مارکتینگ و بسته بندی

دسته : بلدرچین
گزارشی از روند مارکتینگ تخم بلدرچین در شرکت بلدرچین دماوند
 
بسته بندی تخم بلدرچین
 
اواخر سال 1382 بود که برای اولین بار برخی از دوستان ما در بلدرچین دماوند قصد ارائه تخم بلدرچین خوراکی به بازار به صورت انبوه نمودند. قبل از آن تخم بلدرچین به ندرت از یزد وارد بازار تهران می گردید که به علت بسته بندی ضعیف دچار شکستگی و فساد تخم بلدرچین ها می گردید . 
در ابتدا نمونه بسته بندی های تخم مرغ مورد مطالعه قرار گرفت و چندین طرح آماده تولید گردید که در نهایت اقدام به تولید ظروف 2 تکه از جنس کفه هاینپک و رویه پی وی سی وکیومی مستطیلی با ظرفیت 11 تخم  و مثلثی با ظرفیت 10 تخم بلدرچین گردید.
بسته بندی تخم بلدرچین
تا اواخر سال 1387 با چند بار اصلاح شکل ظاهری و کیفیت آن این بسته بندی ها تولید می گردید که به دلیل سختی بسته بندی، و آسیب پذیری تخم بلدرچین ها به تدریج جای خود را به بسته بندی های یک تکه دادند. 
البته در این مدت چند شرکت اقدام به واردات نمونه های خارجی پک بسته بندی تخم بلدرچین در طرح های متفاوت نمودند که به دلیل قیمت تمام شده بالا مورد استقبال قرار نگرفت. نمونه های داخلی فراوانی از نوع کارتن مقوایی و شانه ای ( همانند شانه تخم مرغ) در داخل طراحی و تولید شد که در نهایت استقبال خوبی از آن صورت نگرفت.
شانه مقوایی تخم بلدرچین
اولین بار در سال 1386 ظروفی طراحی گردید که در خود 12 تخم بلدرچین را جای می دادند و می توان گفت پایه تولید تمام بسته بندی هایی که امروز در کشور تولید می شود این محصول بوده است . بعد از مدتی تغیراتی در سطح رویی ایجاد شد که امکان نصب لیبل را آسان تر می کرد.
بسته بندی تخم بلدرچین
امروزه این تولیدات در ظرفیت های  12 و 21 عددی  تخم بلدرچین با انواع قفل های دکمه ای و نواری ادامه دارد.
خوشبختانه امروز با توسعه صنایع بسته بندی در ایران و وجود شرکت های برتر در این صنعت تولیدات با کیفیت و زیبایی در بازار داخلی  با قیمت مناسب وجود دارد.
بسته بندی تخم بلدرچین
شرکت بلدرچین دماوند تولیدات خود در این راستا را با کیفیت عالی و قیمت مناسب ارئه می نماید.
نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود