مارکتینگ و بسته بندی

گزارشی از روند مارکتینگ تخم بلدرچین در شرکت بلدرچین دماوند
 
بسته بندی تخم بلدرچین
 
اواخر سال ۱۳۸۲ بود که برای اولین بار برخی از دوستان ما در بلدرچین دماوند قصد ارائه تخم بلدرچین خوراکی به بازار به صورت انبوه نمودند. قبل از آن تخم بلدرچین به ندرت از یزد وارد بازار تهران می گردید که به علت بسته بندی ضعیف دچار شکستگی و فساد تخم بلدرچین ها می گردید . 
در ابتدا نمونه بسته بندی های تخم مرغ مورد مطالعه قرار گرفت و چندین طرح آماده تولید گردید که در نهایت اقدام به تولید ظروف ۲ تکه از جنس کفه هاینپک و رویه پی وی سی وکیومی مستطیلی با ظرفیت ۱۱ تخم  و مثلثی با ظرفیت ۱۰ تخم بلدرچین گردید.
بسته بندی تخم بلدرچین
تا اواخر سال ۱۳۸۷ با چند بار اصلاح شکل ظاهری و کیفیت آن این بسته بندی ها تولید می گردید که به دلیل سختی بسته بندی، و آسیب پذیری تخم بلدرچین ها به تدریج جای خود را به بسته بندی های یک تکه دادند. 
البته در این مدت چند شرکت اقدام به واردات نمونه های خارجی پک بسته بندی تخم بلدرچین در طرح های متفاوت نمودند که به دلیل قیمت تمام شده بالا مورد استقبال قرار نگرفت. نمونه های داخلی فراوانی از نوع کارتن مقوایی و شانه ای ( همانند شانه تخم مرغ) در داخل طراحی و تولید شد که در نهایت استقبال خوبی از آن صورت نگرفت.
شانه مقوایی تخم بلدرچین
اولین بار در سال ۱۳۸۶ ظروفی طراحی گردید که در خود ۱۲ تخم بلدرچین را جای می دادند و می توان گفت پایه تولید تمام بسته بندی هایی که امروز در کشور تولید می شود این محصول بوده است . بعد از مدتی تغیراتی در سطح رویی ایجاد شد که امکان نصب لیبل را آسان تر می کرد.
بسته بندی تخم بلدرچین
امروزه این تولیدات در ظرفیت های  ۱۲ و ۲۱ عددی  تخم بلدرچین با انواع قفل های دکمه ای و نواری ادامه دارد.
خوشبختانه امروز با توسعه صنایع بسته بندی در ایران و وجود شرکت های برتر در این صنعت تولیدات با کیفیت و زیبایی در بازار داخلی  با قیمت مناسب وجود دارد.
بسته بندی تخم بلدرچین
شرکت بلدرچین دماوند تولیدات خود در این راستا را با کیفیت عالی و قیمت مناسب ارئه می نماید.
مارکتینگ و بسته بندی
به این مطلب چه امنیازی میدهید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *