آناتومی بلدرچین

دسته : بلدرچین

 پر بلدرچین

در دو جنس نر وماده لکه های تیره قهوای مایل به قرمز وکرم در پشت وسینه وزیر شکم وجود دارد.در جنس نر پرهای ناحیه سینه  به رنگ قرمز مایل به قهوه ای و در جنس ماده پرهای سینه لکه های سفید وسیاه در سینه پرنده وجودارد

پر بلدرچین

طول عمر بلدرچین

 اطلاعات کمی در مورد طول عمر این پرنده وجود دارد.برخی از گزارشات طول عمر بلدرچین را حدود10سال ذکر کرده اند اما طول عمر اقتصادی آن حدود یک سال است.
عمر بلدرچین

اندازه بلدرچین

جثه یلدرچین در نژاد های مختلف متفاوت است.بزرگترین جثه متعلق به نژاد longtailed tree quailاز گروه dendrotyx macrouraو کوچک ترین آنها نژاد بلدرچین چینی از گروه  coturnix chinensis می باشد.

انگشت و ناخن بلدرچین

 نژادهای بلدرچین دارای 4 انگشت و ناخن بزرگی هستند که ابزاری مناسب و شکار حشرات می باشند درنژاد باب وایت انگشتان قوی بخصوص در نشستن پرنده بسیار کمک می کند. در حیات وحش نژاد های کوتورنیکس برای تامین غذا و کوتاه نگهداشتن ناخن های خود اقدام به چنگ زدن و خراشیدن ناخن به سطوح مختلف میکند

انگشت و ناخن بلدرچین

California quail tracks photographed at YMCA Camp Ravencliff. June 18, 2008.

منقار بلدرچین

نوک بلدرچین دراز تیز و بران است که برای شکار حشرات و خوردن دانه و همچنین ریز کردن سبزیجات استفاده می شود .رنگ آن در نژادهای ژاپنی بیشتر استخوانی و کمی مایل به قهوه ای می باشد. در برخی مواقع پرنده از نوک به عنوان یک ابزار حمله استفاده میکند در شرایط پرورش متمرکز بلدرچین قسمتی از نوک بالایی پرنده چیده می شود تا پرندگان نتوانند نوک زده و همدیگر را زخمی نمایند . می توان بجای این کار از حلقه بینی استفاده کرد . در طبیعت پرنده با چریدن در کشتزار ها و زدن نوک به اجسام مختلف نوک خود را کوتاه نگه میدارد.

نوک بلدرچین

آواز بلدرچین

به طور کلی در بلدرچین آواز منحصر به جنس نر می باشد و پرنده ماده تنها صدا های خفیفی از خود بروز می دهد . در هنگام آواز خواندن پرنده نر بدن خود را کشیده و با بالا آوردن سر منقار های خود را کاملا از هم باز کرده و اقدام به آواز خواندن می کند . صدای آواز در نژاد ژاپنی بلند تر از دیگر نژاد ها بوده و نژاد چینی صدای آرام دارد.

آواز بلدرچین

نظرات کاربران

کارشناسان شرکت در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

12 بهمن 1399

سلام خستا نباشید مادوتا بیلدیرچین مینیاتوری واسه بچه خریدیم خیلی صدا میکنن حتی شبها میخواستم ببینم آیا مشکلی دارن آب دارن دونه دارن همه چی دارن فقط صدا میدن نمیدونم چشونه میشه راهنمای کنین ممنون

  25 اردیبهشت 1400

  سلام دوست عزیز
  احتمالا بلدرچین های شما نر هستند و به سن بلوغ رسیده اند و اصطلاحا مستی می کنند. اگر نر و ماده باشند بهتر است.

22 تیر 1398

بلدرچین در هفته چند تا تخم می گذاره

  31 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز
  معمولا بلدرچین ها در هر دوره ی 7 تا 8 ماهه تخمگذاری 68 تا 70 درصد تخمگذاری دارند. البته تمام موارد به صورت نرمال انجام شود.

8 اسفند 1397

سلام من ۶ عدد بلدرچین ۵عدد ماده ویک عدد محیط خونمون یک طوری که فقط می تونم ۱۰ساعت بهش نور برسونم بیشترشم نور آفتاب از پشت پنچره و شب ها هم نور سالن که شبا عادت داریم زود بخوایم تو خونه هم اجازه نمیدن برا بلدرچین لامپ جدا روشن کنم آیا از نظر تغذیه بهشون برسم آیا هرکدوم روزی یک عدد تخم را میکنن تازه خریداریشون کردم ولی گفت ۴۵ روزه هستن کم کم تخم میخوان حتی تو قفسشون براشون مثل پرندها با چوب های ریز خونه درست کردم فقط مشکلم با نور ایناست البته یک در سالنم داریم تا باز بسته میشه خیلی صدا داره نمی دونم حالا براشون این صدا استرس زا نباشه ممنون میشم راهنماییم کنید…

  18 اسفند 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر قرار باشد بلدرچین ها میزان تخمگذاری مناسبی داشته باشند به 16 تا 17 ساعت نور احتیاج دارند.
  صداهایی که به صورت دائمی و کم باشد برای پرنده ها عادی می شود و مشکلی ایجاد نمی شود.
  پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش افزایش تخمگذاری بلدرچین را مطالعه فرمایید.

7 اسفند 1397

سلام ببخشید،لونه تخم مرغ عشق برای بلدرچین مینیاتوری خوبه یانه؟
همچنین میخواستم بدونم بلدرچین مینیاتوری میتونه پروازکنه وفرارکنه؟چون خیلیارودیدم ازادنگه میداشتن بدون اینکه پرشونوکوتاه کرده باشن،ممنون میشم پاسخ بدین

  10 اردیبهشت 1398

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از لانه تخم مرغ عشق برای بلدرچین مینیاتوری استفاده کنید.
  پرش بلدرچین ها در زمان ترس و استرس انجام میگیرید ولی معمولا خیلی پرواز نمی کنند.

3 دی 1397

سلام میخاستم بپرسم سر بلدرچین از توری دو در دو رد میشه؟

  15 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  خیر. توری 2*2 برای سر بلدرچین کوچک است. توری حدود 4*4 مناسب است.

  8 اسفند 1397

  تو یک کارتون ۸۰ سانت در ۶۰ سانت گذاشتم به ارتفاع ۶۰ سانت کف کارتون یک گونی پلاستی گذاستم یکم تکه چوب درخت و یکم شن ماست گذاشتم هر وزم کفش را تمیز میکنم و روی کارتون را تو کشیم ولی یک وقتایی انگار می ترسن هی میخوان بپرن وسر صدا میکنن مثل وحشت زدها میشن بعدم ساکت میشن علت چیه ؟

   14 اسفند 1397

   سلام دوست عزیز
   جایی که ساختید برای نگهداری بلدرچین مناسب نیست و این اتفاق به دلیل جای نامناسب و استرسی هست که دچار دچار می شود.

2 دی 1397

سلام خواهش می کنم ب من بگین چیکار کنم تا بلدرچین من تخم کند آیا یک جوجه ماده هم کافی هست یا باید ۲ تا باشه ؟ چیکار کنم بلدرچینم تخم کنه

  15 دی 1397

  سلام دوست عزیز
  بلدرچین ماده به تنهایی هم می تواند تخمگذاری کند اگر شرایط غذایی و نور محبط مناسب برای پرنده فراهم شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله افزایش تخمگذاری بلدرچین را مطالعه فرمایید.

17 شهریور 1397

حدود۴۰قطعه بلدرچین دارم،حدودیکماه است ک اصلاتخم نمیذارن راهنماییم کنین

  5 مهر 1397

  سلام دوست عزیز
  اگر سن بلدرچین ها حدود یک ماه می باشد که برای تخمگذاری زود است. ولی اگر بالغ هستند و تخم گذاری ندارند حتما شرایط تغذیه و فصای نگهداری از نظر دما و نور مناسب نمی باشد. پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله افزایش تخم گذاری بلدرچین را مطالعه فرمایید.

17 شهریور 1397

بسیارمفیدواقع شد

  27 شهریور 1397

  سلام دوست عزیز
  بسیار خرسندیم که مقاله برای شما مفید واقع شده است. اگر فردی علاقمند به بلدرچین هستید پیشنهاد می کنیم مقاله پرورش بلدرچین در خانه را نیز مطالعه فرمایید.