم جواب بدید!

  25 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  اردک هایی که به صورت انبوه پرورش داده می شوند پکنی هستند که در تعداد بالا تکثیر و تولید می شوند. اردک ها در ایران از نظر نژاد نسبتا زیاد هستند ولی تکثیر زیاد ندارند. حتی نژادهای تزئینی هم در ایران به شکل کم وجود دارد. اردک مسکووی هم هست که به صورت کم تولید می شوند.

6 آذر 1397

سلام خسته نباشید من چند ماهی هست که چهل تا اردک دارم ولی مشکل من اینجاست که اینا بیش از اندازه خوراک میکنن هر جوری هم حساب میکنم فقط جز ضرر چیز دیگه ای نداره الان هفته ای یه چیزی حدود 110 هزار تومن میخورن غذا بهشون دانه پارس با آرد گندوم میدم البته نان هم میخرم بهشون میدم در کنارش هر نوع غذایی هم که پرسیدم برای خوراک اردک کیلویی کمتر از 1700 تومن نبود بعد اردک رو تو شمال از ما میخرن دونه ای 25 هزار تا 30 هزار که هر جور حساب میکنم فقط ضرره نه سود به نظر شما راهی هست که باصرفه باشه در پرورش اردک؟

  3 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  رمان پرورش اردک نباید بیشتر از 55 تا 60 روز شود و برای گوشتی شدن نباید پرنده خیلی فضای گردش داشته باشد. اگر بیش از 55 تا 60 روز نگهداری شوند راندمان پایین است و توجیه ندارد.
  در 20 روز اول از غذای با کیفیت تر و سپس غذای بیشتر و ارزان تر به اردک ها بدهید.

15 آبان 1397

سلام. سپاس از مطالب مفیدتون.
شرکت بلدرچین دماوند فروش جوجه اردک و غذای مخصوص رو عرضه میکنه؟ آیا اردک های پرورش داده شده رو هم خریداری میکنید؟ و واکسن نیاز دارن در طول دوره پرورش؟
سپاس

  10 آذر 1397

  سلام دوست عزیز
  لطفا جهت خرید جوجه اردک با تلفن 02177955451 داخلی 105 تماس بگیرید. شرکت بلدرچین دماوند در حوزه خرید جوجه فعالیت نمی کند ولی اگر مشتری باشد شما را معرفی خواهد کرد.
  اردک ها در حالت پرورش به واکسن خاصی نیاز ندارند ولی دادن 2 تا 3 مرحله از واکسن های نیوکاسل بهتر است.

4 آبان 1397

سلام، اردک سه ماهه نسبت به سرمای پاییز و زمستان مقاوم هست؟ تا چند ماهگی باید در فضای سرپوشیده و گرم باشند؟

  13 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  اردک ها تقریبا بعد از یکماه نسبتا به سرما مقاوم هستند و در سه ماهگی اگر پرنده در جایی پرورش داده شود که کف آن خشک باشد و در زمان بارندگی و باد در امان باشند خیلی به سرما مقاوم هستند.

3 آبان 1397

با درود
من در شمال زندگی میکنم یه باغچه حدود سه هزار متری در بخش کجور یعنی در اب و هوای ییلاقی دارم ارتفاع از سطح دریا 1600متر هوای خشک و خنک و رودخانه و جوی آب و استخر نداریم میزان اب هم آنقدر نیست که استخر بزنم آیا در این نوع اب و هوا ودر فضای باغی میشود پرورش اردک داشت در ضمن فقط شش ماه از سال ما میتوانیم آنجا باشیم از اردیبهشت تا آبان ماه
منتظر پاسخ شما هستم

  19 آبان 1397

  سلام دوست عزیز
  می توانید نگهداری اردک را انجام دهید. احتیاج به جوی و استخر نیست فقط کمی آب جهت مصرف اردک ها تهیه کنید. اگر از جوجه اردک شروع می کنید در اوایل باید جای گرم و خشک داشته باشید و از 20 روزگی به بعد اردک ها به راحتی می توانند در فضای باز زندگی کنند و در زمان بارندگی و باد سر پناه لازم است.

17 مهر 1397

ما دوتا جوج اردک گرفتیم کلی پول غذاشون مثل جوجه مرغ نیستن و هر چیزی نمیخورن فقط ماکارانی و هویج پخته و خیار و لپه باقالی و برنج به نظرم پروش تو خونه اصلا به صرفه نیست فقط شمال تو طبیعت باشن کرم و حلزون بخورن….

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  شما با دادن غذاهایی که فرمودید عادت اردک ها را تغییر داده اید. شما در تهیه غذای اردک ها می توانید از خیلی چیزهایی که جوجه مرغ ها نمی خورند استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم گندم خورد شده همراه با ذرت را کمی قبل از دادن به پرنده ها خیس کنید و بعد آرام آرام هر چیزی که پسمانده غذای شما باشد را میخورد.

  22 خرداد 1398

  سلام ببین اردک که داری برای اینکه پول کمتری خرج کنی براش اشغال کاهو بخر بنظرم خیلی بصرفس

14 مهر 1397

سلام و عرض ادب
بنده میخام از صفر شروع به انجام پرورش اردک کنم اطلاعاتمم در حدی هست ک از تو سایتای مختلف خوندم و تجربه عملی ندارم محل کارمم میخام اگه بشه برم شمال حالا یکسری اطلاعات راجب پرورش اردک میخام
از کجا بچه اردک تهیه کنم
غذاشون از کجا تهیه کنم
یه اردک گوشتی چند روزه قابل فروشه
چه جوری میتونم مشتری پیدا کنم براشون
ببخشید تعداد سوالام زیاد شد

  24 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  1. برای تهیه جوجه اردک می توانید با دفتر بلدرچین دماوند تماس بگیرید.
  2. برای غذا اردک ها نیز میشود فرمول داد و شما خودتان مواد را تهیه کنید و با هم مخلوط کنید.
  3. اگر از دان خوب استفاده بشود 50 تا 60 روز زمان برای گوشتی شدن اردک ها لازم است.
  4. اگر به منطقه شمال بروید و آن جا کار بزرگ کردن جوجه ها را انجام دهید در آن منطقه مشتری همیشه هست.
  برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با دفتر می توانید تماس بگیرید.

12 مهر 1397

سلام باتشکر در یک سالن 80 متری چه تعداد ظرفیت اردک میتوان پرورذش داد؟

  12 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  در سالنی که به آن اشاره کردید از جوجه یکروزه اردک تا حدود 55 تا 60 روز حدود 300 تا 350 عدد اردک می توانید پرورش دهید. حتما زیر آن ها را خشک نگهدارید و به تهویه توجه ویژه ای داشته باشید.

7 شهریور 1397

باسلام وتشکرازمطالب زیبای شما
برای تهیه جوجه اردک راهنمایی میخواستم.
تشکر

  10 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  از این که این مقاله به افزایش اطلاعات شما کمک کرده است بسیار خرسندیم.
  لطفا جهت کسب راهنمایی برای تهیه جوجه اردک با شماره تلفن 02177955451 داخلی 105 تماس حاصل فرمایید.